نقد و بررسی بازی Marvel's Avengers اونجرز

نقد و بررسی بتا بازی Marvel’s Avengers

حدودا یک روز از انتشار نسخه بتا بازی Marvel’s Avengers می‌گذرد و امروز تصمیم گرفته‌ایم تا پس از تجربه این عنوان نقد و بررسی آن را در اختیار شما قرار بدهیم. با بازی رایانه همراه باشید.

حضور به عنوان شخصیت‌های اونجرز دنیای سینمایی و کامیک‌های مارول در قالب یک بازی، بدون شک برای تمامی کاربران یک تجربه شگفت‌انگیز خواهد بود؛ اما این کار تا چه حد در یک بازی رایانه‌ای، درست ساخته و پرداخته خواهد شد؟ جواب این سوال، پس از تجربه نسخه اصلی بازی داده خواهد شد؛ چراکه در نسخه بتا، هنوز جای پیشرفت برای آن وجود دارد.

شروعی حماسی اما محدود

نقد و بررسی بازی Marvel's Avengers

قبل از آنکه بتوانید با دوستان خود و به صورت آنلاین بازی کنید، در نسخه بتا بازی Marvel’s Avengers قبل از هرچیز باید چندین ساعت مراحل تک نفره را که با ماموریت A-Day شروع می‌شود رد کنید. این ماموریت، همان مرحله‌ای است که در تریلرهای پیشین این بازی، رونمایی شده بود؛ جایی که قهرمانان تیم اونجرز در این بازی دور هم جمع می‌شوند تا اتحادشان را جشن بگیرند اما به یکباره، مورد تهاجم دشمنی به نام تسک مستر (Task Master) قرار می‌گیرند؛ کسی که شهر سان فرانسیسکو را تا مرز نابودی می‌کشاند.

در نسخه بتا، این تنها مرحله‌ای است که در آن می‌توانید کنترل شخصیت‌های ثور (Thor) و کاپیتان آمریکا (Captain America) را به عهده بگیرید. پرتاب کردن سپر و کتک کاری با شخصیت کاپیتان آمریکا به شدت جذاب و رضایت بخش است؛ همچنین بازی به عنوان خدای رعد، خود حال و هوایی متفاوت در بین بازی‌های امروزی دارد. با این وجود، بهتر بود که بازی به همان روال همیشگی سایر عناوین شروع شود تا کاربران بتوانند به بخش چند نفره دسترسی داشته باشند؛ درحالی که این عنوان، کاملا داستان محور آغاز شده و کمی دسترسی بازیکن را کنترل شده تحویل می‌دهد.

استفاده از شخصیت Ms. Marvel

نقد و بررسی بازی Marvel's Avengers

مرحله بعدی در نسخه بتا، چندین سال پس از وقایع قبل خواهد بود؛ جایی که کامالا (Kamala) و هالک، برای پس گرفتن جارویس (Jarvis) از دست نیروهای AIM تلاش می‌کنند.

شخصیت هالک در این بازی تا حد قابل قبولی همان حمله‌ها و نابودی‌سازی‌های همیشگی خود را دارد اما در مقابل، کامالا یا همان میس مارول (Ms. Marvel) شخصیتی جدید است که در دنیای تصویری مارول، اینبار در قالب بازی به این مجموعه اضافه شده است. قابلیت این کاراکتر بزرگ‌تر کردن (یا به عبارتی کش آوردن) اجزای بدنش است و به عنوان شخصیتی که توانایی افزایش سلامتی سایر کاراکترها را دارد، برای استفاده در حالت چند نفره و تیمی لازم خواهد بود‌.

این مرحله از بازی، یک ماموریت باس فایت بسیار جذاب خواهد بود که طی آن، همراه با این دو کاراکتر به مبارزه با ابونیمیشن (Abonimation) خواهید پرداخت؛ مبارزه‌ای که با توجه به طراحی بی‌نظیر آن، قطعا در خاطر خواهید داشت.

یک Warzone متفاوت!

نقد و بررسی بازی Marvel's Avengers

بازی Call of Duty: Warzone طرفداران بسیاری دارد اما اینبار، یک Warzone بسیار متفاوت را در بازی Marvel’s Avengers شاهد هستیم. در بخش چند نفره بازی اونجرز، به سه قسمت تبدیل خواهد شد که یکی از آن‌ها به نام Warzone، تیم شما را در یک شهر خواهد انداخت تا برای انجام برخی ماموریت‌ها، با سیل عظیمی از دشمنان روبه‌رو شوید. همچنین برای ارتقا سریع‌تر قابلیت‌های هر شخصیت، می‌توانید به اتاق‌های تمرینی HARM مراجعه کنید؛ جایی که با مبارزه و تمرین هر کاراکتر، قابلیت‌های بیشتری را برای هرکدام به دست خواهید آورد. البته این بخش پس از مدتی تکراری خواهد شد اما به هر حال، شخم زدن جمع کثیری از دشمنان همراه با دوستان، حس و حال خوبی دارد!

در بخش چند نفره، شما کنترل شخصیت‌های بلک ویدیو (Black Widow) و ایرون من (Iron Man) را هم به عهده خواهید گرفت. شخصیت بلک ویدیو در ابتدا دقیقا مانند بتمن در سری Arkham خواهد بود اما پس از ارتقا و دیدن ویژگی‌های خاص او، نظر شما راجب این کاراکتر عوض خواهد شد. همچنین ایرون من در این بازی به عنوان یکی از استانداردترین شخصیت‌ها شمرده می‌شود؛ استفاده از Hulkbuster و پرواز داخل نقشه بازی همراه با دوستان، همان چیزی است که کل بخش چند نفره بازی Marvel’s Avengers را برای نقد و بررسی بتا خلاصه می‌کند.

تجارتی آسوده

نقد و بررسی بازی Marvel's Avengers

حتی استفاده از نام اونجرز برای یک بازی رایانه‌ای به خودی خود سودمند است! عنوان نسخه بتا، بسیاری از طراحی‌ها و بخش‌های بازی هنوز به پیشرفت و ارتقا نیاز دارد (به جز بخش مبارزات به بی‌نظیر طراحی شده است) اما وجود نام Avengers، قطعا طرفدارانی را به سرعت جمع می‌کند که رفته رفته نیاز به DLC و داستان بیشتری از این بازی خواهند داشت. البته فراموش نکنیم که بسته الحاقی مربوط به شخصیت اسپایدرمن (Spider-Man) به صورت رسمی، در انحصار برای دارندگان کنسول پلی استیشن ۴ اعلام شده تا پس از اتمام بازی، باز هم داستان کافی برای تجربه داشته باشید.

بازی Marvel’s Avengers همان عنوانی است که طرفداران مارول، از یک بازی سبک ابرقهرمانی، همراه با کاراکترهای معروف دنیای مارول انتظار داشتند اما با این وجود، در نسخه بتا هنوز هم جای پیشرفت بسیاری وجود دارد. به هر حال، حمله به دشمنان در نقش هالک (Hulk) و کاپیتان آمریکا (Captain America)، احساس لذت بخشی دارد که تنها طرفداران فیلم‌های مارول آن را درک خواهند کرد!

امتیاز بتا بازی Marvel's Avengers

بازی Marvel's Avengers همان عنوانی است که طرفداران مارول، از یک بازی سبک ابرقهرمانی، همراه با کاراکترهای معروف دنیای مارول انتظار داشتند اما با این وجود، در نسخه بتا هنوز هم جای پیشرفت بسیاری وجود دارد. به هر حال، حمله به دشمنان در نقش هالک (Hulk) و کاپیتان آمریکا (Captain America)، احساس لذت بخشی دارد که تنها طرفداران فیلم‌های مارول آن را درک خواهند کرد!
۹
بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton