تغییراتی اساسی در جشنواره جوایز ایمی و افزایش تعداد نامزدها

مراسم جوایز ایمی

مسئولین جشنواره جوایز ایمی (The Emmy Awards)، در سال جاری ضمن ایجاد تغییراتی اساسی در این جشنواره به تعداد نامزدها در ژانر کمدی و دراما افزودند.

به گزارش بازی رایانه و به نقل از Comicbook، جشنواره جوایز ایمی، جشنواره‌ای است که از سال ۱۹۴۹ تا به اکنون هر ساله جوایزی را به بهترین آثار تلویزیونی آمریکا اهدا می‌کند. این آکادمی همچنین شامل بخشی می‌شود که به برنامه‌های بین‌المللی تلویزیونی نیز در سراسر جهان جایزه می‌دهد. جایزه ایمی را همواره معادلی برای جایزه اسکار اما در بخش تلویزیون، در نظر گرفته‌اند. این جشنواره متشکل است از سه آکادمی که به طور مستقل اما مرتبط باهم فعالت کرده و بهترین آثار تلویزیونی را معرفی و به سازندگان آن‌ها جوایزی اهدا می‌کنند. اکنون این سه آکادمی تصمیم گرفته‎اند تا در روند این جشنواره تغییراتی اساسی ایجاد کرده و در جریان این تغییرات تعداد نامزدهای برخی بخش‌ها را افزایش دهند.

جشنواره جوایز ایمی از سه آکادمی هنرها و علوم تلویزیون (the Academy of Television Arts & Sciences)، به اختصار ATAS، آکادمی ملی هنرها و علوم تلویزیون (National Academy of Television Arts & Sciences)، به اختصار NATAS و آکادمی بین المللی هنرها و علوم تلویزون (International Academy of Television Arts and Sciences)، به اختصار IATAS تشکیل شده است. ATAS به بهترین برنامه‌های primetime و NATAS به برترین برنامه‌های روزانه ورزشی، خبری و مستند‌های تلویزیون آمریکا و در نهایت IATAS به منتخب‌ترین برنامه‎‌های تلویزیونی ساخته شده در خارج از آمریکا جایزه اهدا می‌کند.

طبق تغییرات اعمال شده در این دوره از جشنواره جوایز ایمی، هر ژانر هنری در این جشنواره حداکثر هشت و حداقل چهار نامزد برتر از بین برنامه‌های ارسالی و داوطلب شرکت در رقابت‌های جوایز ایمی خواهد داشت. اما این ارقام با توجه به تعداد برنامه‌های ارسالی متغیر خواهد بود؛ به طور مثال اگر ۲۰الی ۸۰ برنامه در یک ژانر مشخص داوطلب شده باشند به طور میانگین پنج برنامه به عنوان نامزد دریافت جایزه ایمی معرفی خواهند شد. انتخواب نامزدها به همین شکل انجام خواهد شد تا  اینکه در نهایت ۲۴۰ برنامه به عنوان نامزدها انتخاب شوند.

رئیس آکادمی تلویزیون در این جشنواره، فرانک شارما (Frank Scherma)، در رابطه با این تغییرات عنوان کرد که با اینکه شیوع ویروس کرونا بسیاری از فعالیت‌های تلویزیونی را کنسل و درگیر کرده است اما در این دوره از رقابت‌های جوایز ایمی برنامه‌های بسیار خوبی برای آن‌ها ارسال شده است و همچنین دلیل افزایش تعداد نامزدهای این جشنواره را پیدایش استعداد‌های نو و پیشرفت صنعت تلویزیون دانست.

طبق آخرین اعلام رسمی این آکادمی هفتاد و دومین جشنواره اهدای جوایز ایمی در ۲۰ ماه سپتامبر برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton