داستان بازی Half Life [بخش دوم]

Half Life

می‌توان به جرات از بازی Half Life و همچنین روایت فوق‌العاده‌ی آن به عنوان پدر داستان ‌سرایی نوین در بازی‌های ویدئویی یاد کرد. اثری که در سال ۱۹۹۸ عرضه شد و توانست تاثیر بسزایی در ارتقا سطح کیفی بازی‌های ویدئویی داستان محور بگذارد. با بازی‌رایانه همراه باشید تا به تشریح ادامه داستان بازی Half Life بپردازیم.

توجه: مقاله‌ی پیش‌رو، تمام داستان بازی Half Life را لو می‌دهد

در بخش قبل خواندید که فریمن پس از پشت سر گذاشتن دشواری‌های بسیار و فعال کردن ماهواره‌ی آزمایشگاه لامبادا، با گروه جدیدی مواجه‌ شد که دستورشان، نابود کردن تمام موجودات زنده‌ی درون تاسیسات Blackmesa بوده است. نیروهای بسیار کار کشته‌ای که مهارت بسیار بالاتری در نبرد نسبت به نیروهای HECU داشتند. گوردون پس از مبارزه‌ای سخت با این نیروها، زخمی و بیهوش می‌شود. در ادامه، دو تن از سربازان نیروهای HECU، گوردون را بیهوش برروی زمین پیدا می‌کنند و وی را با خود می‌برند.

Apprehension Half Life

دستور مستقیم این دو سرباز، تحویل گوردون به نیروهای HECU بود، اما به خاطر نفرت بسیار زیادی که از گوردون داشتند، او را به سمت مرکز نابودی زبالات می‌برند و وی را درون یک دستگاه زباله خردکن پرت می‌کنند تا بمیرد. پس از چند دقیقه، گوردون بهوش می‌آید و خود را درون دستگاه زباله خردکن می‌یابد؛ با سعی و تلاش خیلی زیاد بالاخره گوردون از دستگاه زباله خرد کن خارج می‌شود و به سمت یکی از مراکز نابودسازی زباله در Blackmesa که سال‌های سال بود، متروک رها شده بود، حرکت می‌کند و با گذر کردن از تعداد زیادی از موانع دشوار، بالاخره خود را از مرکز نابودسازی زبالات خارج کرده و راهی به یکی آزمایشگاه سری در تاسیسات Blackmesa پیدا می‌کند.

در ادامه داستان بازی، گوردون در این آزمایشگاه در می‌یابد که مرکز Blackmesa، از مدت‌ها قبل برروی مواد کشف شده متعلق به جهان Xen کار می‌کرده و با پیدا شدن شی باستانی، سعی داشتند تا آزمایشات خود را به مرحله‌ی جلوتری پیش ببرند. در واقع تاسیسات Blackmesa از مدت‌ها قبل، افرادی را به جهان Xen می‌فرستاد تا مواد موجود در این جهان را استخراج کنند که اکثر این افراد نیز توسط موجودات خطرناک جهان Xen قلع و قمع می‌شدند. گوردون در همین آزمایشگاه بود که سلاح قدرتمند Tau را پیدا می‌کند و البته با نژاد جدیدی از موجودات Xen آشنا می‌شود.

Residue Processing Half Life Residue Processing Half Life

به هر حال گوردون موفق می‌شود تا دوباره در جست و جوی مرکز لامبادا، به سطح زمین برسد اما در آنجا است که متوجه می‌شود، تاسیسات Blackmesa تبدیل به یک میدان نبرد بین نیروهای زمینی و هوایی HECU و Xen شده. طی این نبرد، فشار زیادی از سوی نیروهای Xen برروی نیروهای HECU وارد شد و به همین دلیل، حتی درخواست نیروهای هوایی و زمینی کمکی از سوی HECU نیز کارساز نبود. گوردون در این بین اما سعی می‌کرد تا از دست سربازهای هردو ارتش فرار کند و خود را به ساختمان‌های آسب دیده‌ای که در واقع راه بازگشت به بخش زیرزمینی Blackmesa است، برساند. بالاخره با تلاش‌ها بسیار، گوردون به منطقه امن زیرزمین باز می‌گردد.

Questionable Ethics Half Life

در نهایت HECU متوجه می‌شود که نمی‌تواند در این نبرد سخت علیه نیروهای Xen پیروز شود و از طرفی نیز در ماموریت پیدا کردن گوردون شکست خورده‌اند، تصمیم می‌گیرند تا از تاسیسات Blackmesa خارج شوند و نبرد را رها کنند. نیروهای HECU برای اینکه روند فرارشان آسان‌تر شود، درخواست نیروهای هوایی و بمباران توبخانه‌ای می‌کنند. گوردون زمانی که سعی می‌کند تا خود را به آزمایشگاه لامبادا برساند، در میان نبرد نیروهای HECU و Xen گیر می‌کند با سختی فراوان از دست آن‌ها فرار کرده و خودش را به آزمایشگاه لامبادا می‌رساند و اینجاست که بخش جذابی از داستان Half Life آغاز می‌گردد.

Surface Tension Half Life

گوردون زمانی که به آزمایشگاه لامبادا می‌رسد، متوجه می‌شود که Blackmesa در واقع از این مرکز به عنوان آزمایشگاه تلپورتی خود برای سفر به Xen استفاده می‌کرده و اکنون این مرکز در دست دانشمندان بازمانده‌ای قرار گرفته که آن را تبدیل به یک قلعه دفاعی کرده‌اند و قصد دارند تا با سفر به Xen، به این جنگ و خونریزی پایان دهند.

Forget About Freeman Half Life

گوردون پس از صحبت با بازماندگان، متوجه می‌شود که یک موجود بسیار قدرتمند که در جهان Xen حضور دارد، باعث شده تا پورتال بسته نشود و به کمک همان پورتال و آزمایشات تاسیسات Blackmesa، نیروها و سربازان خودش را به زمین می‌فرستد. در نهایت گوردون ماموریت پیدا می‌کند تا این موجود شناسایی کرده و به زندگی او پایان دهد تا در نتیجه تا این تهاجم گسترده نیز تمام شود. قبل از اینکه گوردون ماموریت جدید خود را آغاز کند، دانشمندان بازمانده مرکز لامبادا، دسترسی اسلحه‌‌خانه‌ی مرکز خود را به گوردون می‌دهند تا وی تجدید قوا کند و همچنین به وسیله‌ی جدیدی دسترسی پیدا کند که توانایی انجام پرش‌های نسبتا بلند را به وی می‌دهد.

Lambda Core Half Life Lambda Core Half Life

پس از تجدید قوا، گوردون وارد پورتال می‌شود و سفر خطرناک خود به Xen را آغاز می‌کند؛ سفری که معلوم نیست پایان خوشی را برای وی در بر دارد یا خیر.

Xen Half Life Xen Half Life

زمانی که گوردون وارد جهان Xen می‌شود، در آنجا، محیط زیست موجودات و سربازانی که قبلا به زمین تلپورت شده بودند را مشاهده کرده و البته در این بین نیز متوجه اجساد انسان‌هایی نیز می‌شود که قبل از حادثه و یا در حین حادثه برای تحقیق و یا خاتمه دادن به قاعله، به Xen سفر کرده بودند. گوردون طی حضور خود در Xen، با موجودات و سربازان قدرتمندی مبارزه می‌کند و در نتیجه، بسیاری از منابع و سلاح‌های خود را نیز از دست می‌دهد اما در ادامه وارد یکی از مراکز تولید کلون سیاره Xen می‌شود. وی پس از تجدید قوا در این مرکز، وارد پورتال نهایی می‌شود تا به غاری که پادشاه نیروهای Xen در آن حضور دارد، دسترسی پیدا کند.

Interloper Half Life Interloper Half Life

وقتی که گوردون وارد غار می‌شود، بالاخره یکی از عوامل اصلی این حادثه خونبار را پیدا می‌کند؛Nihilanth. موجودی غول پیکری که شکل نوزاد یک انسان است اما کله‌ی بسیار بزرگی دارد. گوردون با سعی و تلاش بسیار، Nihilanth را شکست می‌دهد و مغز بزرگ او را نابود می‌کند که این عمل او در نهایت باعث شد تا یک انفجار بزرگ و سبز رنگ رخ داده و در آخر نیز باعث پیهوش شدن دکتر گوردون فریمن می‌شود.

Nihilanth Half Life

زمانی که گوردون به هوش می‌آید، G-Man را در مقابل خود مشاهده می‌کند و در می‌یابد که همچنان در سیاره Xen حضور دارد. G-Man به وی پیشنهاد یک کار را می‌دهد و به او می‌گوید که همکارانش در یافته‌اند که گوردون، پتانسیل نامحدودی را برای انجام کارهایشان دارد. سپس G-Man، گوردون را به یک ترن مشابه ترن‌های تاسیسات Blackmesa تلپورت می‌کند که با سرعت نور درحال حرکت درون فضا است. G-Man به او می‌گوید که در صورتی که پیشنهاد شغلی وی را قبول نکند، باید وارد پورتالی شود که در آن یک نبرد بی‌پایان با سربازان Xen جریان دارد. در نهایت گوردون پیشنهاد کاری G-Man را قبول می‌کند و ناگهان به یک مکان بسیار تاریک درون فضا منتقل می‌شود و بیهوش می‌گردد و این پایانی بود بر داستان اولین قسمت از مجموعه‌ی Half Life.

Endgame of Half Life

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton