نقد و بررسی بازی The Last of Us Part 2

نقد و بررسی بازی The Last of Us Part 2

انتقامی که در نتیجه اعمال گذشته است؛ بازی The Last of Us Part 2 همان دنباله تلخی است که داستان عنوان قبلی را کامل می‌کند. با بازی رایانه همراه باشید تا به نقد و بررسی بازی The Last of Us Part 2 این اثر بی‌نظیر بپردازیم.

در جهانی که مردمان آن در مقابل انگل کوردیسپ (Cordycep) که مغز انسان را نابود می‌کند، بی‌دفاع مانده‌اند، حس تلخ انتقام در وجود اِلی (Ellie) جریان پیدا می‌کند.

بازی The Last of Us Part 2 | شاهکاری در دنیای مردگان

بازی The Last of Us درباره سرگذشت مردی است که دختر خود را هنگام شروع انتشار یک انگل کشنده در آمریکا از دست داده و تنها چیزی که برایش باقی می‌ماند، درد و رنجی است که به دلیل ناتوانی او در مراقبت از دختر دوست داشتنی خود، در وجودش به جا مانده است. این غم بر دوش جوئل (Joel) باقی می‌ماند تا اینکه با دختر نوجوانی به نام اِلی آشنا می‌شود که کسی را برای پناه بردن به آن ندارد. اِلی در مقابل کوردیسپ مصون است؛ به این معنا که این انگل، بر روی او تاثیری ندارد و این امر باعث می‌شود تا او و جوئل، مسیر پر پیچ و خمی را برای رسیدن به گروهی که ادعا کرده‌اند، می‌توانند از DNA اِلی واکسن تولید کنند، به پیش بگیرند. در حالی که در این راه، اِلی رفته رفته به وجود جوئل در کنارش وابسته‌تر می‌شود. با این حال، هنگامی که آن‌ها به این گروه می‌رسند، جوئل متوجه می‌شود که اِلی، برای ساخت این واکسن کشته خواهد شد و او را نجات می‌دهد. در پایان، هنگامی که اِلی به هوش می‌آید، جوئل به او دروغ می‌گوید و اظهار می‌کند که این گروه، تنها از او تعدادی نمونه خون گرفته و سپس او را مرخص کرده‌اند؛ بازی The Last of Us Part II نتیجه همین دروغ خواهد بود.

البته برخی از طرفداران نگران این مسئله هستند که ممکن است، داستانی که به این شکل مطلوب به پایان رسیده، حال با این دنباله خراب شود اما این اتفاق، هرگز نخواهد افتاد. داستان بازی The Last of Us Part 2 دقیقا کامل کننده عنوان قبلی خواهد بود؛ به نحوی که پس از اتمام آن، همان حسی که از پایان نسخه اول به بازیکنان منتقل شده بود را چندبرابر رضایت‌ بخش‌تر بازمی‌گرداند.

نقد و بررسی بازی The Last of Us Part II

در این بازی ما در نقش اِلی خواهیم بود؛ دختر جوانی که پس از گذشت ۴ سال از دروغی که به او گفته شده بود، حال در شهر کوچک جکسون (Jackson)، زندگی نسبتا معمولی‌ای را می‌گذراند. جوئل مدام به اِلی سر می‌زند و سعی می‌کند که برای او، مثل یک پدر باشد. اتاق اِلی پر از پوسترهای مختلف بوده و چراغ مطالعه روی میز او، بر روی آن‌ها نور می‌اندازد. درحالی که اتاق جوئل، پر از میز و صندلی‌های چوبی، در کنار عکس‌های خانوادگی است؛ کنار تخت او یک عینک و کتابی وجود دارد و به نظر می‌رسد که جوئل، از این زندگی معمولی سعی در ساختن خانواده جدیدی را برای خود، با بودن در کنار اِلی دارد. دنیای بازی پر از چنین جزئیاتی است که اگر به همه آن‌ها دقت کنید، داستان بازی را با حس کنجکاوی بیشتری دنبال خواهید کرد.

فردای آن روز، صبح شده و اِلی برای نگهبانی، اسلحه‌های خود را برمی‌دارد تا به اطراف شهر سری بزند. او دیگر زیر لب بر همه چیز لعنت نمی‌فرستد؛ همه چیز آرام شده و خشونت او نیز کمتر شده تا اینکه اتفاقی می‌افتد.

نقد و بررسی بازی The Last of Us Part II

داستان بازی در مقابل عنوان قبلی که در چهار فصل سال طول کشیده بود، در سه روز اتفاق می‌افتد و در همین حال، قسمت‌هایی از بازی در گذشته رخ می‌دهد که بازیکنان را با برخی کاراکترهای بازی آشنا می‌کند.

هر کاراکتر در این بازی، به مانند یک انسان واقعی پیچیده و مرموز است. تمامی آن‌ها احساس خاص خود را دارند؛ حتی دشمنان ساده‌ای که نشانی از آن‌ها در داستان اصلی برده نمی‌شود و از روی جسدشان رد می‌شویم؛ این امر، به سادگی باعث می‌شود تا بازی The Last of Us Part II به عنوان شاهکار این نسل از شرکت ناتی داگ (Naughty Dog) شناخته شود. البته همچنان شباهت‌های بسیاری بین این بازی، و سایر عناوین ناتی داگ وجود دارد؛ مانند مسیری خطی و ماجراجویی‌هایی که در اطراف داستان اصلی پنهان شده‌اند اما عواملی که گیم‌پلی این بازی را نسبت به سایر عناوین این شرکت متمایز می‌کنند، پیش‌روی‌های مخفیانه، جنگ‌های سه طرفه و بزرگ بین چند گروه متضاد از دشمنان، گشت و گذارهای آزادانه اما چهارچوب‌ بندی شده، معماها و در آخر، محیط شهر پس از نابودی سیاتل است که بازیکنان را حیرت زده می‌کند.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که از بازی The Last Of Us 2 باید بدانیم

جریان بازی به آرامی به پیش می‌رود و ممکن است مدت زیادی از بازی طول بکشد تا یک سر یک انسان دیگر را با تیر و کمان هدف قرار دهید‌. لحظه‌های سکوت در شهری که حال، دیگر انسان‌ها را نمی‌شناسد با گذشتن از کنار تخته‌های مدرسه‌ای که بر روی آن، جملاتی مانند «کمکم کنید»، سپری می‌شود و شما باید در این بین، از ساختمان‌های متروکه عبور کنید و وسایلی که مورد استفاده است بردارید.

نقد و بررسی بازی The Last of Us Part II

این در حالی است که در بعضی از مواقع، داستان بازی با سرعت بیشتری دنبال می‌شود اما ناتی داگ، فکر این کار را هم کرده و با رفتن به گذشته در داستان، این سرعت را تنظیم می‌کند. در یکی از این فلش‌بک‌ها اِلی و جوئل در یک موزه قدم می‌زنند و فقط صحبت می‌کنند؛ این صحنه جو درگیری‌های بازی را آرام‌تر می‌کند و حتی ممکن است از آن‌ها بسیار هم جذاب‌تر باشد.

بازی The Last of Us Part 2 در بخش مبارزات، بیشترین شباهت را با عنوان Metal Gear Solid 5 دارد؛ در این بازی، می‌توانید مخفیانه به راه خود ادامه بدهید یا اینکه، اگر می‌توانید دشمنان را یکی پس از دیگری از پای دربیاورید. برای مخفی ماندن، ساختمان‌های فرعی و چمن بلند حاضر در شهر، بهترین دوستان شما هستند. می‌توانید به آرامی از کنار دشمنان بگذرید، یا اینکه آن‌ها گروهی به شما حمله‌ور خواهند شد. طراحی دشمنان به گونه‌ای است که دیگر، تنها در یک سمت به شما شلیک نمی‌کنند بلکه، ساختمان‌ها را گروهی و با هماهنگی می‌گردند؛ اگر زیر یک کامیون قایم شوید، بیرون کشیده می‌شوید و در صورت فرار کردن، محاصره خواهید شد.

تریلر جدید بازی The Last Of Us 2

دانلود با کیفیت ۷۲۰p

در یکی از صحنه‌های بازی، هنگامی که در حال گشت و گذار در منطقه با قایق موتوری خود هستید، دو گروه از دشمنان در حال درگیری هستند؛ گروه Seraphites که افراد دین‌داری بوده و از سلاح سرد و تیر و کمان استفاده می‌کنند، در مقابل گروه Wolves قرار گرفته که سعی دارند تا با استفاده از مولوتوف (نوعی نارنجک دست‌ساز و آتش‌زا)، آن‌ها را بسوزانند. در این حین، اگر تیری به سمت یکی از آن‌ها نشانه بروید و جمجمه طرف مقابل را متلاشی کنید، چند نفر از افراد آن دسته، به سمت دوست خود که مرده است می‌روند و بلند نامش را صدا می‌زنند. اینکه دشمنان در این بازی، هرکدام نام و هویت خود را دارند، مسئله اصلی بازی را بیان می‌کند؛ به این شکل که همان حس انتقامی که اِلی دارد را اینبار دشمنان او برای دوست کشته شده خود خواهند داشت.

بررسی بازی The Last of Us Part 2

بازیگران و صداپیشگان این عنوان، متن و دیالوگ‌های خود را به حدی احساسی و کامل بیان کرده‌اند که انگار، خود شخص در حال بازی آن نقش، بدون حضور در یک قالب سه بعدی و نمایشی ایستاده اما همین تصاویر سه بعدی، از حرکات دست تا تکان دادن ابرو و چشم، همگی به نحوی طراحی شده‌اند که حس شادی، غم، نفرت و هیجان را به بازیکنان بازتاب می‌کنند. همچنین نه تنها کاراکترهای اصلی، بلکه حتی برای کاراکترهای فرعی و یا دشمنان نیز در این بازی، این حالت‌های صورت به درستی طراحی شده تا بیشترین تاثیر ممکن را در بازیکنان داشته باشد.

این نقد و بررسی بازی The Last of Us Part 2 از وبسایت VG247 گرفته شده که نمره ۱۰/۱۰ را به این عنوان داده است.

امتیازات بازی The Last Of Us Part 2

ازی The Last of Us Part 2 در بخش مبارزات، بیشترین شباهت را با عنوان Metal Gear Solid 5 دارد؛ در این بازی، می‌توانید مخفیانه به راه خود ادامه بدهید یا اینکه، اگر می‌توانید دشمنان را یکی پس از دیگری از پای دربیاورید. برای مخفی ماندن، ساختمان‌های فرعی و چمن بلند حاضر در شهر، بهترین دوستان شما هستند. می‌توانید به آرامی از کنار دشمنان بگذرید، یا اینکه آن‌ها گروهی به شما حمله‌ور خواهند شد.
۱۰
شاهکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton