کریس ردفیلد (Chris Redfield)

نگاهی به شخصیت کریس ردفیلد قبل از انتشار بازی Resident Evil 8

آیا کریس ردفیلد (Chris Redfield) در بازی Resident Evil 8 به عنوان یک شخصیت منفی ظاهر می‌شود؟ برای یافتن پاسخ این سوال در این یادداشت که بر اساس یادداشتی از سایت Gamerant نوشته شده است به بررسی شخصیت کریس می‌پردازیم پس با بازی رایانه همراه باشید.

خطر اسپویل شدن

اگر شایعه‌ها واقعیت داشته باشند نسخه دیگری از فرنچایز اصلی Resident Evil اوایل سال ۲۰۲۱ منتشر می شود که در آن یکی از شخصیت‌های مثبت اصلی این فرنچایز یعنی کریس ردفیلد دوباره در آن حضور پیدا می‌کند. بر اساس خبر‌های منتشر شده اسم بازی جدید Resident Evil 8: Village نام دارد که دوباره در آن از دوربین اول شخص استفاده می‌شود و شخصیت اصلی بازی نیز همان ایثن وینترز (Ethan Winters) است. بر اساس گزارش‌های پخش شده، داستان بازی در کوه‌های برفی پر از زامبی اتفاق می‌افتد که در آن با موجودات شبیه گرگینه‌‌ نیز مواجه می‌شوید. در این بازی نیز تایرنتی (Tyrant) مانند نسخه بازسازی Resident Evil 2 وجود دارد که می‌تواند جای MR.X را پر کند و آن را به یک موجود سیاه روح مانند تشبیه می‌کنند.

کریس ردفیلد (Chris Redfield)

تا به این لحظه نکته قابل توجه این است که کپکام قصد دارد دوباره کریس را به Resident Evil برگرداند ولی قرار نیست دوباره نقش یک قهرمان را بازی کند بلکه این بار به عنوان شخصیت منفی داستان در مقابل ایثن و میا قرار می‌گیرد. او به عنوان همکار قبلی جیل ولنتاین، برادر کلیر ردفیلد و همکار لیان کندی در این فرنچایز تاریخ طولانی و مهمی دارد. اگر واقعا کپکام بخواهد کریس ردفیلد را به عنوان شخصیت منفی داستان دوباره به بازی برگرداند چه عواملی می‌تواند باعث شود که کریس از یک قهرمان تبدیل به یک ضدقهرمان شود؟

جایی که همه این‌ها شروع می‌شود

بازیکن‌ها برای بار اول در نسخه اصلی بازی یعنی اولین بازی این فرنچایز با کریس ردفیلد به عنوان یکی از اعضای گروه تاکتیک‌های ویژه و خدمات نجات یا همان S.T.A.R.S  با جیل والنتاینن و افراد دیگری به عنوان تیم آلفا (Alpha Team) آشنا می‌شوند. به دلیل توانایی‌های کریس در ارتش هوایی آمریکا به عنوان سرباز پیشگام به گروه استارز می‌پیوندد که در آن جا با کاراکتر‌های دیگر مانند جیل والنتاین و آلبرت وسکر آشنا می‌شود.

در بازی اول Resident Evil تیم آلفا به دلیل بررسی گزارش‌هایی از آدم خواری به جنگلی می‌روند اما بعد از قطع شدن ارتباطشان با تیم براوو (Bravo Team) و حمله چندین موجود وحشی مجبور می‌شوند فرار کنند و به یک عمارت مرموز می‌رسند. در پایان اتفاقات عمارت اسپنسر (Spencer Mansion)، معلوم می‌شود که شرکت آمبرلا (Umbrella Corporation) بر روی سلاح‌های بیولوژیکی کار می‌کند و ویروس T را پخش کرده است که باعث می‌شود همه موجودات زنده به زامبی تبدیل شوند. بعد از خیانت کردن آلبرت وسکر به تیم آلفا کریس ردفیلد موفق می‌شود از آن جا فرار کند و تصمیم می‌گیرد به اروپا برود تا برای همیشه کار شرکت آمبرلا را تمام کند.

۳ ماه بعد از اتفاقات بازی دوم و سوم این فرنچایز کریس به دلیل اینکه آمبرلا خواهرش، کلیر را گروگان گرفته‌اند مجبور می‌شود اروپا را ترک کند. کریس برای نجات خواهرش از دست آمبرلا به قطب جنوب می‌رود و در آنجا دوباره با وسکر مواجه می‌شود اما این بار وسکر به دلیل تزریق ویروس T قدرت‌های فرا انسانی پیدا کرده است به همین دلیل ار بین بردن وسکر برای کریس خیلی مشکل می‌شود و او مجبور می شود وسکر را به تله بندازد. بعد از اینکه کریس موفق می‌شود این کار را بکند وسکر قسم می‌خورد که دفعه بعد حتما او را بکشد.

طراحی جدید در بازی Resident Evil 5

کریس ردفیلد (Chris Redfield)

بعد از ۵ سال دوباره کریس با جیل در بازی Resident Evil: The Umbrella Chronicles با همدیگر به مبارزه با آمبرلا می‌روند و در نهایت متوجه می‌شوند که آمبرلا اطلاعات این ویروس را به بازار سیاه فروخته است و آن‌ها با کمک همدیگر اتحادیه ارزیابی امنیت تروریسم بیولوژیکی یا همان BSAA را برای مقابله با اسلحه‌های بیلوژیکی بنا می‌کنند.

در بازی Resident Evil 5 کریس نقش اول را به عهده داشت. برای این بازی شکل کریس را تغییر داده بودند، در این بازی اندامی بسیار ورزیده با ماهیجه‌های بزرگی داشت که حتی می‌توانست در بازی با مشت به صخره بزند. در این بازی بلاخره کریس توانست وسکر را شکست بدهد.

در ابتدای داستان این بازی، ۳ سال از زمان مرگ جیل والنتاین می‌گذرد اما در ادامه کریس متوجه می‌شود که جیل هنوز زنده است و به وسیله وسکر شستشوی مغزش شده است. بعد از شکست دادن وسکر کریس به تیم خودش باز می‌گردد و تجربیات خود را در اختیار نسل جدید اعضای این تیم می‌گذارد.

ملاقات با لیان کندی در Resident Evil 6

کریس ردفیلد (Chris Redfield)

کریس شروع به آموزش دادن نسل‌های جدید در BSAA می‌کند و در نتیجه این آموزش‌ها یک تک تیرانداز حرفه‌ای را به نام پیرس نیوانز (Piers Nivans) پرورش می‌دهد و او را زیر پر و بال خود می‌گیرد. در حین انجام ماموریتی در ادونیا (Edonia) موجوداتی که به ویروس C آلوده شده‌اند به او و تیمش حمله می‌کنند و در نتیجه این حمله اکثر سربازان کریس می‌میرند و به دلیل آلوده بودن به ویروس C به موجودات B.O.W تبدیل می‌شوند. کریس هم دچار فراموشی می‌شود و به همین دلیل BSAA را ترک می‌کند و برای مقابله با این مشکلش تبدیل به یک دائم الخمر می‌شود.

در Resident Evil 6 ظاهری مانند کاراکتر بازی قبلی را دارد با این تفاوت که کمی آشفته و پریشان است. پیرس او را متقاعد می‌کند که دوباره به BSAA برگردد تا با کمک همدیگر با ویروس C مقابله کنند. این دو نفر با یک زن مرموز مواجه می‌شوند که احتمال می‌دهند ایدا وانگ (Ada Wong) باشد کسی که در ادونیا به آن‌ها حمله کرده بود. زمانی که کریس در جستجوی ایدا وانگ باست برای اولین بار لیان کندی را ملاقات می‌کند. لیان کریس را وادار می‌کند که از انتقام دست بردارد و به جای آن به دنبال جیک مولر (Jake Muller) پسر آلبرت وسکر بگردد چون خون او دارای پادزهر ویروس C است.

در ادامه معلوم می‌شود کسی که مقصر تمام این ماجراها بوده ایدا وانگ نبوده است بلکه زنی شبیه به ایدا به نام کارلا بوده است. او هیولای عظیم HAOS را رها کرده است که از آن به عنوان راهی برای پخش ویروس C استفاده کرده باشد. کریس و پیرس تلاش می‌کنند که این هیولا را از بین ببرند اما هر دو خیلی زخمی می‌شوند. پیرس مجبور می‌شود برای نجات کریس و شکست دادن HAOS ویروس C را به خود تزریق کند. بعد از این ماجرا کریس دوباره تصمیم می‌گیرد در BSAA کار کند و هر آنچه در توان دارد برای انجام کار‌های درست انجام دهد.

در Resident Evil 7 یک قهرمان نیست

کریس ردفیلد (Chris Redfield)

اگرچه تغییر شکل کریس در بازی Resident Evil 5 به دلیل آن همه حجم از ماهیچه زیاد مورد توجه هواداران قرار نگرفت اما بیشترین نقد بر شکل او در بازی Resident Evil 7 وارد شد. تغییر او در حدی بود که دیگر نمی‌توانست به راحتی او را شناخت.

در Resident Evil 7 کریس ردفیلد در آخر بازی خود را نشان می‌دهد زمانی که هلیکوپتری با یک لوگوی آبی آمبرلا برای نجات ایثن و میا به کمک آن‌ها می‌آید. کریس هنوز برای BSAA کار می‌کند و به استخدام آمبرلای آبی در آمده است تا با لوکاس بیکر (Lucas Baker) کسی که دارای اسلحه بیلوژیکی Mold است، مقابله کند. در DLC به نام Not A Hero کریس موفق می‌شود لوکاس را شکست بدهد و تهدید مولد را از بین ببرد و دوباره در آخرین DLC بازی به نام End of Zoe به درخواست ایثن به کمک زویی می‌رود و او را نجات می‌دهد.

کریس ردفیلد، شخصیت منفی؟

چیزی که برای ما واضح و مبرهن است این مسئله است که کریس ردفیلد از ابتدا تا انتهای این فرنچایز نقش یک قهرمان را بازی کرده است یعنی کسی که همیشه کار درست را انجام می‌دهد. اما طبق بحث و جدل‌های فراوان بین کاربران بر سر خبرهای لیک شده از بازی جدید Resident Evil 8، کپکام در نظر دارد برای Resident Evil 8 از او به عنوان یک شخصیت منفی استفاده کند.

آیا کریس هم مانند جیل شستشوی مغزی شده است؟ یا کپکام می‌خواهد در آخر بازی جایگاه شخصیت‌ها را عوض کند یعنی از همان اول ایثن و میا شخصیت‌های منفی داستان بودند و کریس از اول هم نقش قهرمان را داشته است؟ علی‌رغم مسائل مطرح شده حقیقتی که ما می‌دانیم این است که کریس هر کاری در توانش باشد انجام می‌دهد تا جلوی اسلحه‌های بیولوژیکی را بگیرد. تنها کاری که فعلا از دست ما بر می‌آید انتظار است پس منتظر می‌مانیم!

۳ دیدگاه ها

  1. خیلی ممنون بابت مقاله اقای ساعی عالی بود راستش به RE8 از بابت شایعات و تعریفهایی که در موردش شنیدم حس میکنم میتونه یک شاهکار خیلی خوبی تشکیل بده…
    یک پتانسیل ترسناک و مختلف در حد RE4 اما با تم کاملا مختلف جادوگری مثلا باسهای مختلفتر که توسط جادو و این چیزا از عادی بودنشون به شکلهای دیگری متحول شدن و با داستان خیلی خوب و گیمپلی درست حسابی در حد بازی RE4 اینطوری بازی کاملا میتونه یک RE4 برای خودش برپا کنه تا ما لذتش رو ببریم🌺💞
    راستش فن بیحریف کپکام هستم ولی گاهی اوقات بد جوری با اعصاب ما بازی میکنه… متاسفانه فراز و نشیبهاش اصلا محدودیتی دارا نیست: دقیقا دل و رودمام دست اونه اون هم به راحتی باهاشون بازی میکنه. موفق و مویید باشید اقای ساعی مرسی.

    • خیلی خیلی ممنون از شما، اتفاقا منم یکی از طرفداران کپکام هستم، با بازی‌های این استودیو زندگی کردم امیدوارم RE8 بازی خیلی خوبی از آب در بیاد

  2. امیدوارم بازیه خوبی از آب در بیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton