رتبه‌بندی قسمت‌های فصل چهارم سریال Rick and Morty

بالاخره فصل چهارم سریال Rick and Morty به طور کامل پخش شد و در این مقاله، بهترین و بدترین قسمت‌ها از این فصل سریال را بررسی خواهیم کرد.

به گزارش بازی رایانه و به نقل از Comicbook، پخش فصل چهارم سریال Rick and Morty محصول شرکت ادالت سوییم (Adult Swim)، بالاخره ماه پیش به اتمام رسید. همواره هر فصل از این سریال نسبت به فصل قبل هیجان‌انگیزتر و غیرقابل پیش‌بینی‌تر می‌شود. با توجه به این موضوع بسیار سخت خواهد بود که یکی از قسمت‌های این سریال انیمیشنی را نسبت به دیگری، برتر خطاب کنیم یا تصمیم بگیریم که کدام قسمت از این مجموعه بهترین قسمت و کدام یک بدترین آن است. با این حال با توجه به نظرات طرفداران این فرنچایز، برخی از قسمت‌ها، نسبت به مابقی جذاب‌تر بوده و از برخی دیگر استقبال کمتری شده است؛ به طور مثال طرفداران، فصل چهارم این سریال را بهترین فصل و بعضی قسمت‌های آن را بهترین قسمت‌های کل سریال دانسته‌اند.

اکنون باید از خود بپرسیم که ما در یک قسمت عالی از سریال Rick and Morty به دنبال چه چیزی هستیم؟ شاید به دنبال قسمتی هستیم که در آن با زوایایی از شخصیت‌های سریال آشنا شویم که پیشتر با آن‌ها روبرو نشده ایم، یا قسمتی که در آن شوخ‌طبعی سریال بیشتر به چشم می‌خورد و سرگرم کننده‌تر باشد. با توجه به این مسائل شاید رتبه‌بندی قسمت‌های این سریال ساده‌تر شود.

اکنون با توجه به این تفاسیر، قسمت‌های فصل چهارم این سریال را به ترتیب از ضعیف‌ترین، رتبه‌بندی خواهیم کرد تا در آخر، به بهترین قسمت از این سریال دست یابیم.

Claw and Hoarder: Special Ricktim’s Morty

Rick and Morty

شاید این قسمت ضعیف‌ترین قسمت سریال باشد که در آن شاهد پیوند روحی بین مورتی (Morty) با یک اژدها هستیم. شوخی‌های استفاده شده در مورد رابطه مورتی با اژدهایش بیش از حد با توجه به قسمت‌های پیشین سریال تکراری است و همچنین در سوی دیگر جری (Jerry)، پدر مورتی را داریم که باری دیگر شخصیت درونگرای او به تصویر کشیده شده است. بیان این مطالب تکراری و غرق شدن بیش از حد در لحن طنز و خیال پردازی باعث شده تا این قسمت از سریال به عنوان ضعیف‌ترین قسمت آن شناخته شود.

Rattlestar Ricklactica

Rick and Morty

در این قسمت سفر در زمان را داریم. در Rattlestar Ricklactica می‌بینیم که مورتی یک مار فضایی را می‌کشد سپس برای جبران کارش یک مار دیگر می‌خرد و به سیاره مارهای فضایی می‌فرستد. مردم سیاره مارها به این موضوع پی می‌برند و مورتی دچار دردسر می‌شود. نهایتا او در زمان سفر و اشتباهش را جبران می‌کند. یک بار دیگر به عقب برگردیم؛ قهرمان داستان با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته به گذشته سفر می‌کند؛ اشتباهاتش را جبران کرده و تاریخ را تغییر می‌دهد. این داستان را چند بار تا به حال شنیده‌ایم؟ ایده سفر در زمان، در جای خود بسیار هم جالب بوده اما امروزه، این امر شدیدا تکراری شده است و به طور حتم، این قسمت از سریال قسمتی نیست که بیننده تمایل داشته باشد تا یک بار دیگر آن را تماشا کند.

Promortyous

Rick and Morty

اگر توجه به سمت تاریک‌تر قضایا را ترجیح می‌دهید شاید این قسمت و شوخی‌های آن برای شما جذاب باشد؛ زیرا در این قسمت سامر (Summer) که تقریبا منجی ریک (Rick) و مورتی به حساب می‌آید، عنوان می‌کند که «ما همه بدرد نخور هستیم و همه چیز بدرد نخور است». این قسمت هم علی‌رغم استفاده از کنایه‌هایی عالی در مورد ماهیت و حقایق زندگی، همچنان یک قسمت ضعیف از این سریال شناخته شده است. در این قسمت اشاره‌هایی به فیلم Star Wars و همانطور که از نامش مشخص است به فیلم Prometheus می‌شود. شاید مشکل اصلی این قسمت از نظر منتقدان همین موضوع باشد که فیلم‌های دیگر، بیش از اندازه از Promortyus، الهام گرفته‌اند.

The Old Man and the Seat

Rick and Morty

این قسمت از سریال، از معدود قسمت‌هایی است که در آن ریک و مورتی از هم جدا هستند. همچنین این قسمت یکی از بهترین پایان‌ها را درست کرده اما با این حال، این موضوع کافی نیست که به عنوان یک قسمت خوب شناخته شود. در این قسمت بار دیگر با این اخلاق جری روبه‌رو می‌شویم که تمایل دارد تا در هر چیزی با ریک مخالفت کند و با این اخلاق خود، سامر را در دردسر و کره زمین را به خطر می‌اندازد. کلیشه این قسمت این است که بازهم روی این موضوع که ریک به دنبال انزوا می‌گردد و با اینکه خود را قادری بی‌همتا دانسته، بر داشتن حس پوچی او، تمرکز دارد. شاید ماجرای ریک با ماجرای مورتی در این قسمت هیچ ارتباط و همخوانی با یکدیگر  نداشته باشند.

One Crew Over the Crewcoo’s Morty

Rick and Morty

در این قسمت اگرچه شخصیت‌ها رشد چندانی ندارند و داستان کمی از مسیر کلی سریال فاصله می‌گیرد اما ریک، باری دیگر تلاش می‌کند تا شکاف ایجاد شده بین خود و خانواده‌اش را از بین ببرد که متاسفانه، باز هم ثابت می‌شود که چقدر او بی‌کفایت است و از اعضای خانواده اش فاصله دارد. شاید در این قسمت باز هم با کلیشه و زیاده روی روبه‌رو شویم اما تلاش های ریک برای جلب توجه مورتی احتمالا به آن جذابیت می‌بخشد. علی رغم تمام این ضعف‌ها، منکر این قضیه نمی‌شویم که باز هم چنین قسمت‌هایی از سریال به اندازه کافی جذابت خود را برای بیننده دارند و همچنان سرگرم کننده به حساب می‌آیند.

Childrick of Mort

Rick and Morty

جذابیت این قسمت از سریال در این است که ریک بالاخره احساس مسئولیت می‌کند و برای محافظت از شهری که او و دخترش ساخته‌اند، با یک اسطوره مبارزه می‌کند. اوج داستان زمانی است که مورتی با تصویرسازی ذهنی، همانطور که کنترل بازی‌های کامپیوتری را بدست می‌گیرد، یک سفینه فضایی را کنترل کرده و ریک را نجات می‌دهد. مطمئنا دیدن این صحنه و همزادپنداری با مورتی برای هرکسی که به بازی‌های ویدئویی علاقه دارد، بسیار جذاب و هیجان انگیز خواهد بود.

Star Mort Rickturn of the Jer

Rick and Morty

Star Mort Rickturn of the Jer یک پایان جنجالی و نسبتا عالی برای فصل چهارم سریال Rick and Morty بود. در این قسمت ریک باری دیگر به پیشرفت رابطه خود با دخترش امیدوار می‌شود. هنگامی که کل خانواده اسمیت (Smith) در یک جنگ فضایی، مانند نبردهای فرنچایز جنگ ستارگان مبارزه می‌کنند، شاهد رشد تک‌تک شخصیت‌های داستان و روابط آن‌ها هستیم. این اتحاد خانوادگی به طور حتم یک پایان عالی برای سریال خواهد بود اما بازهم این قسمت نمی‌تواند بهترین قسمت فصل چهارم یا کل سریال باشد.

Edge of Tomorty: Rick Die Rickpeat

Rick and Morty

در این قسمت ریک یک دیالوگ به یاد ماندنی دارد «کسانی که از مردن می‌ترسند و از آن فرار می‌کنند، همین الان هم مرده‌اند»؛ یک شروع جذاب برای فصل چهارم سریال Rick and Morty. در این ماجراجویی ریک و مورتی به دنبال کریستال مرگ می‌گردند؛ کریستال‌هایی که نحوه مردن هرکسی را به او می‌گویند. این قسمت از جذاب‌ترین قسمت‌های سریال است که موضوعی جدید را عنوان می‌کند؛ ترس از مرگ. در Edge of Tomorty: Rick Die Rickpeat شاهد پیشرفت رابطه عاشقانه مورتی و جسیکا (Jessica)، دختری که از ابتدای سریال  عاشق او بوده می‌شویم. سرنوشت و نوع مرگی که مورتی آرزو می‌کند تا حدی شیرین و دوست داشتنی است که این قسمت از سریال را بسیار محبوب و خاص می‌کند.

Never Ricking Morty

Rick and Morty

حتی نام این قسمت چالش برانگیز و جذاب است چه برسد به داستان آن. این قسمت از سریال در یک قطار رخ می‌دهد که سوخت خود را از داستان مسافرانش تامین می‌کند. نکته جالب این قسمت آن است که عوامل ساخت سریال Rick and Morty در این ماجراجویی، خود را مورد انتقاد قرار می‌دهند. آن‌ها در این قسمت از فرنچایز از خود و طرفداران‌شان می‌پرسند که آیا ایده‌هایشان برای داستان پردازی، هنوز هم جالب هست؟ پیام عالی‌ای که این قسمت از سریال به ما می‌دهد این است که همیشه باور شایعات و داستان های غیر واقعی بسیار راحت‌تر از پذیرش حقیقت است.

The Vat of Acid Episode

  Rick and Morty

بالاخره به بهترین قسمت از فصل چهارم سریال Rick and Morty رسیدیم و شاید بهترین قسمت کل سریال. بعد از معامله کریستال‌های مرگ که ناموفق از آب درآمد، ریک و مورتی خود را به مردن می‌زنند. آن‌ها برای این کار به درون یک بشکه اسید می‌پرند و منتطر می‌مانند تا دشمنانشان از آنجا بروند اما اوضاع خوب پیش نمی‌رود. در انتها مورتی به ریک می‌فهماند که ذهن او مانند قبل خوب کار نمی‌کند و ایده‌هایش دیگر خوب نیستند. این قسمت از سریال به ما درس می‌دهد که همیشه مسئولیت کارهای خود را بپذیریم زیرا علی رغم مشکلاتی که برای مورتی پیش می‌آید، او از دستگاهی که ریک برایش ساخته تا همه چیز را به عقب برگرداند، استفاده نمی‌کند و با تلاش خودش مشکلات را حل کرده و زندگی اش را پیش می‌برد. با این حال با اشتباه جری زندگی عالی که مورتی برای خود ساخته از بین می‌رود و ریک به او می‌گوید که هرکاری که تا به حال کرده دارای عواقبی بوده است.

تفاوت پنج قسمتی که در ابتدا برسی کردیم با دیگر قسمت‌های لیست در این بود که آن‌ها بیشتر بر روی قسمت سرگرم کننده و تخیلی داستان تمرکز داشتند تا اینکه مفهومی خاص را به بیننده منتقل کنند. پس به همین دلیل The Vat of Acid Episode به عنوان بهترین قسمت از این فرنچایز شناخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton