راهنمای بازی The Last of Us 2 | محل تمامی Collectible ها [Waking Up]

در این راهنمای بازی به بررسی محل تمامی Collectibleهای عنوان The Last of Us 2 می‌پردازیم که در واقع یک بازی اکشن و نقش‌آفرینی به شمار می‌آید و استودیوی ناتی‌داگ (Naughty Dog) توسعه‌ی آن را بر عهده داشته است. این اثر یکی از آخرین عناوین انحصاری کنسول پلی‌اسیتشن ۴ در نسل هشتم بوده و داستان آن در یک دنیای آخرالزمانی و آلوده به ویروسی مرگبار روایت می‌شود که در آن انسان‌های باقی‌مانده پایگاه‌های مختلفی برای زنده ماندن بنا کرده‌اند و به زندگی می‌پردازند.

جدیدترین اثر استودیوی ناتی‌داگ علاوه بر داستانی عمیق و بسیار پرداخت شده، دارای گیم‌پلی نیمه جهان‌باز مبتنی بر مبارزه با سلاح‌های سرد و گرم، کاوش در محیط‌های متنوع، دشمنان گوناگون به مانند انسان‌های فرقه‌گرا و موجودات آلوده شده خواهد بود و می‌توان آن را در سبک وحشت-بقا در نظر گرفت. با توجه به گستردگی مراحل و ماهیت نیمه جهان‌باز این اثر، آیتم‌های مخفی زیادی را می‌توان به صورت گسترده در نقاط مختلف آن پیدا کرد؛ از همین رو در راهنمای بازی The Last of Us 2 قصد داریم به محل تمامی این آیتم‌های مخفی و Collectible که ممکن است آن‌ها را از دست بدهید بپردازیم.

مرحله‌ی دوم بازی The Last of Us Part 2 تحت عنوان Waking Up شناخته می‌شود که در پایگاه جکسون جریان دارد. این راهنما شما را به ترتیب زمانی به سمت آیتم‌های Collectible در این مرحله راهنمایی خواهد کرد. در این راهنما به محل تمامی آیتم‌های Collectible از جمله: Artifactها، Journal Entryها، Trading Cardها، سکه‌ها، گاوصندوق‌ها، دفترچه‌های راهنما و آموزشی، میزهای کار، Supplementها (برای ارتقای مهارت‌های شخصیت)، Partها (برای ارتقای اسلحه) اشاره خواهد شد و شما می‌توانید بعد از جمع‌آوری تمامی آن‌ها به مرحله‌ی بعد بروید.

پیش از شروع راهنما در نظر داشته باشید که اگر فراموش کردید یک آیتم Collectible را بردارید، می‌توانید مجددا از بخش Chapter Select به مرحله‌ی مورد نظر رفته و آن را به دست آورید؛ بنابراین فرصت کسب هیچ کدام از آیتم‌های Collectible از دست نخواهد رفت. همچنین در نظر داشته باشید که در مرحله‌ی اول بازی The Last of Us Part 2 هیچ آیتم Collectible وجود ندارد و شما از مرحله‌ی دوم آن می‌توانید به دنبال این آیتم‌ها بگردید.

اولین آیتم Collectible که در این مرحله به دست خواهید آورد، هنگامی است که برای نخستین بار کنترل بازی را در نقش شخصیت Ellie به دست می‌گیرید. پس از گذشت کات‌سین یک دفترچه‌ی راهنما در مورد ذخیره‌سازی بازی برای شما نمایش داده خواهد شد که به صورت خودکار آن را به عنوان یک Journal Entry به دست می‌آورید و نیازی به پیدا کردن آن ندارید.

Trading Card 1: Seismicayla

برای پیدا کردن اولین Trading Card که Seismicayla نام دارد، شما باید هنگام کنترل شخصیت Ellie به دنبال Jesse از یک شهر برفی عبور کنید. هنگامی که به یک تقاطع رسیدید و سگی که به نزد شما می‌آید را نوازش کردید، به جای ادامه دادن مسیر به صورت مستقیم به سمت چپ بروید. یک خانه‌ی آبی‌رنگ وجود دارد که اگر ایوان آن را به سمت چپ ادامه دهید، اولین Trading Card را برروی تابلوی اعلانات پیدا خواهید کرد.

The Last of Us Part 2 Collectible

محل Seismicayla Trading Card

Parts x7

بعد از آن به دنبال کردن Jesse ادامه دهید و در پایان مسیری که از شهر برفی می‌گذرد، به سمت راست خود نگاه کنید و کارگاه آهنگری را پیدا نمایید. سپس به آن‌جا نزدیک شده و از روی میز کوچکی که مخصوص کار آهنگری است، هفت عدد Scrap Part را بردارید. دقیقا آن طرف خیابان، ساختمان Tipsy Bison Bar قرار دارد.

Artifact 1: Volunteer Receipt

قبل از وارد شدن به Tipsy Bison Bar و نزدیک به محل Partهایی که گفته شد (روبروی ساختمان Tipsy Bison Bar)، در سمت راست مسیر برروی یک جعبه‌ی چوبی که کنار نردبان نارنجی‌رنگی قرار دارد، یک کاغذ اعلامیه است. آن را بخوانید تا اولین Artifact بازی به نام Volunteer Receipt به فهرست شما اضافه گردد.

The Last of Us Part 2 Collectible

محل Volunteer Request Artifact

Trading Card 2: The Keene Twins

دومین Trading Card را تحت عنوان The Keene Twins می‌توانید در داخل ساختمان Tipsy Bison Bar پیدا کنید. هنگامی که Ellie صحبت خود را با شخصیت Seth به اتمام رساند، شما می‌توانید Trading Card مربوطه را در سمت چپ تخته‌ی دارت پیدا کرده و آن را بردارید.

The Last of Us Part 2 Collectible

محل The Keene Twins trading card

Parts x8

بلافاصله پس از ترک ساختمان Tipsy Bison Bar، می‌توانید به سمت راست خود نگاه کنید و در کنار داربست‌های ورودی ساختمان Public Library سه عدد Part را پیدا کنید. سپس دوستان خود را تا انتهای جاده دنبال نمایید تا به یک سنجاب برسید که در میان برف‌ها ایستاده است. در اطراف او یک جعبه قرار دارد که می‌توانید از روی آن پنج عدد Part دیگر نیز بردارید.

در این‌جا آموزش پیدا کردن تمامی آیتم‌های Collectible مرحله‌ی دوم بازی The Last of Us Part 2 به پایان رسید. برای مشاهده‌ی آموزش جمع‌آوری آیتم‌های Collectible سایر مراحل بازی با ما همراه باشید.

فهرست راهنمای بازی The Last of Us 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton