بهترین کیبوردهای مسافرتی

بهترین کیبوردهای مسافرتی سال ۲۰۲۰ | سفری با طعم تکنولوژی

امروزه، رایانه‌ها چنان در زندگی ما رسوخ کرده‌اند که به یکی از اجزای لاینفک زندگی خصوصی ما بدل شده‌اند و هر روز که می‌گذرد بیش‌تر از قبل در تار و پود زندگی ما تنیده می‌شوند، به‌طوری که اگر بخواهیم به مسافرت برویم شاید بتوانیم بدون اعضای خانواده‌ی‌ خود برویم اما بدون یکی از این دستگاه‌ها، هرگز! … شرکت‌های تولیدی وسایل جانبی نیز کیبوردهای مخصوص مسافرت طراحی کرده‌اند که چند نمونه از بهترین کیبوردهای مسافرتی سال ۲۰۲۰ را در این مقاله معرفی می‌‍کنیم.

به گزارش بازی رایانه و به نقل از IGN، پیدا کردن یک کیبورد مناسب و مورد نیاز برای همراه داشتن در مسافرت می‌تواند برای شما یا هر کس دیگری چالش برانگیز باشد. نه فقط به دلیل این که نیازهای هر کسی ممکن است متفاوت باشد بلکه به این دلیل که عبارت «کیبورد مسافرتی» می‌تواند معنای چیزهای متفاوتی، برای افراد مختلف داشته باشد.

بهترین کیبوردهای مسافرتی

ممکن است شما به دنبال کیبوردی باشید که بتوانید تبلت خود را به یک لپتاپ واقعی تبدیل کنید یا شاید تمایل داشته باشید تا کیبوردی داشته باشید که وظایف مضاعفی در تعطیلات انجام دهد، مانند کنترل کردن کامپیوتر رسانه‌تان را در اتاق نشیمن. کیبوردهای بلوتوث داری وجود دارند که با تمام دستگاه‌های شما، از گوشی هوشمند شما گرفته تا لپتاپ‌تان کار می‌کنند. بعضی از آن‌ها جمع و جور اما محکم و انعطاف ناپذیرهستند در حالی که برخی دیگر کاملاً مناسب برای اندازه‌ی جیب شما هستند.

مهم نیست که به دنبال چه چیزی هستید، من می‌خواهم به شما کمک کنم. من هشت تا از بهترین کیبوردهای مسافرتی اطراف را گرد آورده‌ام، البته با تمرکز بر روی کیبوردهایی که برای کاربران مختلف جذاب خواهد بود، مانند کیبوردهای مکانیکی برای گیمرها و کیبوردهای تاشو برای رانندگان جاده که باید فضای کمی را اشغال کنند. و در پایان مقاله هم من برای شما راهنمای خرید کیبوردرا قرار داده‌ام تا آن‌چه را که باید در هنگام تهیه‌ی کیبورد مسافرتی به آن توجه داشته باشید، ورای پیشنهادات ما در نظر بگیرید.

بهترین کیبوردهای مسافرتی عبارتند از:

۱): لاجیتک  K780

Logitech K780

بهترین کیبورد مسافرتی

لاجیتک (Logitech) مدت‌هاست که بهترین کیبوردهای مسافرتی را تولید می‌کند و در K780 می‌توان مشاهده کرد که به زیبایی طراحی شده است و تقریباً با هر دستگاهی کار می‌کند. به لطف یک شکاف زاویه دار، هر تلفن یا رایانه لوحی – حتی یک دستگاه عظیم ، مانند iPad Pro 12.9 اینچی – می‌تواند به صورت صاف بایستد. این دستگاه همراه با یک رابط دانگل USB یونیفای / بلوتوث (Logitech Unifying USB Receiver)، برای دستگاه‌های بدون بلوتوث است و می تواند به حداکثر سه دستگاه بلوتوث وصل شود. به لطف طراحی نسبتاً گسترده، این کلیدها مانند یک کیبورد با اندازه کامل فاصله دارند و دارای شکل گوه ظریف (قطعه‌ی مثلثی شکلی که در قسمت جلو صفحه کلید قرار دارد و تبلت در شکاف جلو آن به صورت ایستاده قرار می‌گیرد) است و تایپ کردن با آن بسیار راحت است.

همچنین ممکن است این مدل را از مدل Logitech K380  کمی گرانتر را بدانید. این دو مدل بسیار مشابه هم هستند اما K780 به لطف یک طراحی محکم‌تر و باهوش‌تر برنده می‌شود. به عنوان مثال K380 شامل شکافی نیست که دستگاه‌های موبایل را در جای خود نگه ‌دارد، و این همان چیزی است که این دستگاه باعث می‌شود بهترین کیبورد چند منظوره‌ی کلی باشد.

۲): کیبورد بلوتوث دار اموتن الترا – اسلیم

Omoton Ultra-Slim Bluetooth Keyboard

بهترین کیبورد مسافرتی مقرون به صرفه

اگر اولویت شما برای کیبورد مسافرتی یک دستگاه مقرون به صرفه است، نباید به سادگی از کنار کیبورد بلوتوث‌دار اموتن الترا-اسلیم (Omoton Ultra-Slim) به راحتی عبور کنید. این کیبورد حدود ۱۶ دلار قیمت دارد و به طور معمول با قیمت کم‌تر هم می‌توان پیدا کرد – و در حقیقت گاهی حتی تا حدود ۱۱ دلار هم تنزل می‌کند – البته از کیبوردی با این قیمت نباید انتظارات زیادی از ویژگی های آن داشته باشید، اما حتی با این وجود، تمام کارهای مورد نیاز شما را از یک کیبورد بلوتوث دار، انجام می‌دهد و با اکثر دستگاه‌ها از طریق بلوتوث سازگار است، دارای عمر باتری ۳۰ روزه است و بسیار کم حجم و سبک است.

بعد از همه‌ی این حرف‌ها، تمام چیزی که شما می‌توانید درباره‌ی این دستگاه بگویید فقط این است که این یک کیبورد ۱۶ دلاری است. این کیبورد فقط با یک دستگاه جفت می‌شود و ممکن است با برخی دستگاه‌ها از قبیل مک بوک پرو (MacBook Pro) ناسازگار باشد. اما از سوی دیگر این یک کیبورد جمع و جور و لمسی است  که می‌توانید آن را بسته بندی کرده و در هر مکانی از آن استفاده کنید.

۳): کیبورد بلوتوث‌دار آی‌کلور BK430

iClever BK03 Bluetooth Keyboard

کیبورد کلید تاشو مسافرتی

در حالی که آی کلور (iClever) شماری از کیبوردهای مختلف و با طراحی‌های متفاوت را به فروش می‌رساند، نان این شرکت حسابی توی روغن است! آی کلور با این مدل ساده و ارزان قیمت به کمال رسیده است. بله، می توانید مبلغ بیش‌تری را برای سایر مدل‌ها بپردازید – به عنوان مثال، مدل دیگر آی کلور که دارای حالت نور پس زمینه‌ی LED  است،برای شما حدود ۱۰ دلار بیش‌تر آب می‌خورد – اما برای بیش‌تر افراد، همین کیبورد معمولی هم آن‌ها را اقناع می‌کند.

این کیس از یک آلومینیوم برس خورده درست شده است و در اندازه‌ی ۱۱۷*۷۶*۱۷ میلیمتر – به اندازه‌ی آیفون ۶S – است. لولای مکانیکی به آن حس محکم بودن می‌دهد و در صورت باز شدن کیبورد به طور خودکار روشن می‌شود و پس از بسته شدن دوباره خاموش می‌گردد. مطمئناً شما نیاز به زمان دارید تا بتوانید عادت کنید که روی کیبوردی که در حالت باز تنها ۲۵ سانتی متر طول دارد، تایپ کنید.

۴): کیبورد نالکسی بلوتوث دار شارژی

Nulaxy Rechargeable Bluetooth Keyboard

بهترین کیبورد برای تبلت

بله، این کیبورد عجیب به نظر می‌رسد ، با پوششی که مانند اوریگامی (هنر ژاپنى‌ ساختن‌ گل‌ و حیوانات‌ کاغذى. مترجم) تاشو است اما این سلاح مخفی این مدل است. این کیبورد دارای یک پوشش محافظ است که در هنگام باز شدن، به شکلی در می‌آید که به عنوان پایه‌ی ایستاده برای گوشی هوشمند یا تبلت طراحی شده و از نظر اندازه تقریبا برای هر دستگاهی مناسب است. این نوعی نبوغ است و باعث می‌شود این کیبورد از قیمت خرده فروشی آن بسیار ارزشمندتر به نظر برسد. حتی حلقه‌ای برای نگه داشتن قلم نیز دارد، البته اگر تبلت شما بتواند از آن – قلم – استفاده کند.

از جهات‌ دیگر، این دقیقاً همان چیزی است که شما از یک صفحه کلید قابل حمل انتظار دارید. این شامل یک باتری قابل شارژ یک‌‌پارچه است و به شما یک صفحه کلید با اندازه‌ی کامل در یک قالب کوچک ارایه می‌دهد، هرچند که به خاطر فاصله‌های کم و باریک بین کلید‌ها ممکن است منجر به تایپ اشتباه شود. پس رتبه ۵ از بهترین کیبوردهای مسافرتی مناسب آن است.

 ۵):کیبورد مکانیکی گیمینگ دایریا DK63

DIERYA DK63 Mechanical Gaming Keyboard

بهترین کیبورد مکانیکی برای مسافرت

 اگر لذت تایپ کردن (یا بازی) با کیبورد مکانیکی را می‌دانید، دیگر بازگشت به کیبورد ممبران، حتی برای استفاده در یک مسافرت کوتاه مدت هم دشوار است. کیبورد بازی دایریا مچینری گیمینگ (DIERYA Machinery Gaming) برای افرادی است که می‌خواهند یک کیبورد بینابینی و شاید بهتر باشد بگوییم مناسب هر دو کار، هم تایپ و هم گیم داشته باشند. این نه تنها کیبوردی مکانیکی است (مجهز به سوئیچ های Cherry MX Brown – که بیش‌تر برای تایپیست‌ها مناسب است تا گیمرها)، بلکه کیبورد LED هم هست (اگرچه فقط دارای هفت رنگ و هشت اثر روشنایی است، بنابراین انتظار نمایش کامل نور را نداشته باشید) و به عنوان یک کبیورد ۶۰ درصد، فقط ۳۰ سانتی متر طول دارد.

بر خلاف اکثر کیبوردهای مسافرتی، می‌توانید از دایریا به صورت بی‌سیم یا سیمی استفاده کنید، و هنگامی که کیبورد از روش اتصال با سیم استفاده شود، باتری آن شارژ می‌شود. از همه مهم‌تر این که با یک بار شارژ کامل باتری، می‌توان برای ۱۰۰ ساعت از صفحه کلید به طور بی‌سیم استفاده کرد.

۶): کیبورد بی‌سیم لمسی کنترل‌دار لاجیتک مدل K400 Plus

Logitech K400 Plus Wireless Touch TV Keyboard

بهترین کیبورد کنترل‌دار قابل حمل

این فقط یک کیبورد قابل حمل نیست بلکه راحتی استفاده از آن در مسافرت به راحتی استفاده در روی مبل است. به این دلیل است که K400 Plus دارای یک صفحه لمسی یکپارچه و کنترل رسانه دارد، که این امر باعث می‌شود از آن بتوان به عنوان یک ریموت کنترل عالی برای رسانه‌ی کامپیوتر نیز استفاده کرد. تاچ پد ۳ در ۲ اینچ است و در هنگامی که کیبورد در نزد شما بلا استفاده است، از آن می‌توانید به عنوان جایگزینی عالی برای موس استفاده کنید.

مانند بسیاری از کیبوردهای دیگر لاجیتک، این مدل از یک کنترلر USB یکپارچه استفاده می‌کند. در صورت عدم وجود بلوتوث، نمی‌توانید تلفن‌های iOS یا Android را کنترل کنید. اما با سایر دستگاه‌های ویندوزی، مک، اندروید، و کروم و همچنین علاوه بر آن‌ها با ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ نیز کار می‌کند.

۷): کیبورد سرفیس مایکروسافت

Microsoft Surface Keyboard

بهترین کیبورد در اندازه‌ی کامل

همان‌طور که از نام این کیبورد می‌توان حدس زد، کیبورد سرفیس مایکروسافت (Microsoft Surface Keyboard) قصد دارد از طریق اضافه کردن یک صفحه کلید قابل حمل به  تبلت سرفیس، آن را به رایانه‌ی شخصی کامل تبدیل کند. در قسمت جلو، احتمالا تمام چیزهایی را که شما می‌توانید انتظار داشته باشید، وجود دارد. این یک کیبورد با اندازه‌ی کامل است که احساس کار کردن با دسکتاپ را برای شما به ارمغان می‌آورد. این کیبورد با یک دست باتری اندازه‌ی نیم قلمی برای شما حدود یک سال کار می‌کند.

اگر برای شما اتفاق افتاده باشد که موفق شده باشید یکی از این کیبوردها را از موزه‌ای سرقت کرده باشید، در آن صورت می‌توانید از این کیبورد برای تبلت‌های ویندوزی، سیستم عامل‌های مک، اندروید و حتی گوشی‌های هوشمند ویندوز ۱۰ نیز استفاده نمایید.

۸): موس و کیبورد قابل شارژ بسیار باریک سیندا الترا

Seenda Ultra Thin Low Profile Rechargeable Keyboard and Mouse

بهترین ست موس و کیبورد قابل حمل

بله، می‌توانید ماوس و کیبورد را جداگانه خریداری کنید. تعداد زیادی موس‌های مد روز، جمع و جور و باریک در بازار وجود دارد (به عنوان مثال ماوس مایکروسافت Surface Arc مخصوصاً جالب است) اما اگر می‌خواهید به یک‌باره یک دست ماوس و کیبورد تهیه کنید، سیندا (Seenda) یک ست بسیار عالی است. هم ماوس و هم کیبورد قبل از نیاز به شارژ مجدد به مدت سه ماه کار می‌کنند و هر دو باریک و براق هستند و در یک بسته‌ بندی آسان و مخصوص مسافرت در دسترس قرار دارند.

سیندا الترا

هر دو دستگاه همچنین با استفاده از یک آداپتور USB بی سیم و یک‌پارچه کار می‌کنند و از درگاه‌های گران‌بهای USB محافظت می‌نمایند – اما تنها نکته‌ی منفی قضیه این‌جاست که این موس و کیبورد توزیع جهانی ندارد و گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های شما قادر به اتصال به این موس و کیبورد نیست.

کیبورد که برای مسافرت مناسب شما است

کیبورد دستگاه‌هایی بسیار شخصی هستند. شما کیبوردی را می‌خواهید که راحت و ارگونومیک باشد تا اشکالاتی مانند فشردن تکراری دکمه‌های کلید را به حداقل برساند و به روشی تنظیم شده باشد که خطاهای تایپ شما را به حداقل برساند. کیبوردهای مسافرتی می‌توانند به ویژه چالش برانگیز باشند، زیرا بسیاری از ارگونومیک‌های مهم در دسک تاپ – مانند کیبوردهای زاویه دار، کلیدهای اسکالپت شده و فاصله‌های بین کلیدها بسیار سخاوتمندانه هستند. این که یک کیبورد را قبل از این که آن راسفارش دهید، امتحان کنید، ایده‌ی بسیار خوبی است.

تمام کیبوردهای مسافرتی بی سیم هستند، اما همه‌ی آن‌ها مانند هم نیستند. برخی از بهترین کیبوردهای مسافرتی به آداپتورهای USB 2.4 گیگاهرتزی تکیه دارند، این بدان معنی است که گوشی‌ها و تبلت‌ها با این مدل‌ها کار نمی‌کنند. اما برای مدل‌های بلوتوث جهانی‌تر، شاید بخواهید به دنبال مدل‌هایی باشید که بتوانند با حداکثر سه دستگاه جفت شوند. این به شما امکان می‌دهد تا به سرعت میان رایانه، تلفن و تبلت خود جابجا شوید.

اکنون نوبت به باتری رسید. طیف عظیمی از عمل‌کرد باتری را در بین کیبوردها پیدا خواهید کرد. مدل‌های راحت‌تر به طور خودکار روشن و خاموش می‌شوند. اگر لازم است به یاد داشته باشید که سوئیچ برق را به صورت دستی قطع و وصل کنید‌، به ناچار باتری را بین سفرها فراموش خواهید کرد و برق آن تخلیه می‌شود.

بهترین کیبوردهای مسافرتی

من می‌توانم یک مقاله‌ی کاملی درباره‌ی خود کلیدها بنویسم اما به همین مختصر بسنده می‌کنم: بیش‌تر کیبوردها از انواع مختلفی از کلیدهای غشایی استفاده می‌کنند اما با این وجود، احساس و حرکت کلیدها می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. چند کیبورد مسافرتی مکانیکی وجود دارند که برای گیمرها و تایپیست‌های لمسی بسیار عالی هستند اما آن‌ها پر سر و صدا هستند و کیبورد را بزرگ‌تر و سنگین‌تر می‌کنند.

در پایان مقاله بهترین کیبوردهای مسافرتی باید گفت بعضی از کیبوردها از یک یا دو قسمت تا می‌شوند. سایرین به صورت یک‌پارچه ساخته شده‌اند تا برای حفاظت، راحت‌تر باشند یا در پوششی از فولیو برای محافظت از صفحه نمایش تبلت عرضه می‌شوند. کیبورد جمع و جور ۶۰ درصد اندازه اصلی و بعضی از آن‌ها تقریباً به اندازه‌ی کامل نزدیک هستند. کیبورد را انتخاب کنید که مناسب سفر شما باشد و این موضوع را که از چه نوع چمدان مسافرتی استفاده می‌کنید و چه طرحی برای استفاده از کبیورد خود دارید را در نظر بگیرید. اگر به یک کیبورد بزرگ‌تر و با کنترل‌های رسانه‌ای و یا کلیدهای یدکی قابل ‌برنامه‌ ریزی نیاز دارید، احتمالا ًنباید یک کیبورد کوچک تاشو تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton