بازی Final Fantasy 7 Remake

نقش سفیروث در بازی Final Fantasy 7 Remake

در بازی Final Fantasy 7 Remake شاهد حضور، برجسته‌ترین آنتاگونیست فرنچایز، سفیروث، هستیم. اما نقش او در ریمیک تا حدی با نسخه اصلی بازی متفاوت است. با بازی رایانه همراه باشید.

Final Fantasy 7 Remake شناخته‌شده‌ترین شخصیت شرور فرنچایز را به شکلی بزرگ‌تر و کاملاً جدید جان می‌بخشد. در نسخه اصلی بازی، سفیروث و اهدافش برای مدت طولانی مخفی می‌ماند اما در نسخه ریمیک حضور و نقشه‌های وی بسیار زودتر موردتوجه پروتاگونیست‌های داستان قرار می‌گیرد. علی‌رغم اقتباس تنها بخش میدگار بازی اصلی، در ریمیک چندین سکانس به سفیروث اختصاص داده‌شده و حتی بازی با نبردی سرنوشت‌ساز با این شخصیت به‌پایان می‌رسد. البته، هواداران قدیمی بازی می‌دانند که این آخرین باری نیست که سفیروث را ملاقات می‌کنند. برای کسانی که آگاه نیستند، Final Fantasy 7 Remake چندین تغییر روایی در داستان Final Fantasy 7 ایجاد می‌کند تا درک آن برای بازیکنان مدرن راحت‌تر شود.

به دلیل آشنایی مخاطبان با شخصیت‌ها و داستان بازی، مسیری متفاوت پیش‌گرفته شده، به همراه چند پرده‌برداری بزرگ که زودتر از زمان موعود رخ می‌دهد و تمرکز بازی بیشتر بر روی درامی است که در لحظه رخ می‌دهد نه نسبت به وقایعی که در آینده به وقوع خواهند پیوست. نحوه استفاده از سفیروث در ریمیک نیز از این تغییر مستثنا نیست. چراکه او نقش بسیار پررنگ‌تری با رسیدن به انتهای بخش میدگار بازی نسبت به نسخه اصلی بازی ایفا می‌کند.

سفیروث در نسخه اصلی Final Fantasy 7

نسخه اصلی فاینال فانتزی ۷ زمان زیادی را صرف ساخت معمای شخصیت سفیروث و اهداف و برنامه‌های او می‌کند. بااینکه کلاد به‌طور فرضی به خاطر تجربه‌های پیشینش با این سولجر (SOLDIER) یاغی درباره او چیزهای بسیاری می‌داند بازیکن باید مدت قابل‌توجهی را پیش از کسب اطلاعاتی قابل‌توجه و ارزشمند صبر کند.

در عوض شینرا به‌عنوان آنتاگونیست اصلی در طول بخش‌های ابتدایی بازی به نمایش گذاشته می‌شود. سفیروث به‌عنوان آنتاگونیست تا انتهای بخش میدگار که بی رحمانه رئیس شینرا را به قتل می‌رساند حضور پررنگی ندارد. اما به قتل رساندن رئیس شینرا او را  به شکل جدی‌تر وارد داستان کرده و به شخصیت‌های داستان بخشی از انگیزه‌هایش را نشان می‌دهد. این شیوه در زمان عرضه نسخه اصلی بازی منطقی بود، چراکه اکثر بازیکنان در طول اولین تجربه خود، درباره وجود سفیروث به‌جز چند اشاره کوتاه به اسم او چیزی نمی‌دانستند.

اما اکنون چنین نیست، و حتی می‌توان با اطمینان گفت کسانی که هرگز در عمرشان یک بازی فاینال فانتزی بازی نکرده‌اند ممکن است سفیروث را از ظاهر و نام او بشناسند. با توجه به شهرت سفیروث، عدم حضور وی در بخش اول ریمیک فاینال فانتزی ۷ منطقی به نظر نمی‌رسید و نقش جدیدش، او را قدرتمندتر و تاریک‌تر از گذشته ترسیم می‌کند.

سفیروث در Final Fantasy 7 Remake

بازی Final Fantasy 7 Remake

در طی بخش‌های آغازین Final Fantasy 7 Remake، سفیروث در میدگار ظاهر می‌شود تا کلاد را تحریک کند. هرچند، به نظر می‌آید که این نمودها، حضور واقعی او نیست زیرا هیچ‌یک از سایر شخصیت‌ها او را در لحظه‌هایی که مقابل کلاد پدیدار می‌شود نمی‌بیند. آنها اغلب اوقات از کلاد می‌پرسند که آیا حالش خوب است یا با سردرگمی به رفتارهای عجیب او واکنش نشان می‌دهند. همین مسئله ارتباط میان کلاد و سفیروث را تثبیت می‌کند و استحکام می‌بخشد چراکه این دو پیوندی دارند که ازنظر متافیزیکی به هم متصلشان می‌کند. سفیروث مرتباً جای شخصیت‌های دیگر را می‌گیرد یا تنها در مقابل کلاد ظاهر می‌شود تا او را تحریک کند درحالی‌که درواقع خودش آنجا نیست.

علاوه بر این، بسیاری از فلش بک‌هایی که شامل زادگاه تیفا و کلاد، نیبلهایم، می‌شود به قطعات کوچکی تقسیم‌شده و در بخش میدگار داستان پراکنده‌شده تا رابطه کلاد با سفیروث را به شکل مدرن‌تری زمینه‌سازی کند. این فلش بک‌ها نیز مواردی دیگر از حضور سفیروث به‌طور غیرمستقیم در بازی هستند که بر روی کلاد اعمال‌نفوذ کرده و عمق بیشتری به شخصیت‌های کلاد و تیفا می‌بخشند.

بااین‌وجود، دو مورد به‌خصوص در طول بازی دیده می‌شود که سفیروث خود در مقابل شخصیت‌های اصلی بازی پدیدار می‌شود. این مهم با واکنش و توانایی مشاهده سایرین به‌جز کلاد در دیدن او قابل تأیید است.

سفیروث و ربودن جِنُوا (Jenova)

در نسخه اصلی فاینال فانتزی ۷، پروتاگونیست های داستان شاهد ربوده شدن بازمانده‌های جنوا توسط سفیروث نیستند اما در این ریمیک، اولین باری که شخصیت‌های بازی با سفیروث در واقعیت روبه‌رو می‌شوند در همین حین است. این رویارویی منجر به جدایی کلاد از گروه خود شده و شخصیت شرور داستان به خوبی به بازیکن معرفی می‌شود. طبیعتاً، سفیروث در اینجا به‌آسانی از سد پروتاگونیست های داستان عبور می‌کند چراکه از دست آنها در برابر این شخصیت که ازنظر قدرت بسیار بسیار فراتر از آنهاست کاری بر نمی‌آید. او چندین بار پیش از آخرین حضور حقیقی خود در مقابل گروه به شیوه‌های مختلف بر سر راهشان ظاهر می‌شود.

تبلیغات شینرا در Final Fantasy 7 Remake

در بخشی از بازی، کلاد، تیفا و برت وارد یکی از تبلیغات شینرا به شکل واقعیت مجازی می‌شوند. این سکانس مضمون باستانی‌ها (Ancients) و نحوه بهره‌برداری آنان از ماکو را به شکلی که شینرا در زمان حال انجام می‌دهد به تصویر می‌کشد اما عملکرد شبیه‌ساز آن‌طور که باید پیش نمی‌رود. به نظر می‌رسد که سفیروث به شیوه‌ای آن را تخریب کرده تا در عوض برای اولین بار به کلاد و همراهانش هدف غایی خود، احضار شهاب‌سنگ و نابودی کامل گایا را نشان دهد. این عمل نیز با نسخه اصلی بازی تفاوت دارد زیرا هدف کلاد برای پیدا کردن سفیروث در نسخه اصلی برای انتقام‌جویی از اعمال او در نیبلهایم است.

نبرد پایانی با سفیروث در Final Fantasy 7 Remake

بازی Final Fantasy 7 Remake

در سکانس پایانی که می‌توان آن را تا حدی گیج‌کننده قلمداد کرد، کلاد، اریث، تیفا و برت باری دیگر با سفیروث روبه‌رو می‌شوند. گروه در تعقیب سفیروث به بُعدی موازی رفته که در آنجا با او وارد نبرد می‌شوند. این یکی از چالش‌برانگیزترین نبردهای ریمیک است. با توجه به اینکه سفیروث به‌صورت فیزیکی پیش از آن در داستان حضور چندانی نداشت، حضور فیزیکی او آن‌هم برای نبرد، تغییر بزرگی به‌حساب می‌آید. بااین‌حال، این نبرد از جذابیت بالایی برخوردار است. در انتها سفیروث، کلاد را به لبه هستی می‌برد و به او نقشه‌هایش را توضیح می‌دهد. این سکانس پایان دهنده بخش اول بازی و آغازگر سفر پروتاگونیست های داستان است.

تغییرات ایجادشده در نقش سفیروث در ریمیک متناسب به نظر می‌رسد، بااین‌حال عده‌ای قطعاً ترجیح می‌دهند که همه وقایع مانند نسخه اصلی بازی رخ می‌داد. معرفی او به‌عنوان یک آنتاگونیست از بخش‌های آغازین بازی، فرصت حضور بیشتری به او داده اما تغییر چندانی در سایر بخش‌های بازی یا نقش دیگر آنتاگونیست ها و شخصیت‌های جانبی ایجاد نمی‌کند.

با پیشروی داستان، سفیروث قطعاً نیروی محرکه اعمال کلاد و همراهانش در بخش دوم ریمیک خواهد بود اما تنها زمان می‌تواند مشخص کند که آیا نقش او بیش از این در ادامه داستان تغییر خواهد کرد یا خیر.

بازی Final Fantasy 7 Remake اکنون به‌صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد.

۱ دیدگاه

  1. کلا هرطور حساب کنم شرکت اسکوئر انیکس واقعا بر این ریمک حسابی کار کرده بازی واقعا زیبا و عالی در اومده ارزش تجربش خیلی بالاست.
    راجب مجله فامیتسو یکی از دوستان گرامی میگفتن: این مجله اسفالتمون کرد با این بازی… به نظرم واقعا هم راست میگفتن: ولی فامیتسو همراه با مخاطبانش حق داشت که چنین منتظر بازی بمونه چونکه واقعا بازی عالیه و الان هم منتظر نسخه بعدی همین قسمت هستن.
    خیلی ممنون بابت این مقاله عالی بود دست گلتون درد نکنه🌺💞

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton