۱۵ باس تبدیل شونده به یاد ماندنی در بازی‌های رایانه‌ای

باس تبدیل شونده

چه چیزی بدتر از یک باس قوی و سرسخت در بازی است که هر بازیکنی را وادار به منصرف شدن و یا عصبانی شدن می‌کند؟ غولی که پس از مرگش باز هم زنده می‌شود! با بازی رایانه همراه باشید تا به معرفی ۱۵ باس تبدیل شونده و چالش برانگیز در بازی‌های رایانه‌ای بپردازیم.

به گزارش بازی رایانه و به نقل از gamingbolt، شکست دادن برخی از باس‌ها در بازی‌های رایانه‌ای همیشه جزء چالش‌هایی بوده که بسیاری از بازیکنان با آن مواجه می‌شوند و حتی برای پیدا کردن نحوه غلبه بر آنها مشورت می‌کنند و در فضای مجازی ویدئو پیروزی خود را برای دیگران به اشتراک می‌گذارند. با این وجود، تعدادی از این غول‌ها زمان بسیاری برای پیدا کردن راه شکست دادنشان لازم دارند و همچنین به شدت باعث افزایش سطح چالش بازی می‌شوند؛ آنها همان دشمنانی هستند که حتی پس از شکست خوردن، باز هم اینبار با اسلحه‌ها و قابلیت‌های جدید، برمی‌گردند تا به شما هیچ فرصتی برای مقابله ندهند.

۱۵ باس تبدیل شونده

(Dracula (Castlevania 3

تغییر حالت دراکولا (Dracula) در سری Castevania یک امر عادی محسوب می‌شود اما در بازی Castlevania 3، شکست دادن او به حدی سخت می‌شود که اگر تا چندین بار این باس را نکشید، موفق به اتمام مرحله نخواهید شد. تغییر فرم دراکولا با تلپورت کردن و آتش زدن شروع شده و در ادامه به یک موجود چند سر تبدیل می‌شود که اگر موفق به کشتنش شوید، اینبار باید با موجودی پرنده که با لیزر قصد نابودیتان را دارد مبارزه کنید. همچنین در هر مرحله از تبدیل فرم دراکولا، زمین بازی تغییر می‌کند و کم کم کل آن ناپدید می‌شود و تنها راه دوام آوردن برای شما، پریدن بر روی سطوح شناوری است که به وجود خواهند آمد.

(Puppet Ganon (The Legend of Zelda: The Wind Waker

دلیل قرار گرفتن این دشمنان در لیست ۱۵ باس تبدیل شونده صرفا به معنای سخت بودن سطح چالش مبارزه با آنها نیست؛ Puppet Ganon غولی است که برای شکست دادن آن ممکن است حتی در همان تلاش اول به راحتی موفق شوید اما تبدیل شدن‌ها و زمان طولانی‌ای که برای از بین بردن او باید صرف کنید، خود باعث سختی کار می‌شود. برای شکیت دادن این غول، در ابتدا باید با استفاده از تیر و کمان به طناب‌های او تیر بزنید و پس از افتادن همه آنها، به دُمش شلیک کنید تا پس از ضعیف شدن به یک عنکبوت بزرگ تبدیل شود که اگر به او صدمه بزنید به یک کفش‌دوزک تبدیل می‌شود؛ در این حالت باز هم تنها راه آسیب رساندن به او دُمش خواهد بود.

(Mother Brain (Super Metroid

باس تبدیل شونده سری Metroid کنسول نینتندو، در این بازی بازمی‌گردد و اینبار برای شکست دادن او، کار ساده‌ای نخواهد بود. در ابتدا Mother Brain در محفظه شیشه‌ای خود به سمت شما بمب‌ و آتش پرتاب می‌کند؛ اما با جاخالی دادن و زدن به این شیشه، فاز دوم حمله‌های او با تاباندن اشعه‌ای نابود کننده شروع می‌شود و اگر موفق به فرار و زدن او شوید، در نهایت منفجر می‌شود و از بین می‌رود.

(Nyarlathotep (Sundered

اگر در بازی Sundred از پس تمامی نیروهای تاریک بگذرید، با Nyarlathotep روبه رو خواهید شد؛ یک باس تبدیل شونده که استفاده از لیزر را بهترین راه برای نابودی شما می‌داند. اگر شما به او به اندازه کافی آسیب برسانید، ابتدا موجوداتی را برای تیراندازی به سمت شما ظاهر می‌کند و سپس دقیقا زمانی که او را می‌کشید و فکر می‌کنید که همه چیز تمام شده، سنگی درخشان پدیدار می‌شود و با لیزرهای بیشتری شما را هدف قرار می‌دهد.

(Father Gascoigne (Bloodborne

مبارزه با Father Gascoigne در ابتدا طوری به نظر می‌رسد که هر بازیکنی فکر می‌کند به راحتی می‌تواند مرحله را رد کند و با آرامش دسته بازی را زمین بگذارد اما متاسفانه داستان از این قرار نیست. این باس تبدیل شونده برای شروع، در فرم و حالت یک انسان، با تبر و اسلحه به سمت شما تیر می‌زند و حمله می‌کند و اگر به او صدمه بزنید، تبرش را اینبار دو دستی می‌گیرد و حملات قوی‌تری می‌کند که البته باز هم قابل پیش‌بینی خواهد بود اما مسئله اصلی از فاز سوم حمله‌های او شروع می‌شود؛ هنگامی که او تبدیل به موجودی با حملات وحشیانه می‌شود که با بی رحمی هرچه تمام‌تر می‌پرد و شما را هدف قرار می‌دهد.

۱۵ باس تبدیل شونده

(Sephiroth (Final Fantasy 7

برای شکست دادن شخصیت منفی اصلی بازی Final Fantasy 7، ابتدا باید با حالت Bizzaro Sephiroth او مبارزه کنید؛ برای شروع مبارزه، باید قبل از هرچیز هسته‌های مجزا او را نابود کنید تا به توانید به هسته اصلی قدرت او آسیب برسانید اما پس از نابود کردن این هسته، هنوز کار شما با این باس تمام نشده و او اینبار با حالت Safer Sephiroth به شما حمله می‌کند. قدرت حمله‌ها و جان او بیشتر می‌شود و اگر شما موفق به شکست دادنش شوید، کلود (Cloud) با او تن به تن مبارزه خواهد کرد تا برای همیشه این باس تبدیل شونده را نابود کند.

(Final Boss (Ikarug

مبارزه با غول مرحله آخر بازی Ikaruga به معنای واقعی کلمه سخت خواهد بود؛ صدها تیر به سمت شما شلیک می‌شود و در صورت حمله کردن، مارهایی یه سمت شما رها خواهند که مدام دنبال شما به راه می‌افتند. همچنین در سومین موج حمله این باس، موشک‌هایی به سمتتان شلیک می‌شود که تا وقتی که هدف خود را تا وقتی که آن را نابود نکنند، دنبال خواهند کرد.

(The Devil (Cuphead

با وجود اینکه مبارزه با The Devil تنها در دو مرحله انجام می‌شود اما با حملات مختلفی که انجام می‌دهد، شکست دادنش واقعا می‌تواند برای هر بازیکنی نفس‌گیر و سخت باشد. بعد از اینکه بر تمامی موانع و موجودات عجیب او غلبه کنید، نوبت به آن رسیده که با چشمان او، در حالی که زمین بازی تنها به تکه‌ای کوچک خلاصه می‌شود، مبارزه کنید و به اشک‌های خونین او جاخالی بدهید تا به پایین پرتاب نشوید.

۱۵ باس تبدیل شونده

(Nega Filgaia (Wild Arms 3

مبارزه‌ای که اگر به بی‌نقص‌ترین شکل ممکن به آن خاتمه دهید تا ۳۰ دقیقه شما را درگیر خواهد کرد. شکست دادن ۱۰ حالت مختلف این باس تبدیل شونده از جمله تبدیل شدن او به اژدها، باعث شده تا به یکی از سخت و طولانی‌ترین مبارزات بازی‌های رایانه‌ای تبدیل شود.

(Iudex Gundyr (Dark Souls 3

در همان ابتدای مبارزه پی از آسیب رساندن به Gundyr می‌توان فهمید که قدرت این باس برای همیشه در همین سطح نخواهد ماند؛ تاریکی‌ای که وجود او را فرا می‌گیرد باعث می‌شود تا ضربات قوی‌تر و برد بیشتری در حملات خود داشته باشد که کار بازیکن را به شدت سخت خواهد کرد.

(Sigma (Megaman X4

ابتدا Sigma در فضا به صورت شناور حرکت می‌کند و اگر آسیبی ببیند، شروع به حمله‌ور شدن با موشک‌ها و لیزرها خواهد کرد. مرحله بعدی این مبارزه جالب به نظر می‌رسد؛ او وارد کالبد جدیدی می‌شود و با انداختن کله‌ ربات‌هایی بزرگ، قصد گیر انداختن شما را خواهد داشت تا اینکه او را شکست دهید و در نهایت روی زمین با او مبارزه کنید.

(Onslaught (Marvel vs Capcom

غولی که بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود؛ شکست دادن Onslaught شاید چندان هم سخت نباشد اما به هر حال او یکی از اولین باس‌های تبدیل شونده Capcom است که در گذشته، غلبه کردن بر او خود یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شد. مبارزه با او از حالت عادی موشک انداختن‌های او شروع می‌شود و با بزرگ‌تر شدن صفحه و همچنین Onslaught ادامه پیدا می‌کند تا او با قدرت بیشتری حملات خود را انجام دهد.

۱۵ باس تبدیل شونده

(Nemisis (Resident Evil 3

مزاحمی که مدام در طول بازی به سراغتان می‌آید و به سمتتان موشک پرتاب می‌کند؛ Nemisis، نام باس معروف و زره پوش بازی Resident Evil 3 است که در آخر بازی، بزرگ‌تر می‌شود و می‌تواند کاراکتر شما را تکه تکه کند اما این پایان ماجرا نیست؛ قبل از آنکه موفق به اتمام بازی شوید، باید با حالتی از Nemisis مبارزه کنید که اینبار، اسید پرتاب می‌کند.

(Master Core (Super Smash Bros. Wii U

به حق می‌توان Master Core را سخت‌ترین باس در سری Smash Bros نامید؛ تغییر شکل‌های مختلف او که با تغییر ریتم بازی همراه می‌شود به راحتی می‌تواند هر بازیکنی را برای چند روز درگیر کند. اگر به او آسیب بزنید، ابتدا به یک موجود دم دارد تبدیل می‌شود و سپس به چندین شمشیر که به سمتتان می‌آیند اما در صورتی که موفق به شکست دادن آنها شوید، اینبار باید با سایه خود بجنگید! هر کاراکتری را که انتخاب کرده باشید، سایه‌تان به سراغ شما می‌آید و اگر پس از چندین دقیقه موفق به نابودی آن شوید، با مارپیچی مواجه خواهید شد که در نهایت با پیروزی در مبارزه می‌توانید به هسته اصلی Master Core ضربه بزنید و مرحله را به اتمام برسانید.

(Reflux (Rayman 3

بدون شک از جالب‌ترین مبارزاتی که با تغییر فرم باس، گیم‌پلی نیز عوض می‌شود و به شکل جدیدی باید به ادامه مرحله بپردازید‌. در ابتدا Reflux با کمک ساعقه حمله می‌کند و سپس به یک غول بزرگ تبدیل می‌شود که برای آسیب زدن به او باید از بدنش بالا بکشید؛ در صورت موفقیت در دو حالت قبلی و زنده ماندن، Reflux بال درآورده و اینبار برای شکست دادنش با کمک یک دوشکا، می‌توانید به پشت او شلیک کنید و تیر‌هایش را نابود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton