راهنمای قدم به قدم Demon’s Souls | بخش اول

شما برای بازی Demon’s Soul حتما به یک راهنمای گا‌به گام نیاز خواهید داشت، در عین اینکه به احتمال زیاد یکی از بهترین بازی‌هایی است که تابه‌حال منتشر شده، یکی از سخت‌ترین آن‌ها هم هست و اگر تابه حال چیزی شبیه به آن را امتحان نکرده باشید به راحتی ممکن است چندین ساعت وقت صرف کنید تا صرفا بفهمید کجا باید رفت و چکار باید کرد. درحالیکه تنها دانستن چند راهنمایی کوچک می‌تواند شما را از ساعت‌ها گم شدن میان طبقات هزاتومانند بازی، تله هایی که درون خودشان هم تله های دیگری دارند و دشمنانی که اگر به ترتیب درستش بازی نکرده باشید به شما شلیک خواهند کرد، نجات دهد. پس با راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls با من و بازی رایانه همراه باشید.

در اینجا، ما درمورد اینکه هر بخش را چطور تمام کنید، چطور تمام غول‌های مراحل آخر را شکست دهید حرف می‌زنیم و تمامی آن آیتم‌هایی را که باید در حین بازی جمع کنید، مشخص می‌کنیم. این یک راهنمای کلی از بازی Demon’s Soul ساخته شده از روی ورژن اصلی پلی استیشن ۳ است . بازی در حال حاضر در حال ارتقا برای ورژن پلی استیشن ۵ است و هرچند که چند تغییر جزیی در مورد آیتم‌ها و و چند چیز کوچک دیگر اعمال شده، بخش بزرگی از بازی دست نخورده مانده درنتیجه آنچه در مورد پلی استیشن ۳ گفته شده برای ورژن جدید نیز همچنان صادق است.

ساخت کاراکتر


قبل از اینکه بروید سر بازی، یک سری چیزهایی هست که باید درمورد ساخت کاراکتر بدانید. ده کلاس وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، هرکدامشان نقاط قوت و ضعف مخصوص به خودشان را دارند. اکثر مواقع، هرکدام به نوبه‌ی خود کارآمد است، اما برای تازه‌واردها یکسری کلاس‌ها از بقیه بهترند. توصیه‌ی ما یک شوالیه است، به خاطر دفاع و قدرت زیادش یا یک جادوگر یا یکی از اعضای خاندان سلطنتی، به خاطر حملات جادویی از راه دورشان، یا یک سرباز که می‌تواند به شما کمک کند به سبک مبارزه‌ی آزاد بازی عادت کنید.
مهم‌ترین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که کلاس شخصیت شما، باعث نمی‌شود که به یک سری ویژگی‌ها یا ابزار خاص محدود شوید. کلاس‌ها صرفا به این خاطر وجود دارند که در ابتدای بازی به شما یک سری نقاط قوت مشخص بدهند. یک جادوگر می‌تواند سلاح‌های فلزی سنگین کسب کند و خودش را تا حد یک مبارز بی‌همتای سبک آزاد ارتقا دهد و برعکس. پس آنقدر‌ها هم نگران کلاس شخصیتتان نباشید.

آموزش


بعد از آن که کاراکتر خود را ساختید، از بخش آموزش شروع می‌کنید جایی که به شما بسیاری از روش های کارکرد بازی را آموزش می‌دهند. اینجا در مورد چگونگی جمع کردن آیتم‌ها، چگونگی استفاده از حملات سبک و سنگین، چگونگی درمان شدن (و استفاده از آیتم‌ها) و درمورد پیچیدگی‌های مرگ به شما آموزش می‌دهند. این بخش سیری خطی دارد، پس از آن بهره ببرید تا حال و هوای بازی دستتان بیاید. دشمنان پیش‌رویتان را از بین ببرید، مسیر را دنبال کنید و برای خواندن نشانه‌های روی زمین توقف کنید. این نشانه‌ها نکاتی درمورد اینکه چگونه باید بازی کنید، به شما نشان خواهند داد. مهم‌ترین دست‌آوردشان این است که با فشار دادن دکمه‌ی سمت راستی روی کلاسی بازی، می‌توانید روی دشمنان خود قفل کنید. بعدها سپاسگذار این گزینه‌ خواهید بود.
از اینجا بروید داخل، دشمنانتان را از میان برداشته و راهی را دنبال کنید که به سمت طبقه‌ی بالا می‌رود. سپس لازم است که کلون در را به سمت چپ بیندازید (که در اینجا یاد می‌گیرد که طی افتادن آسیب خواهید دید) بعد هم باید به یک منطقه‌ی پوشیده از علف که درخت هم دارد وارد شوید. در انتهای این منطقه، می‌توانید یک شمشیر را که زیر یک سقف از زمین بیرون زده، ببینید. از آن استفاده کنید تا بخش دوم آموزش را به اتمام برسانید.
به دنبال کردن این راه ادامه دهید و شمشیرزنی را تمرین کنید: بین استفاده‌ی یک دستی و دو دستی از سلاح‌تان تغییر دهید و یاد بگیرد که چگونه به شکل مناسبی دفاع کنید.
بعد با یک سری پله‌ی دیگر مواجه می‌شوید که به سمت بالا می‌روند، بروید بالای برج. وارد منطقه‌ی مه‌آلود شده، بپیچید سمت چپ و باز از پله‌ها بالا رفته تا برسید به اولین مبارزه با باس این قسمت.

مبارزه با باس Vanguard


نکته‌ی مهم در مورد مبارزه با این باس: از همان اول قرار است بمیرید. این یکی از حقه‌های متعددی است که بازی به شما می‌زند. در حقیقت شما می‌توانید همینجا این باس را بکشید، اما بخش بسیار بزرگی از بازیکن‌ها خواهند مرد و این اصلا عیبی ندارد.
اگر واقعا قصد دارید که باس را از میان بردارید، بهترین روش این است که پشتش بچسبید و هر وقت که پرید هوا عقب نشینی کنید. بسته به اینکه چه سلاح یا سلاح‌هایی دارید، ممکن است بتوانید از راه دور به آن حمله کنید. در غیر این صورت، برای وارد کردن آسیب بیشتر سلاحتان را دو دستی بگیرید و سعی کنید حمله‌هایش را دوام بیاورید تا بتوانید بروید پشت باس. باس می‌تواند با دو ضربه شما را بکشد، پس عملا باید بی‌نقص بازی کنید تا بتوانید از Vanguard بگذرید.

توجه کنید که اگر بمیرید به حالت روح وارد خواهید شد، یعنی سلامت شما بسیار کاهش خواهد یافت، که به نوبه‌ی خود تجربه‌ی عالی است برای اینکه یاد بگیرید چطور می‌توانید با میزان سلامت کم دوام بیاورید. در هر حال چه شکستش بدهید، چه بمیرید می‌روید به Nexus که حکم Hub World بازی را دارد. می‌روید آنجا تا سطحتان را بالا ببرید، سلاح‌هایتان را بهبود ببخشید و چند آیتم بخرید.

وقتی که حس کردید آماده هستید، با Crestfallen Warrior (مردی که یک هاله‌ی آبی دارد) صحبت کنید و بعد بروید سراغ کمانداران Small King که پشتش ایستاده‌اند. از آنجا می‌روید به اولین مرحله‌ی بازی به اسم کاخ Boletarian. مننتظر قسمت دوم راهنمای قدم به قدم Demon’s Souls باشید.

راهنمای قدم به قدم Demon’s Souls

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton