راهنمای Sekiro: Shadows Die Twice | راهنمای شکست باس‌ها [بخش سوم]

Sekiro: Shadows Die Twice

در این قسمت از راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice پرونده باس‌‎فایت‎های بازی را خواهیم بست. ما در این مطالب سعی کرده‎ایم شما را متوجه نوع و استراتژِی مبارزه با هر باس کنیم و امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع بوده باشد. با بازی رایانه همراه قسمت پایانی راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice باشید.

توجه : راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice شامل اسپویل است.

How to Beat Great Shinobi Owl in Sekiro | USgamer

Great Shinobi Owl

این نبرد یکی از سخت‌ترین چالش‌ها در بازی Sekiro: Shadows Die Twice است. عموما، این نقطه از بازی جایی است که شما را آزمایش می‌کند تا بداند آیا به روشی که میازاکی (Miyazaki) مد نظر داشته بازی می‌کنید یا خیر؟ برای این نبرد و بسیاری از نبرد‌های آتی، هدف شما نزدیکی به حریف و ضربه زدن با شمشیر یا کاتانای خود است تا وقتی که یکی از ضربات شما را دفع شود. بعد از آن، در فاز دفاعی فرو روید تا وقتی که ضربات حریف تمام شود. ضربات را دفع کنید تا وقتی که موقعیتی برای یک ضربه مناسب پیدا کنید و به تکرار این کار، ادامه دهید.

 •  مثل خیلی از حریف‌های سرسخت بازی، owl دارای posture است که سرعت بازیابی بالایی دارد. سعی کنید دفاع بی‌نقصی به حملات سنگینش داشته باشید، سپس سعی در شکستن و کم کردن posture او کنید.
 •  اگر Owl موفق شود که posture شما را بشکند، سعی در حمله‌ای ناگهانی برای گرفتن شما خواهد کرد که در صورت موفقیت اکثر مواقع شما را خواهد کشت. پس با تمام سرعتی که می‌توانید به سمت عقب جاخالی بدهید. باید موفق شوید که از حمله جان سالم به در ببرید و هنگامی که به سمت شما تیرهای مخصوص خود را پرتاب می‌کند، نزدیک شوید و یک یا دو ضربه به او بزنید. بعد از این برای یک حمله از بالای سر تلاش خواهد کرد که به شما فرصت بسیار مناسبی می‌دهد. تیرها را دفع کنید و در هنگام فرود آمدنش جاخالی دهید، سپس چندین ضربه به او وارد کنید.
 •  هنگامی که owl کمبوی خود را اجرا می‌کند، می‌چرخد و با پشتش به شما ضربه می‌زند، بارانی از firecracker‌ها را بر سر شما فرو خواهد ریخت و شما را قطعه قطعه خواهد کرد. سعی بر دفاع کردن نکنید، به سادگی به سمت عقب جاخالی دهید و هنگامی که این حرکت را اجرا کرد، برای غافل‎گیر کردن او آماده باشید و با ضربه زدن به او، می‎توانید صدمات جدی وارد کنید.
 •  هنگامی که Owl برای ضربه سهمگینش وارد عمل شد، هنگام پایین آوردن ضربه، به سمت راست یا چپ حرکت کنید و به او چند ضربه وارد کنید.
 •  ضربات عادی او ممکن است به نظر آسان و قابل جاخالی دادن باشند، اما حجم و تنوع زیادی را شامل می‌شوند، پس بهتر است که آن‌ها را دفع کنید. هنگامی که یک بمب سمی را می‎اندازد، ممکن است تمایل داشته باشید که به جلو حرکت کنید و به او حمله کنید، اما گول نخورید. جلوی میل خود را بگیرید و برای حمله بعدی منتظر بمانید. بهتر است در شروع به دویدن به سمت راست یا چپ کنید تا مطمئن باشید که مورد اصابت قرار نخواهید گرفت.
 •  هنگامی که از نزدیکی شما همراه با پشتک زدن دور می‌شود و به سمت شما تیر پرتاب می‌کند، در برابرشان دفاع کنید و به سمت او بدوید. احتمالا سعی در یکی از حملات قدرتمندش خواهد کرد که به شما فرصت مناسبی می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید یک یا دو ضربه وارد کنید. در فاز دوم، تیرها با گاز سمی تعویض می‌شوند، پس منتظر بمانید تا او به سمت شما بیاید.
 •  در طول فاز دوم، در حالی که دست چپش را بالای سرش برده است تا بمب سمی را بیندازد، جاخالی دهید. اگر در هنگام اصابت بمب نزدیک باشید، برای لحظه ای گیج می‌شوید و امکان صدمه خوردنتان فراهم می‌شود، پس از آن نقطه دور شوید.

Divine Dragon | Sekiro Shadows Die Twice Wiki

Divine Dragon

با فهمیدن روش کار، Divine Dragon آسان‌ترین باس‎فایت بازی است. برای فاز اول، به سمت نزدیک‌ترین جایی بروید که سر اژ‌دها آن‎جا است و ضربه وارد کنید. در نهایت، اژدهایان تیره‌تر ظاهر خواهند شد تا به شما حمله کنند اما تا زمانی که تحرک لازم را داشته باشید، نباید مشکلی وجود داشته باشد. مواظب درخت بزرگی که خودش را روی شما می‌اندازد باشید که باید سریعا جاخالی دهید. در فاز دوم، همه چیز اندکی جدی‌تر می‌شود اما نه خیلی. اژدها تمام حملاتش را انجام می‌دهد؛ به سادگی و حفظ آرامش خود، حملات را دفع کنید و از روی آن‎ها بپرید. به سمت درخت‌ها بدوید و به بالای درختی که اطرافش جرقه می‌زند، بروید. رعد و برق را مهار کنید و به سمت اژدها بگیرید تا صدمه وارد کنید. چندین بار این کار را تکرار کنید.

در انتها، Divine Dragon حملات رگباری و بی‌وقفه‎اش را شروع می‌کند. تا جایی که می‌توانید دفاع کنید یا از روی حملات بپرید و در مواقع مورد نیاز از heal استفاده کنید. هنگامی که stamina او رو به اتمام رفت، بار دیگر به بالای درخت جرقه‌زن بروید و با وارد کردن حملات کار را تمام کنید.

Sekiro Demon of Hatred - How to Find and Defeat the | GameWatcher

Demon of Hatred

این باس‎فایت‌ بزرگ، باس مخفی بازی Sekiro: Shadows Die Twice است و یک چالش بسیار بزرگ نیز محسوب می‎شود. قبل از آن‌‎که حتی نبرد را شروع کنید، باید بدانید که این نبرد بسیاری از قوانینی که بازی تاکنون حفظ کرده است را می‌شکند. اولا، تا حدودی به علت اندازه‌اش، دفاع در برابر حملات این باس‎فایت، استراتژی مفیدی نیست زیرا اکثر آن‌ها حتی هنگامی که زمان‌بندی دقیقی داشته باشید، همچنان به شما صدمه وارد می‌کنند. همچنین، وارد کردن صدمه به posture این باس فایت، تقریبا بی‌نتیجه است، مگر آن که vitality بسیار پایینی داشته باشید. پس باید به روش اصلی و قدیمی بازی Souls برگردیم که شامل بازی به شدت دفاعی، اجتناب از تک تک ضربات دشمن و حملات به موقع می‎شود.

 •  ممکن است خلاف منطق به نظر برسد، اما در حقیقت هنگامی که از او دور هستید، خطرناک‌ترین حالتش را دارد. زیرا می‌تواند آتش بر شما بباراند و یا با impunity شما را شلاق بزند. به همین دلیل، باید در هر فرصت به نزدیکی او دویده و هنگامی که به او نزدیک هستید، مراقب باشید. هنگامی که علامت بالای سرش نمایان شد بپرید، سپس به سمت جایی که متوقف شده است بدوید. در فاز سوم، دوبار این حرکت را پشت سر هم انجام خواهد داد، پس مواظب باشید.
 •  هنگامی که خودش را آتش می‌زند و به بالا می‌پرد، با سرعت به عقب بدوید و به محض فرود آمدنش، بپرید و به سمت او قلاب کنید. باید بتوانید به این روش چند ضربه وارد کنید.
 •  هنگامی که Demon با پرش از شما دور می‌شود، احتمالا می‌خواهد یکی از حملات دوربُردش، مثل fire-throw یا کمبو شلاقش را انجام دهد. که شکمش را برای حملات باز می‌گذارد. به جلو بدوید، منتظر علامت بمانید و بعد چهار یا پنج ضربه وارد کنید.
 •  در بین تمام فاز‌های Demon، حملات از راه دور با شلاقش بیشتر از بقیه موارد اجازه حمله می‌دهند. منتظر بمانید، به چپ یا راست جاخالی دهید و بعد پنج یا شیش بار ضربه بزنید.
 •  هنگامی که زیادی برایش مزاحمت ایجاد کنید، Demon چند حمله دارد که از آنان استفاده خواهد کرد و تک تک آن‎ها به شدت می‎توانند به شما صدمه بزنند. اگر سعی کرد یکی از پاکوبی‌هایش را انجام دهد، سعی کنید به سمت پایی که استفاده نمی‌کند بچرخید. با این عمل باید حرکتش مقدار زیادی خطا رود و موقعیت مناسبی برای شما فراهم کند. اگر به نظر می‌رسید که نمی‌توانید از ضربه اجتناب کنید، به راحتی در جای خود ثابت بمانید و ضربه را منحرف کنید. همچنان می‌توانید دو یا سه ضربه وارد کنید که خیلی بهتر از از دست دادن دو سوم جانتان است.
 •  هنگامی که سعی کرد کوبیدن پای دوتایی را سریع انجام دهد، به عقب جاخالی دهید و منتظر ضربه دوم بمانید تا تمام شود. سپس خود را به جلو پرتاب کنید و ضربه بزنید.
 •  بین ضربات از راه نزدیک، خطرناک‌ترین ضربه کمبو چهارگانه sweep و پاکوبی است. اگر سریع باشید، می‌توانید از روی دو ضربه اول بپرید اما روش بهتر و پیشنهاد ما منحرف کردن دو ضربه اول، صدمه خوردن از اسلحه‌ گرم او، منحرف کردن پاکوبی سنگین و بعد دویدن سریع به سمت چپ است. ضربه آخر خطا خواهد رفت و به شما اجازه می‌دهد چندین ضربه وارد کنید.
 •  در فاز دوم، بعد از پرتاب آتشینش، Demon معمولا روی یک پا بلند می‌شود و دوپا را بر زمین می‌کوبد و جهنمی را در جلوی خودش درست می‌کند. هنگامی که دیدید در حال بلند کردن پشت خود است، به چپ یا راست و به سمت او بدوید و به محض کوبیدن پا بر زمین، به هوا پریده و به سمت او قلاب کنید و ضربات را وارد کنید.
 •  در شروع فاز سوم، Demon شروع به چرخش می‌کند و اطراف خودش را با ستون‌هایی از آتش می‌پوشاند. برای این نوع حمله، پیشنهاد می‌کنیم فرار کنید زیرا این ضرباتی که به دنبال این حرکت زده می‌شوند، به راحتی قابل جاخالی دادن هستند. هنگامی که دوباره شروع به انجام این حرکات کرد، باید در حدی نزدیک باشید که اهمیتی نداشته باشد و به ضربه زدن خود ادامه دهید.
 •  اگر Demon شروع به پرتاب fireball به سمت شما کرد، به چپ یا راست و به سمت او بدوید. بعد از هشتمین fireball، ضربه زدن آسان می‌شود.
 • از بین حملاتی که Demon کمتر استفاده می‌کند، تکل زدن و ضربه‌زدن با کف دستانش است. اگر توقع این حملات را نداشته باشید می‌توانند صدمه زیادی به شما وارد کنند. اگر حس کردید در موقعیت بدی هستید، سعی کنید به جای جاخالی دادن حمله را دفع کنید. این کار باعث می‎شود که جان کمتری از دست بدهید و از طرفی هم از مقدار نوار سلامتی باس، اندکی کاسته می‎شود.

Isshin Ashina en Sekiro: cómo derrotarle fácilmente y estrategias

Isshin Ashina

این که Isshin Ashina سخت‌ترین باس‎فایت بازی است یا نه، صرفا سلیقه شخصی است. اما نمی‌توان کتمان کرد که مبارزه با او حتی با معیار‌های From Software هم فاصله زیادی دارد. به همین دلیل، باید دو فاز اول مبارزه را به خوبی فرا گرفته باشید تا شانسی در برابر دو فاز دوم، که بی‌رحمانه سخت هستند، داشته باشید. در برابر Genichiro، با آن که مدتی از آخرین مبارزه شما می‌گذرد، باید بتوانید حدودا راحت او را شکست دهید. تنها حرکات او با Mortal Blade است و می‌توانید به سادگی پشت سر او بدوید تا ضربه اول را جاخالی دهید و در برابر ضربه دوم به چپ یا راست جاخالی دهید. کمبوی پنج‌گانه او همچنان به شدت قابل سوءاستفاده است. اگر بتوانید هر ضربه را دفع کنید، می‌توانید از حمله پرش به جلو او جاخالی دهید. فقط مواظب ضربه خطرناک sweep که گاهی به دنبال آن می‌زند، باشید.

 •  برای فاز اول، مراقب دو حمله خطرناکش باشید. هنگامی که شمشیرش در دستش قرار دارد و علامتی بالای سرش ظاهر شده است، می‌خواهد دوباره خود را پرتاب کند. ضربه اول را دفع کنید و ضربه دوم را mikiri کنید یا جاخالی دهید.
 • هنگامی که شمشیرش را پنهان می‌کند، می‌خواهد یک بار به بالا پریده و sweep کند. ضربه اول را دفع کنید و بعد، هنگام ظاهر شدن علامت، پریده و آنقدر ضربه بزنید تا صدمه قابل توجهی به posture او وارد کنید.
 • حرکت مورد علاقه او، یک کمبوی چهارگانه از ضربات آرام شمشیر است. اگر بتوانید همه ضربات را دفع کنید، خیلی زود او را شکست خواهید داد.
 • هنگامی که مخفیانه شمشیرش را شارژ می‌کند، تا آخرین ثانیه صبر کنید و بعد در حین حرکت، پریده و به او لگد بزنید.
 • هنگامی که شمشیرش را مخفی می‌کند و سپس برای یک لحظه سرش را می‌دزدد، حرکت sweep را انجام نخواهد داد. به جای آن، دو کمبویی که حتی اگر ضرباتش را دفع کنید همچنان صدمه وارد می‌کند را اجرا خواهد کرد. سعی کنید جاخالی بدهید.
 • فاز دوم isshin یکی از سخت‌ترین نقاط بازی است، پس اگر مدتی سر این نبرد گیر افتادید، تعجب نکنید. با این حال، چندین نقاط ضعف دارد. اولا، بسیار به استفاده از ضربه از بالای سر naginata و خنجر زدن علاقه دارد که می‌توانید به راحتی جاخالی دهید و او را مجازات کنید.
 • از طرف دیگر، معمولا تمام کمبو‌های خود را یا با یک پرش رو به جلو تمام می‌کند. اگر بتوانید این حرکات را پیش‌بینی کنید، به راحتی می‌توانید از آن‌ها سوءاستفاده کنید، هرچند پیش‌بینی این حرکات کار بسیار دشواری است.
 • حرکت ویژه‎ی او، ظاهر بسیار ترسناکی دارد اما هنگامی که زمان‌بندی آن را بدانید، به راحتی قابل مقابله است. صرفا پریده و به صورت او ضربه بزنید.
 • یکی از حملات اذیت کننده این نبرد، هنگامی اتفاق می‌افتد که به سمت عقب می‌پرد و با استفاده از naginata به سمت شما حمله می‌کند، اما می‌توانید از این حمله استفاده کنید و میزان خوبی صدمه وارد کنید. حمله را دفع کنید و سپس به سمت او بدوید. احتمالا در این لحظه در حال بیرون آوردن اسلحه خود است، به سمتی جاخالی دهید و به او ضربه بزنید.
 • فاز سوم او به نظر کابوس‌وار می‌رسد اما در حقیقت، اگر از تیراندازی رعد و برق او سوءاستفاده کنید، بسیار از فاز دوم آسان‌تر است. هنگامی که به سمت عقب و در هوا می‌پرد، منتظر باشید و دقت کنید که اسلحه او در نور احاطه می‌شود یا خیر. اگر شد، بپرید، ضربه را به ناچار بخورید و حمله کنید تا میزان قابل توجهی صدمه وارد کنید. سپس به او نزدیک شوید و حملات خود را ادامه دهید. به استراتژی فاز دوم اتکا کنید که به زودی برنده خواهید شد.

بالاخره راهنمای باس‎فایت‎های بازی Sekiro: Shadows Die Twice به پایان رسید. در این راهنما تمام باس‎های بازی گفته و مطرح نشدند؛ اما سعی شد تا مهم‎ترین‎ها را به شما نشان دهیم و امیدواریم از آن بتوانید به خوبی استفاده کنید. نظر شما درباره راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice چیست؟

فهرست راهنمای بازی Sekiro Shadows Die Twice

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton