داستان بازی Marvel’s Avengers [بخش اول]

داستان بازی Marvel’s Avengers

با توجه به محبوبیت دنیای سینمایی مارول انتظار می‌رفت که بازی با تم دنیای مارول ساخته شود. در نهایت انتظارها به پایان رسید و کمپانی اسکوئر انیکس (Square Enix) بالاخره بازی Marvel’s Avengers را برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی منتشر کرد. در این مطلب قصد داریم تا در دو قسمت، نگاهی به داستان بازی Marvel’s Avengers انداخته و آن را بررسی کنیم، پس با بازی رایانه ای همراه باشید تا وارد جهان بازی Marvel’s Avengers شویم.

آشوب در سان فرانسیسکو

داستان بازی Marvel’s Avengers از دید یک دختر نوجوان پاکستانی به اسم کاملا (Kamala) روایت می‌شود که به همراه پدر خود در حال سفر به سان فرانسیسکو می‌باشند؛ جایی که گروه اونجرز در حال افتتاح دومین مقر خود در این شهر هستند. کاملا در یک مسابقه داستان نویسی با موضوع گروه اونجرز شرکت کرده و داستان او به فینال این مسابقات رسیده و قرار است در شهر سان فرانسیسکو و همزمان با افتتاح مقرر جدید گروه اونجرز، برنده این مسابقه اعلام شود.

داستان بازی Marvel’s Avengers

با ورود کاملا به مقرر اونجرز او با شخصیت‌های این گروه ملاقات کرده و یک به یک با آن‌ها روبرو می‌شود. در هنگام بازدید کاملا از بخش‌های مختلف این مقر متوجه می‌شود که در این افتتاحیه قرار است یک اتفاق مهم دیگر نیز رخ دهد. در واقع دکتر تارلتون (Tarleton) به همراه دستیار خود یعنی مونیکا  (Monica) انرژی جدیدی را کشف کردند و قرار است در این افتتاحیه آن‌ها از این انرژی جدید رونمایی کنند. این انرژی جدید تریژن (Terrigen) نام دارد و مقرر جدید اونجرز قرار است تا با این انرژی کار کند. در هنگام بازدید کاملا از بخش‌های مختلف مقر اونجرز، او در حال فیلمبرداری از مصاحبه نیک فیوری (Nick Fury) است و چون حواس او به اطراف نیست، ناگهان دست او با محفظه انرژی تریژن برخورد می‌کند.

داستان بازی Marvel’s Avengers

پس از آن مشاهده می‌کنیم که مراسم افتتاحیه مقرر جدید اونجرز در حال انجام است و اعضای اونجرز یعنی ثور (Thor) کاپیتان امریکا (Captain America) و مرد آهنی (Iron Man) در حال سخنرانی هستند. در همین زمان که اعضای اونجرز در حال سخنرانی هستند، ناگهان گروهی به شهر سان فرانسیسکو حمله می‌کنند. گروه اونجرز برای مقابله با این گروه خرابکار راهی پل مشهور شهر سان فرانسیسکو یعنی گلدن گیت می‌شوند و کاپیتان آمریکا به عنوان رهبر گروه اونجرز در مقر می‌ماند.

داستان بازی Marvel’s Avengers

پس از مبارزه با این گروه خرابکار بلک ویدو (Black Widow) با رهبر آن‌ها یعنی تسک مستر (TaskMaster) مواجه می‌شود و با او مبارزه می‌کند. هدف تسک مستر از این حمله، دزدیدن سلاح‌های گروه اونجرز است. بلک ویدو با او مبارزه کرده و تسک مستر را شکست می‌دهد، اما پس از شکست دادن او، گروه اونجرز متوجه می‌شوند که این حمله در واقع فریب بوده است و اتفاقات اصلی در مقر این گروه در حال رخ دادن است.

گروه خرابکاران به مقر نفوذ کرده و کاپیتان آمریکا مجبور است تا تنهایی در برابر آن‌ها مبارزه کند، اما این گروه می‌توانند محفظه نگهداری از انرژی تریژن را نابود کنند و نابودی این محفظه انرژی باعث می‌شود تا مقرر اونجرز منفجر شده، پل گلدن گیت از بین برود و همین طور نصف شهر سان فرانسیسکو نیز نابود شود. در این درگیری کاپیتان امریکا نیز کشته می‌شود. منفجر شدن محفظه انرژی تریژن باعث می‌شود تا مه عجیبی شهر سان فرانسیسکو را در بر بگیرد. این مه باعث می‌شود تا انسان‌های معمولی بیمار شده و قدرت‌های عجیبی را به دست بیاورند. قدرت‌هایی که باعث زجر کشیدن و عذاب مردم عادی شهر سان فرانسیسکو می‌شود.

فروپاشی گروه اونجرز

پنج سال به جلو می‌رویم و در همان روزی که قرار بود مقرر جدید گروه اونجرز افتتاح شود، یعنی روز A-Day شاهد برگزاری دادگاه این گروه هستیم. مردم شهر سان فرانسیسکو اونجرز را مسئول این آشوب می‌دانند. در دادگاه برگزار شده، فعالیت ابر قهرمان‌ها غیرقانونی اعلام می‌شود و گروه اونجرز از بین می‌رود. یکی از افرادی که از انفجار مقر اصلی این گروه زنده مانده است، دکتر تارلتون است. او کمپانی به اسم ایم (AIM) درست کرده است و هدف او حل مشکل مردم شهر سان فرانسیسکو و از بین بردن نیروهای عجیب و غریب مردم است.

داستان بازی Marvel’s Avengers

دکتر تارلتون به مردم قول داده است که برای بیماری جدید منتشر شده در شهر درمانی را پیدا کند، اما برخی از مردم با گروه ایم مخالف بوده و برای مبارزه با آن‌ها یک ارتش مقاومت تشکیل داده اند. دوباره ادامه داستان از دید کاملا روایت می‌شود. کاملا سعی می‌کند تا سیستم کمپانی استارت را هک کرده و به دوربین‌های آن در روز انفجار دسترسی پیدا کند. کاملا بالاخره به دوربین‌ها دسترسی پیدا کرده و مشاهده می‌کنید که دکتر تارلتون کاپیتان امریکا را وارد تله ای کرده و با بستن درب محل نگهداری انرژی تریژن باعث مرگ کاپیتان امریکا می‌شود.

داستان بازی Marvel’s Avengers

پس از آن که کاملا این ویدیو را مشاهده می‌کند، هکری به اسم تاینی دنسر (Tiny-Dancer) به او پیام می‌دهد و به کاملا می‌گوید که به پارک قهرمانان برود تا در آن جا با او ملاقات کرده و در رابطه با فیلم با او صحبت کند. زمانی که کاملا از خانه بیرون برود، متوجه می‌شویم که به دلیل برخورد دست‌های او با انرژی تریژن کاملا قدرت عجیبی پیدا کرده است و می‌تواند اندازه دست‌های خود را تغییر داده و حتی به شکل‌های مختلف تبدیل کند.

زمانی که کاملا به پارک قهرمانان می‌رسد متوجه می‌شود که تمامی افرادی که به دلیل انفجار تریژن قدرت‌های عجیب پیدا کرده اند گم شدند، در همین زمان ربات‌های کمپانی ایم به دنبال کاملا کرده و سعی می‌کنند تا او را دستگیر کنند. کاملا مجبور می‌شود تا از پاک قهرمانان فرار کرده و از آن جا فاصله بگیرد.

داستان بازی Marvel’s Avengers

مونیکا و دکتر تارلتون

در هنگام فرار کاملا از پارک قهرمانان، مونیکا او را سوار ماشین می‌کند. کاملا در ماشین مشاهده می‌کند که دکتر تارلتون به دلیل انفجار رخ داده دچار تغییر چهره شده است. تارلتون که قیافه اش عوض شده به کاملا می‌گوید که هیچ اطلاعی در رابطه با مرگ کاپیتان آمریکا ندارد و اگر مونیکا به او کمک نمی‌کرد، در این انفجار مرده بود. دکتر به کاملا می‌گوید که قصد دارد تا راهی برای درمان بیماران پیدا کند اما کاملا حرف او را باور نمی‌کند و از ماشین فرار می‌کنند.

داستان بازی Marvel’s Avengers

پس از مبارزه کاملا با ربات‌های شرکت ایم، ناگهان یک جنگجوی ناشناس کاملا را نجات می‌دهد اما کاملا نمی‌تواند با این جنگجو ناشناس صحبت کنند و او مجبور شود تا با استفاده از اتوبوس از شهر سان فرانسیسکو خارج شده و به شهر یوتا برود تا گروه مقاومت را پیدا کند.

ورود به شهر یوتا

پس از ورود به شهر یوتا و جستجو‌های فراوان بالاخره کاملا می‌تواند مقر قدیمی گروه اونجرز را پیدا کند. پس از گشت و گذار در مقر، کاملا می‌تواند سپر کاپیتان آمریکا را پیدا کند، اما در این زمان هالک (Hulk) به او حمله کرده و سعی می‌کند تا سپر را پس بگیرد.

داستان بازی Marvel’s Avengers

کاملا در ابتدا فکر می‌کند که هالک می‌خواهد او را بکشد اما می‌فهمیم که هالک تنها به دنبال گرفتن سپر کاپیتان آمریکا است و با کاملا کاری ندارد. کاملا سعی میکند تا از مقرر اونجرز بیرون بیاید اما ناگهان دوباره با ربات شرکت ایم مواجه می‌شود. در این مبارزه کاملا متوجه می‌شود که می‌تواند اندازه خود را بزرگ کرده و از سایز واقعی خود عظیم تر شود. در مبارزه کاملا با ربات‌های شرکت ایم، هالک نیز به کمک او آمده و این ربات را از بین می‌برد اما در انتهای مبارزه کاملا به دلیل انرژی بسیار زیادی که صرف کرده است از حال می‌رود. زمانی که کاملا به هوش می‌آید، می‌بیند که هالک تبدیل به دکتر بروس شده است و بروس شروع به صحبت با کاملا می‌کند.

به دنبال تونی استارک

کاملا به بروس می‌گوید که چه اتفاقی در مقرر اونجرز رخ داده و ویدیو مرگ کاپیتان آمریکا را به بروس نشان می‌دهد. در ابتدا بروس قبول نمی‌کند که با کاملا همکاری کند اما پس از صحبت کردن، بروس متقاعد می‌شود تا با کاملا همراه شود تا این مشکل را برطرف کنند و از راز بزرگ پرده بردارند.

بروس به کاملا می‌گوید که برای این که بتوانند با دکتر تارلتون مقابله کنند، نیاز است تا دیگر اعضای اونجرز را پیدا کنند و برای این کار باید به دنبال تونی استارک بگردند، اما هیچ کس نمی‌داند که تونی استارک کجا مخفی شده است. به همین دلیل بروس به کاملا می‌گوید که باید به سراغ هوش مصنوعی تونی استارک یعنی جارویس رفته و از او محل مخفی شدن تونی استارک را بپرسند.

در طول مسیر برای پیدا کردن جارویس دوباره کاملا و بروس با ربات‌های ایم مواجه می‌شوند و آن‌ها را از بین می‌برند. در نهایت کاملا می‌تواند هارد درایو جارویس را پیدا کند اما زمانی که قصد فرار کردن را داشتند با موجود عجیبی به اسم ابومینیشن (Abomination) مواجه می‌شوند. هالک با این موجود مبارزه کرده و او را شکست می‌دهد.

داستان بازی Marvel’s Avengers

در نهایت کاملا و بروس به مقرر اونجرز برگشته و سعی می‌کنند تا جارویس را راه بیندازند. جارویس فعال می‌شود و به آن‌ها محل مخفی شدن تونی استارک را نمایش می‌دهد. جارویس به آن‌ها می‌گوید که تونی استارک به همراه خانواده‌اش به نوادا رفته و در آن جا زندگی می‌کنند. زمانی که کاملا و بروس به نوادا می‌رسند متوجه می‌شوند که شرکت ایم تمامی دارایی‌های تونی استارک را گرفته و حالا او در داخل یک کانکس زندگی می‌کند.

تونی در ابتدا راضی نیست تا به کاملا و بروس کمک کند اما کاملا ویدیو مرگ کاپیتان آمریکا را به تونی نشان می‌دهد. در همین زمان دوباره پیامی از سمت تاینی دنسر یعنی همان شخصی که به کاملا پیام می‌داد، برای او ارسال می‌شود. تاینی دنسر می‌گوید که آن‌ها در خطر بوده و نیروهای ایم در حال نزدیک شدن به آنها هستند. در این زمان تونی استارک یک لباس از مرد آهنی را که مخفی کرده است در آورده و آن را به تن می‌کند و با نیروهای ایم مبارزه می‌کند. با شکست نیروهای ایم، کاملا، تونی و بروس به مقر اونجرز می‌روند.

داستان بازی Marvel’s Avengers

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton