تریلر بازی Resident Evil Village

بررسی تریلر بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village بالاخره پس از شایعات فراوان در رویداد پلی استیشن ۵ سونی با تریلری معرفی شد. در این مقاله قرار است نگاهی عمیق‌تر به تریلر بازی Resident Evil Village داشته باشیم. با بازی رایانه همراه باشید.

هشتمین نسخه از سری محبوب Resident Evil، بالاخره پس از مدت‌ها انتظار معرفی شده و با توجه به تریلر منتشر شده از تریلر بازی Resident Evil Village، به نظر می‌رسد که بسیاری از شایعاتی که در گذشته منتشر شده بود، از صحت کافی برخوردار بوده‌اند. در ابتدا نگاهی خواهیم داشت به اطلاعاتی که شرکت کپکام (Capcom) به عنوان سازنده در اختیار مخاطبان قرار داده است. نام این عنوان طبق گفته سازندگان، بازی Resident Evil Village است که البته با نمایان شدن عبارت “VIII” در لوگوی اثر به راحتی می‌توان دریافت که با نسخه هشتم این سری روبرو هستیم و خبری از یک بازی فرعی نیست. کپکام همچنین بیان کرده که عدم نامگذاری این نسخه به شیوه قدیم مجموعه ریسک‌هایی را برای فروش آن به وجود آورده است. قطعا نامگذاری این عنوان به صورت Resident Evil 8 می‌توانست به فروش بهتر این بازی برروی پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس منجر شود.

داستان بازی ادامه نسخه قبلی سری است و بازگشت اتان (Ethan)، شخصیت اصلی Resident Evil 7، به زندگی عادی را روایت می‌کند. در تریلر همچنین شاهد کریس ردفیلد (Chris Redfield) با ظاهری جدید بودیم که به نظر می‌رسد مسئول اتفاقاتی است که برای اتان افتاده است. در ادامه با توجه به شایعات و مواردی که به طور قطعی تایید شده‌اند، نگاهی عمیق‌تر به تریلر و تمام اطلاعاتی که تاکنون از بازی منتشر شده خواهیم داشت.

Resident Evil Village

عبارت شومی که در تصویر بالا می‌بینید، در اول تریلر به نمایش در می‌آید اما به فرد خاصی ارجاع داده نمی‌شود. رویدادهایی که در طول تریلر به نمایش در می‌آید، حاکی از آن است که اتان اتفاقات بدی را پشت سر می‌گذارد اما برای ارجاع چنین جمله مرموزی به او، شخصیتی نسبتا جدید و چندان نپرداخته محسوب می‌شود. در عوض، کریس ردفیلد گزینه بهتری برای ارجاع به این متن به نظر می‌رسد که هم اکنون گمان می‌رود به طریقی فاسد شده است. در یکی از تصاویر هنری بازی نیز کریس را در حالتی می‌توان پیدا کرد که چندان دوستانه نیست و به نظر می‌رسد داستان اتفاقاتی که برای او افتاده، به نسخه هفتم سری مربوط می‌شود.

Ethan and Mia

در طول تریلر بازی Resident Evil Village صدای زنی را می‌شنویم که به نظر می‌رسد میا (Mia)، همسر اتان، باشد که در حال خواندن شعر مرموز زیر است:

مدت‌ها پیش، یک دختر جوان جهت چیدن تمشک برای پدرش که سخت مشغول کار بود، به همراه مادرش رفت. جنگل با سکوت سرد و تاریکش از آن‌ها استقبال کرد. بوته‌ها میوه‌ای نداشتند با این حال، دختر ناقلا برای پیداکردن تمشک عزم خود را جزم کرد و از چنگ مادرش رها شده و در میان درختان ناپدید شد. فریادهای نگران مادر همچنان که دختر زیر شاخه و ساقه‌ها می‌دوید و وارد جنگل ‌می‌شد، به سرعت محو شد.

طبق شایعات، میا و اتان پس از اتفاقات نسخه قبل و در طی این چندسال صاحب فرزند شده‌اند که می‌تواند همان بچه‌ای باشد که در طول تریلر نمایش داده می‌شود. با این وجود این شایعات همچنین در مورد توهماتی صحبت می‌کنند که ممکن است تشخیص واقعیت را دشوار سازد، بنابراین ممکن است این فرضیه صحیح نباشد.

Resident Evil Village

طبق گفته سازندگان، نمادی که در تصویر بالا قرار دارد اطلاعات زیادی را در رابطه با بازی لو می‌دهد و آن‌ها در رابطه با قرار دادن آن در تریلر بازی Resident Evil Village شک داشته‌اند. با این حال در این زمان کنونی بدست آوردن اطلاعات از این نماد مقداری دشوار است. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، شاهد موجودی مشابه یک کودک که مومیایی شده هستیم. این موجود در دنیای Resident Evil تاکنون دیده نشده اما شاید با توجه به شکل که به نوعی حرف “G” را نشان می‌دهد، اشاره‌ای به ویروس گلگوتا (Golgotha) داشته باشد.

Resident Evil Village

تصویر بالا نماد دیگری است که در طول تریلر چندین بار به نمایش در می‌آید اما با این حال اطلاعات خاصی را در اختیار ما قرار نمی‌دهد. در نهایت به نظر می‌رسد که این موجود جنین مانند نقش مهمی را در داستان بازی و اتفاقات آن ایفا می‌دهد.

Resident Evil Village Puzzle

همچنین به نظر می‌رسد که در بازی شاهد انواع معما و پازل خواهیم بود که یکی از آن‌ها با علامت‌های دایره‌ای شکلی که که به وضوح برای چند قطعه گم‌شده ایجاد شده‌اند، در طول تریلر نشان داده می‌شود و شباهت‌هایی به معماری قلعه رامون سالازار (Ramon Salazar) در Resident Evil 4 دارد.

Ethan's baby

همان‌طور که قبلا هم اشاره کردیم، طبق شایعات فرزند اتان نقش بزرگی را در بازی ایفا می‌کند و در طول تریلر چند بار شاهد کودکی هستیم که به نظر می‌رسد فرزند اتان باشد. با توجه به این که اتان و میا در Resident Evil 7 توسط ارگانیسمی آلوده شدند، اگر صاحب فرزندی شوند احتمالا این فرزند از منظر بیولوژیکی مشابه اولین (Eveline)، شخصیت منفی نسخه قبلی سری، خواهد بود.

Umbrella symbol

تصویر بالا حاکی از معماهای بازی است و به نظر می‌رسد هر یک از این سمبل‌ها کلید حل یک معما باشند اما چیزی که بیشتر از همه جلب توجه می‌کند، نماد شرکت Umbrella در وسط قاب است که خبر از این شرکت و نقشه‌های خطرناکش در بازی می‌دهد. همچنین در یکی دیگر از نماهای تریلر شاهد کریس هستیم که در راهروی خانه اتان ایستاده است. اگر نسخه قبل را بازی کرده باشید حتما در جریان هستید که بازی با نجات اتان توسط کریس و شرکت Blue Umbrella به پایان رسید. با این که این شرکت مرموز به نظر می‌رسد اما معمولا در سمت قانون قرار داشته است پس احتمال می‌رود که این گروه توسط خود کریس که حال تغییر کرده، تشکیل شده است.

Resident Evil Village

یکی از شخصیت‌هایی که در تریلر نشان داده شد، جادوگری با حشراتی در اطرافش بود که مشابه مارگریت (Marguerite) در Resident Evil 7 است و احتمالا همانند او می‌تواند با استفاده از این حشرات غیب شود و دوباره در جایی دیگر حضور پیدا کند. هدف و انگیزه آن‌ها مشخص نیست اما در هر صورت خوب به نظر نمی‌رسد. این جادوگرها به نوعی محافظ‌های یکی دیگر از شخصیت‌ها که در تریلر نمایش داده می‌شود، محسوب می‌شوند و ممکن است به صورت مینی باس روبروی بازیکنان قرار گیرند.

Executioner Majini

شخصیتی که در تصویر حضور دارد تنها یک بار در طول تریلر نمایش داده می‎‌شود و مشابه شخصیت ماجینی (Executioner Majini) در Resident Evil 5 است. با توجه به این که Resident Evil 7 به نوعی یک ریبوت برای مجموعه به حساب می‌آمد، حال به نظر می‌رسد نسخه هشتم سری قصد دارد تا با قرار دادن مواردی از نسخه‌های قبلی سری در خود، به ریشه‌های سری نزدیک‌تر شود.

Luis Sera

بسیاری از طرفداران پس از مشاهده شخصیت بالا در تریلر آن را به لوئیس سرا (Luis Sera) در نسخه چهارم سری ربط دادند. با این که این شخصیت در طول بازی کشته شد اما مرگ در این مجموعه ترسناک چندان قابل اعتنا نیست. با این که هیچ مدرکی جهت تایید این فرضیه به غیر از شباهت ظاهری این دو وجود ندارد، بازگشت این شخصیت می‌تواند هیجان انگیز باشد. البته این شخصیت از لحاظ ظاهری مشابه یکی از شخصیت‌های Resident Evil Resistance است اما آن شخصیت هیچ پیشینه داستانی خاصی ندارد و اگر کپکام قصد استفاده از شخصیت‌های قدیمی را داشته باشد بدون شک آن شخصیت، سرا خواهد بود.

Resident Evil Village

در Resident Evil 7، شاهد بودیم که اتان دست خود را از دست می‌دهد که البته مدتی بعد دوباره پیوند می‌خورد. با این حال، این احتمال وجود دارد که در نسخه هشتم دوباره این اتفاق را تجربه کند. با این انگشت شصت او قابل مشاهده است، اما به نظر می‌رسد زن موجود در تصویر، در حال نوشیدن خون او از یک بریدگی است.

Werewolves

بدون شک یکی از هیولاهای اصلی بازی Resident Evil Village، موجوداتی مشابه گرگ‌نماها هستند اما با توجه به رویکرد این سری ممکن است این موجودات به دلیل ویروس، انگل و… به وجود آمده باشند. در اوایل تریلر پیرمردی را می‌بینیم که قصد شلیک به اتان را دارد و در ادامه عبارت «دارند می‌آیند» را بیان کرده که احتمالا به این موجودات اشاره می‌کند.

Chris redfield

کریس ردفیلد تاکنون در نسخه‌های مختلفی از این سری حضور داشته‌ اما در هیچ یک از بازی‌ها به صورت یکسان ظاهر نشده است. او ظاهرا به شخصیتی منفی تبدیل شده و در آخر تریلر به همسر اتان شلیک می‌کند. هرچند با توجه به شایعات در رابطه با توهم، ممکن است همه این اتفاقات کابوسی بیش نباشند. همچنین شایعاتی وجود دارد که خبر از تغییر شخصیت او به دلیل مرگ یک سری از افراد خاص، می‌دهند و این بازی را به عنوان پایانی برای شخصیت کریس در نظر می‌گیرند که با توجه به نقل قول اول تریلر چندان دور از ذهن نیست.

بازی Resident Evil Village در سال ۲۰۲۱ میلادی برای عرضه بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس سری اکس و پلتفرم رایانه‌های شخصی برنامه ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton