بازی Final Fantasy VII Remake

بازی Final Fantasy VII Remake | تجربه‌ای بدیع در سرزمینی آشنا

تجربه بازی Final Fantasy VII Remake علاوه بر اینکه مرا به دوران کودکی‌ام برد، به ماجراجویی مملو از اسرار و تجربه‌های جدید نیز برد. عنوان Final Fantasy VII جای خاص خود را در قلب بسیاری از هواداران ژانر نقش‌آفرینی دارد، ازجمله خود من، که در سال ۱۹۹۷ باعرضه نسخه اصلی بازی برای اولین بار پا به جهان نقش‌آفرینی گذاشتم. با بازی رایانه همراه باشید.

من با تجربه بازی اصلی و آگاهی از رویدادهای پیش رو، زمان رخ دادن رویدادهای احساسی و زمان‌هایی که ضربان قلبم بالا خواهد رفت، به سراغ ریمیک بازی رفتم. چیزی که انتظار نداشتم مسیری بود که بازی در رساندن من به این لحظات پیش می‌گیرد.

بسیاری از لحظات، از دیالوگ گرفته تا لوکیشنها، زوایای دوربین و رویارویی‌ها، همگی مجدداً خلق‌شده و پالایش‌شده از نسخه اصلی بازی هستند. این لحظات، تصورات ما هستند که تجسم واقعی یافته و بر روی صفحه‌نمایش مقابل ما نقش بسته‌اند. دیدن آنان مثل تماشای جادو بود، کاملاً دل‌چسبهمان‌طوری بود که ما امید و انتظار دیدن آن را داشتیم.

بااین‌حال از سوی دیگر، لحظات فراوان جدیدی نیز در بازی دیده می‌شودلوکیشن‌های ناشناخته و مرموز در طی مأموریتتان شمارا دعوت به گشت‌وگذار در آنها می‌کنندشخصیت‌های جدید که بسیاری از آن‌ها را دوست داشتم اکنون برایم شخصیت‌هایی ماندگار در اسطوره میدگار هستند. بخش اعظم وقایع و شخصیت‌های جدیدی که به FFVII Remake اضافه‌شده‌اند و نحوه قرارگیری آنها را دوست داشتم. اما درعین‌حال، دیدن این حجم از ناشناخته‌ها و بدیعیات در میان چیزهایی که برای سال‌های آزگار با آنها آشنایی داشتم و خو گرفته بودم کمی باعث ایجاد تشویش در من شد.

می‌دانستم که باید راکتور شماره ۵ ماکو را بمب‌گذاری کنم، اما نمی‌دانستم باید برای تسهیل انجام آن به مأموریتی مخفی با بیگز و وج و جسی بروم. این لحظات اضافه‌شده به بازی کمتر حس «چه اتفاقی خواهد افتاد» و بیشتر حس «حال چطور به نقطه B می‌رویم؟» را القا می‌کنند. هر دو حالت می‌توانند به هیجان آوردن بازیکن منتهی شوند و بازی Final Fantasy VII Remake لحظات به وجد آورنده تازه فراوانی دارد، اما همچنین می‌تواند نقطه مخالف آن را هم منتقل کند.

بازی Final Fantasy VII Remake

دفعات اندکی حس کردم که همه‌چیز دارد از کنترل خارج می‌شود. همین مسئله باعث شد که توجهم بیشتر به اینکه چطور دوباره به داستان بازی برمی‌گردیم جلب شود به‌جای آنکه در زمان حال و حواسم جمع مأموریتی که در حال انجام آنم باشد.

بهترین شیوه‌ای که می‌توانم این احساس را توصیف کنم این است که لحظه‌ای را تصور کنید که دارید خانه‌ای که در آن بزرگ شدید یا مدرسه‌ای که به آن می‌رفتید را بازدید می‌کنید. شما قدم درجایی می‌گذارید که به‌وضوح آن را به خاطر دارید؛ معماری و بنای آن دقیقاً همان‌طور است که به خاطر می‌آوریدتوالت‌ها تکان نخورده‌اند، پله‌هایی که شمارا به طبقه دوم می‌برند هنوز کنار در ورودی قرار دارند؛ تمام خاطرات در ذهنتان زنده می‌شوند. اما مدت‌زمان زیادی گذشته و افراد دیگری اکنون در آنجا زندگی می‌کنند، پس فرش قدیمی اتاق نشیمن عوض‌شده، کاغذدیواری جدیدی دیوارها را پوشانده و آنها حتی بخش جدیدی به پاسیو اضافه کرده‌اند که آن را بزرگ‌تر و بهتر جلوه می‌دهد. شما هنوز می‌توانید این خانه را بی‌تردید تشخیص دهید؛ هنوز همان ساختاری را دارد که شما می‌شناسید و در آن بزرگ‌شده‌اید. اما همان‌قدر که آشناست، خانه‌ای جدید و تازه نیز هست. این دقیقاً بازی Final Fantasy VII Remake است. قدیمی، اما دوباره جدید.

بازی Final Fantasy VII Remake

از تک‌تک ثانیه‌هایی که صرف این بازسازی مجدد میدگار کردم، لذت بردم. گشت‌وگذار در وال مارکت توسعه‌یافته، صرف زمان بیشتر با سایر اعضای آوالانچ و ملاقات با شخصیت‌های جدید همگی جز بهترین بخش‌های تجربه این بازی بود و خاطرات جدیدی را برایم شکل داد که با خود به همراه خواهم برد.

من مشتاقانه چشم‌انتظار بخش بعدی این مجموعه ریمیک، با تمامی مکان‌های دیگر مورد علاقه‌ام از گذشته و ماجراجویی‌های جدیدی که آنها را به هم متصل خواهد کرد، می‌مانم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton