داستان بازی Bioshock

داستان بازی Bioshock [بخش دوم]

در این مطلب به ادامه داستان بازی Bioshock می‎پردازیم؛ پس با بازی رایانه همراه باشید تا ادامه داستان جذاب بازی Bioshock  را تشریح کنیم.

“یک انسان دستور می‎دهد و یک برده، اطاعت می‎کند…”

در مقاله قبل، به جایی از داستان رسیدیم که اندرو رایان اعتراف می‎کند که دیگر توانایی مقابله با اطلس را ندارد؛ ولی از طرفی هم اجازه نخواهد داد تا شهر رپچر به دست فرد دیگری بیفتد. در این نقطه، داستان وارد مرحله‌ جدیدی می‌شود. جک و اندرو رایان شروع به صحبت می‌کنند. او به جک می‌گوید که در واقع هیچ خانواده‌ای ندارد و تمام چیز‌هایی که در مورد خانوده‌اش شنیده، ساختگی بوده است. ناگهان تصاویر سیاه و سفید مبهمی در جلوی چشمان جک نقش می‌بندد و او چیز‌هایی از گذشته خود را به یاد می‌آورد. او به یاد می‌آورد و از طریق پست، برای او یک هفت‌تیر فرستاده بودند، که با خود به داخل هواپیما آورده تا خلبان را مجبور به سقوط در نزدیک ورودی رپچر کند. رایان به او می‌گوید که او در واقع بازیچه دست اطلس شده است و اطلس برای به دست گیری کنترل رپچر و نابودی رایان، او را مورد استفاده قرار می‎داد. همچنین مشخص می‌شود که جک در واقع پسر اندرو رایان می‌باشد. جک ۲ سال پیش در رپچر متولد شد و آزمایش‌های ژنتیکی بر روی وی انجام شد که رشد بدن او را سریع‌تر می‌کرد. اندرو رایان از طریق روابط نامشروع با یک رقاص، باعث بوجود آمدن جک شد.

bioshock

اندرو رایان می‌گوید که ذهن و اراده جک تحت کنترل اطلس بوده است. جک به یاد می‎آورد که در تمام این مدت هر گاه اطلس از او می‌خواست که کاری را انجام دهد با عبارت “Would you kindly” شروع می‌کرد. در واقع او به جک دستور می‌داده که چه کاری را انجام دهد. رایان همه چیز را برای جک توضیح داده و در پایان نیز به او می‌گوید که تفاوت بین یک انسان و یک برده این است که یک انسان می‌تواند خودش تصمیم بگیرد. سپس اندرو رایان با استفاده از عبارت “Would you kindly” به جک می‌گوید که مرا به قتل برسان. جک نیز که گویی کنترل خود را از دست داده است، چوب گلف را برداشته و ضرباتی مهلک را به اندرو رایان وارد می‌کند. رایان همینطور که در حال مردن است بارها فریاد می‌کشد “Would you kindly” و در پایان نیز می‌گوید:” یک انسان دستور می‌دهد و یک برده، اطاعت می‌کند”.

بعد از مرگ رایان، اطلس دوباره تماس رادیویی برقرار کرده و با همان عبارت همیشگی از جک می‌خواهد که کلید را از جیب رایان بردارد و از انفجار رپچر جلوگیری کند. جک اطاعت می‌کند. در این هنگام اطلس شخصیت واقعی خود را به جک نشان می‌دهد و جک می‌فهمد که او Frank Fontaine می‌باشد. او شروع به مسخره کردن جک می‌کند و از اینکه این همه کار را بدون هیچ پرسشی برایش انجام داده خوشحال است. او که دیگر کاری با جک ندارد، تصمیم به از بین بردن او می‌گیرد . بنابراین سیستم امنیتی Hephaestus را بر علیه او فعال می‌کند. در این هنگام یک خواهر کوچولو پدیدار شده و جک را به نقطه‌ای امن می‌رساند. جک بیهوش می‌شود.

bigdad

جک در پناهگاه خواهر کوچولو ها که زیر نظر دکتر Tenenbaum اداره می شود به هوش میاید. Tenenbaum موفق شده است برخی از مکانیسم هایی را که باعث میشد اطلس بتواند جک را کنترل کند از بین ببرد ولی هنوز چندتایی باقی مانده است و جک برای آزادی خود از شر او باید در اسرع وقت Fontaine (اطلس) را پیدا کند. جک این بار به دنبال نابودی Fontaine می‌باشد. دکتر Tennenbaum اشاره می‌کند که تنها راه دست‌یابی به Fontaine این است که از یک سری درب‌هایی که فقط خواهر کوچولو‌ها توانایی باز کردن آن‌ها را دارند عبور کند. خواهر کوچولو‌ها به جز به بیگ‌ددی‌ها به هیچکس دیگری اعتماد ندارند و علاوه بر این، هنوز اسپلایسر‌های زیادی در رپچر وجود دارند. بنابراین برای اینکه با یک تیر، دو هدف را بزنند، دکتر به جک پیشنهاد می‌کند که لباس مخصوص بیگ‌ددی‌ها را به تن کند و راه خود را به سمت Fountain باز کند. جک در یک لابراتوار، یک دست کامل از لباس بیگ‌ددی‌ها را پیدا می‌کند.

وقتی سرانجام جک پس از طی دشواری‌های زیاد به Fontaine می‌رسد، او مقدار بسیار زیادی از ماده آدام را به خود تزریق کرده است و انسانیت خود را از دست داده و به یک هیولای عظیم تبدیل شده است. نبرد سختی بین آن دو صورت می‌گیرد. Fountain توانایی استفاده از تمامی پلازمید‌ها (مانند آتش، یخ، الکتریسته و …) را دارد. سرانجام جک بر او غلبه می‌کند و در این هنگام گروه زیادی از خواهر کوچولو‌ها به سرنگ‌های بزرگ خود به Fountain حمله می‌کنند و تمام ماده آدام را از بدن او خارج کرده و او را می‌کشند.

rapture

بر اساس انتخاب‌هایی که بازیکن در طول بازی انجام داده باشد یکی از دو پایان زیر را می‌بیند.

اگر در طول بازی بازیباز هیچکدام از خواهر کوچولو‌ها را نکشته باشد، جک بعد از مرگ Fountain به همراه ۵ خواهر کوچولو از رپچر فرار می‌کنند. جک از آن‌ها مراقبت کرده و آن‌ها را بزرگ می‌کند. خواهر کوچولو‌ها بزرگ شده، فارغ‌التحصیل شده و بچه‌دار می‌شوند. جک برای آن‌ها یک زندگی عادی را مهیا کرده و برای آن‌ها خانواده‌ای (که خودش هیچگاه نداشت) تشکیل می‌دهد. در پایان جک را می‌بینید که در آخرین لحظات عمر خود را با رضایت در بستر بیماری می‌گذراند در حالی که تمامی خواهر کوچولو‌ها در اطراف او حلقه زده‌اند.

اگر در طول بازی بازیباز تعداد زیادی از خواهر کوچولو‌ها را از بین برده باشد، بعد از مرگ Fountain، جک رو به سوی خواهر کوچولو‌ها کرده و احتمالا همه آن‌ها را برای بدست آوردن آدام می‌کشد. صدای دکتر Tennenbaum ادامه داستان را بازگو می‌کند در حالیکه او جک را به خاطر اعمالش سرزنش و نفرین می‌کند. در ادامه یک زیردریایی را می‌بینید که به اطراف لاشه‌ی هواپیمای سقوط کرده می‌آید و ناگهان توسط اسپلایسر‌هایی که هر کدام در یک زیردریایی کوچک نشسته‌اند محاصره می‌شود. اسپلایسر‌ها تمام خدمه زیردریایی را کشته و کنترل آن را بدست می‌گیرند. این زیردریایی حامل یک کلاهک هسته‌ای می‌باشد.

۲ دیدگاه ها

  1. عالی خسته نباشی Yes Yes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton