احتمال بالای انتشار Grand Theft Auto 6 در سال ۲۰۲۴

طبق تراکنش‌های مالی که کمپانی تیک‌تو (Take-Two Interactive) اخیرا برنامه ریزی کرده است، به نظر می‌رسد که تاریخ انتشار Grand Theft Auto 6 در سال ۲۰۲۴ در نظر گرفته شده باشد.

بنا برگزارش بازی رایانه و به نقل از Gamingbolt، گزارش‌های مالی که کمپانی تیک‌تو در فایل‌های SEC خود مطرح کرده است، نشان می‌دهد که ۲۰۲۴ سال بزرگی برای آنها خواهد بود. SEC در واقع یک سازمان بزرگ امنیتی در آمریکا است که نظارات بالایی بر روی کسب و کار در بازار این کشور دارد. کمپانی‌های تجاری موظف هستند تا برنامه مالی خود را برای این سازمان ارسال کنند تا از فساد مالی جلوگیری شود. اخیرا کمپانی تیک‌تو، که کمپانی مادر راک‌ استار گیمز (Rockstar Games) است، با انتشار فایل‌های SEC خود، اعلام کرد که ۸۹ میلیون دلار را در سال ۲۰۲۴ برای تبلیغات در نظر گرفته است. با توجه به اینکه ۸۹ میلیون دلار تنها برای تبلیغ یک بازی، هزینه بسیار بالایی است انتظار می‌رود که این تبلیغات مربوط به بازی GTA VI باشد.

نکته جالب دیگر، بخشی از این فایل است که به تاریخ دقیق ۳۱ مارس ۲۰۲۴ (۱۲ فروردین ۱۴۰۳) اشاره می‌کند که می‌توان آن را تاریخ احتمالی عرضه GTA VI در نظر گرفت. تیک‌تو در این فایل اعلام کرده است که این هزینه مربوط به ابتدای سال ۲۰۲۴ تا ۱۲ فروردین همان سال خواهد بود؛ به این معنا که ۸۹ میلیون دلار برای تبلیغ یک بازی تنها برای ۴ ماه خرج خواهد شد. جالب است بدانید که این هزینه، دو برابر میزانی است که تیک‌تو از امسال تا سال ۲۰۲۴ برای تبلیغ بازی‌های خود در نظر گرفته است. این کمپانی، هیچ بازی بزرگ‌تری در مقایسه با سری GTA ندارد که بخواهد چنین هزینه بسیار بالایی را تنها برای تبلیغات آن خرج کند و از این رو به احتمال بسیار بالا می‌توانیم شاهد عرضه شدن بازی GTA VI در سال ۲۰۲۴ باشیم.

اگر برای شما سوال شده است که تا چه اندازه به محتوای این فایل می‌توان اعتماد کرد، بدانید که تاریخ عرضه دقیق Red Dead Redemption 2 نیز از طریق فایل‌های SEC کمپانی تیک‌تو، قبل از معرفی بازی لو رفته بود! با توجه به اینکه تیک‌تو تمام جزئیات مالی کمپانی خود تا ۵ سال دیگر را برنامه ریزی کرده است، رقم بزرگ ۸۹ میلیون دلاری در سال ۲۰۲۴، به احتمال بسیار بالایی مربوط به بازی GTA VI است و انتظار نمی‌رود که قبل از این تاریخ شاهد عرضه شدن این عنوان باشیم.

بازی GTA V هنوز هم در حال تجربه فروش بسیار بالایی است و تا به امروز بالای ۱۳۰ میلیون نسخه از آن روانه بازار شده است. حتی فروش بازی پرطرفدار Red Dead Redemption 2 نیز نتوانست به پای GTA V برسد و انتشار نسخه بعدی این سری در سال ۲۰۲۴، خیلی دور از ذهن نیست؛ چراکه راک‌ استار گیمز همچنان در حال پشتیبانی بخش آنلاین GTA V است و عرضه کردن نسخه بعدی از این سری در یکی دو سال آینده، باعث رقابت این دو بازی با یکدیگر خواهد شد و ضربه بزرگی به فروش GTA VI خواهد زد. از این رو تیک‌‌تو قصد دارد تا از تمام پتانسیل GTA V استفاده کند؛ پس دور از ذهن نیست که انتشار Grand Theft Auto 6 با تاخیر بسیار طولانی نسبت به نسخه قبلی مواجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton