داستان بازی Marvel’s Avengers [بخش دوم]

داستان بازی Marvel's Avengers

با توجه به محبوبیت دنیای سینمایی مارول انتظار می‌رفت که بازی با تم دنیای مارول ساخته شود. کمپانی اسکوئر انیکس (Square Enix) در نهایت بازی Marvel’s Avengers را منتشر کرد. در این مطلب قصد داریم تا به ادامه داستان بازی Marvel’s Avengers نگاهی انداخته و آن را بررسی کنیم، در بخش  قبلی به قسمتی رسیدیم که کاملا و بروس توانستند تونی استارک را پیدا کنند. با بازی رایانه ای همراه باشید تا ادامه داستان بازی Marvel’s Avengers را تعریف کنیم.

گروه مقاومت

زمانی که تونی به مقرر اونجرز می‌رسد با جارویس صحبت می‌کند و فیلم‌هایی که از زمان مرگ کاپیتان آمریکا وجود دارد را به این هوش مصنوعی داده و از او می‌خواهد تا فایل‌هایی که از بین رفته است را بازیابی کند، بلکه با این کار بتوانند فیلم کامل مرگ کاپیتان ممکن را مشاهده کرده و به حقیقت پی ببرند.

بروس و کاملا برای پیدا کردن منابع برای مقرر، بیرون رفته و ناگهان با نیروهای مقاومت مواجه می‌شود. یکی از سربازهای مقاومت به بروس و کاملا می‌گوید که دکتر هنک پیم (Hank Pym) که یکی از اعضا فرعی اونجرز است، به دنبال آن‌ها می‌گردد تا با بروس و کاملا ملاقات کند. بروس و کاملا به مقر مقاومت رفته و مشاهده می‌کنند که بسیاری از افراد با نیروهای عجیب که پیش از این گم شده بودند، توسط دکتر هنک پیم پیدا شده و در این مقرر زندگی می‌کنند.

داستان بازی Marvel's Avengers

در زمانی که کاملا در حال گشت و گذار در مقر مقاومت است، با پسری به اسم دانته (Dante) رو به رو می‌شود که وضعیت خوبی ندارد. دانته به کاملا می‌گوید که او در زندان ایم بوده و توانسته از این زندان فرار کند، اما مادر او همچنان زندانی ایم است. کاملا به دانته می‌گوید که اونجرز تا چند روز آینده آمده و به زندان ایم حمله می‌کنند و مادر او را نجات می‌دهند اما دانته جواب می‌دهد که دکتر هنک پیم به او گفته ایم قرار است زندانی‌ها را به یک مقرر جدید منتقل کند و وقت کافی برای منتظر ماندن ندارند.

کاملا این داستان را برای بروس و دکتر هنک پیم تعریف می‌کند اما آن‌ها به کاملا جواب می‌دهند که حمله کردن به زندان ایم ریسک بالایی دارد اما کاملا به حرف آن‌ها گوش نداده و تنهایی به زندان ایم می‌رود تا همه را آزاد کند. او در زندان ایم پیشروی کرده و ربات‌های بسیار زیادی را از بین می‌برد اما همانند مبارزات قبلی خود خسته شده و بیهوش می‌شود.

بلک ویدو

زمانی که کاملا به هوش می‌آید، متوجه می‌شود که مونیکا و دکتر تارلتون او را بسته‌اند و او شروع به گوش دادن مکالمه بین این دو می‌کند. مونیکا به دکتر می‌گوید که هنوز نتوانسته درمانی برای بیماری افراد پیدا کند. مونیکا و تارلتون با یکدیگر بحث می‌کنند و در نهایت تارلتون به مونیکا دستور می‌دهد که دیگر نیازی نیست به دنبال درمان بگردد، بلکه حالا باید بر روی ساخت ربات‌های جدیدتری تمرکز کند که می‌توانند قدرت‌های انسانی بیمار را تقلید کنند.

زمانی که مونیکا متوجه می‌شود که کاملا به هوش آمده و صحبت‌های آن‌ها را شنیده، دوباره او را بیهوش می‌کند. در همین زمان یک فرد ناشناخته با لباس‌های عجیب وارد زندان می‌شود و با در آوردن کلاه متوجه می‌شویم که او بلک ویدو است. بلک ویدو با ربات‌های جدید شرکت ایم مبارزه کرده و تلاش می‌کند تا کاملا را نجات دهد. در طول مبارزه برای پیدا کردن کاملا، بلک ویدو با مونیکا نیز درگیر می‌شود و می‌تواند او را شکست دهد و در همین زمان، نیروهای مقاومت به زندان ایم حمله کرده و مونیکا را دستگیر می‌کنند.

داستان بازی Marvel's Avengers

بلک ویدو، کاملا را نجات می‌دهد اما کاملا به او می‌گوید که قصد دارد تا به خانه بازگردد، زیرا قدرت او به نحوی نیست که بتواند با دشمنان مقابله کند. بلک ویدو با کاملا صحبت می‌کند و می‌گوید که از همان ابتدا کاملا را زیر نظر داشته و در واقع هم تاینی دنسر و هم جنگجویی که در شهر سان فرانسیسکو به او کمک کرده است، خود بلک ویدو بوده. بلک ویدو می‌گوید که کاملا می‌تواند تبدیل به یک مبارزه فوق ‌العاده شود.

ورود ثور و راز بزرگ کاپیتان آمریکا

در مقر گروه‌های اونجرز، بروس سعی می‌کند تا از مونیکا بازجویی کرده و محل نگهداری از ربات‌های جدید شرکت ایم را پیدا کند، اما مونیکا به او جواب نمی‌دهد. در همین زمان ربات‌های شرکت ایم برای نجات مونیکا به مقر اونجرز حمله می‌کنند. در همین زمان ثور که تمامی اتفاقات را زیر نظر داشته، به مقرر آمده و به اونجرز برای مبارزه با ربات‌های شرکت ایم کمک می‌کند اما متاسفانه مونیکا از مقرر فرار می‌کند.

داستان بازی Marvel's Avengers

جارویس بالاخره توانسته فایل‌های ویدیویی مرگ کاپیتان امریکا را بازیابی کند و فیلم نهایی را نمایش می‌دهد. در فیلم مشاهده می‌کنیم که خود کاپیتان امریکا به دکتر تارلتون می‌گوید که درب مقرر را بسته و فرار کند و خود او نیز به راکتور حمله کرده و آن را منفجر می‌کنند. در واقع کاپیتان آمریکا باعث انفجار بزرگ شهر سان فرانسیسکو شده است. با مشاهده این فیلم، گروه اونجرز متوجه می‌شوند که تمامی اتفاقات تقصیر آن‌ها بوده و خود گروه اونجرز باعث بروز چنین مشکلاتی شده‌اند.

تمامی اعضا پس از دیدن این ویدیو ناامید شده و کاملا تنها می‌ماند. در این زمان کاملا دوباره ویدیو‌های بازجویی مونیکا را مشاهده کرده و از بین صحبت‌های او متوجه می‌شود که این آزمایشگاه جدید ربات‌های شرکت ایم در ماهواره ای قرار دارد که دور زمین می‌چرخد. کاملا این موضوع را به گروه اونجرز می‌گوید و آن‌ها را متقاعد می‌کند که به کمک کنند تا جلوی ربات‌های جدید را بگیرند.

تونی استارک با آپگیرد کردن لباس خود می‌تواند به این ماهواره حمله کرده و وارد آن شود. تونی پس از ورود می‌فهمد که گروه ایم در این ماهواره یک زندانی را نگه داری می‌کنند. فرمولی که مونیکا توانسته دکتر تارلتون را با آن نجات دهد، از بدن این زندانی گرفته می‌شود و ربات‌های شرکت ایم نیز از این زندانی قدرت خود را دریافت می‌کنند. زمانی که تونی این زندانی را پیدا می‌کند، متوجه می‌شود که او کاپیتان آمریکا است.

در واقع مونیکا به مدت ۵ سال کاپیتان آمریکا را زندانی کرده و از خون او استفاده می‌کرد. تونی استارک و کاپیتان آمریکا با کمک ثور از ماهواره جدا شده و به سمت زمین حرکت می‌کنند. زمانی که کاپیتان امریکا با بقیه اعضای اونجرز رو به رو می‌شود به آن‌ها می‌گوید که علت نابود کردن راکتور آن بود که این راکتور در حال خارج کردن چیزی از داخل زمین بوده و به همین دلیل او سعی کرده تا با نابود کردن این راکتور جلوی این اتفاق را بگیرد و اگر راکتور می‌توانست به درستی کار خود را انجام دهد، گسل سان آندریاس فعال می‌شد و کل شهر از بین می‌رفت.

داستان بازی Marvel's Avengers

نبرد نهایی

در مقر ایم، زمانی که دکتر تارلتون متوجه می‌شود که مونیکا در تمام این ۵ سال در حال استفاده از خون کاپیتان آمریکا بوده است، عصبانی شده و به قدری از فرمول درمانی مونیکا به بدن وی تزریق می‌کند که باعث مرگ او می‌شود. حالا تارلتون به قدری تغییر کرده است که تبدیل به موجود جدیدی به نام موداک  (Modok) شده است. موداک متوجه می‌شود که هیچ راه درمانی برای از بین بردن این بیماری وجود ندارد و به همین خاطر تصمیم می‌گیرد تا تمام افرادی که قدرت‌های ابر قهرمانی پیدا کرده اند را با ارتش رباتیک خود از بین ببرد. گروه اونجرز نیز با تمام قدرت سعی می‌کنند تا به مقرر ایم و موداک حمله کنند.

داستان بازی Marvel's Avengers

زمانی که آنها به مقر موداک می‌رسند، توجه می‌شوند که در اعماق زمین یک سرباز از نژاد کری (Kree) وجود دارد. در واقع نژاد کری یک نژاد فضایی قدرتمند است که همانند تجهیزات نظامی هر چیزی که جلوی شان باشد را از بین می‌برند و وجود همین سرباز کری باعث شده بود تا راکتور تریژن پایداری خود را از دست بدهد.

موداک این سرباز را فعال کرده و به او دستور می‌دهد تا گروه اونجرز را از بین ببرد. اونجرز نمی‌توانند در برابر این سرباز کری مقاومت کرده و با او مبارزه کنند اما در این زمان کاملا از قدرت افزایش سایز خود استفاده کرده و هم اندازه با این سرباز کری می‌شود و با او مبارزه می‌کند. در نهایت کاملا این سرباز را شکست می‌دهد و با از بین رفتن سرباز کری، موداک نیز از بین رفته و داخل دریا میافتد.

داستان بازی Marvel's Avengers

پایانی برای شروع دیگر

پس از پایان این اتفاقات کاملا پیش پدر خود برمی گردد و پدر کاملا به او اجازه می‌دهد تا به عنوان عضو جدید در گروه اونجرز فعالیت داشته باشد اما در انتها مشاهده می‌کنیم که مونیکا زنده بوده و حالا تبدیل به رهبر جدید گروه ایم شده است.

در اینجا داستان بازی Marvel’s Avengers به پایان می‌رسد اما این پایان نشان می‌دهد که قرار است شاهد قسمت‌های دیگری از این بازی باشیم و در واقع بازی Marvel’s Avengers به عنوان اولین قسمت از این فرانچایز است.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به داستان بازی Marvel’s Avengers انداخته و سعی کردیم تا تمام اتفاقات این بازی را بیان کنیم. اگر علاقه مند هستید تا یک بازی هیجان انگیز و جدید با موضوع ابر قهرمانان مارول را تجربه کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما به سراغ بازی Marvel’s Avengers آمده و آن را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton