بازی Resident Evil 3 Remake و ۵ پیشرفت گیمپلی آن

بازی Resident Evil 3 Remake

با اینکه بازی Resident Evil 3 Remake شباهت‌های زیادی به Resident Evil 2 Remake  دارد، اما در این مقاله می‌خواهیم به ۵ پیشرفت قابل توجه آن نسبت به نسخه قبلی بپردازیم. با بازی رایانه همراه باشید.

پس از منتشر شدن بازی Resident Evil 3 Remake یک سال پس از Resident Evil 2، «راکون سیتی» باری دیگر میزبان بازیبازها برای زامبی‌های بیشتر شد. نسخه بازسازی «رزیدنت ایول ۲» توانست تا تمام ویژگی‌های مثبت و کلاسیک نسخه اصلی خود را همراه با گرافیک و اکشنی زیبا به طرفداران این سری ارائه دهد و نسخه بازسازی رزیدنت ایول ۳،  قدم‌های نسخه قبل را ادامه داد و با گرافیکی زیباتر و اکشنی پرهیجان‌تر، تجربه‌ای جذاب هرچند کوتاه را به هواداران عرضه کرد. از بسیاری جهات، نسخه سوم شباهت زیادی با ساخته سال پیش سازندگان دارد؛ هر دو بازی، شما را در محیط‌های ترسناکی قرار می‌دهند و و یک دشمن بزرگ جثه و عصبانی مدام در حال تعقیب کردن بازیکن برای کشتن اوست! اما چندین مورد مهم در گیم‌پلی نسخه سوم پیشرفت‌های خوبی نسبت به نسخه قبلی کرده است که ارزش تجربه این بازی را بیشتر می‌کند.

۱- نمسیس یک مستر‌ایکس بزرگ‌تر و خطرناک‌تر است

Resident Evil Nemesis

جذاب‌ترین ویژگی که در بازی رزیدنت ایول ۳ وجود دارد، موجودی جهش یافته و نامیرا به نام نمسیس است. آنهایی که نسخه دوم را تجربه کرده‌اند، می‌دانند که فرار کردن‌های همیشگی از دست مسترایکس در طول بازی چه سختی‌ها و استرس‌هایی دارد اما نمسیس این قضیه را یک پله بالاتر می‌برد و تقابل‌های فوق‌العاده جذاب‌تری را به بازی اضافه می‌کند. علاوه بر اینکه او مدام در قسمت‌هایی که انتظارش را ندارید حضور ناگهانی خود را نشان می‌دهد، چندین قابلیت و تکنیک جدید به این شخصیت اضافه شده است که او را تبدیل به خطری بسیار بزرگ‌تر نسبت به مسترایکس می‌کند. با اینکه نمسیس همانند مسترایکس شما را مدام مورد تعقیب قرار می‌دهد، در اواخر بازی با استفاده از بخش‌هایی از بدنش شما را از فاصله دور به سمت خودش می‌کشد و با اسلحه خود به شما شلیک می‌کند. با توجه به اینکه در اکثر بخش‌های بازی شما هیچ کاری نمی‌توانید برای متوقف کردن نمسیس انجام دهید (به جز برخی باس‌فایت‌ها)، بهترین انتخاب شما فرار کردن از او و پیدا کردن یک Safe Room است چراکه او نمی‌تواند وارد این مکان‌ها شود. با اینکه شاید مسترایکس از برخی جهات ترسناک‌تر از نمسیس باشد، اما نمسیس قدرت‌های بسیار بیشتری را برای کشتن بازیباز در اختیار دارد و بهتر است تا روش‌های مقابله با او را بدانید.

۲- جیل ولنتاین و قابلیت جاخالی دادن

بازی Resident Evil 3 Remake

قبل از اینکه به این قابلیت بپردازیم، شاید یکی از ویژگی‌های جذاب این بازی برای هواداران سری، قرار گرفتن در نقش جیل ولنتاین پس از زمانی بسیار طولانی است! رزیدنت ایول ۳ به شما اجازه می‌دهد تا در نقش محبوب‌ترین مامور STARS و دوست تازه او کارلوس قرار بگیرید تا با تهدیدات تازه راکون سیتی مقابله کنید. بخش زیادی از گیم‌پلی شخصیت‌های جیل و کارلوس، شبیه به لیون و کلیر در رزیدنت ایول ۲ است اما پیشرفت جدیدی که در رزیدنت ایول ۳ خواهید دید، سیستم دفاعی جدید این دو شخصیت است که برای زنده ماندن در برابر دشمنان بی‌شمار بازی، بسیار کارآمد است. جیل می‌تواند از ضربات زامبی‌ها و موجودات دیگر در بازی از جمله نمسیس، جاخالی دهد و اگر شما این دکمه را در لحظه دقیق و خاصی فشار دهید، این جاخالی دادن به شکل کات‌سین در می‌آید و شما به صورت کامل از آسیب حمله دشمن در امان خواهید ماند. کارلوس نیز قابلیت جاخالی دادن و هل دادن زامبی‌ها به عقب دارد که اگر با موفقیت بتوانید این حرکت را انجام دهید، زمان زیادی برای شلیک کردن و کشتن دشمن به شما داده می‌شود. با اینکه این قابلیت شاید تغییر بزرگی نسبت به ویژگی‌های رزیدنت ایول ۲ نباشد، اما پس از استفاده از جاخالی‌ها در بخش‌های ابتدایی بازی متوجه اهمیت بالای آن می‌شود. این قابلیت می‌تواند شما را از دست نمسیس هم نجات دهد و می‌توانید بدون آنکه آسیبی از جانب او ببینید، از کنار او رد شوید. با توجه به اینکه دشمنان بازی نسبت به نسخه قبلی سریع‌تر شده‌اند، پیشنهاد می‌شود که زمان‌بندی دقیق جاخالی دادن را در طول بازی یاد بگیرید تا تجربه راحت‌تری را داشته باشید.

۳- چاقوی بازی!

بازی Resident Evil 3 Remake

به نظر می‌رسد که شخصی در STARS بالاخره توانسته چاقوهایی بسازد که مدت زمان بیشتری دوام بیاورند! اگر شما در رزیدنت ایول ۲ با استفاده از چاقو در برابر زامبی‌های بازی از خودتان دفاع می‌کردید طولی نمی‌کشید که با شکسته شدن آن چاقو، بازیکن مجبور به پیدا کردن چاقوی جدیدی در محیط بازی می‌شد. خوشبختانه در رزیدنت ایول ۳، جیل و کارلوس هردو به چاقوی غیر قابل شکستنی دسترسی دارند و می‌توانند برای همیشه از آن استفاده کنند. با اینکه قدرت آسیب‌رسانی آن بسیار کمتر از سلاح‌های گرم در بازی است، اما داشتن یک چاقو که شکسته نمی‌شود در برابر تعداد زامبی‌های زیاد می‌تواند بسیار کارآمد باشد! همچنین شما می‌توانید از آن بر روی زامبی‌هایی که بر روی زمین می‌افتند استفاده کنید تا ببینید آنها واقعا مرده‌اند یا خود را به مردن زده‌اند. چاقوی این بازی بهترین اسلحه برای خلاص کردن دشمنان است. یادتان باشد که از چاقو خود استفاده کنید!

۴- وسعت بالای راکون سیتی

راکون سیتی به عنوان مرکز اصلی شیوع زامبی‌ها و مکان اصلی نسخه دوم و سوم رزیدنت ایول است. در این نسخه، بازیکنان می‌توانند بخش‌های بسیار بزرگ‌تر و جدیدی از راکون سیتی را کاوش کنند و به بهترین شکل، آخرالزمان شکل گرفته در این شهر را حس کنند. یکی از تغییرات کلیدی در رزیدنت ایول ۳، علاوه بر گشت و گذار در مناطق جدیدی راکون سیتی، بخش‌های بسیاری از محیط راکون سیتی که می‌توانید در آن کاوش کنید بزرگ‌تر شده‌اند. در نیمه اول بازی، شما وارد مرکز شهر می‌شوید و با گشت و گذار در مغازه‌های متعدد و خیابان‌های شهر، بهترین و سریع‌ترین مسیرهای میان‌بر را از دو نقطه به یکدیگر پیدا خواهید کرد. اگر شما بتوانید مکان میان‌برها و اتاق‌های امن را به ذهن بسپارید، فرار کردن از دست نمسیس در آینده بسیار ساده‌تر خواهد شد. با اضافه شدن چندین محیط بسیار بزرگ به بازی، کارلوس و جیل می‌توانند جست و جو‌های خود را یک قدم عمیق‌تر کنند. علاوه بر اینکه آیتم‌های خوبی را می‌توان با جستجوی دقیق در محیط پیدا کردن، محیط‌های نسبتا مخفی در بازی وجود دارد که ربط‌هایی به وقایع رزیدنت ایول ۲ دارند.

۵- دشمنان شما تنها زامبی‌ها نیستند

بازی Resident Evil 3 Remake

زامبی‌های بی‌شماری در محیط‌های بسیار وسیع بازی در کمین شما هستند اما علاوه بر آنها، شما با دشمنان جدیدی نیز رو به رو خواهید شد. سگ‌های زامبی، لیکرها و برخی موجودات جهش یافته دیگر که در نسخه دوم با آنها رو به رو شدید. از همان ابتدای بازی، رزیدنت ایول ۳ چندین دشمن کاملا جدید و خطرناک را علاوه بر زامبی‌ها معمولی محیط، معرفی می‌کند. از برخی از این موجودات ترسناک، می‌توان به عنکبوت‌های بازی اشاره کرد که بر روی سقف‌ها قرار دارند و علاقه دارند تا با پریدن بر روی شما، تخم‌های خود را درون شما تزریق کنند یا زامبی‌ها جدیدی که انگل مانند هستند و با چسبیدن به صورتتان به شما آسیب می‌رسانند. با پیشروی در بازی، دشمنان ترسناک‌تری به شما حمله خواهند کرد و در محیط فاضلابی بازی، دشمنان وجود دارند که می‌توانند شما را در جا ببلعند. یکی از کلاسیک‌ترین دشمنان این سری، «شکارچیان» نیز در بازی حضور دارند و چالش‌های متفاوتی را برای شما ایجاد می‌کنند. با این اوصاف، حتی اگر نمسیس در حال تعقیب شما نباشد، دشمنان ترسناک و متفاوتی در محیط بازی وجود دارد تا جای خالی او را برای چندین دقیقه پر کنند!

این پیشرفت‌ها شاید در ظاهر، اساسی و ساختار شکن نباشند و هسته بازی نیز شباهت زیادی به رزیدنت ایول ۲ دارد اما با تجربه این عنوان متوجه خواهید شد که همین تغییرهای کوچک چه تنوع خوبی به بازی بخشیده‌اند. بازی Resident Evil 3 Remake هم اکنون برای رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان و پلی‌استیشن ۴ در دسترس است.

۱ دیدگاه

  1. بنظرتون با این پیشرفتها این بازی ارزش خرید رو داره؟و آیا این بازی کرک شده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton