کدام یک از بازی‌های معرفی شده در رویداد Inside Xbox 2020 برای کنسول PS5 منتشر خواهد شد؟

بازی Assassins Creed Valhalla

چند روز پیش شاهد رویداد آنلاین Inside Xbox 2020 بودیم و همانطور هم که انتظار می‌رفت بازی‌های متعددی برای کنسول نسل بعد Xbox Series X معرفی شدند؛ اما کدام یک از این بازی‌ها برای کنسول PS5 هم در آینده عرضه خواهد شد؟

به گزارش بازی رایانه و به نقل از PlayStation Life Style چند روز پیش در رویداد Inside Xbox 2020 که در شبکه یوتوب به صورت زنده پخش شد و با آنکه توقع کاربران از آنچه که می‌خواستند ببینند برآورده نشد، به هرحال شاهد معرفی بازی‌های مختلفی بودیم که برای کنسول نسل بعد مایکروسافت ایکس باکس سری ایکس رونمایی شدند؛ اما پس از دیدن این برنامه، قطعا این سوال که «کدام یک از این بازی‌ها برای سایر پلتفرم‌ها در دسترس خواهد بود؟» در ذهن بعضی از کاربران ایجاد شده و ما امروز قصد پاسخ به آن را داریم؛ با بازی رایانه همراه باشید.

همانطور که در این رویداد مشاهده کردیم، تمامی بازی‌های معرفی شده از شرکت‌های غیر وابسته و غیر انحصاری بودند و همچنین هیچکدام از آنها به عنوان بازی انحصاری ایکس باکس معرفی نشدند. حال با توجه به اینکه شرکت سونی هنوز رویداد رسمی خود را برای رونمایی از کنسول PS5 برگزار نکرده، معلوم نیست که شرکت‌های بازیسازی چه مجوزهایی را برای معرفی بازی خود برای این کنسول باید داشته باشند.

با این وجود پس از دنبال کردن اخبار بازی‌های معرفی شده و صحبت‌های سازندگان آنها، اطلاعاتی از اینکه کدام یک برای پلتفرم‌های مختلف از جمله PS5 و همچنین اینکه کدام از این بازی‌ها برای کنسول‌های نسل حاضر هم منتشر خواهد شد جمع آوری شده که در اختیار شما قرار می‌دهیم.

Bright Memory Infinite

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

این بازی مهیج که چند ماه پیش عرضه آن بر روی کنسول‌های نسل حاضر یعنی Xbox One و PS4 رسما تایید شده بود، کمی عجیب به نظر می‌رسد که پس از عرضه برای کنسول پلی‌استیشن ۴ برای کنسول نسل بعد این سری عرضه نشود؛ پس بله، این بازی به احتمال بسیار زیاد برای کنسول بعدی شرکت سونی PS5 هم منتشر خواهد شد.

DiRT 5

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

ساخته جدید شرکت کدمسترز (Codemasters) از بازی‌هایی است که همانطور که اعلام شده برای هر کنسولی از جمله نسل حاضر و آینده سونی و مایکروسافت و همچنین کنسول ابری Stadia شرکت گوگل در دسترس خواهد بود. این بازی درسال آینده عرضه خواهد شد.

Scorn

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

طبق اعلام سازندگان بازی در لیست استیم (Steam) مشخص شد که این بازی تنها به صورت انحصاری برای کنسول Xbox Series X و همچنین پلتفرم PC (قابل خرید از فروشگاه ویندوز و استیم) عرضه خواهد شد؛ همچنین تایید شده که این عنوان از معدود بازی‌هایی است که برای کنسول‌های نسل حاضر منتشر نخواهد شد.

Chorus

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

با توجه به قرار گرفتن لوگو هردو کنسول PS4 و PS5 در وبسایت رسمی این بازی، قطعا این بازی برای این دو کنسول در کنار Xbox Series X و Xbox One در دسترس قرار خواهد گرفت. البته این عنوان برای پلتفرم PC و همچنین Stadia هم منتشر خواهد شد.

Madden NFL 21

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

بازی جدید و ورزشی Madden NFL 21 با توجه به اینکه توسط شرکت EA Sports ساخته شده، قطعا برای هر کنسول نسل حاضر و بعدی عرضه خواهد شد. از آنجایی که بازی‌های ورزشی این شرکت فروش خوبی دارند، عرضه آنها برای همه پلتفرم‌های حاضر منطقی به نظر می‌رسد.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

بازی جدید شرکت Paradox Interactive همانطور که برای کنسول PS4 اعلام شده بود، برای کنسول نسل بعد PS5 هم عرضه خواهد شد. البته فراموش نشود که این بازی همچنین برای پلتفرم PC و کنسول‌های ایکس باکس نیز منتشر خواهد شد.

Call of The Sea

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

بازی سبک ماجراجویی اول شخص Call of The Sea عنوانیاست که صدا گذاری آن به صورت کامل توسط صداپیشه با استعداد کیسی جونز (Cissy Jones) انجام شده و به نظر می‌رسد که در انحصار ایکس باکس عرضه خواهد شد. با توجه به اینکه در وبسایت رسمی بازی و همچنین صفحات مجازی نام و یا لوگو خاصی از کنسول‌های PS4 و PS5  منتشر نشده، باور بر آن است که این بازی یا به انحصار کلی و یا برای مدتی محدود تنها برای کنسول‌های Xbox One ، Xbox Series X و همچنین پلتفرم PC در دسترس خواهد بود.

The Ascent

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

عنوان سبک شوتر The Ascent که داستان آن در زمان آینده اتفاق می‌افتد شباهت بسیاری به بازی سایبر پانک ۲۰۷۷ (Cyberpunk 2077) دارد؛ اما این شباهت تنها در ساختار و سبک این دو بازی خلاصه می‌شود و این به این معناست که The Ascent یک عنوان انحصاری کنسول Xbox Series X خواهد بود؛ و حتی افرادی که دارای کنسول Xbox One هستند هم نمی‌توانند آنرا بازی کنند. این خبر در صفحه رسمی توئیتر ایکس باکس منشر شده است.

The Medium

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

از آنجایی که سازندگان این اثر یعنی تیم بلوبر (Bloober Team)، در گذشته هم سابقه انتشار یکی دیگر از بازی‌های خود تحت عنوان بلیر ویچ (Blair Witch) را به صورت انحصاری برای مدت زمان محدود برای کنسول Xbox One دارند، انتظار می‌رود که عنوان The Medium تا زمانی مشخص تنها برای پلتفرم‌های PC و Xbox Series X در دسترس باشد. همچنین با توجه به اینکه آهنگساز بازی سایلنت هیل (Silent Hill) هم در ساخت و تنظیم موسیقی متن این عنوان نقش داشته، در انحصار قرار دادن این اثر برای مایکروسافت یک فرصت مناسب به نظر می‌رسد.

Scarlet Nexus

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

بازی جدید شرکت بندی نامکو (Bandai Namco) که به صورت انیمه ساخته شده، پس از تایید عرضه آن برای کنسول‌های ایکس باکس، اخیرا اعلام شده که برای کنسول‌های PS4 و PS5 نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

Second Extinction

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

به گفته برخی از کاربران بازی Second Extinction نمونه کاملی از عنوان Destiny اما اینبار با وجود دایناسورهاست؛ اما هرطور هم که می‌خواهید از رونمایی این بازی برداشت کنید، فعلا باید منتظر عرضه این بازی تنها برای کنسول‌های ایکس باکس و پلتفرم PC باشید. اخیرا در وبسایت رسمی این بازی تنها لوگو فروشگاه استیم و ایکس باکس دیده شده و عرضه آن برای کنسول‌های سونی در حال حاضر مشخص نیست.

Yakuza: Like a Dragon

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

عنوان هفتم از سری بازی‌های یاکوزا که پیش‌تر برای کنسول‌های نسل حاضر (تنها در کشور ژاپن) عرضه شده بود، در رویداد اخیر به عنوان یکی از بازی‌هایی که همراه با عرضه کنسول Xbox Series X منتشر می‌شود معرفی شد و با توجه به عرضه آن برای کنسول PS4 و همچنین عناوین قبلی این سری، به احتمال بسیار زیاد این بازی هم برای کنسول نسل بعد سونی PS5 عرضه خواهد شد.

Assassin’s Creed Valhalla

بازی‌های معرفی شده در Inside Xbox 2020

و بالاخره آخرین عنوانی که در این رویداد معرفی شد، بازی مورد انتظار Assassins Creed Valhalla بود که صحبت‌ها و حواشی آن نیز در این چند روز به دلیل بدقولی سازندگان و به نمایش درنیامدن گیم‌پلی زیادی از بازی شدت گرفته بود. نیازی به ذکر نیست که این بازی برای تمامی پلتفرم‌ها عرضه می‌شود؛ اما انتظار می‌رود که در رویداد بعدی معرفی این بازی (احتمالا در رویداد رونمایی سونی از کنسول PS5) گیم‌پلی بیشتری از آن به نمایش گذاشته شود.

با توجه به اینکه رونمایی بعدی مایکروسافت در ماه ژوئن خواهد بود (که قطعا اشتباه رویداد Inside Xbox 2020 را تکرار نخواهد کرد)، اینبار فرصت دست شرکت سونی است تا با معرفی کنسول‌ جدید و بازی‌های خود برگ برنده را در دست بگیرد. طبق برخی شایعات، این رویداد در تاریخ ۴ ژوئن برگذار خواهد شد؛ اما سونی هنوز هم به صورت رسمی تاریخ خاصی را برای رویداد خود مشخص نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton