راهنمای بازی Watch Dogs: Legion | نکاتی که برای شروع بازی باید بدانید

Watch Dogs:Legion بازی خارق‌العاده‌ای است که مهارت بالایی را طلب می‌کند. می‌توانید به عنوان هرکسی در دنیای آن بازی کنید و از هرقماشی که بخواهید برای گروه‌ هکر خودتان، DedSec، آدم اجیر کنید. پیچیدگی بازی Watch Dogs: Legion در همین سیستم نفر‌گیری نهفته ‌است: این که چه شخصیت‌هایی را زودتر می‌خواهید اجیر کنید، چه‌ نوع ‌Perkهایی مدنظر شماست و چگونه می‌خواهید بازی کنید. ما بهترین توصیه‌های خودمان را برای روزهای نخستین بازی کردن شما جمع کرده‌ایم؛ تمام چیزهایی که آرزو می‌کردیم ای‌کاش در هنگام شروع بازی از آن مطلع بودیم. پس با راهنمای بازی Watch Dogs: Legion و بازی رایانه همراه باشید.

بازی Watch Dogs: Legion

در هنگام بازی گزینه‌ی Permadeath را فعال کنید

Permadeath به این معنا است که وقتی ماموران شما می‌میرند، دیگر  برای همیشه مرده‌اند. بله عجیب نظر می‌رسد و ما خودمان وقتی داشتیم بازی را شروع می‌کردیم آن را فعال نکردیم. اما بعد از چند ساعت، از این تصمیم پشیمان شدیم و چیزی هم نیست که بدون شروع دوباره‌ی بازی بتوان فعالش کرد.

چرا باید آدم دلش بخواهد با گزینه‌ی Permadeath فعال بازی کند؟ چون بازی Watch Dogs: Legion به‌طرز عجیبی تلفات کمی دارد. خبری از یک شخصیت اصلی نیست. فهرست افرادی که می‌توانید آن‌ها را بازی کنید کل جمعیت شهر لندن است و این یعنی همه‌ی افراد را می‌توان جایگزین کرد. بازی با گزینه‌ی Permadeath فعال، راه نمود این ویژگی را باز می‌کند.

یکی از چیزهایی که بازی  Watch Dogs: Legion را سرگرم‌کننده می‌کند، سیستم تخیلی قدرت و امکان حل‌ و فصل کردن هر مشکل به چندین روش مختلف است. اما ما حس کردیم که وجود Permadeath به عملکردهای ما اندکی ثقل می‌دهد. به‌علاوه، تمام جمعیت لندن قابل استخدام هستند؛ اینطور نیست که قرار باشد به‌ همین زودی‌ها دیگر ماموری برای استخدام نداشته باشید.

زیاد نگران انتخاب اولین مامور تیم DedSec نباشید

می‌توانید قبل از شروع از میان پانزده مامور انتخاب کنید، اما زیاد نگران اولین مامورتان نباشید

حالا که صحبت از مامور‌ها شد، در Watch Dogs: Legion ، بعد از آنکه گفت‌وگوی آغازین بازی را تمام کردید، خود بازی چندین شهروند را (که تصادفا انتخاب شده‌اند) برای استخدام در اختیار شما قرار ‌می‌دهد. آن‌ها انواع مختلفی از Perkها را دارند، هرکدام یکی، اما همه‌ی آن‌ها تا حد زیادی بی‌اهمیت هستند. به‌زودی شخصیت‌های خیلی بهتری که هرکدام چندتا ‌Perk دارند را باز خواهید کرد و  تازه توانایی استخدام کردن هرکسی را که دلتان خواست هم دارید.

ممکن‌ است که اولین مامور شما جایگاه ویژه‌ای در قلبتان داشته باشد، اما وقتی که یک بدل جیمز باند که سلاح کمری‌ صدا‌خفه‌کن‌دار و سه تا Perk دیگر دارد، داشته باشید دیگر دلتان نمی‌خواهد از مامور اول استفاده کنید.

دائماً بگردید و نفرگیری کنید

کل مبنای بازی Watch Dogs:Legion این است که عملا هرکسی را که در خیابان یا هرجای دیگری به او تنه بزنید و ملاقات کنید، یک کارکتر قابل‌ بازی کردن خواهد بود. وقتی دکمه‌های هک را روی یک کارکتر فشار می‌دهید ( L1/LB)، می‌توانید نام آن شخصیت، شغل وی و فهرستی از ویژگی‌هایش را مشاهده کنید. بعضی از این ویژگی‌ها بد هستند، مثل Doom، که باعث می‌شود کارکتر بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای ناگهانی بمیرد. اما بسیاری از کارکتر‌ها، تعداد زیادی Perkهای عالی دارند، مثل گجت‌های اضافی یا اختفای افزوده.

برای استخدام یک همکار احتمالی، باید برای آن‌ها یک ماموریت فرعی انجام بدهید، که چندین دقیقه وقت می‌برد و کلی باید این‌طرف و آن‌طرف بروید.

در عین‌حال خود بازی Watch Dogs:Legion شما را به‌دنبال انجام ماموریت‌های داستان اصلی که هدفشان آزاد کردن لندن از دست ارباب‌هایش است، می‌فرستد که یعنی شما نمی‌توانید کل زمانتان را مشغول نفر‌گیری باشید. اما اگر با کارکتری مواجه شدید که به نظرتان جالب آمد، می‌توانید روی علامت دکمه بزنید و نگه‌ دارید تا آن را به عنوان گزینه‌های استخدام احتمالی ذخیره کنید. وقتی آماده بودید می‌توانید یک عملیات کوچک جست‌وجو در راستای انجام اهداف ماموریت اصلی راه انداخته تا او را دوباره پیدا کنید. بازی به شما خواهد گفت  او دقیقا کجاست تا ماجراجویی‌ کاراکتر را انجام داده وی را وارد خانواده‌ی ‌DedSec کنید.

گجت‌ها، به‌روزرسانی‌ها، هک‌ها و اسلحه برای همه‌ی اعضای تیم شما اعمال خواهد شد

می‌توانید از میان چندین به‌روز‌رسانی در بازی Watch Dogs:Legion یکی را انتخاب کنید و این به‌روزرسانی شامل همه‌ی افراد تیم شما خواهد بود.

نیازی نیست قبل از استخدام‌ کردن یک مامور بسیار خفن، نگران استفاده از تمام امتیازات Tech خودتان، ارز رایجی که ابزار شما را در بازی Watch Dogs:Legion ارتقا می‌دهد، باشید. تمام به‌روز‌رسانی‌هایی که روی اسلحه‌ها، گجت‌ها و تکنولوژی‌های خودتان اعمال می‌کنید، شامل حال تمام اعضای تیم شما خواهد شد. بازی حتی به صورت خودکار تمام اسلحه و گجت‌های شما را در اختیار مامور جدیدی که اجیر کرده‌اید قرار خواهد داد.

چرا بالا بروید آن‌ هم وقتی که می‌توانید روی Cargo Drone‌ها پرواز کنید؟

در حدود یک ساعت بعد از شروع بازی Watch Dogs:Legion، با یک Cargo Drone مواجه خواهید شد (هم‌چنین اگر یک دستگاه کنترل، که یک علامت مربع شکل با دایره‌ای در مرکزش است، برای این هواپیماهای بی‌سرنشین پیدا کنید می‌توانید آن‌ها را پیش خود فرابخوانید). می‌توانید بدون نیاز به هیچ به‌روزرسانی‌ای در کارکتر خودتان آن‌ها را هک کنید. هدف پیش‌فرض آن‌ها برداشتن وسایل و انداختن آن‌ها روی دشمنان است. اما علاوه‌بر آن، اگر  این هواپیما‌ها را آن‌قدری پایین بیاورید که بتوانید روی آن‌ها بپرید، به‌اندازه‌ی کافی بزرگ هستند که بتوان روی آن‌ها پرواز کرد…بسی خفن‌.

می‌توانید از این Cargo Drone‌ها برای رفتن به هرجا که می‌خواهید استفاده کنید، از بالای سقف خانه‌ها گرفته تا رفتن به آن طرف شهر. بهترین راه تردد در بازی Watch Dogs:Legion  همین است. حتی بهتر، طی چند دقیقه می‌توانید کارکتر یک کاگر ساختمانی را باز کنید که توانایی آن را دارد هروقت خواست یک Cargo Drone را احضار کند.

بگذارید روبات‌های شما کارهایتان را انجام دهند

تمام کارهایی را که شما می‌توانید انجام دهید Spiderbot‌ها هم می‌توانند انجام دهند! آن‌هم بدون خطر مردن!

هیچ‌راه اشتباهی برای بازی کردن Watch Dogs: Legion وجود ندارد، اما اگر می‌خواهید تنبلانه بازی کنید (بخوانید: زرنگ)، از ربات‌هایتان استفاده کنید.

بعضی‌ از کارکتر‌ها Drone‌ها را به عنوان بخشی از هویتشان دارند و همه‌ی کارکتر‌ها می‌توانند از گجت Spiderbot بهره ببرند. ترکیب این ابزار باهم، می‌تواند زمینه‌ی یک بازی بسیار امن را مهیا کند. کار مورد علاقه‌ی ما این است که با Cargo Drone روی یک ناحیه پرواز کنیم و در هر پایگاهی که نیاز است به آن نفوذ کنیم، Spiderbot خودمان را بیندازیم.

Spiderbot نفوذی کمابیش می‌تواند تمام کارهایی را که شما توانایی انجامش را دارید اجرا کند؛ از جمله حملات سری و هک‌های هم‌کنشگر (یعنی باید خود هکر در گره یا نقطه‌ی اتصال ایستاده باشد). اگر Spiderbot شما بشکنند، فقط کافی است چند ثانیه‌ی کوتاه منتظر بمانید تا برگردند. اگر دارید با Permadeath فعال بازی می‌کنید، Spiderbot مامورین شما را نجات خواهد داد. حتی اگر دارید بازی عادی را انجام می‌دهید، بهتر است یک Spiderbot شما بشکند تا اینکه بهترین مامور شما یک ساعت توقیف باشد.

یادتان باشد از Autodrive استفاده کنید

می‌فهمم، این یک فکر خنده‌دار است که آمریکایی‌ها [و ایرانی‌ها!] دارند، اما بریتانیایی‌ها از دید ما در سمت اشتباهی جاده رانندگی می‌کنند.

اگر شما هم، مثل ما، نتوانستید قلق رانندگی را در خلاف جهتی که به آن عادت دارید، به دست بگیرید پس حتما Autodrive را امتحان کنید. ماشین‌های هوشمند ( همان‌هایی که یک علامت Wi_Fi کوچک و یک حرف A روی شیشه‌ی جلویشان دارند) دارای گزینه‌ای هستند به اسم Autodrive که دقیقا همانطور که در فکرتان مجسم کرده‌اید، کار می‌کنند.

بپرید بالا، یک مسیر را روی نقشه‌ مشخص کنید، Autodrive را فعال کنید و تا زمانی که به مقصد برسید با موبایل واقعی در دنیای واقعی بروید سری به توییتر واقعی بزنید. این روش نسبت به زمانی که خودتان رانندگی می‌کنید تاحد زیادی  کند‌تر است اما از وقتی که شروع کرده‌ایم به استفاده از این شیوه، تعداد عابر‌هایی که زیر گرفته‌ایم به طرز چشمگیری کاهش یافته.

از همان ابتدا روی به شورش انداختن شهرک‌های Boroughs تمرکز کنید

وقتی که Boroughs‌ها را می‌شورانید، جوایز مخصوصی به دست خواهید آورد.

بعد از چند عملیات نخستین، آزاد هستید هرکاری دلتان خواست بکنید. می‌توانید به انجام ماموریت‌های داستان ادامه بدهید، یا می‌توانید بروید مرخصی و چندتا شهرک ناقابل را  “شورشی‌” کنید.

آزاد کردن شهرک‌ها از زیر سلطه‌ی آلبیون (Albion) برای شما چند فایده خواهد داشت. اول، مکان تمام امتیازات Tech را (یک نوع ارز برای ارتقا سطح‌ها)  روی نقشه هویدا می‌کند، چیزی که اگر بخواهید سلاح‌هایتان را بهتر کنید واقعا به‌ کارتان خواهد آمد. دوم، وقتی که یک شهرک را آزاد می‌کنید یک مامور جدید با چند Perk خاص به‌دست خواهید آورد. این یک راه عالی است که از همان ابتدا فهرست اعضای گروهتان را با نام یک سری کارکتر‌های درجه یک پر کنید. همچنین آزاد کردن شهرک‌ها نفرگیری از میان شهروندان را برای DedSec راحت‌تر می‌کند.

ادامه‌دادن داستان هیچ اشکالی ندارد اما کمی مرخصی رفتن و آزاد کردن چند شهرک جوایز واقعا ارزشمندی را به همراه خواهد داشت.

همیشه یک دریچه‌ی هوا، دوربین یا یک دانلود هست

Watch Dogs:Legion سرشار است از معما، اما این معماها خیلی هم سخت نیستند. علتش این است که هر معما زبانی مشابه با قبلی دارد __ وقتی بفهمید که چطور می‌شود یکی را حل کرد، یک ایده‌ی کلی درمورد اینکه چطور همه‌ی آن‌ها را حل کنید دستتان می‌آید. از همان ابتدای ماجراجویی‌ سعی کنید زبان Watch Dogs:Legion را یاد بگیرید. آیا اتاقی هست که نمی‌توانید واردش شوید؟ ببینید دوربینی هست که بتوانید هک کنید یا دریچه‌ی خروجی هوایی که از آن وارد شوید. اگر نمی‌توانید وارد اتاق شوید، احتمالا باید از  تصاویر حاصل از هک کردن دوربین‌های مخفی استفاده کنید.

همه‌ی مشکلات در بازی  Watch Dogs:Legion  راه‌‌حل‌های مشابه دارند. از لحظه‌ای که شروع کنید به روش یک مامور DedSec فکر کردن، می‌توانید معماها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل کنید.

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton