Mount & Blade 2

بهترین مادهای بازی Mount & Blade 2: Bannerlord

با انتشار بازی Mount & Blade 2: Bannerlord بعد از چندین سال انتظار، مادسازها بلافاصله دست به کار شدند تا نسخه Early Access بازی را بزرگ‌تر و هیجان‌انگیزتر کنند. با بازی رایانه همراه باشید.

بعد از انتشار نسخه اول Mount & blade: Bennerlord، این عنوان موفقیت بالایی را در فروش بازی تجربه کرد و دلیل آن هم خاص بودن و بهتر بودن آن نسبت به دیگر رقبای خود در این سبک بود. طولی نکشید که طرفداران خواهان نسخه بعدی شدند و تریلرهایی نیز توسط استودیوی توسعه دهنده از بازی جدید منتشر شد اما تاخیرهای متوالی باعث شد تا این عنوان سالیان طولانی طرفداران را در انتظار نگه دارد. در این بازی سندباکس، بازیکنان وارد نقشه‌ای بسیار بزرگ می‌شوند و از هیچ باید ارتش و سربازهای خود را تهیه کنند و به ساخت امپراطوری خود بپردازند.

Mount & Blade 2

البته دست بازیکنان در همان نسخه اول هم تا حدودی باز بود و آنها می‌توانستند با ارتش خود تبدیل به راهزن یا مزدور یک امپراطوری دیگر شوند. جنگ‌های بازی به صورت کامپیوتری نتیجه‌گیری نمی‌شوند و شما باید با تک تک سربازان خود وارد جنگ شوید که از این رو جنگ‌های چند صد نفره و چالش‌برانگیزی در برابر بازیبازها قرار می‌گرفت. المان‌های کنترل حکومت و اعمال سیاست‌های مختلف نیز در بازی وجود داشت که آزادی بسیار زیادی را در بازی به بازیکنان ارائه می‌کرد. شاید بالغ بر ۱۰۰ ماد بزرگ و مختلف برای نسخه اول این بازی عرضه شد تا آن را تبدیل به عنوانی بزرگ‌تر و جذاب‌تر کند اما با تمام این اوصاف، جذابیت نسخه اصلی Mount & Blade 2: Bannerlord از تمام مادهای نسخه اول هم بیشتر است! البته این مسئله باعث نشده است تا مادسازها بیخیال نسخه دوم شوند و سعی کرده‌اند تا با گسترش هرچه بیشتر این بازی، آن را تبدیل به عنوانی کنند که تمام بازیبازها بتوانند از جزئیات بسیار زیاد آن لذت ببرند. دقت داشته باشید که نسخه دوم هنوز در حالت Early Access است و حالا حالاها قرار است توسط استودیوی توسعه دهنده، محتویات جدید دریافت کند. در این مقاله می‌خواهیم بهترین مادهایی را که تا امروز برای این بازی منتشر شده‌اند را به شما معرفی کنیم.

مادهای گیم‌پلی

بازی Mount & Blade 2: Bannerlord

Bannerlord Tweaks

این ماد بهبودهای به درد بخوری را به بازی اضافه می‌کند که تعادل بیشتری را به گیم‌پلی بازی می‌دهد؛ مانند افزایش شهرت دریافتی پس از پیروزی در جنگ‌ها، افزایش پاداش پیروزی در مسابقات، افزایش میزان استقامت شخصیت اصلی، اضافه کردن آیتم‌های بیشتر برای ساخت و ساز، بزرگ‌تر شدن ارتش‌های بازی و مهارت‌های جدید. تمام این افزونه‌ها به شما در تمام بخش‌های بازی، از کنترل شهرها تا حمله به قلعه‌ها، کمک بالایی می‌کنند و تعادل بیشتری را به این بخش‌ها اضافه می‌کنند تا شما مجبور نباشید با جزئیات اعصاب‌خردکن سر و کله بیش از حد بزنید.

جزئیات بیشتر در طراحی شخصیت‌ها

با اینکه طراحی و ساخت شخصیت‌ها در Mount & blade 2: Bannerlord پیشرفت بسیار زیاده کرده است و ابزارهای بسیار زیاد و متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد، مادسازها سعی کرده‌اند تا این بخش را بیشتر هم پیشرفت دهند! با این ماد شما می‌توانید سن، وزن و ساختار عضلانی بدن شخصیت‌ها را نیز طراحی کنید.

برداشته شدن محدودیت حمله به مخفی‌گاه‌ها

همانند نسخه اول، در این نسخه نیز اگر بخواهید به مخفی‌گاه‌های راهزنان حمله کنید، تنها تعداد بسیار محدودی از سربازان خود را می‌توانند با خود به این مخفی‌گاه‌ها ببرید. با این ماد شما می‌توانید از کل ارتش خود برای حمله کردن به مخفی‌گاه‌ها استفاده کنید تا این مبارزات کوچک زمان زیادی از شما نگیرد. قابل ذکر است که پس از ساعات طولانی بازی کردن، تعداد راهزنان در مخفی‌گاه‌ها به شدت زیاد می‌شوند و این ماد می‌تواند در این مواقع به درد بخور بودن خود را نشان دهد.

برای همیشه آهنگری کنید

در این ماد، هیچ‌گونه استقامتی از شما برای آهنگری کم نمی‌شود. شما می‌توانید تا مواقعی که آیتم‌های مورد نیاز برای آهنگری داشته باشید، به ساخت و تعمیر اسلحه‌های مختلف بپردازید. این ماد باعث می‌شود تا استقامت خود را برای چیز‌های مهم‌تری نگه دارید.

اضافه شدن سربازان خانم در ارتش

در هر دو نسخه Mount & Blade، تلاش شده است تا چالش‌های واقع‌گرایانه‌ای در برابر بازیبازها قرار گرفته شود. مثلا همانطور که در زمان‌های گذشته ژنرال‌های زن بسیار کم تعداد بودند، در این بازی نیز این اصل رعایت شده. از طرفی در آن زمان‌ها، تقریبا تمام ارتش‌های نظامی را مردان تشکیل می‌‌دادند و از این رو نیروهای نظامی قدرتمند خانم‌ها در بازی وجود ندارند اما به لطف این ماد، انواع مختلفی از نیروهای نظامی خانم‌ها در بازی اضافه شده است و هر کشور و امپراطوری، سربازهای خانم منحصربه‌فرد خود را دارد.

Mount & Blade 2

سلاح‌های آتشین!

در این ماد، تیر کمان، شمشیر و تبرهای آتشین به بازی اضافه خواهد شد که آسیب بیشتری را به دشمنان وارد می‌کنند. دقت داشته باشید که ممکن است دشمنان نیز به این سلاح‌ها دسترسی پیدا کنند.

جنگ همه جانبه در Calradia

در این ماد، سرزمین «کالرادیا» میزبان ۲۱ کشور کوچک می‌شود که احتمال رخ دادن جنگ‌های متعدد به صورت همزمان را بسیار بالا می‌برد. اگر دوست دارید سرزمین بازی تبدیل به آشوبی همه جانبه شود، این ماد می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد!

خوشحالی بعد از جنگ!

اگر دقت کرده باشید، ارتش شما پس از شکست دادن دشمنان، شروع به خوشحالی می‌کنند و فریاد پیروزی به سر می‌دهند. در این ماد شما می‌توانید به آنها بپیوندید و در خوشحالی آنها شریک شوید.

بالا بردن روحیه ارتش خود در وسط میدان جنگ

اگر شادی کردن پس از پایان جنگ‌ها برای شما کافی نیست، با این ماد می‌توانید در وسط میدان جنگ با زدن دادی بسیار بلند، به سربازان خود روحیه دهید! البته این قابلیت به عنوان یک مهارت در بازی اضافه می‌شود و نمی‌توان پشت سر هم از آن استفاده کرد. با این قابلیت شما می‌توانید دشمنانی که در معرض شکست خوردن هستند را وادار به عقب نشینی کنید یا اگر ارتش شما به دلیل شکست خوردن در حال عقب نشینی بود، با استفاده از این مهارت، دوباره به آنها اشتیاق مبارزه دهید و آنها را دوباره وارد میدان جنگ کنید.

نگهبان بخرید

این قابلیت به بخش مدیریت روستاها اضافه می‌شود و شما با خرید این نگهبان‌ها، می‌توانید از روستاهای خود در برابر حمله راهزنان دفاع کنید. البته این نگهبانان به صورت هفتگی از شما پول دریافت می‌کنند اما شاید برخی روستاها ارزش خرج کردن‌های اضافه را برای شما داشته باشد.

دیالوگ‌های سریع

در بازی Mount & Blade 2، برای صحبت کردن با لوردها، رئیس روستاها یا نگهبانان کاروان، باید صفحه‌های لودینگ طولانی را تحمل کنید. این صفحه‌های لودینگ به هنگام ورود یا خروج از یک مکالمه، شما را اسیر خواهند کرد که شاید بسیاری از بازیبازها را عصبانی کند. با این ماد، شما می‌توانید این دیالوگ‌ها را بدون وارد شدن در این صفحه‌های لودینگ انتخاب کنید به جای آنکه به صورت رو در رو به شخص مورد نظرتان صحبت کنید. با این ماد شما می‌توانید از دست صفحه‌های لودینگ طولانی بازی خلاص شوید.

شخصا به ارتش خود دستور دهید!

این ماد به شما اجازه می‌دهد تا از طریق میکروفون خود، به صورت مستقیم به ارتش خود دستور دهید. شما با گفتن بیش از ۲۰ دستور مشخص شده از طریق میکروفون خود، می‌توانید ارتش خود را در میدان‌های جنگ کنترل کنید. اگر این قابلیت را بیش از حد دوست داشتید، می‌توانید نسخه پولی این ماد را خریداری کنید و به ۵۰ دستور متنوع دسترسی پیدا کنید و با فریاد زدن سر ارتش خود، کارتان را پیش ببرید!

مادهای گرافیکی

بازی Mount & Blade 2: Bannerlord

بلافاصله بازی را شروع کنید

این ماد به بازیکنان اجازه می‌دهد تا بخش آموزشی بازی را رد کنند و درجا وارد بخش سندباکس بازی شوند. به توجه به گزارش بازیکنان، این ماد صفحه‌های لودینگ بازی را سریع‌تر می‌کند و بسیاری از ماموریت‌ها بدون نیاز به زمان لودینگ، شروع می‌شوند. از این رو با اینکه این ماد تغییر گیم‌پلی به بازی اضافه می‌کند، اما به دلیل گزارشات بازیکنان مبنی بر بهبود صفحه‌های لودینگ، وارد بخش مادهای گرافیکی شده است.

طراحی بهتر چهره NPCها

هم اکنون طراحی شدن چهره NPCها در بازی به صورت کاملا تصادفی انجام می‌شود اما با این ماد تلاش شده است تا چهره‌های خاص‌تری در بازی ساخته شود. این ماد قصد ندارد چهره‌های زیبا را به بازی اضافه کند بلکه این ماد قصد دارد تا چهره شخصیت‌ها خاص‌تر، خشن‌تر و با ابهت‌تر شود. در واقع این ماد یک الگوریتم را به بخش طراحی چهره NPC ها اضافه می‌کند تا شخصیت‌های مهم بازی دارای چهره‌ای مسخره و خنده‌دار نشوند.

اضافه شدن پرچم‌های جدید

طراحی پرچم در این بازی، چیزی است که خیلی بازیبازها روی آن وسواس دارند چراکه این پرچم بر روی سپر تمام سربازان شما قرار خواهد گرفت، برخی سربازان در جنگ این پرچم را تکان خواهند داد، این پرچم در نقشه بازی نماد ارتش شما خواهد بود و در صورت ساخت یک کشور، این پرچم به عنوان پرچم کشور شما خواهد بود. از این رو شاید خیلی‌ها دوست داشته باشند تا پرچم خاص‌تری نسبت به دیگر دشمنان در بازی داشته باشند و این ماد طرح‌های بسیار بیشتری برای ساخت پرچم به شما خواهد داد.

رنگ‌آمیزی‌های بهتر محیط بازی

این ماد رنگ‌آمیزی‌های محیط بازی را بهتر می‌کند تا فضاسازی‌های بازی بهتر شود. نور خورشید پررنگ‌تر است، چمن‌ها و مناطق سرسبز بازی از رنگ سبز پررنگ استفاده کرده‌اند. در کل این ماد رنگ‌های پررنگ‌تری را جایگزین رنگ‌های فعلی می‌کنند که تاثیر بسیار زیادی بر روی افکت‌ها و فضاسازی محیط‌های بازی خواهد گذاشت.

کلاه‌خود نامرئی

شما زمان زیادی را صرف طراحی چهره شخصیت خود می‌کنید و پس از پوشیدن اولین کلاه‌خود، اصلا یادتان می‌رود که شخصیت شما چه شکلی بود! با این ماد کلاه‌خود شما نامرئی خواهد شد تا شما علاوه بر داشتن قدرت‌های دفاعی کلاه‌خود، بتوانید به راحتی کل چهره شخصیت خود را مشاهده کنید. این ماد باعث می‌شود تا زمان زیادی که در طراحی چهره شخصیت خود صرف کرده‌اید بیهوده نشود.

مادهای کاربردی

Mount & Blade 2

استفاده از Console

شما با نصب این ماد، به قابلیت کنسول دسترسی پیدا می‌کنید که می‌توانید چیزهایی را در بازی به صورت مستقیم تغییر دهید. با فشار دادن دکمه ctrl + ~ شما به صفحه کنسول دسترسی پیدا خواهید کرد که با وارد کردن دستورات مشخص، می‌توانید چیزهایی مانند میزان پول، لول و مهارت شخصیت خود را دستکاری کنید. البته قابلیت‌های بسیار متنوع دیگری نیز در بخش کنسول در نظر گرفته شده است و شما با یاد گرفتن آن دستورات، می‌توانید تغییرات بزرگی را در دنیای بازی اعمال کنید.

غیر فعال کردن Intro بازی

شما با باز کردن بازی، در برابر یک Intro یا همان فیلم آغازین قرار خواهید گرفت که جذاب و جالب است اما نمی‌توان آن را رد کرد. با اینکه این فیلم کوتاه است و حوصله سربر هم نیست، اما شاید خیلی‌ها دوست نداشته باشند با هربار باز کردن بازی مجبور باشند تا این فیلم را نگاه کنند از این رو شما با دانلود این ماد می‌توانید از دست فیلم آغازین بازی برای همیشه خلاص شوید.

شما می‌توانید با ورود به سایت Nexusmods، هریک از این مادها که دوست داشتید را به رایگان دانلود کنید و از آن لذت ببرید. مشخصا مادهای بسیار بیشتر از چیزهایی که در این مقاله گفته شد در این سایت برای این بازی وجود دارد اما برخی از آنها هنوز دارای باگ‌های مختلف هستند و برخی ممکن است به بازی شما آسیب برسانند. از این رو ما مادهای جذاب و قابل اعتماد را در اینجا بیان کردیم تا با دانلود کردن آنها، مشکلی برای شما به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton