بازی Doom Eternal و راهنمای کشتن Marauder ها

بازی Doom Eternal

قطعا Marauder ها یکی از سخت‌ترین دشمنان و مینی‌باس‌های بازی Doom Eternal به حساب می‌آیند که اشک بازیکنان را در آورده‌اند. برای آسان‌تر شدن این مبارزات این مطلب را مطالعه کنید.

دشمنان بسیاری در بازی Doom Eternal پیدا می‌شوند که چالش‌های سختی را در برابر بازیکنان قرار می‌دهند اما هیچ‌کدام به پای «مارادرها» یا همان غارتگران نمی‌رسند. مبارزه با این دشمنان بسیار سخت است و در برخی قسمت‌های بازی شما باید با دوتای آنها به صورت همزمان مبارزه کنید. شاید میزان استرسی که در طول مبارزه با این دشمنان در طول بازی حس می‌کنید، تبدیل به رکوردی در تاریخ تمام بازی‌های ویدویی باشد که تا به حال تجربه کرده‌اید (اگر دیوانه شدن‌های سر باس‌های دارک سولز‌ها را فراموش کنیم)! در این مقاله قصد داریم تا چند راهنمایی مهم را به شما برای کشتن این دشمنان سرسخت و کشنده بدهیم.

غارتگران چه کسانی هستند؟

اگر شما در حال مطالعه این مقاله هستید، احتمالا نیازی به توضیح دادن نیست! این دشمنان در یک دست خود تبری بزرگ و در دست دیگر خود شاتگانی بسیار قدرتمند دارند. این دشمنان زرهی هوشمند و بسیار مقاوم را برتن دارند و اگر شما بدون زمان‌بندی‌های خاصی شروع به تیر زدن به آنها کنید، غارتگران هیچ‌گونه آسیبی نمی‌بینند. بله هیچ‌گونه آسیبی؛ بهتر است بر روی این کلمه تاکید بیشتری کنم! پس حتی اگر Doom Eternal را هم هنوز تجربه نکرده‌اید می‌توانید متوجه شوید که با چه دشمنان سرسختی رو به رو هستید.

نکات ابتدایی برای مبارزه با غارتگران

اگر شما در رویارویی اولیه با این دشمنان دچار مشکلات شدیدی شده‌اید، اول بهتر است چند نکته ابتدایی درباره این موجودات را بدانید. با اینکه نحوه عملکرد این دشمنان در رویارویی اولیه به صورت کاملی توسط بازی توضیح داده باشد، ممکن است بسیاری از بازیکنان این بخش آموزشی را برای ادامه دادن اکشن پرهیجان بازی به صورت عمدی یا تصادفی رد کرده باشند. غارتگران در واقع مینی‌باس‌هایی هستند که بسته به فاصله خود از بازیکن، واکنشی متفاوت نشان می‌دهند. اگر نزدیک به شما باشند، از شاتگان کشنده خود استفاده می‌کنند و اگر از شما دور باشند، با استفاده از تبر خود لیزر‌های قوی را به سمت شما شلیک می‌کنند؛ به علاوه در برخی مواقع یک سگ شیطانی را احضار می‌کنند که اگر شما به سرعت آن را نکشید، آسیب بسیار سنگینی را از جانب این سگ اعصاب‌خردکن دریافت می‌کنید. شلیک کردن به سمت غارتگران چه از فاصله دور چه از فاصله نزدیک کاملا بی‌اثر است چراکه آنها بلافاصله سپر خود را بالا می‌آورند.

پس زمان مناسب برای شلیک کردن کی است؟ شما باید مسافت مناسبی را پیدا کنید که غارتگر از تبر خود استفاده کند اما همزمان بتوانید واکنش سریعی را از خود نشان دهید. پس مسافت مناسب باید نه نزدیک باشد نه دور. هنگامی که چشمان غارتگر در حین انجام ضربه خود سبز شد، زمان شما فرا رسیده است تا از هرچیزی که دارید برای آسیب رساندن به او استفاده کنید! دقت کنید که شما باید مدام حواستان به میزان سلامتی، زره و تعداد مهمات باشد و اگر در وسط مبارزه با کمبود مهمات مواجه شدید، سریعا عقب نشینی کنید و با کشتن یک موجود حاضر در محیط، مهمات مورد نیاز خود را بردارید.

 

چگونه او را سریع بکشیم؟

پس از کشتن یا مبارزه با یکی از این دشمنان، متوجه خواهید شد که شکست دادن آنها بسیار زمان‌بر است به خصوص زمانی که در مبارزه با آنها مهارت بالایی کسب نکرده باشید. خوشبختانه روشی بسیار سریع در اینترنت پخش شده است که شما می‌توانید با دو دفعه استفاده از آن، این مینی‌باس‌ها را به سرعت بکشید. برای این کار، مطمئن شوید که شخصیت خود را به دو اسلحه Ballista و سوپرشاتگان به صورت همزمان مجهز کنید تا بتوانید به سرعت این دو اسلحه را با هم جا به جا کنید. اگر نمی‌دانید چگونه می‌توان اسلحه‌ها را سریع جا به جا کرد، باید همان دکمه‌ای را فشار دهید که منوی تمام تفنگ‌ها را به شما نشان می‌دهد. حال به جای نگه داشتن آن و باز کردن منوی اسلحه‌ها، سریع آن را فشار دهید تا اسلحه دوم شما با اسلحه اول جا به جا شود.

زمانی که این دو اسلحه را برای جا به جایی سریع آماده کردید، سلاح «بالیستا» را در دست بگیرید و منتظر سبز شدن چشمان غارتگر شوید. پس از سبز شدن چشم‌های او، سریعا با بالیستا به او شلیک کنید، سریعا سوپرشاتگان را بیرون بیاورید و تیری با آن به او بزنید و دوباره به سرعت سلاح بالیستا را انتخاب کنید و شلیک نهایی را وارد کنید. با دوبار شلیک ترکیبی پس از سبز شدن چشمان این دشمن سرسخت، می‌توانید خیلی سریع و ساده این کابوس‌های بازی Doom Eternal را بکشید. دلیلی که از بالیستا یا سوپرشاتگان به صورت تکی استفاده نمی‌کنیم، محدودیت سرعت آنها در زدن تیرهای متوالی است که این مشکل تاخیر شلیک‌های پشت سرهم، به لطف جا به جایی سریع اسلحه‌ها برطرف می‌شود و شما به سرعت می‌توانید آسیب شدید و جدی را به غارتگران وارد کنید. هنگامی که با دوتای آنها به صورت همزمان مواجه می‌شوید، تلاش کنید تنها بر روی یکی از آنها تمرکز کنید وگرنه از سوی دوتای آنها آسیب جدی و کشنده‌ای را خواهید دید که حتی با این تکنیک هم شاید کشتن آنها سخت شود. پس به جای تمرکز بر روی دشمن نزدیک‌تر، یکی از آنها را در ذهن خود نشانه‌گذاری کنید و تنها بر روی کشتن او تمرکز کنید حتی اگر از جانب غارتگر دیگر در حال آسیب دیدن باشید.

چه کارهایی را در حین مبارزه با غارتگران انجام ندهیم؟

اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید از روش جا به جایی سریع اسلحه که به آن اشاره شد استفاده کنید و قصد دارید تا از سلاح‌های بزرگ خود استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما این است که سریعا از این حرکت بازداری کنید! زمانی که تاکید کردم که هیچ‌گونه ضربه‌ای بر روی غارتگران اثر ندارد، دقیقا منظورم تمام ضربات ممکن با تمام سلاح‌های بازی بود. در بخشی از بازی شما به شمشیری لیزری و سلاح‌های کشنده‌ای دسترسی پیدا خواهید کرد که تقریبا هر دشمنی را با یک ضربه می‌کشند اما این سلاح‌ها هیچ تاثیری در برابر غارتگران ندارند! آنها این ضربات کشنده را به راحتی با سپر خود دفع می‌کنند و شما صرفا وقت و مهمات ارزشمند خود را بیهوده استفاده می‌کنید. پس حتی اگر اسلحه‌ای را پیدا کردید که قوی‌ترین دشمنان بازی را درجا می‌کشد، مطمئن باشید با آن هیچ کاری را در برابر غارتگران پیش نخواهید برد پس به جای کشته شدن‌های متوالی، از روشی که بالاتر اشاره شد استفاده کنید.

با این راهنمایی‌ها شما می‌توانید استرس‌‌آورترین دشمن بازی، یعنی غاتگران را در بازی Doom Eternal بکشید و تبدیل به ماشین کشتار توقف نشدنی شوید. اگر از این نکات به صورت دقیق در مبارزات استفاده کنید، هیچ مشکلی برای کشتن دو غارتگر به صورت همزمان نیز نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton