نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 بعد از یک سال برای PC منتشر شد. در این مقاله با بازی رایانه همراه باشید تا براساس مقاله PCgamer، به نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2 بر روی پلتفرم PC بپردازیم.

به حق بازی RDR2 یکی از بزرگترین بازی‌ها است و مخصوصا برای بازیکن‌هایی که بی هدف بازی می‌کنند می‌تواند مانند دنیایی باشد که هر کاری را که می‌خواهند یا به خوبی بلدند را انجام دهند. در این بازی می‌توانید ماموریت‌های مربوط به داستان بازی که درباره تجزیه شدن یک گروه است را انجام دهید و اگر زیاد حوصله‌ خشونت را ندارید می‌توانید زیر آسمان صاف به پیاده روی بروید.

بازی به قدری با جزئیات درست شده است که شما را حیرت زده می‌کند مثلا در یک پیاده روی روی کوه‌های برفی می‌توانید صدای شلیک گلوله بشنوید و در دور دست گله گرگی را ببینید و مطمئن باشید با نزدیک شدن به آن‌ها با ماجرا‌های متفاوتی روبرو می‌شوید. یادتان باشد در بازی RDR2 کنکجاوی همیشه با پاداش‌هایی همراه است.

با توجه به جزئیات بازی واقعا می‌توانیم درک کنیم که چرا بودجه و هزینه‌ این بازی تا این حد زیاد است. جا خوردن کاراکتر نزدیکتان وقتی که ناگهانی با تفنگتان شلیک می‌کنید، تجزیه بدن حیوانات مرده در طول زمان، عکس‌العمل NPCها به لباس خونی شما و یا ترسیدن همه‌ افراد یک اتاق وقتی که ناگهانی وارد می‌شوید برخی از جزئیات بازی هستند.

اینکه دنیای این بازی با این همه بزرگی و پر جزئیات بودن باز هم قابل بازی است باورکردنی نیست. اما پورت کردن آن برای PC بدون اشکال نبوده است مثلا در حین بازی کردن مولتی‌پلیر، بازی بعضی اوقات قطع می‌شود و یا کراش می‌کند.

مسیر مورگان

نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2

داستان بازی Red Dead Redemption 2 در اواخر دوران غرب وحشی اتفاق می‌افتد و شما در نقش آرتور مورگان (Arthur Morgan) بازی می‌کنید. دنیای صنعتی در حال رشد است و این مسئله بر روی گروه مورگان تاثیر منفی گذاشته است. آن‌ها گروهی ناکامل اما متعهد، صمیمی و امیدوار هستند که شامل افراد یاغی و ستمدیده جامعه هستند.

کاپیتالیسم ارزش انسان‌ها را به حدی پایین آورده است که دیگر آن‌ها را به چشم منابع می‌بینند. سرخپوست‌ها کم کم وارد جامعه شده‌اند و به سمت متمدن شدن حرکت می‌کنند. از درختان جنگل به عنوان منابع چوپ استفاده می‌کنند و بر روی تپه‌ها و کوه‌ها در حال بنا کردن منابع ذغال سنگ هستند. گروه مورگان نیز در این بحبوحه قرار گرفته است که این اتفاقات آن‌ها را مجبور به فرار، ادغام و یا دادن جوابی همراه با خشونت به عنوان اعتراض می‌کند.

این بازی جدی‌ترین درام Rockstar است و واقعا هم خیلی طولانی است. اگر با عجله بازی کنید، تمام کردن داستان بازی ۴۰ تا ۵۰ ساعت طول می‌کشد و بعد از آن نیز به ۱۰ تا ۱۵ ساعت دیگر نیاز دارید. ماموریت‌های داستان اصلی مانند همه بازی‌های دیگر این استودیو است مانند رفتن از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر و انجام دادن وظایفی در حین سفر بین این دو نقطه است که بعضی از این ماموریت‌ها به شدت هیجان انگیز و بعضی به شدت بی جان و کسل کننده هستند. بعضی از این ماموریت‌های کسل کننده مانند گاوداری کردن یا رفتن از یک مکان به مکانی دیگر است در حالی که فقط دیالوگی رد و بدل می‌شود و به جای اینکه نقش کاراکتر را بازی کنید فقط نقش یک تماشاچی را بازی می‌کنید. همه‌ی ماموریت‌ها درباره‌ مرگ و زندگی نیست. بعضی از ماموریت‌ها واقعا جالب و سرگرم کننده هستند مانند مست کردن با دوستتان، حل کردن مسئله عشقی قدیمی، سفر با بالون اما در کل داستان بازی خیلی غنی و قوی است و ارزش این را دارد که همه این ماموریت‌ها را بازی کنید.

نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2

همه‌ ماموریت‌های جانبی، مینی‌گیم‌ها و حتی پیدا کردن تفنگداران افسانه‌ای می‌تواند روی شخصیت مورگان تاثیر بگذارد. مورگان کل اتفاقاتی که در طول داستان بازی برای او اتفاق می‌افتد شامل تمام ماموریت‌های اصلی بازی را در دفتر خاطراتش یادداشت می‌کند. مورگان در این دفتر خاطرات در مورد همه‌ افرادی که دیده و زمانی می‌شناخته و یا تغییر احساساتش بین نا امیدی و امیدواری در طول داستان بازی را می‌نویسد. خواندن این دفتر خاطرات اختیاری است اما خواندن آن خیلی جالب است.

مورگان بعضی اوقات که تنهایی سوار بر اسبش است برای خودش آواز می‌خواند و یا زمانی که پیر شدنش را در آیینه می‌بیند به خودش بد و بیراه می‌گوید. در یکی از ماموریت‌ها با زنی که او را روی اسبش سوار کرده است و به شهر می‌برد در مورد کار کردن برای افراد ثروتمند حرف می‌زنند و واقعا می‌توان با همه حرف‌هایشان موافق بود. در این بازی به طور اتفاقی با افراد زیادی روبرو می‌شوید مانند سارق‌هایی که در حینی که کمپ می‌زنید به شما حمله می‌کنند، زوجی که مورگان را برای شام دعوت می‌کنند ولی می‌خواهند وسایلش را بدزدند و یا مردی که مار او را گزیده است در جنگل به سمت مورگان می‌آید و او می‌تواند سم را از بدن آن مرد بمکد.

مورگان یکی از بهترین کاراکترها از نظر شباهت به انسان است. او همزمان هم بی‌عاطفه و هم مهربان با اصول اخلاقی خودش است که شکل گرفتن این شخصیت به دلیل اتفاقات مهم تاریخی آمریکا است که در دوران او اتفاق افتاده است.

دنیای بازی Red Dead Redemption 2 خیلی زیبا و در عین حال تراژیک است. هر تصویر زیبای این جهان در برابر چشمان مورگان در حال خراب شدن است مانند آمدن ریل‌های قطار در طبیعت و یا آلوده شدن آسمان پاک این دنی به وسیله‌ دود کارخانه‌های تازه تاسیس شده. واقعا منظره‌ای غمنگین است.

قدرت رندر

نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2

با توجه به قطعات سخت افزاری که برای PC استفاده می‌کنید مانند کارت گرافیک و CPU می‌توانید یکی از بهترین گرافیک‌های دنیا را تجربه کنید. در نسخه‌ PC چشم‌اندازها و دوردست‌ها فوق‌العاده نشان داده می‌شود و بیشتر به بازی شبیه عکس‌های واقعی از طبیعت هستند. سایه‌های طولانی درختان و اسب‌هایی که می‌رانید نسبت به زمان و مکانی که در آن هستید متفاوت است. به دلیل گرافیک خیره کننده و تمرکز زیاد بر روی خلق جزئیات مانند زخم‌های به وجود آمده به خاطر حمله حیوانات، سوراخ گلوله روی اجسام و دیوار، باران، گل و لجن و یا لکه‌های خون روی لباس افراد با جزئیاتی خیلی دقیق شما می‌توانید اطلاعاتی در مورد افرادی که با آن‌ها ملاقات می‌کنید بدست آورید.

با استفاده از مود جدید عکس که به بازی اضافه شده است می‌توانید عکس منظره‌هایی که از آن‌ها لذت برده اید و یا باعث شگفتی شما شده است را به اشتراک بگذارید. این مود مخصوصا برای افرادی که در بازی فقط به گشت و گذار می‌پردازند خیلی جالب است.

این بازی را بر روی سخت‌افزارهایی مانند سی‌پی‌یو i9-9900K و رم ۳۲ گیگ می‌توانید روی تنظیمات Ultra اجرا کنید اما باز هم باید تیک بعضی از گزینه‌های مربوط به گرافیک بازی را بردارید اما ترکیب برخی از سخت‌افزارها باعث کرش شدن بازی می‌شوند. تا حالا این بازی با سی‌پی‌یوهای ۴ هسته‌ای بیشترین مشکل را داشته است.

بخش تنظیمات گرافیک بازی پر شده است از گزینه‌های عجیب که باعث سردرگمی می‌شود و حتی بیشتر آن‌ها تغییر آنچنانی در گرافیک ایجاد نمی‌کنند و بهتر است خاموش باشند. گزینه‌هایی که تا ۲۵ درصد بر روی اجرای بازی تاثیر دارند شامل MSAA، نور حجمی و نمایش همپوشانی اختلاف دید هستند.

وجود این همه گزینه که حتی توضیحات بعضی از آن‌ها مبهم است نشان از این می‌دهد که این بازی برای PC کامل نشده است و واقعا برای بازی به این شدت خوب نکته‌ای منفی است.

شعر کابوی

نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2

در بخش آنلاین بازی – دقیقا همانند بخش تک نفره – شما می‌توانید اهدافی را برای خود تعیین کنید و تلاش کنید که به آن‌ها برسید اما به دلیل سیستم ارتقای سطح (Leveling) شما دچار مشکل می‌شوید چون بالا بردن XP وقت خیلی زیادی را از شما می‌گیرد. حتی در بعضی مواقع چندین روز طول می‌کشد. اگر حوصله نداشته باشید که این همه وقت را صرف کنید راه دیگر رسیدن به اهدافتان مصرف کردن Gold (پول استفاده شده در بازی) است. مثلا چوب ماهیگیری را نمی‌توانید تا لول ‍۱۴ بدست آورید و زمانی هم که بلاخره آن را بدست می‌آورید با خود فکر می‌کنید که آیا واقعا ارزشش را داشت؟

در Red Dead Online، همان ابتدای کار (یعنی تا رسیدن به لولی که مد نظرتان هست و پیدا کردن وسایل یا تفنگ‌هایی که نیاز دازید) بازی کمی سخت است اما بعد از آن لذت بازی شروع می‌شود. تقریبا هر کاری که به ذهنتان می‌رسد را می‌توانید انجام دهید و لذت ببرید. چیزی که در مورد بازی‌های GTA و RDR مشترک است و خیلی از بازیکن‌ها با آن مواجه می‌شوند این است که اگر مثلا بخواهید به نقطه‌ای از شهر بروید که کلا ۲ دقیقه هم طول نمی‌کشد بعضی اوقات بیشتر از ۱ ساعت زمان می‌برد چون در مسیر هزار ایده دیگر به ذهنتان می‌رسد. مثلا چندین بار ماشین عوض می‌کنید و یا در بازی RDR اسبی را می‌بینید که خیلی از آن خوشتان می‌آید صاحب آن را می‌کشید و از بدشانسی شما پلیس دنبالتان می‌آید حالا باید از دست آن‌ها فرار کنید یا مثلا می‌خواهید نزدیک روخانه‌ای بروید و ماهی بگیرید اما بعد از چند ساعت بازی کردن و انجام دادن کارهای عجیب و غریب متوجه می‌شوید تنها کاری که انجام نداده‌اید ماهیگیری بوده است!

نقد و بررسی بازی PC Gamer | Red Dead Redemption 2

دنیای بازی Red Dead Redemption 2 خیلی جذاب و لذت بخش است و برای کسانی که کنجکاوی را دوست دارند فوق‌العاده طراحی شده است. بهترین بازی کابویی است که تاکنون درست شده است اما از مشکلاتی مانند کسل کننده بودن بعضی از ماموریت‌ها و کرش کردن بازی روی بعضی سیستم‌ها رنج می‌برد.
۹
فوق العاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton