۱۳ مورد از بدترین رفتار‌های ما در برابر کاراکتر‌های NPC

NPC

مدت‌هاست که بازی‌ها ما را ترغیب به رفتار‌های قهرمانانه و قهرمان بودن می‌کنند، اما گاهی پیش آمده است کمی احساس بدجنسی کنید، اینطور نیست؟ بازی‌هایی مانند Bioshock، Fallout یا inFamous گاهی به شما این اجازه را می‌دهند که رفتاری ظالمانه داشته باشید و در عوض مسیر داستان تغییر می‌کند یا آیتم‌های خاصی به شما اعطا می‌گردد اما مواقعی هم ما تنها برای خراب کردن زندگی یک کاراکتر NPC (شخصیتی که فرعی حساب شده و یا برای ما قابل دسترسی جهت انتخاب نیست)، دست به کار‌های ناشایستی می‌زنیم، آن‌ هم بدون تغییر در محوریت داستان یا به دست آوردن آیتم خاصی. در همین باب، در ادامه ۱۳ مورد از این لحظات را با یکدیگر مشاهده خواهیم کرد. شاید بعد از آن شاید احساس خوشایندی نداشته باشید! با بازی رایانه همراه باشید.

۱. بازی Watch Dogs 2 – حبس ابد

NPC

در این بازی راه‌‌های متعددی برای عذاب دادن NPC‌ ها موجود است؛ مانند خالی کردن حساب بانکی آن‌ها! با توجه به اینکه می‌توانید تلفن آن‌ها را هک کنید، گاهی به اسرار و رازهای ناشایست و پلیدی در مورد آن‌ها دست می‌یابید که با خود فکر می‌کنید شاید بد نباشید آنان را ادب کنید. البته در موردی که به آن اشاره می‌شود شما می‌توانید عدالت را مقداری سنتی‌تر پیاده کنید.

برای اینکه سانفرانسیسکو در بازی هر چه بیشتر با واقعیت مطابقت داشته باشد، Watch Dogs 2 شامل بازآفرینی دقیق و تعامل پذیری از آلکاتراز،‌ که در گذشته زندان اما اکنون یک مکان توریستی است، می‌شود. آلکاتراز در بازی هم مثل واقعیت پر از بازدیدکننده است، اما برعکس واقعیت شما در بازی نمی‌توانید در سلول‌ها را خودتان باز و بسته کنید و یک NPC به نام Vicki Higgs مقداری دردناک متوجه این موضوع می‌شود. به نظر می‌رسد که این سرایدار متهم به جرمی است و شما به این نتیجه برسید که شاید بد نباشد  او را به یک سلول هدایت کنید و او را در آنجا تا ابد حبس کنید!

۲. بازی Red Dead Redemption 2 – دو راهی قطار مرگ یا زندگی

NPC

این بازی نه تنها دست شما را برای انواع شیطنت باز گذاشته است، بلکه خودش نیز مدام شما را در دو راهی خوب یا بد بودن قرار ‌می‌دهد اما مسلما کاری که شما را به آن تشویق نمی‌‌کند، دزدیدن یک نفر، بستن دست و پای او و قرار دادنش در یکی از دو راهی‌های راه‌آهن است تا ببینید سرنوشت (یا شاید هم راننده قطار) برایش چه می‌خواهد بود و قطار از روی این مادر مرده رد می‌شود یا خیر! این مورد را می‌توان یکی از بزرگترین امتحانات اخلاقی برشمرد که البته من در آن مردود شدم!

۳. بازی Mario 64 – طفل پنگوئن معصوم

NPC

هیچکس از شخصیت ماریو (Mario) به بدی یاد نمی‌کند، اما این بازی فرصتی به شما می‌دهد تا این باور را تغییر دهید. در قسمت کوه‌های برفی، شما در ازای بدست آوردن یک ستاره قرار است یک بچه پنگوئن را نجات دهید. بعد از کلی تلاش و جستجو برای نجات یک بچه‌ی یک پنگوئن غول‌پیکر،‌ داستان می‌تواند کمی ناخوشایند پیش برود. شما می‌توانید این بچه پنگوئن را به سمت پرتگاه ببرید و … بقیه‌اش را خودتان حدس بزنید. با توجه به اینکه بنده در تست قبلی رد شدم می‌توانید حدس بزنید که چرا اینکار را کردم!

۴. بازی ۲ Tomb Raider – نوکر سمج!‌

NPC

این مورد را می‌توان از معروف‌ترین موارد شیطنت در بازی‌ها نام برد. برخی حتی معتقدند بدجنسی در بازی‌ها از همین جا آغاز شد. در این بازی به شما این فرصت داده می‌شود تا در اقامتگاه درویشی لارا قدمی بزنید، اما، یک خدمتکار سمج، با یک سینی چای در دستانش مدام به دنبال شما راه می‌رود. البته به سادگی می‌توانید از شر او خلاص شوید، تنها کافیست در یخچال را باز کرده و این موجود از همه جا بی‌خبر را به داخل یخچال هل بدهید و در را به رویش ببندید که تا ابد با چای‌هایش بلرزد و خوش باشد!

۵. بازی FIFA International Soccer – ماراتن دو با داور

NPC

اصلا فکرش را هم نمی‌توان کرد که در یک بازی ورزشی، حداقل بدون مجازات، جایی برای شیطنت باشد! اما خب در بازی FIFA 94،‌ شما به طرز مضحکی می‌توانید از دست داور هنگامی که می‌خواهد به شما کارت بدهد فرار کنید. این تعقیب و گریز می‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد و احتمالا از دیدن این حد از آمادگی جسمانی شوکه خواهید شد. احتمالا به همین خاطر و برای آسیب جدی نرسیدن به داور این امر از نسخه‌ی بعدی باز حذف شد.

۶. بازی Assassin’s Creed Origins – سواستفاده از قشر ضعیف

NPC

همانطور که می‌دانید این بازی راجع به درگیری بین انجمن‌های مخفی باستانی و ماموریت‌هایی انتقامی و خون‌بار است. اما به لطف ویژگی‌های جدید بازی،‌ گاهی در آن فقط به دنبال یک تمساح می‌گردید تا با کشتن آن برای لباس جدیدتان چرم تهیه کنید!‌ تعقیب تمساح‌ها در این بازی به شدت ملال آور و بیهوده است، به خصوص وقتی که راه‌های بهتری برای شکار آن‌ها وجود دارد. مثلا می‌توانید یک ماهی‌گیر بیچاره را به قتل برسانید و او را به محل زندگی تمساح‌ها حمل کنید ‌و همانجا رهایش کنید. طولی نمی‌کشد که سر و کله‌ی یک تمساح پیدا شده و بعد از اینکه خوب سیر و فربه شد، شما یک تمساح درجه یک (High level) برای شکار دارید.

۷. بازی Far Cry Primal – سواستفاده از حیوانات

NPC

اساس این بازی بر شکار است و شما قرار است پوست حیوانات مختلف را بدست آورید. البته می‌توانید این کار را با خیانت به حیواناتی که آن‌ها را اهلی کرده‌اید انجام دهید که واقعا زننده است و توصیه نمی‌شود. در بازی قابلیت اهلی کردن حیوانات وجود دارد و توسط آن می‌توانید حیوانات را به سمت خود بکشانید و با آن‌ها دوست شوید. پوست یک پلنگ ارزش بالایی دارد اما آیا ارزش افسوسی که در چشمان او می‌بینید را هم دارد؟

۸. بازی Brothers: A Tale of Two Sons – برادران بی‌تربیت

NPC

داستان این بازی روایت دلگرم کننده دو برادر است که دنبال دوای بیماری پدرشان هستند و اشک را از جشمان شما سرازیر می‌کند وقتی که نشان می‌دهد دو برادر گاهی می‌توانند چقدر در مقابل یک NPC بیچاره عوضی باشند و توپ بسکتبال یک طفل معصوم را بدزدند و در چاهی بیاندازند و به گریه کردن او بخندند!

۹. بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – بیگ‌باس سادیست

NPC

از آنجایی که از نظر بیگ‌باس (Big Boss)، زندگی اجباری ارتشش در مکانی دور و افتاده و پرت،‌ رنج و عذاب چندان زیادی ندارد؛ او مدام به دنبال این است تا هر بلایی که ممکن است را بر سر NPC ها بیاورد. جالب است که حتی بعد از بدترین شکنجه‌ها نیز به او تمام و کمال احترام می‌گذارند و درود می‌فرستند!‌ می‌توان گفت این بدترین نوع مازوخیسم است که بشر به خودش دیده است.

اما بدتر از همه‌ی این‌ها، می‌توانید در بازی درست بالای سر هم‌قطاران خود یک تانک فرود بیاورید تا هر چه زودتر به دیدار حق بشتابند!‌

۱۰. بازی Disco Elysium – حامی حقوق مردم

NPC

به جرات می‌توان گفت که این بازی، یکی از غنی‌ترین سیستم‌های گفتگو و دیالوگ را داراست و به شما انواع و اقسام راه‌ها را برای پیش‌برد مسیرتان در شهر رواکول (Revachol) را می‌دهد اما با توجه به چیز‌هایی که اینجا گفتیم، قرار نیست همه ‌راه‌ها خوب باشند. به عنوان یک کارآگاه، گاهی شما در این بازی می‌توانید هر کاری که دلتان می‌خواهد انجام دهید و زندگی مردم هیچ اهمیتی برایتان نداشته باشد. یکی از ضایع‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که پابرهنه وسط بازی چند NPC بیچاره بپرید و به کل بازیشان را بهم بریزید. بندگان خدا تنها در حال قل دادن چند تیله بودند!

۱۱. بازی Hitman – قتل با چوب‌خردکن

NPC

همه از خشونت بالای این بازی مطلع هستند. خشونتی که گاهی واقعا پا را فراتر از حد می‌گذارد و شما می‌توانید زننده‌ترین کارها را در آن انجام دهید.

شما می‌توانید شخصیت سیلویو کاروسو (Silvio Caruso) را در مرحله‌ Sapienza، در حین سوگواری بر مزار مادر مرحومش بیابید. شخصیتی که اندکی به نظر می‌رسد سزاوار یک گوشمالی باشد ولی نه در آن حد که چکش را سمت صورتش پرت کنید و سپس بدنش را در یک دستگاه چوب خردکن بیاندازید تا … واقعا مرحبا مامور ۴۷، حال همه رو خوب بهم زدی!

۱۲. بازی Half Life – ناهار از دست رفته

NPC

این یکی از بقیه بهتر به نظر می‌رسد اما همچنان می‌تواند اعصاب یک NPC را بهم بریزد.

اولین مکانی که در بازی و در بلک مسا (Black Mesa) وارد آن می‌شوید،‌ یک آشپزخانه واقع در اتاق کارکنان است. شما در آنجا دانشمندی را ملاقات می‌کنید که در حال تدارک غذا برای ناهار خودش در ماکرویو است. تنها با فشردن چند دکمه، شما ‌می‌توانید کاری کرده که دستگاه قاطی کند و ناهار آن بنده خدا به کل نابود شود! کمپانی Valve بعده‌ها در نسخه‌ی بعدی بازی نشان می‌دهد که این ناهار متعلق به آرن مگنوسن (Arne Magnusson) بوده و وی همچنان از دست شما بابت اینکارتان ناراحت است!

۱۳. بازی The Elder Scrolls V: Skyrim – شمشیر همسرکش

NPC

در این بازی می‌توان اسلحه‌های بی‌شماری را یافت، اما هیچ‌کدام شیطانی‌تر از شمشیر Ebony نیستند!‌ شمشیری که گوهر وجودی دشمنان شما را جذب می‌کند و از خون آن‌ها تقویت می‌شود. البته نه فقط خون دشمنان شما … گاهی‌ هم همسر شما! بله، می‌توانید با فریفتن NPC های بیچاره آن‌ها را به ازدواج خود در بیاورید و از خون پاک آنان برای تقویت شمشیر خود استفاده کنید!

از نظر شما کدام یک از این ۱۳ مورد از همه زننده‌تر و بدتر بود؟‌ به نظر خودم مورد FAR CRY بدترین بود!‌

در آخر شما نیز در قسمت نظرات بدترین بلاهایی که بر سر شخصیت‌های NPC داخل بازی آورده‌اید را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton