بررسی بازی The Last of Us Part 2

نظر منتقدان در بررسی بازی The Last of Us Part 2 چیست؟

اخیرا منتقدان سایت‌های خبری معتبری دست به تجربه و بررسی بازی The Last of Us Part 2 زده‌اند و در این مقاله سعی کرده‌ایم که این نقدهای مختلف را جمع‌آوری کنیم. با بازی رایانه همراه باشید تا به مطالعه چکیده گردآوری شده از هر نقد را در قالب یک مقاله بررسی کنیم.

به گزارش بازی رایانه و به نقل از بسیاری از سایت‌های خبری معتبر مانند Gamespot و Eurogamer، اخیرا تجربه کوتاهی از برخی مراحل بازی The Last of Us Part 2 توسط منتقدان این منابع خبری انجام شده و هرکدام، اطلاعاتی را از بررسی و تجربه خود از این بازی انجام داده‌اند که در این مقاله، تمامی این اطلاعات جمع‌آوری و به صورت خلاصه نوشته شده است.

توجه کنید که این اطلاعات شامل هیچ اسپویلی از بخش داستانی نبوده و تنها نظرات منتقدان درباره مکانیزم گیم‌پلی این بازی و مقایسه آن با عنوان قبلی سری The Last of Us، گردآوری شده است.

خشونت سرد

بررسی بازی The Last of Us Part 2

به نقل از این منتقدان، نوع خشونت حاضر در بازی، باعث خلق صحنه‌هایی می‌شود که شما را سر جایتان شوکه کرده و به شدت متعجب می‌کند. تجربه بازی این عنوان، به شدت متفاوت‌تر از آنچه در برنامه State of Play نمایش داده شده خواهد بود؛ البته منظور این نیست صحنه‌ها عوض شوند یا این مراحل تغییر کنند بلکه حس دیدن این صحنه‌ها و انجام حرکات درون بازی به دست خود فرد، باعث می‌شود تا از این سبک جالب خشونت در یک بازی ویدئویی، شگفت‌زده شوید.

در آخرین گیم‌پلی نمایش داده شده از بازی، صحنه‌ای وجود داشت که کاراکتر اصلی، اِلی (Ellie)، زنی که نشسته و در حال بازی با کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا است را می‌کشد و چاقو را در گردن او فرو میکند اما این تمام ماجرا نیست؛ واکنش منتقدان به دیدن یک صحنه خونین که در آن گلوی یک شخص بریده می‌شود نیست بلکه از دیدن حالت صورت کاراکترها و خونسردی بیش از حد اِلی از این صحنه است؛ هنگامی که این اتفاق می‌افتد، حرکت دوربین و افکت صدا به گونه‌ای است که منتقدان را به این فکر انداخته که «چطور حتی برای چنین صحنه ساده‌ای از کشتن یک دشمن معمولی، این همه جزئیات به کار برده شده؟». همچنین هنگامی که اِلی زن را با چاقو می‌کشد، دیگر هیچ هیجان خاص و ترسی در چشم او به مانند یک فرد عادی دیده نمی‌شود و کاملا خونسرد، چاقو خود را پاک می‌کند و حتی می‌گوید «عجب احمقی».

گشت و گذار در مناطق مختلف

بررسی بازی The Last of Us Part 2

اگر عنوان قبلی The Last of Us را بازی کرده باشید، حتما با جابه‌جایی‌ها و سفرهای کوتاه درون بازی، برای رفتن یه نقطه‌ای دورتر آشنایی دارید. در این بخش بازی شده از عنوان The Last of Us Part 2، اِلی به دنبال یک بیمارستان است و در این بین، از مناطقی عبور می‌کند که شما می‌توانید به سرعت از آن‌ها رد شده و با دشمنان کمتری روبه رو شوید؛ این در حالی است که اگر از این مناطق زود رد نشوید، به مانند نسخه قبلی سری، می‌توانید آیتم‌های جالبی را گوشه کنار نقشه بازی پیدا کنید. این آیتم‌ها در مکان‌هایی مانند انبار یک رستوران مخروبه و یا دفتر رئیس ساختمان یک شرکت، قابل پیدا کردن هستند؛ ممکن است که هنگام ورود به این مسیرهای فرعی و ساختمان‌های متروکه، با دشمنان و یا حتی موجودات عجیب مواجه شوید اما قطعا پس از نابود کردن آن‌ها، تجهیزات و آیتم‌های قابل استفاده بیشتری را به دست خواهید آورد که قطعا ارزشش را دارد. همچنین هنگام بازی، معماهایی سر راه شما قرار خواهند گرفت که البته، می‌توانید از کنار آن‌ها بگذرید اما ممکن است در ادامه ذهنتان را درگیر کند؛ مانند یک در قفل شده در یک ساختمان که نمی‌توانید آن را باز کنید اما به شدت کنجکاو فهمیدن جزئیات پشت آن هستید. برای حل این مشکل راه‌های متعددی وجود دارد؛ ممکن است با شکستن شیشه ساختمان از بیرون و بالا کشیدن از یک طناب، راه شما را بسیار ساده کند ام بعضی مواقع، ممکن است مجبور شوید کل ساختمان را برای پیدا کردن راه باز کردن این در دور بزنید.

گروه‌های مختلف دشمنان

بررسی بازی The Last of Us Part 2

طبق بررسی بازی The Last of Us Part 2 به نظر می‌رسد که شما در این بازی با سه نوع کلی از دشمنان مواجه می‌شوید.

گروه اول که خود را Scars می‌نامند، دشمنانی هستند که از سلاح‌های بی‌صدا و سرد مانند، شمشیر و تیر و کمان استفاده می‌کنند و از طریق سوت زدن با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. مواجهه با این دشمنان تا حد بسیاری می‌تواند سخت باشد؛ برای مثال، جنگ‌های نزدیک در صورت تعداد بالای افراد برای شما به شدت نفسگیر خواهد بود و همچنین اگر از تیر و کمان‌های آن‌ها تیر بخورید، اِلی خون از دست می‌دهد و تا وقتی که آن‌را از دستش خارج نکنید، این خون‌ریزی ادامه خواهد داشت.

گروه دوم، دسته‌ای از افراد به نام Wolves هستند که جنگیدن با اسلحه را ترجیح می‌دهند و همچنین معمولا به همراه سگ‌های محافظی خواهند بود که می‌توانند شما را به سرعت پیدا کنند. در هنگام مواجهه با این دشمنان، کشتن سگ‌های همراه آن‌ها، اولین قدم برای مقابله با افراد این گروه خواهد بود.

دسته سوم همانطور که فکرش را می‌کردید، زامبی‌ها و موجودات تبدیل شده و یا در حال تبدیل (یا همان Stalker) بوده و مبارزه با آن‌ها نسبت به عنوان قبلی سری، بدون شک بسیار نفسگیرتر خواهد بود. قطعا یکی از هیجان‌انگیزترین و ترسناک‌ترین لحظه‌های بازی، قدم زدن در ساختمان تاریکی است که در آن، یکی از انسان‌های تبدیل شده بی سر و صدا، ناگهان برای کشتن اِلی، به او حمله‌ور می‌شود.

کمک ابزار و محیط بازی برای مخفی ماندن

بررسی بازی The Last of Us Part 2

در مراحل بازی، راه‌های مختلفی برای مواجهه با دشمنان وجود دارد؛ شما می‌توانید از توان خود برای مبارزه استفاده کنید و همه افراد را (اگر بتوانید) از سر راه خود بردارید و یا با استفاده از ابزار مختلف و محیط بازی، قایم شوید و بی سر و صدا دشمنان را از پای دربیاورید.

از قابلیت‌های اضافه شده به این بازی، توانایی پرش و بالا کشیدن از موانع است؛ وارد شدن به ساختمان‌ها و استفاده از مسیرهای فرعی، می‌تواند باعث کمتر شدن درگیری شما با دشمنان شود تا از منطقه محاصره شده، به آرامی بگذرید. سیاتل (Seattle) در بازی The Last of Us Part 2 پس از ویرانی، به مانند یک شهر جنگلی درآمده و چمن‌های رشد کرده آن، بهترین دوست اِلی خواهند بود؛ همچنین به علاوه قابلیت پریدن، حال می‌توانید بر روی زمین دراز شوید و سینه‌خیز در چمن‌های بلند حرکت کنید تا دشمنان متوجه حضور شما نشوند. البته این کار، شما را کاملا پوشش نمی‌دهد و اگر دشمنان به شما نزدیک شوند، قاعدتا پیدا شده و به دردسر خواهید افتاد.

به علاوه، برای خلاص کردن دشمنان به صورت کاملا بی سر و صدا، می‌توانید از تیر و کمان اِلی استفاده کنید؛ سلاحی که ممکن است، پرکاربرد‌ترین ابزار شما برای درگیری با دشمنان باشد؛ همچنین شما می‌توانید در منو ساخت ابزار (که در هر حالتی قابل دسترسی است) برای اسلحه‌های خود صداخفه‌‌کن دستی بسازید اما باید بدانید که این ابزار، تنهای برای سه تیر قابل استفاده بوده و سپس از بین می‌رود. البته شما می‌توانید جدای از این ابزار، به دشمنان از پشت نزدیک شده و از آن‌ها، به عنوان سپر استفاده کنید و یا اینکه زودتر خلاصشان کنید.

واکنش دشمنان

بررسی بازی The Last of Us Part 2

اگر در یک بازی ویدئویی به دشمنان خود آسیبی بزنید، داد زدن یاران آن‌ها و همچنین حرف‌هایی مانند «لعنتی» یکی از رایج‌ترین آن‌هاست اما پس از بررسی بازی The Last of Us Part 2 به راحتی متوجه می‌شویم که جزئیات کار به حدی کامل هستند که اگر بین چند نفر، یکی از آن‌ها را بکشید، افراد جمع می‌شوند و از کشته شدن دوست خود ابراز خشم و ناراحتی می‌کنند و حتی اسمش را صدا می‌زنند. همچنین صدای داد زدن و خون‌ریزی دشمن نیمه جانی که بر روی زمین افتاده، به حدی طبیعی طراحی شده که هر بازیکنی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به هر حال بازی The Last of Us Part 2 طراحی گرافیکی فوق‌العاده طبیعی را از سوختن پوست تا متلاشی شدن مغز افراد هنگام اثابت گلوله به سرشان، ارائه می‌کند که تحسین آن، یک امر انکار ناپذیر است. این طراحی در کنار داستان فوق‌العاده این بازی، بدون شک آن را به یکی از بهترین عناوین این نسل تبدیل کرده و یک خداحافظی بی‌نظیر با کنسول پلی‌استیشن ۴ را رقم خواهد زد.

بازی The Last of Us Part 2 برای عرضه در تاریخ ۳۰ خرداد (۱۹ ژوئن) به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ برنامه ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton