راهنمای Sekiro: Shadows Die Twice | پایان‌های بازی و روش رسیدن به آن‌ها

seiro shadows die twice

در یک ماجراجویی سخت و طاقت فرسا، می‌‎خواهیم با انواع پایان‎بندی‎های بازی Sekiro: Shadows Die Twice آشنا شویم و بگوییم که چگونه به آن‎ها برسیم؛ پس با بازی رایانه و راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice همراه باشید.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice یک اثر سولزلایک همراه با تم شرقی و جذابیست که توسط خالق این سبک، یعنی هیدتاکا میازاکی (hidetaka miyazaki) و استودیو فرام‎سافت‎ور (Fromsoftware) خلق شده است. این بازی نسبت به سری سولز دارای گیم‎پلی سریع‎تری بوده دارای مکانیزم‌‎های متفاوتی نیز می‎باشد. همانند دیگر بازی‌‌های فرام‎سافت‎ور، Sekiro: Shadows Die Twice  نیز دارای پایان‎‌های مختلفی است که برای تکمیل کردن تروفی‎‌های بازی و در نتیجه به دست آوردن تروفی پلاتینیوم، باید تمامی این پایان‎‌ها را تجربه کنید. پایان بازی Sekiro: Shadows Die Twice می‌تواند به واسطه‌ی اقدامات و انتخاب‌‌های بازیکن در طول بازی متفاوت باشد. با پایان بازی گزینه‌ی New Game Plus آشکار خواهد شد و بازیکن می‌تواند دوباره به تجربه‌ بازی بپردازد.

بازی در کل شامل چهار پایان‌بندی است که در راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

sekiro shadows die twice

Shura

این پایان باعث می‌شود تا رویدادهای بازی زودتر به پایان برسد و در نتیجه دسترسی به آیتم‌‌های بسیاری از بین برود. با این حال این پایان‌بندی یک مهارت منحصر به فرد تحت عنوان One Mind را باز می‌کند که در هیچ یک از پایان‌‌ها قابل باز شدن نیست. بنابراین از آنجایی که زمان رسیدن به این پایان‌بندی کوتاه‌تر است ارزش تجربه‌ی آن بالا می‌رود. اتمام بازی در سه سناریوی دیگر باز شدن مهارت Dragon Flash را به دنبال خواهد داشت.

نحوه رسیدن به این پایان:

 • داستان را پیگیری کنید و آیتم‌‌های کلیدی Lotus of the Palace و Shelter Stone را به دست آورید.
 • در بالای قلعه‌ی آشینا و در تقابل با Owl، گزینه‌ی Iron Code را انتخاب کنید.

Immortal Severance

این پایان پیش‌فرض Sekiro Shadows Die Twice است و سکیرو به کورو وفادار خواهد ماند. سکیرو اشک اژدها را به کورو خواهد داد و پیوندش به میراث اژدها جداسازی خواهد شد. این فرآیند با مرگ کورو همراه خواهد بود و گرگ نیز به مجسمه‌ساز بعدی تبدیل خواهد شد و زندگی به عنوان یک شینوبی را کنار خواهد گذاشت.

sekiro shadows die twice

نحوه رسیدن به این پایان:

 • داستان را پیگیری کنید و آیتم‌‌های کلیدی Lotus of the Palace و Shelter Stone را به دست آورید.
 • در بالای قلعه‌ی آشینا و در تقابل با Owl، گزینه‌ی Serve Kuro را انتخاب کنید.
 • پس از شکست آخرین باس با کورو صحبت کنید و تنها آیتم Divine Dragon’s Tears را به او بدهید.

Purification

در این پایان از بازی Sekiro Shadows Die Twice بازیکن قادر به دستیابی به دو Prayer Beads و یک Memory اضافه خواهد بود. پیشنهاد می‌شود اقدامات زیر را به ترتیب انجام دهید حتی اگر نمی‌خواهید به این پایان‌بندی برسید. در پایان‌بندی «Purification» سکیرو به بهای جان خود کورو را نجات خواهد داد.

نحوه رسیدن به این پایان:

 • داستان را پیگیری کنید و آیتم‌‌‌های کلیدی Lotus of the Palace و Shelter Stone را به دست آورید.
 • در بالای قلعه‌ی آشینا و در تقابل با Owl، گزینه‌ی Serve Kuro را انتخاب کنید، و به طور مخفیانه تمام استراق سمع‌‌‌های مربوط به کورو را انجام دهید. ممکن است به چند بار استراحت و تکرار این فرآیند نیاز باشد. این اقدام را تا زمانی که Emma به بالای پلکان رود ادامه دهید.
 • با Emma صحبت کنید و حرف او را قبول کنید.
 • استراحت کنید و دوباره با Emma صحبت کنید و سپس به بت Old Grave بروید. با Emma صحبت کنید و سپس به معبد متروکه بروید.
 • از پشت معبد با استراق سمع به صحبت‌‌های Emma و مجسمه‌ساز گوش کنید. با Emma صحبت کنید و Father’s Bell Charm را از او دریافت کنید. از این زنگوله در مجسمه‌ی بودای داخل معبد استفاده کنید.
 • به مکانی که قبلا با Lady Butterfly مبارزه کردید برگردید و Owl (پدر) را شکست دهید تا Aromatic Flower را به دست آورید. دو مینی باس نیز در این ناحیه وجود دارند که پاداش شکست آن‌‌ها یک Prayer Bead است. یکی از آن‌‌ها اختیاری و دیگری الزامی است.
 • بعد از این رویداد تمام دیالوگ‌های مرتبط با کورو و Emma را پیگیری کنید
 • پس از شکست آخرین باس با کورو صحبت کنید و آیتم‌‌های Divine Dragon’s Tears و Aromatic Flower را به او بدهید.

Return

این پایان‌بندی از لحاظ دسترسی پیچیده‌ترین پایان بازی Sekiro: Shadows Die Twice محسوب می‌شود. پایان‌بندی «Return» به واسطه‌ی کمک کردن به Devine Child در کامل کردن یک مراسم برای بازگشت قدرت میراث اژدها به مکان تولد آن در غرب قابل دستیابی است. جسم کورو خواهد مرد اما روح او به قلب Devine Child منتقل خواهد شد. سکیرو یک شینوبی باقی خواهد ماند و با Devine Child به غرب سفر خواهد کرد.

sekiro shadows die twice

نحوه رسیدن به این پایان:

 • آیتم کلیدی Holy Chapter: Infested را به دست آورید. این آیتم با پاکسازی معبد سنپو قابل دستیابی است.
 • به بت Inner Sanctum سفر کنید و با Devine Child صحبت کنید تا دانه‌‌های برنج را دریافت کنید. همچنین می‌توانید Holy Chapter: Infested را به او بدهید.
 • برنج را روی خودتان استفاده کنید یا آن را به Old Hag بدهید. ناحیه فعلی را ترک کنید.
 • روند قبلی برای گرفتن برنج را تکرار کنید تا Devine Child بخوابد. برای آخرین بار از او تقاضای برنج کنید و ناحیه را ترک کنید.
 • حالا Devine Child وضعیت خوبی نخواهد داشت. با او صحبت کنید و یک Persimmon (قابل خرید از فروشنده‌ی Shugendo) به او بدهید و سپس تقاضای برنج بیشتر کنید. او به شما آیتم Rice for Kuro را خواهد داد و از شما خواهد خواست تا آن را به کورو بدهید.
 • شما باید این آیتم را حتما پیش از شکست دادن Devine Dragon به کورو بدهید. وقتی آن را به کورو دادید، در بتی استراحت کنید و دوباره با او صحبت کنید. او به شما یک Sweet Rice Ball را خواهد داد. در جلوی او این آیتم را استفاده کنید.
 • به سوی Devine Child برگردید. او حالا به Illusory Hall رفته است. شما از طریق یک پرتال در آب Inner Sanctum می‌توانید به این مکان بروید.
 • با او صحبت کنید. او از شما می‌خواهد که به دنبال یک کشیش ارشد بگردید.
 • به بت Main Hall در معبد سنپو بازگردید و وارد غار کنار Hall شوید. در انتهای غار آیتم Holy Chapter: Dragon’s Return را از جسد یک راهب بردارید.
 • با Devine Child که به Inner Sanctum برگشته صحبت کنید و آیتم به دست آمده را به او بدهید. او حالا از شما درخواست دو میوه را می‌کند که می‌توانید آن‌‌ها در رویارویی با Great Serpant به دست آورید.
 • دو آیتم را به Devine Child بدهید. استراحت کنید و سپس اقدام به استراق سمع کنید.
 • دستان بازی را پیگیری کنید و دو آیتم Lotus of the Palace و Shelter Stone را به دست آورید. وفاداری به کورو را انتخاب کنید و Owl را شکست دهید. همچنین بعد از صحبت کردن با کورو در محراب، Fountainhead Incense را آتش بزنید.
 • به Inner Sanctum برگردید، حالا همه‌ی درها باز شده است. با Devine Child صحبت کنید تا Frozen Tears را به دست آورید.
 • بازی را ادامه دهید و بعد شکست آخرین باس، دو آیتم Frozen Tears و Divine Dragon’s Tears را به کورو بدهید.

در قسمت‌های بعدی راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice به بررسی دیگر موارد بازی نظیر روش مقابله با باس‌ها که شاید نیاز به راهنمایی داشته باشند، خواهیم پرداخت.

فهرست راهنمای بازی Sekiro Shadows Die Twice

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton