داستان بازی Heavy Rain [قسمت دوم]

در این قسمت به ادامه داستان بازی Heavy Rain خواهیم پرداخت و در نهایت به شما می‌گوییم که قاتل اوریگامی چه کسی بوده است. برای ادامه داستان بازی Heavy Rain با بازی رایانه همراه باشید.

جعبه مرموز و آزمون اول

ایتن بعد از پیدا کردن جعبه به یک متل رفته و جعبه را باز می‌کند. در جعبه ۵ اوریگامی، اسلحه، تلفن همراه و رم وجود دارد. ایتن رم را داخل موبایل می‌گذارد و ویدیویی از شان را می‌بیند که او در داخل دریچه آبی زندانی شده و از پدرش کمک می‌خواهد. بعد از تماشای ویدیو، ایتن پیامی را مشاهده می‌کند که به او می‌گوید هریک از این اوریگامی‌های یک آزمون است  و او برای نجات دادن جان شان باید این آزمون‌ها را سپری کند.

ایتن یکی از اوریگامی‌ها را باز می‌کند. او در داخل آن آدرس گاراژی را مشاهده می‌کند. ایتن به گاراژ رفته و در آنجا از یک مرد سوئیچ ماشینی را می‌گیرد. ناگهان جی پی اس ماشین فعال شده و مسیری را به ایتن نمایش می‌دهد. زمانی که ایتن به مکان مورد نظر می‌رسد، صدایی از داخل جی پی اس فعال شده و به او می‌گوید اولین مرحله برای نجات پسرش این است که خلاف جهت حرکت ماشین‌ها، پنج مایل رانندگی کند و او تنها ۵ دقیقه فرصت دارد. ایتن این کار را انجام داده اما پس از پایان ۵ مایل در نهایت تصادف می‌کند و زخم می‌شود.

در متل می‌بینیم که مدیسون از ترس خوابی که دیده، به متل آمده تا اتاقی بگیرد. زمانی که او قصد دارد تا به اتاقش برود، ایتن را می‌بیند که بدنش سخت مجروح شده است. مدیسون به ایتن کمک کرده و او را به اتاقش می‌برد تا زخم‌های او را پانسمان کند.

مدیسون با ایتن صحبت کرده و خود را به او معرفی می‌کند. بعد از آن مدیسون از اتاق خارج شد، ایتن به سراغ دومین آزمون قاتل اوریگامی می‌رود. نورمن به دنبال سایر مظنونین پرونده قاتل اوریگامی است و می‌تواند آن‌ها را یک به یک دستگیر و بازداشت کنند.

لارن به آپارتمان اسکات رفته و سعی می‌کند تا اطلاعات جدیدی به او بدهد. او یک نامه به اسکات نشان می‌دهد که یک روز قبل از ناپدید شدن پسرش به دست آن‌ها رسیده است. لارن می‌گوید که شوهرش یک روز بعد از گم شدن پسرش این نامه را دریافت کرده و پس از خواندن آن، دیگر دیده نشده است، مثل شوهر سوزان او نیز گم شده است.

لارن به اسکات اصرار می‌کند که با او همکاری کرده و به حل این پرونده کمک کند وگرنه نامه را به اسکات نمی‌دهد. اسکات قبول می‌کند تا با هم همکاری کنند. اسکات به سراغ فردی به اسم گوردی می‌رود زیرا فکر می‌کند قاتل پرونده او است. اسکات با گوردی مواجه می‌شود و در صحبت‌ها بین این دو متوجه می‌شویم که گوردی یک پسر بچه را سوار ماشین کرده و آن بچه گم شده است.

در این حین گوردی اعتراف کند که قاتل اوریگامی است و به بادیگاردهای خود دستور می‌دهد تا اسکات را کتک بزنند و خودش نیز فرار می‌کند اما اسکات با آن‌ها مبارزه کرده و در نهایت از آن جا خارج می‌شود.

آزمون دوم

ایتن به سراغ دومین آزمون می‌رود. او در ابتدا از یک لوله پر از خورده شیشه عبور کرده و در نهایت به یکی اتاق موتور برق می‌رسد. بعد از عبور از این موانع، ایتن یک رم دیگر پیدا می‌کند و در داخل آن رم فیلم دیگری از شان را می‌بیند. ادامه ماجرا از دید مدیسون روایت می‌شود. او در متل است و زمانی که در راهرو در حال قدم زدن است ناگهان می‌بینند که در اتاق ایتن باز است و او داخل اتاقش زخمی شده است. مدیسون دوباره به کمک او آمده و زخم ایتن را پانسمان می‌کند.

بعد از به هوش آمدن ایتن، او به مدیسون می‌گوید که باید به سرعت از متل برود و خودش را برای سومین آزمون آماده کند تا بتواند پسرش را نجات دهد. در اداره پلیس متوجه می‌شویم که مظنونین این پرونده هیچکدام قاتل نیستند. در اداره پلیس گریس به نورمن می‌گوید که شوهرش گاهی اوقات غش کرده و خواب‌هایی در رابطه با اجساد غرق شده در آب می‌بیند.

نورمن به سراغ روانشناس ایتن رفته و با او صحبت می‌کند. روانشناس ایتن به او می‌گوید که ایتن در داخل مطب چندین اوریگامی جا گذاشته است. کارتر و نورمن به ایتن شک کرده و فکر می‌کنند که او قاتل اوریگامی است. اسکات در همین زمان به سراغ پدر گوردی یعنی چارلز می‌رود. چارلز سعی می‌کند تا به او رشوه دهد تا این پرونده را کنار بگذارد، اما اسکات قبول نکرده و می‌رود.

آزمون سوم

ایتن با باز کردن اوریگامی سوم، به آدرس جدیدی می‌رود، در همین زمان پلیس‌ها نیز به دنبال او هستند. در سومین مکان متوجه می‌شود که سومین آزمایش این است که ایتن باید یکی از انگشتان خود را جلوی دوربین قطع کند و از این کار فیلم بگیرد. ایتن این کار را انجام داده و از درد به خود می‌پیچد. در همین زمان مدیسون به کمک او آمده و با همکاری مدیسون، ایتن از دست پلیس فرار می‌کند.

در متل دوباره مدیسون به درمان ایتن می‌پردازد و به او کمک می‌کند تا زخم‌هایش را مداوا کند. مدیسون به ایتن می‌گوید، اخبار گفته که ایتن قتل اوریگامی است. آیا این موضوع حقیقت دارد؟

در پاسخ ایتن می‌گوید که گاهی اوقات غش می‌کنم و احساس می‌کند که یک نفر دیگر شده است. او تنها چیزی که به یاد میاورد، اجساد غرق شده درآب است. ایتن فکر می‌کند که بخشی از وجود خودش، شان را دزدیده. ایتن اعتقاد دارد که یک اختلال دوقطبی دارد و به همین دلیل این کار را انجام داده است. او به مدیسون می‌گوید که پلیس حرف او را باور نمی‌کند و وقت کافی برای نجات دادن شان ندارد و به همین دلیل باید این آزمایش‌ها را انجام دهد تا بتواند شان را نجات دهد.

آزمون چهارم

در آزمایش چهارم ایتن به سراغ یک دلال مواد مخدر می‌رود. او باید این دلال را بکشد و بعد از جسد او عکس بگیرد تا بتواند نامه بعدی را دریافت کنند.

اسکات و لارن به سراغ یک عتیقه فروش به نام منفرد می‌روند تا بلکه بتوانند با استفاده از نامه ها، قاتل را پیدا کنند. اسکات از منفرد می‌خواهد که با بررسی خط نامه متوجه شود که قاتل از چه نوع ماشین تحریری برای فرستادن نامه‌ها استفاده کرده است. زمانی که منفرد می‌رود تا لیست افرادی که این دسته از ماشین‌های تحریر را از خریداری کردند برای اسکات بیار، ناگهان کشته می‌شود. اسکات به سرعت اثر انگشت خود و لارن را پاک کرده و از آن جا فرار می‌کنند.

پس از فرار لارن به اسکات می‌گوید که لیست مشتری‌ها را از خانه منفرد دزدیده است و می‌خواهد تا اسم مشتریان را با اسم کسانی که مشترک مجله اوریگامی هستند تطبیق دهد تا در نهایت به قاتل برسد.

بعد از مقایسه آن‌ها به یک اسم تکراری به اسم جان شپرد (John Shepard) می‌رسند. آنها پس از بررسی متوجه می‌شوند که جان شپرد در اصل یک پسربچه بوده که سی سال پیش مرده است. زمانی که آنها به قبرستان می‌روند، در بالای قبل جان شپرد یکی از کارکنان قبرستان به آن‌ها می‌گوید جان شپرد سی سال پیش‌تر غرق شده است و برادرش که در کنار او بوده نتوانسته کمکی کند. لارن به اسکات می‌گوید که برادر جان شپرد همان قاتل اوریگامی است .

مدیسون تلاش می‌کند تا رد افراد و مکان‌هایی که در آن جا آزمایش‌های ایتن انجام شده است را بگیرد و برای اینکه بتواند سرنخی از قاتل اوریگامی پیدا کند، به سراغ آپارتمانی که در آنجا آزمایش انجام شده است رفته و با بررسی متوجه می‌شود که صاحب این آپارتمان شخصی به اسم پاکو است. او به سراغ پاکو رفته و از او اعتراف می‌گیرد. پاکو می‌گوید که ساختمان را به شخصی به اسم جان شپرد داده است.

بعد از اینکه مدیسون از پیش پاکو می‌رود، نورمن به سراغ پاکو می‌آید اما زمانی که وارد اتاق می‌شود، نورمن می‌بیند که او کشته شده است. ناگهان نورمن متوجه می‌شود که قاتل پاکو در داخل اتاق مخفی شده است. این دو با یکدیگر درگیر می‌شوند اما در نهایت قاتل فرار می‌کند.

مدیسون به متل برگشته و پیش ایتن می‌رود. در این زمان می‌بینیم که این دو عاشق یکدیگر شدند. بعد از این اتفاقات، ایتن موبایل و دفترچه یادداشت مدیسون را می‌بیند و متوجه می‌شود که او یک روزنامه نگار است. این اتفاق باعث می‌شود تا ایتن از دست مدیسون عصبانی شود ولی در نهایت مدیسون با او صحبت کرده و ایتن او را می‌بخشد. ایتن به سراغ آخرین آزمایش می‌رود تا پسر خود را نجات دهد.

از سوی دیگر  وقتی اسکات به آپارتمان خود باز می‌گردد، مشاهده می‌کند که چارلز، لارن را گروگان گرفته است. چارلز دستور می‌دهد تا بادیگاردهایش اسکات را کتک بزنند. در همین زمان هر دو آن‌ها یعنی اسکات و لارن بیهوش می‌شوند. وقتی این دو به هوش می‌آیند، می‌بیند که چارلز دست‌های آن‌ها را بسته و این دو را در داخل ماشینی گذاشته است و ماشین را در داخل آب انداخته تا آن‌ها غرق شوند.

اسکات تلاش می‌کند تا خود و لارن را نجات دهد و همین اتفاق نیز می‌افتد. اسکات بعد از نجات دادن خود و لارن عصبانی شده و به عمارت چالز می‌رود تا انتقام بگیرد. او تمامی بادیگاردها را می‌کشد و به پیش چارلز می‌رود. در نهایت چالز به اسکات می‌گوید که پسرش تنها یک پسر بچه را کشته تا ادای قاتل اوریگامی را در بیاورد اما پشیمان شده است و او قاتل اوریگامی  نیست.

حقیقت جان شپرد

در همین زمان مدیسون تحقیق کرده و ماجرای جان شپرد را می‌فهمد. او به سراغ مادر جان شپرد یعنی آن شپرد (Ann Shepard) می‌رود تا از او اطلاعاتی به دست بیاورد اما متوجه می‌شود که او آلزایمر دارد. بعد صحبت کردن مدیسون با آن، او اسم پسر دومش را به مدیسون می‌گوید. در اینجا ما متوجه نمی‌شویم که چه اسمی به مدیسون گفته شده است اما مدیسون سراسیمه از پیشه آن می‌رود.

در همین زمان، ایتن هم به سراغ آخرین آزمایش رفته است. در این آزمایش باید یک سم را بخورد. بعد از خوردن سم، ایتن تنها ۶۰ دقیقه وقت دارد تا شان را نجات بدهد. او سم را می‌خورد و آدرس پسرش را می‌گیرد. در همین زمان نورمن نیز تمامی مدارک را بررسی کرده و متوجه می‌شود که قاتل اوریگامی کیست. او به سرعت برای دستگیر کردن قاتل اوریگامی از اداره خارج می‌شود.

در این زمان ما یک فلش بک از اتفاقی که برای جان شپرد افتاده است را می‌بینیم. او و برادرش در حال بازی در یک سایت ساختمانی هستند اما ناگهان جان به داخل لوله آبی می‌افتد. برادرش به سراغ پدرشان می‌رود و از او کمک می‌خواهد اما پدرشان قبول نمی‌کند تا به پسرش کمک کند. در آخرین لحظه پیش از مرگ جان اسم برادرش را می‌گوید و می‌فهمیم که اسم او اسکات است، یعنی همان اسکات شلبی. او قاتل اوریگامی است.

حقیقت

بعد از این فلش بک ما اسکات را می‌بینیم که در حال از بین بردن تمامی مدارک است. مدیسون که هویت قاتل را فهمیده به خانه اسکات می‌رود و در آنجا یک اتاق مخفی را پیدا می‌کند که اسکات در آن جا گلهای ارکیده را پرورش می‌داده و بر روی سینه قربانیان خود قرار می‌داده است.

اسکات متوجه می‌شود که مدیسون در خانه است. برای همین او را در اتاق مخفی زندانی می‌کند و می‌خواهد تا کل خانه را منفجر کند اما مدیسون می‌تواند خودش را نجات دهد. ایتن به جایی که شان زندانی شده است می‌رود و در این زمان اسکات را مشاهده می‌کند. اسکات ماجرا را برای او تعریف کرده و می‌گوید انگیزه‌اش برای انجام این کارها این است که پدری را پیدا کند که حاضر است هر کاری را برای نجات پسرش انجام دهد، بر عکس پدر خود و اتفاقی که برای برادرش افتاده است.

زمانی که ایتن قصد دارد تا پسرش را نجات دهد، اسکات تلاش می‌کند تا با تفنگ را بکشد، اما در همین زمان نورمن سر رسیده و جلوی اسکات را می‌گیرد و به دنبال اسکات می‌دود. در نهایت ایتن می‌تواند شان را نجات دهد او را با تنفس مصنوعی احیا کند. بعد از گذشت ۶۰ دقیقه متوجه می‌شویم که سمی که ایتن خورده است غیر واقعی بوده. نورمن با اسکات یکدیگر درگیر شده و در نهایت اسکات میمیرد.

بعد از این اتفاق مدیسون سر رسیده و در نهایت او، شان و ایتن از انبار خارج شده و ثابت می‌شود که ایتن بی گناه است. بعد از این اتفاقات ما می‌بینیم که مدیسون، ایتن و شان به خانه جدید رفتند و زندگی تازه‌ای را شروع کردند. نورمن توانسته ارتقا شغلی بگیرد و در نهایت لارن به سر قبر اسکات رفته و بر روی قبر تف می‌اندازد.

موضوعی که در رابطه با پایان بندی این بازی باید بدانید این است که این بازی چند پایان مختلف دارد و در ازاء هر یک از تصمیمات شما، اتفاقات گوناگونی برای بازی رقم می‌خورد. داستانی که ما بررسی کردیم، پایان بندی کامل و بهترین حالت آن است.

حرف آخر

در این مطلب داستان بازی را بررسی کرده و در رابطه با پایان بندی‌های آن توضیحاتی را به شما ارائه دادیم. اگر علاقه مند هستید تا داستان‌ بازی‌های دیگری را نیز در سایت قرار دهیم، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton