راهنمای بازی Watch Dogs: Legion | چگونه یک تیم عالی بسازیم

Watch Dogs: Legion یکی از مهم‌ترین بازی‌های منتشر شده امسال است که در ادامه بازی Watch Dogs 2، حوادثی را در لندن پس از برگزیت روایت می‌کند و کمپانی Ubisoft توسعه‌ی آن را به عهده داشته است. این نسخه از سری بازی‌های Watch Dogs اثری بسیار جاه‌ طلبانه است که با گیم پلی جهان باز، محتوای پرباری شامل تعداد زیادی کارارکتر بسیار متنوع، گیم مود‌های فراوان و Story Campaign ‌طولانی به بازیکنان عرضه می‌کند. یکی از مهم‌ترین عناصر بازی، تشکیل تیمی از کاراکترها براساس قابلیت‌ها و مهارت‌های آن‌هاست که برای انجام مأموریت‌های مورد نظر شما مناسب هستند؛ از همین رو در این راهنما قصد داریم به چگونگی تشکیل تیمی مناسب از DedSec Operative ها بپردازیم. پس با راهنمای بازی Watch Dogs: Legion و بازی رایانه همراه باشید.

چرا به یک تیم نیاز دارید

در Watch Dogs: Legion شخصیت اصلی یا قهرمان از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد. نزدیک ترین شخصیت به یک قهرمان در این بازی Bagley، یک سیستم هوش مصنوعی (AI)  است که مدیریت و راهنمایی هکر‌های تیم DedSec را به عهده دارد ولی شما نمی‌توانید به عنوان Bagley بازی کنید. پس با این حساب تیم شما متشکل از عده‌ای از مردم است که شما (و Bagley) شما وظیفه هدایت و گرداندن آن‌ها در لندن را به عهده دارید.

چگونگی ‌عملکرد تیم شما (با استفاده از قابلیت‌ها)

شما می‌توانید هر کدام از مردم لندن را به عنوان کاراکتر خود انتخاب کنید. قابلیت‌های آن‌ها -حرفه، لباس، ابزار، اسلحه، مهارت‌ها، و حتی احساسات و رفتار‌های هیجانی منحصر به فرد آن‌ها- باعث  تمایزشان نسبت به یکدیگر می‌شود. از آن‌جا که شما در واقع به جای این کاراکترها بازی می‌کنید، باید به این قابلیت‌ها و تفاوت‌ها بسیار توجه کنید.

تیم خود را مانند فهرستی از مهارت‌ها و توانایی‌‌ها در نظر بگیرید. این طرز فکر باعث می‌شود شما به هر کدام از افراد مثل راه حل‌های یک‌بار مصرفی برای حل مشکلات مشخص نگاه کنید. البته امکان دارد بعضی  اعضای تیم مدتی با شما بمانند؛ حتی افرادی وجود دارند که شما برای کمک، دوباره به آن‌ها بازمی‌گردید؛ ولی در بازی، خود افراد به اندازه قابلیت‌هایشان اهمیت ندارند.

هر فردی که در خیابان قدم می‌زند، می‌تواند بین صفر تا سه مزیت یا Perk داشته باشد. برای مثال کاراکتر ابتدایی شما، یک Perk دارد. یک اپراتیو ماهر (Skilled Operative) مانند آن‌هایی که شما از یک Borough Mission می‌گیرید (بعد از Defiant کردن یک Borough)، چهار یا حتی پنج Perk خواهد داشت. قابلیت‌های بیشتر باعث می‌شود کاراکتر همه‌فن حریف و بنابراین، بافایده‌تر باشد.

قابلیت Uninformed Access

آسان‌ترین راه برای دیدن این قابلیت در عمل، اجیر کردن یک کارگر ساختمان (Construction Worker) برای تیم خود است (این کار بخشی از یک مأموریت اصلی است پس شما آن را از دست نخواهید داد). Construction Workerها دارای قابلیتی به نام Uninformed Access-Construction Sites هستند.

شما در سرتاسر نقشه به طور پراکنده ساختمان‌ها و بلوک‌‌هایی قرمز رنگ می‌بینید. این‌ها مناطق ممنوعه یا Restricted Areas هستند. اگر روی آن‌ها توقف و ‌زوم کنید، قوانین Uninformed Access را برای آن منطقه می‌یینید. Construction Workerها در بعضی از این مناطق، مانند تصویر بالا، طبق لیست اجازه ورود دارند.

داشتن قابلیت Uninformed Access (مناسب برای Restricted Areas مشخص) یعنی، شما میتوانید به طور مستقیم و بدون برانگیختن شک دیگران وارد این مناطق شوید، در حالی که بدون این قابلیت فورا تحت حمله قرار می‌گرفتید (با این حال اگر شروع به دویدن کنید یا چیزی بدزدید، هنوز تحت حمله قرار می‌گیرید). تنها به تن داشتن جلیقه ایمنی، باعث می‌شود که این کاراکتر در Restricted Areas (مشخص) بسیار مفید واقع شود.

هنگام انتخاب افراد برای تیم خود، همیشه به یاد داشته باشید که هر فرد داری قابلیت‌هایی مناسب برای انجام تکالیف (Tasks) ویژه است. پس از به انجام رسیدن آن تکالیف، شما باید به دنبال فردی دیگر با قابلیت هایی مشخص و مناسب برای  انجام تکالیف بعدی  باشید.

چگونگی انتخاب اعضا

از آن‌جا که در Watch Dogs: Legion اهمیت افراد به قابلیت ‌ها، مهارت‌ها، اسلحه و تکنولوژی آن‌ها است، همگام انتخاب اعضا شما باید به فکر اضافه کردن توانایی‌های مناسب و مفید به لیست خود باشید. هنگام عضوگیری، انتخاب قابلیت‌های مناسب برای مأموریت (Mission) بعدی اهمیت زیادی دارد.

در عضوگیری پس از انتخاب افراد، برای اجیر کردن آن‌ها باید برایشان یک مأموریت انجام دید تا آن‌ها را راضی به پیوستن به گروه کنید. این مأموریت‌ها معمولا کارهایی کوچک و جزئی هستند و می‌توانند شامل هر چیزی از دسترسی به Restricted Areas تا دزدیدن ماشین و هک کردن سرورها باشد.

اجیر کردن افراد رندوم که در خیابان ملاقات می‌کنید ممکن است برای شما جالب‌ و هیجان‌انگیز باشد، اما وقت زیادی می‌گیرد و معمولا کمکی به اهداف بزرگ‌تر DedSec نمی‌کند. بنابراین بهتر است ابتدا ماموریت بعدی خود را مشخص کنید و ببینید به چه قابلیت‌هایی برای  انجام آن نیاز دارید (برای این کار حتی می‌توانید به لوکیشن عملیات نگاهی بیندازید)؛ سپس فردی را بر اساس آن نیازها انتخاب کنید.

قبل از انتخاب فرد جدید همیشه به اعضای فعلی تیم خود نگاهی بیندازید و از میان آن‌ها دنبال کسی بگردید که قابلیت های مورد نیاز را داشته باشد. اگر چنین فردی در تیم وجود دارد، نیازی به عضو جدید نیست. تا وقتی مجبور نشده‌اید، عضوگیری نکنید.

قابلیت ‌های فردی (Individual Abilities) و تیمی (Team Abilities)

بعضی قابلیت‌ها فقط محدود به افراد هستند ولی بعضی دیگر به کل تیم مربوط می‌شوند. برای فهمیدن این که یک قابلیت تنها به فرد مربوط  می‌شود یا به کل تیم، کافی است هنگام عضوگیری به توضیحات (Description) دقت کنید. اگر قابلیت مربوط به کل تیم باشد، کلمه Team را می‌توان در Description دید.

این فرد دارای قابلیت ارتباطات با پلیس ( Police Contact) است. به کمک آن همه‌ی افراد تیم در صورت دستگیر شدن، زمان کم‌تری را در زندان خواهند گذراند.

این قابلیت‌ها نیاز به انجام کاری خاصی برای فعال شدن ندارند و شما صرف نظر از این که به عنوان کدام کاراکتر بازی می‌کنید، می‌توانید از آن‌ها سود ببرید.برای مثال در تصویر بالا می‌توان دید که این پاسبان پلیس (Detective Constable) دارای قابلیت ارتباطات با پلیس (Police Contact) است. به کمک این قابلیت همه‌ی افراد تیم در صورت دستگیر شدن، زمان کم‌تری را در زندان خواهند گذراند.

از هر قابلیت دیگری که کلمه Team را در Description نشان نمی‌دهد، فقط هنگام بازی کردن به عنوان آن کاراکتر خاص می‌توان استفاده کرد.

خریدن The Deep Profiler tech upgrade

تک تک افرادی که ملاقات می‌کنید، نظر به خصوصی در مورد DedSec خواهند داشت. آن‌ها یا از DedSec بدشان خواهد آمد و آن‌ را Dislike خواهند کرد، یا نسبت به آن بی‌طرف ((Sympathetic (Neutral) خواهند بود.  اگر آن‌ها از DedSec بدشان بیاید و آن را Dislike کنند، یک آیکون قرمز Thumbs-down در کنار اسم آن‌ها دیده خواهد شد.

the Deep Profiler tech upgrade به شما این امکان را می‌دهد که افرادی که DedSec را Dislike کرده‌اند نیز اجیر کنید.

شما نمی‌توانید برای کسانی که DedSec را Dislike کرده‌اند مأموریت عضوگیری (Recruitment Mission) شروع کنید. بنابراین می‌توانید از همان ابتدا تنها به دنبال کسانی بگردید که Sympathetic هستند، و یا برای سریع‌تر و آسان‌تر شدن کار در ازای بیست و پنج the Deep Profiler tech upgrade ،Tech Point را خریداری کنید.

این کار هنگام تلاش برای اجیر کردن کسی که DedSec را Dislike کرده، به شما یک آپشن دیگر می‌دهد. انجام یک Deep Profile روی یک نفر، به شما Recruitment Leads می‌دهد. Recruitment Leads یک Sub-mission است‌ که کامل کردن آن باعث باز شدن Recruitment Mission فرد می‌شود. این  روش برای اجیر کردن Albion Contractorها یا پلیس (که همیشه در ابتدا شما را Dislike می‌کنند)، بسیار به‌ درد بخور است و در واقع انگار Dislike را برایتان بی اثر می‌کند.

این افراد را زودتر از همه اجیر کنید

به جای این ‌که سرعت خود را با اجیر کردن هر کس که سر راه خود می‌بینید و تلاش برای پر کردن لیست خود پایین بیاورید، سعی کنید روی اجیر کردن چند مورد محدود ولی همه‌ فن حریف تمرکز کنید. این افراد کسانی هستند که شما به قابلیت هایشان بیش‌تر از یک بار نیاز پیدا خواهید کرد و مهم‌تر از همه، حضور آن‌ها برای اجیر کردن  بقیه افراد ضروری خواهد بود.

Construction Worker: شما در بخشی از مأموریتی ابتدایی در بازی یک Construction Worker را به تیم خود اصافه می‌کنید و نیازی نیست کاری اضافه بر مأموریت خود انجام دهید پس آن را از دست نخواهید داد. Construction Workerها برای شما اجازه ورود به Restricted Areas و دسترسی به Cargo Drone را فراهم می‌کنند. Construction Workerها (و Cargo Drone آن‌ها) برای کامل کردن Borough Uprising Activityها بسیار عالی عمل می‌کنند.

Spy+Skilled Operative: پس از کامل کردن سه Borough Uprising Activity (که در نقشه با آیکون قرمز مشخص شده‌اند) در شهر Westminster، شما مأموریت دارید که یک Spy+ را به تیم خود اضافه کنید. این کار را هر چه زودتر انجام دهید بهتر است. یک جاسوس (Spy) با خود یک سلاح صدا خفه کن‌دار، یک ماشن خفن و یک‌ ساعت دارد که می‌تواند اسلحه‌ها را با پارازیت از کار بیندازد (Weapon-jamming Watch).

Albion: کارمندهای Albion (مثل Contractorها و Recruiterها) دارای قابلیت Uninformed Access-Albion Locations هستند. از آن‌جا که آدمکش‌های Albion قلدرهای Watch Dogs: Legion هستند، شما با Restricted Areaهای مربوط به آن‌ها زیاد سروکار خواهید داشت. راحت‌ترین راه برای اجیر کردن یک Albion Contractor، خریدن Deep Profiler tech upgrade است.

Clan Kelley: دسته دیگری از قلدر های آدمکش که با آن‌ها سروکار خواهید داشت، افراد Clan Kelley هستند. برای عضوگیری کسی را با قابلیت Uninformed Access-Clan Kelley پیدا کنید تا بتوانید به راحتی در اطراف حرکت کنید. Deep Profiler tech upgrade را برای این یکی هم نیاز خواهید داشت.

بعد از این که این افراد را وارد تیم خود کردید، می‌توانید هر طور که دلتان می‌خواهد اعضای جدید را انتخاب کنید (حتی می‌توانید افراد را بر اساس لباس یا مدل موی مورد علاقه‌تان انتخاب کنید) فقط یادتان باشد که روی اهداف کوتاه مدت تمرکز کنید و دنبال قابلیت‌های مورد نیازتان بگردید.

ظرفیت تیم

ظرفیت تیم شما ۴۵ نفر است. این تعداد شامل Operativeها و اعضای احتمالی (Potential Recruits) یا همان افرادی که در لیست عضوگیری (Recruits List) خود ذخیره کرده‌اید نیز می‌باشد. این حداکثر تعداد افراد است که شما می‌توانید برای تیم خود انتخاب کنید، ولی شما می‌توانید بسیار زودتر از این هم تیم خود را کامل کرده و به عضو گیری پایان دهید.

همان طور که قبلا هم گفتیم: بر اساس نیازهای فوری خود عضوگیری کنید. اگر اعضای فعلی تیم شما  برای  مأموریت یا هدف بعدی مناسب هستند، نیازی به گرفتن عضو جدید نیست.

حذف کردن عضوی از Operativeها یا Potential Recruitها 

شاید از یکی از افراد تیم خود خسته شده‌اید یا شاید هم لیست اعضای احتمالی (Potential Recruits) را با مدل موهای جالب به جای مهارت‌های مفید پر کرده‌اید، و حالا منوی تیم شما پر شده. شما می‌توانید هم Operativeها و هم Potential Recruitها از تیم را حذف کنید.

برای این کار در منوی تیم خود، فردی  که می‌‌خواهید حذف کنید را با Highlight کردن مشخص کنید؛ اگر Operative است آن را Edit کنید و اگر Potential Recruit است View را انتخاب کنید. در Screen بعد شما می‌توانید Retire Operative یا Abandon Recruitment را انتخاب کرده و او را از تیم خود حذف کنید.

در این‌جا راهنمای بازی Watch Dogs: Legion و نحوه‌ی ساخت تیم به پایان رسید. برای مشاهده‌ی سایر بخش‌های راهنمای بازی Watch Dogs: Legion با ما همراه باشید.

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton