راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice | راهنمای شکست باس‌ها [بخش اول]

در این قسمت از راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice به معرفی و راهنمای باس‎فایت‎های بازی می‎پردازیم. با بازی رایانه همراه باشید.

یکی از نقاط درخشان آثار هیدتاکا میازاکی و استودیو فرام‎سافت‎ور طراحی حماسی، ماندگار و بعضا سخت باس‎فایت‎های بازی‎هایشان است. بسیاری از افراد به سخت بودن مبارزات بازی‎های سولزلایک گله‎مند هستند و به همین دلیل سمت این سبک از بازی‎ها نمی‎روند؛ چون به گفته خودشان دسته یا کیبورد را تبدیل به کیسه بوکس خود کرده و چندین ضربه حواله‎اش می‎کنند! اما اگر بدانید که چگونه بازی را پیش ببرید و با استراتژی مناسب وارد مبارزه با هر باس شوید، قطعا مانند من از طرفدارن سفت و سخت بازی‎های سولز و سولزلایک می‎شوید. در راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice سعی شده تا بیشتر باس‎فایت‎های مهم و اصلی بازی معرفی شوند تا استراتژی مربوط به کشتن آن‎ها را نیز با یکدیگر یاد بگیریم.

توجه : راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice شامل اسپویل است.

Juzou the Drunkard | Sekiro Shadows Die Twice Wiki

Jozuo the Drunkard

ممکن است فقط یک باس فایت کوچک باشد، اما Jozuo the Drunkard می‌تواند دردسر زیادی برای شما درست کند. بیشتر مشکل این باس فایت، تعداد زیاد دشمنان معمولی اطرافش است که باعث دستپاچه شدن می‌شوند. در این استراتژی، توضیح می‌دهیم چطور نبرد را با منزوی کردن او آسان‌تر کنیم. ابتدا باید گروه اطرافش را از بین ببرید. راهی در سمت چپ هست که به شما اجازه می‌دهد تا کنار jozuo بخزید. مراقب باشید که NPC‌های اطراف را آگاه نکنید، به تنهایی از سمت چپ حرکت کنید. نگهبانی که در آن مکان هست را از میان بردارید و راه خودتون را به گروه اصلی باز کنید. اکنون زمان تاکیتک‌های چریکی است؛ یک قتل مخفیانه (stealth kill) انجام دهید، چندین دشمن را با قتل‌های سریع از بین ببرید و بعد به راه قبلی بدوید. هدف شما چند دسته کردن گروه و از بین بردن دشمنانی که منزوی شده‌اند، است. پس از کوچک کردن دسته دشمنان و تکرار مداوم این حرکات، بعد از مدتی juzou شما را گم خواهد کرد، اکنون فرصت مناسبی برای یک ضربه مخفیانه (stealth stab) و حذف یکی از دو قسمت جان (health bar) اوست. به محض انجام این کار، با یک NPC صحبت کنید تا در کنار شما بجنگد. اکنون فقط باید هنگامی که تمرکز jozou روی شما نیست، از پشت به او حمله کنید. کاری که یک نینجای واقعی انجام می‌دهد.

Butterfly Doors Wikipedia & WiktionaryLady Butterfly

نکته اصلی در شکست دادن Lady Butterfly، تهاجمی بازی کردن و ناامید نشدن است. نزدیک شوید و با دو ضربه به او حمله کنید، حمله را دفع کنید و بلافاصله با دو حمله دیگر ادامه دهید. سعی کنید تا حد ممکن این کار را ادامه دهید. در حالت ایده‌آل بهتر است با shuriken prosthetic نبرد را شروع کنید. هنگامی که او به هوا رفت، از شوریکن‌ها برای بازگرداندن او به زمین استفاده کنید. اگر در این کار موفق نشدید، برای جا خالی دادن آماده باشید، اگر موفق شود که شما را در میان هوا بگیرد، ممکن است با یک ضربه کارتان را تمام کند. چند نکته دیگر برای شکست دادن این باس فایت:

 •  برخلاف چیزی که npc در راه به شما می‌گوید، برای پیروزی نیازی به Snap Seed ندارید. هنگامی که توهماتش را فراخوانی کرد، به انتهای دیگر اتاق بدوید و توهمات را غیرفعال خواهد کرد. با بازخوانی توهمات، تبدیل به انرژی می‌شوند که به دنبال شما می‌آیند و به شما صدمه می‌زنند. برای جلوگیری از این صدمه، پشت یک ستون چوبی پناه بگیرید.
 •  به یاد داشته باشید که از روی  sweep attack او بپرید. اگر موفق شوید که از روی خودش نیز بپرید، صدمه زیادی از نوع posture attack وارد خواهید کرد.

Sekiro Headless locations: How to find and defeat the five optional bosses | GamesRadar+ Headless

مثل schichimen، این باس فایت نیز چندین بار حضور پیدا می‌کند و به نظر ترسناک می‌رسد، اما هنگامی که بدانید دارید چه می‌کنید، شکست او کار آسانی است. برای این مبارزه دو آیتم  Divine Confetti و terror-resistant  را نیاز دارید. برای موردی که در جنگل وجود دارد، پیشنهاد ما کشتن Mist Noble قبل از مبارزه است.

 •  هنگامی که به او نزدیک باشید، از اسپل دود که در محیط اثر‌گذار است، استفاده می‌کند که تحرک شما را محدود می‌کند. به همین علت، باید حملات او را منحرف (deflect) کنید. ممکن است در ابتدا زمان‌بندی، به علت آرام بودن حرکت او، برایتان سخت باشد. اما با زدن چند ضربه به او مه اطراف از بین خواهد رفت و می‌توانید دوباره به راحتی حرکت کنید.
 •  مه باعث می‌شود ضربات او مقدار کمی صدمه terror به شما بزند. این موضوع  حتی اگر ضربات را منحرف کنید نیز صادق است. پس ممکن است نیاز باشد از purple gourd خود یا یک Contact Medicine استفاده کنید تا تاثیر ضربات را در بین فاز‌ها از بین ببرید. فارغ از این موارد، تنها نیاز دارید به سرعت صدمه زیادی وارد کنید.

https://sekiroshadowsdietwice.wiki.fextralife.com/file/Sekiro-Shadows-Die-Twice/gyoubu-masataka-oniwa-gallery-1-sekiro-wiki-guide.jpgGyoubu Oniwa

ساده‌ترین راه شکست این حریف سواره استفاده از Firecracker است. این پروتز را می توانید از یک بازرگان در کنار کوه، دقیقا بعد از دروازه پشت اولین باس فایت‌آخر کوچک بازی، پیدا کنید. راحت‌ترین راه رسیدن به او بازگشت از کنار جادوگر به زنجیر کشیده شده و صعود به سمت بالا است. یک تاجر دیگر نیز در سطح زمین و نه خیلی دورتر وجود دارد اما جادوگر مورد نظر ما نیست. هنگامی که پروتز را به دست آوردید، به Hub برگردید و آن را مجهز کنید. سپس پروتز را پوشیده و به سمت باس فایت‌آخر بروید. چند نکته دیگر برای شکست این باس فایت:

 •  سعی کنید در فاز اول تنها چند بار از firecracker‌ها استفاده کنید زیرا فاز دوم بدون آن‌ها بسیار سخت‌تر خواهد بود. هنگامی که از شلاق استفاده می‌کند، نزدیک شوید و صدمه وارد کنید، فاصله‌تان را کم کنید تا صدمه نبینید. این تکنیک فرصت مناسبی را فراهم می‌کند که ضرباتی را به راحتی وارد کنید.
 •  در فاز دوم، بعد از مدت کمی از گیج شدن توسط یک firecracker به شما حمله خواهد کرد. مهم است که در ضربه زدن حریصانه عمل نکنید. چند ضربه بزنید و برگردید و این روند را تکرار کنید.

Blazing Bull | Sekiro Shadows Die Twice WikiBlazing Bull

راحت‌ترین راه برای مقابله با Blazing Bull در Sekiro: Shadows Die Twice تهاجمی بودن و اطمینان حاصل کردن از پوشیدن پروتز firecracker است. به Bull نزدیک شوید، بدون قفل کردن دوربین، در کنار پای عقب او، در کناری منتظر باشید. Bull سعی خواهد کرد که شما را گیر اندازد، اما تا زمانی که با چرخیدن او جای خود را عوض کنید، می‌توانید به راحتی خود را از او دور نگه دارید. با استفاده از ضربه زدن و جاخالی به سمت جلو مداوم مکان خود را حفظ کنید. بعد از مدتی، با عصبانیت از شما دور خواهد شد. بدون فرصت دادن به او برای ضربه زدن، از firework ها استفاده کنید تا او را مجبور به پا اندازی کنید و کارش را تمام کنید.

Seven Ashina Spears - Shikibu Toshikatsu Yamauchi | Sekiro Shadows Die Twice Wiki Shikibu Toshikatsu Yamauchi

با این که این مورد با یک باس فایت‌آخر تفاوت دارد، اما چندین بار باس فایت‌های کوچکی که از این استایل و حرکت‌ها استفاده می‌کنند سر راه شما قرار خواهند گرفت و این استراتژی برای همه آن‌ها در Sekiro: Shadows Die Twice جوابگو است. اولا، باید با حرکت مخفیانه از پشت مخزن و از میان علف‌های بلند یک Deathblow به او بزنید. این حرکت نبرد را بسیار آسان‌تر خواهد کرد. همچنین، اگر نمی‌خواهید هربار برای ضربه زدن به او دوستانش را شکست دهید، کافیست مطمئن شوید که در منطقه اطراف Pagoda می‌ماند.

اگر از بازیکنان قدیمی سری بازی Souls هستید که سعی دارند تمام بازی را با جاخالی دادن تمام کنند، در برابر این حریف به مشکل بر خواهید خورد. اما اگر آماده باشید که زمان‌بندی ضرباتش را یاد بگیرید، می‌توانید به راحتی او را شکست دهید. اگر Mikiri Counter skill را آزاد نکرده‌اید، بهتر است برای این نبرد آن‌را به دست آورید.

 •  زمان بندی ممکن است کمی گیج‌کننده باشد اما هنگامی که علامت قرمز روی سر او ظاهر شد، منتظر شنیدن یک علامت باشید. هنگامی که صدای علامت تمام شد، با سرعت جاخالی دهید. Wolf به سمت سر نیزه می‌رود و به روی اسلحه رفته و صدمه زیادی خواهد زد.
 •  از این نقطه به بعد، تنها موردی که باید رعایت کنید، تهاجمی بودن است. همچنین گاهی یک Perilous sweep را انجام می‌دهد که علامت خطر را ظاهر می‌کند، از روی آن بپرید و با لگد به صورتش ضربه بزنید.
 •  اگر زیاد به او صدمه بزنید و از دفاعش رد شوید، حرکت جدیدی انجام می‌دهد که در آن Naginata را برای یک ثانیه کامل می‌چرخاند و به سمت بیرون جارو می‌کند. این حمله فرصت بسیار مناسبی برای صدمه زدن به او را فراهم می‌کند. دو یا سه بار در حالی که دارد می‌چرخاند حمله کنید. می‌توانید به راحتی او را در گوشه گیر بیاندازید و مجبورش کنید همین حرکت را تکرار کند. پس اگر به درستی حمله کنید، می‌توانید به راحتی او را شکست دهید.

Shichimen Warrior | Sekiro: Shadows Die Twice Wiki | Fandom Shichimen Warrior

این مورد هم همانند Seven Spears، مانعی کوچک اما تکرار شونده در Sekiro: Shadows Die Twice است. در دید اول ترسناک به نظر می‌رسند، اما اگر مجهز باشید، به سهولت شکست داده می‌شوند. باید مطمئن باشید که حداقل دو Divine Confetti دارید. می‌توانید مقادیر کوچکی از Divine Confetti را در اطراف بازی بیابید. اما اگر تمام کردید، می‌توانید صبر کنید تا آیتمی در انتهای بازی به نام Dragon’s Tally Board را بدست آورید که باعث می‌شود بتوانید Confetti را از Memorial Mob خریداری کنید. همچنین باید تعدادی Pacifying Agent یا حتی بهتر از آن، Mottled Purple gourd را از Mob کنار Mibu village خریداری کنید که با وضعیت ناراحت کننده Terror مقابله کنید.

 • هنگامی که تمام این موارد را تهیه کردید، این نبرد تا حد زیادی راحت و سرراست خواهد شد. از Divine Confetti استفاده کنید و ضربه زدن به این دشمن را شروع کنید. اگر زمین اطرافش شروع به لرزیدن کرد، عقب بروید زیرا دارد با ضربه محیط محور که Terror شما را افزایش می‌دهد، به شما حمله می‌کند. منتظر بمانید تا تمام شود و دوباره شروع کنید.
 • هنگامی که مستقیما رو‌به‌رو او قرار بگیرید، احتمالا سعی خواهد کرد با یک کمبو دوگانه با عصا به شما حمله کنید. زمان‌بندی را یاد بگیرید و هر دو حمله را Deflect کنید.
 • در نهایت، بعد از وارد کردن مقدار زیادی صدمه، تلپورت خواهد کرد و شروع به جمع‌آوری انرژی برای یک حمله پرتویی خواهد کرد. با روش‌های معمول نمی‌توانید از این حمله جلوگیری کنید. در حالی که دارد انرژی جمع می‌کند، به سمت چپ او بدویید و سپس شروع به دویدن به سمت راست کنید و تا جایی که می‌توانید از پرتو دوری کنید. سپس به سمت او دویده و ضربه زدن با wailing را شروع کنید. به سرعت شکست خواهد خورد.

Armored Warrior | Sekiro Shadows Die Twice Wiki Armored Warrior

اگر بدون برنامه نبرد را شروع کنید، این باس فایت دشمنی اذیت کننده خواهد بود. چند سرباز در راه شما اشاره می‌کنند که باید زره او را بشکنید، اما به هیچ عنوان نیازی به استفاده از پروتز نیزه برای این نبرد ندارید. تمام چیزی که نیاز دارید شمشیر، تبر و صبر است. اهمیتی ندارد که چندین بار ضربه تمام کننده به این دشمن وارد می‌کنید، او باز هم سرپا خواهد شد. هدف شما استفاده از او برای شکاندن دیوار‌های راه‌رو و اتمام کار او در کنار یکی از کناره‌هایی که نمایان شده‌اند، است. با لگدی او را پرتاب کنید. همانطور که مشاهده خواهید کرد، زره در برابر سقوط ۲۰۰ فوتی محافظ مناسبی نیست. این‌ها چند نکته عمومی برای مبارزه است:

 • هر زمان که توانستید از تبر خود استفاده کنید. تبر صدمه زیادی از نوع posture می‌زند و Armored Warrior معمولا سعی در زدن ضرباتی با حرکت زیاد دارد که او را برای ضربه خوردن مناسب می‌کند. از این فرصت‌ها استفاده کنید تا با تبر خود ضربات را وارد کنید.
 •  در حالی که می‌جنگید، سعی کنید در اطراف او بچرخید. به این وسیله می‌توانید فرصت‌های زیادی برای ضربه زدن پیدا کنید.
 •  اگر اخطاری دریافت کردید، به معنای این است که قرار است خود را پرتاب کند. بهترین راه اجتناب از این حمله، چند جاخالی به سمت عقب سریع است.
 •  اگر دیدید که زانو زده و در حال فریاد زدن است، تا جایی که می‌توانید به عقب حرکت کنید. چندبار به زمین ضربه خواهد زد و سپس خود را به جلو پرتاب می‌کند و مسیر زیادی را به همین وسیله طی می‌کند. اگر فاصله خود را حفظ کنید، به راحتی می‌توانید از این حمله اجتناب کنید.

در قسمت بعدی راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice ، بقیه باس‎فایت‎ها را شکست خواهیم داد…

فهرست راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton