راهنمای‌ گام‌به‌گام Demon’s Soul | راهنمای منطقه‌ی Boltaria

بازی Demon’s Soul اصلا راحت نیست، اما راهنمای‌ گام‌به‌گام Demon’s Soul کار را برای شما ساده خواهد کرد. پس با من و بازی رایانه همراه باشید.

 کاخ Boltarian راهنمای‌ گام‌به‌گام ۱-۱ __ دروازه‌های Boltaria

به محض آن‌که بازی را شروع کنید، در مقابل یک سازه‌ی غول‌پیکر قرار خواهید گرفت. هدف شما این است که دروازه‌ی بزرگ مقابل‌تان را باز کنید. البته اینطوری‌ هم نیست که به سمتش بروید و انتظار داشته باشید که خودبه‌خود باز شود. بروید جلو به سمت پله‌ها و بعد بپیچید به سمت چپ. آنقدر به رفتن ادامه ‌دهید که از گودال بزرگ‌ روی زمین رد شوید و برگردید داخل.

دست‌آخر وارد ساختمان می‌شوید، مقابل شما تعدادی پله وجود دارد. در سمت راست پلکان، یک سری بمب‌های آتشین پنهان شده‌اند که بی‌بروبرگرد باید آن‌ها را بردارید: این‌ها در مبارزه با Boss این‌ مرحله خیلی به کارتان خواهند آمد.

بروید طبقه‌ی بالا. از در مه‌آلود عبور کنید و هم‌چنان به بالا رفتن ادامه دهید. هدف شما این است که تمام راه را به سمت بالا طی کنید. فقط در اواخر راه مراقب تخته‌سنگی که از پله‌ها پرت می‌شود پایین باشید.

فعلا بیخیال دیوار مه‌آلود سمت چپی شده و مستقیم پیش بروید، از یک پلکان طولانی‌ باید بروید پایین. تقریبا در نیمه‌های راه یک ایوان هست که به بیرون راه دارد. زنجیرهای این قسمت را ببرید و به پایین رفتن ادامه دهید، جایی که یک راه میان‌بر وجود دارد. یادتان نرود که Cling Ring را بردارید (و فعالش کنید). Cling Ring در حالت روح سلامت شما را افزایش خواهد داد. بعد برگردید عقب و تمام راه را بروید بالا، این بار وارد قسمت مه‌آلود شوید.


این راه را تا انتها بروید، از دشمنی که پشت چند بشکه پنهان شده هم بگذرید تا برسید به یک دو راهی (یادتان باشد می‌توانید از راه پله بروید به پاگرد تا یک NPC به نام اوستراوا (Ostrava) را نجات داده و Thief’s Ring را از پشت سرش بردارید). مسیر سمت راست می‌رسد به یک بازرگان، مسیر مستقیم راهی است که باید انتخاب کنید. هم‌چنان به پیش‌روی ادامه بدهید تا اینکه به پله‌هایی برسید که به سمت بالا می‌روند (اگر از پله‌های سمت راست بروید پایین، به اوستراوا برخورد می‌کنید که می‌توانید از دست Dreglingها نجاتش دهید).

راه را به سمت بالا ادامه داده از یک دروازه‌ی مه‌آلود دیگر عبور کنید. تکه چوبی که حایل صخره شده را بشکنید تا صخره بغلتد پایین و تعداد زیادی از دشمنانتان را که به سمت شما می‌آیند، نابود کند. آن‌قدر بروید تا برسید به یک پل. بروید جلو و توجه دشمنانتان را جلب کنید، بعد پس بکشید تا اژدهای قرمز (‌Red Dragon) رد شود. آن‌قدر این جلو و عقب رفتن را تکرار کنید تا دشمنانتان همه از بین بروند، سپس اهرمی که در طرف دیگر پل را قرار دارد را بکشید. این اهرم، دروازه‌ی اصلی را که در ابتدای این مرحله از بازی قرار داشت، باز می‌کند.

بعد از آن به یک سری دیگر از پله‌ها می‌رسید که یک‌سره تا سطح‌زمین پایین می‌روند. در حین پایین رفتن مراقب باشید و حواستان به Hopliteها که موجودات لزج‌مانند و زره‌پوشی هستند، باشد. باید از پشت به آن‌ها حمله کنید. وقتی به پایین پله‌ها رسیدید اهرم را بکشید، این کار یک راه میانبر را به مقصد دروازه‌ی غول‌پیکری که در نقطه‌ی شروع بازی با آن مواجه شدید، هویدا می‌کند. از میان مه‌ عبور کنید تا به اولین مبارزه‌ی واقعی‌تان با یک Boss برسید.

مبارزه با Phalanx

از آنجا که باید بیشتر مدت مبارزه، Hopliteهای کوچکتر اطراف غول را از میان بردارید، پس این یک نبرد معمولی نیست. Hopliteها همگی دور غول جمع شده‌اند و نمی‌گذارند به او حمله کنید. آن بمب‌های آتشینی را که به شما توصیه کرده بودیم جمع کنید را به یاد دارید؟ حالا باید از آن‌ها استفاده کنید. تمام بمب‌ها را به سمت Hopliteها بیندازید تا اکثرشان از بین بروند. وقتی که همه‌ی آن‌ها مردند شما می‌توانید مستقیم بروید به سراغ Boss.

اینجا یا باید از جادو استفاده کنید، یا دو دستی با سلاحتان به Boss ضربه بزنید تا میزان‌ آسیب ورودی افزایش یابد. هیولا به خودی‌خود خطرناک نیست، اما آن حریف‌های کوچکتر بدجور کار را سخت می‌کنند. اگر بمیرید، دفعه‌ی بعد خبری از بمب‌ها آتشین‌تان نخواهد بود، پس تمام تلاشتان را بکنید که همان دفعه‌ی اول هیولا را بکشید.

بعد از آنکه غول مرد، با Archestone تماس برقرار کنید تا بتوانید برگردید به Nexus و سطح‌تان را بالا ببرید. باید بروید طبقه‌ی بالا تا با Monumental هایی که در بالای Nexus واقع شده‌اند صحبت کنید. سپس با خدمتکار سیاه‌پوش (Maid In Black) حرف بزنید تا سطح‌تان برود بالا. وقتی که آماده‌ شدید بروید سراغ Archestone تا به مکان مبارزه برگشته و به قسمت بعدی بروید.

(همچنین ما توصیه می‌کنیم که از ابتدای معبد طوفان‌، که به نام ۱_۴ نیز شناخته می‌شود چون اولین مرحله از چهارمین Archestone است، شمشیر Cresent Falchion+1 را بردارید. دقیقا بلافاصله بعد از اولین دروازه‌ی مه، بپیچید سمت چپ از داخل ساختمان رد شده و پشت آن کنار یک اسکلت سیاه‌رنگ Dual_katana، می‌توانید این شمشیر را پیدا کنید. این سلاح با جادو بهتر می‌شود و در قسمت‌های اولیه خیلی به کارتان خواهد آمد.)

راهنمای گام‌به‌گام Phalanx Archestone 1_2، شاهراه 

بخش ۲_۱ از نظر راهی که برای رسیدن به Boss باید طی کنید خیلی ساده است. در اصل باید از پل بزرگ پیشِ‌رو بگذرید. و صد البته که گفتنش از انجام دادن آن راحت‌تر است. اول بروید به سمت اتاق پر از Hopliteها و از آن عبور کنید.

قبل از آنکه رد شوید، باید به شما درمورد اژدهای قرمزی که مامور گشت‌زنی روی پل است، هشدار دهیم. اژدها بالای هر بخش پل پرواز می‌کند و دور می‌زند. در نتیجه کاری که شما باید بکنید این است که به محض این‌که اژدها رد شد، از آن بخش رد شوید. هم‌چنین درآوردن تمام زره‌تان هم می‌تواند به شما کمک می‌کند، چون که وزنتان کمتر شده می‌توانید تندتر بدوید. اصلا و ابدا برای جمع کردن هیچ Item‌ نایستید مگر آن‌که اژدها همان‌ لحظه رد شده باشد.

وارد منطقه‌ی پیش‌ رو شده، برویید پایین به سمت منطقه‌ی زیرزمینی پل. اینجا باید آنقدر در سالن به جلو پیش بروید تا برسید به یک راهرو در سمت راست که شما را می‌برد به قسمت بعدی. در طی مسیر چند دشمن و تعدادی سگ حضور دارند، پس با احتیاط آن‌ها را از سر راه بردارید. در آخر این قسمت، درست بعد از راهی که می‌رود به سمت بالا یک بازرگان ایستاده است.

وقتی که رسیدید بالا به اولین طبقه‌ی پل، بچرخید عقب و یک گروه چهار نفره از کمانداران را که شروع به تیراندازی به شما می‌کنند را از میان بردارید. بعد بروید طبقه‌ی بالا تا کمان‌ کوتاه دوتکه را برداشته و از میان مه رد شوید.


بعد، دشمنان سر راهتان را نابود کرده و پشت ارابه منتظر بمانید. به محض آن‌که اژدهای قرمز رد شد، شروع کنید به دویدن. سعی کنید در سمت راست پل بمانید و وقتی که رسیدید به گاری‌ پر از بشکه، توقف کنید. تا وقتی که اژدها رد شود آن‌جا بمانید بعد تمام راه را بدوید سمت ارابه. اگر کمی شانس بیاورید، اژدها تعدادی از دشمنان سر راهتان را که پشت سر شما دویده‌اند روی پل، از بین خواهد برد.

تا زمانی که حس کردید آماده‌اید به این کار ادامه دهید، سپس راه جلوی پایتان را گرفته بروید جلو. بروید طبقه‌ی بالا تا چند Item جمع کنید (و اگر بتوانید Crystal Gecko را قبل از در رفتن بگیرید سطح سلاح‌هایتان را بالا می‌برد. پس اگر امکانش بود سعی کنید از فاصله‌ی دور به آن شلیک کنید) و حواستان به در قفل شده‌ی نزدیکتان هم باشد، (برای باز کردن آن به حلقه‌ی آهنی کلید‌ها احتیاج دارید. می‌توانید بعدتر آن را بردارید و در را باز کنید) وقتی آماده‌اید از میان مه رد شوید تا به مبارزه‌ی بعدی با هیولای Boss برسید.

هیولای برج شوالیه


هیولای برج شوالیه غول‌پیکر است و ضربه‌هایش حسابی محکم‌اند، اما به آن اندازه که به نظر می‌رسد سخت نیست. مهم‌ترین کاری که لازم است قبل از رفتن به سراغ هیولا انجام دهید این است که همه‌ی کماندارانی را که در اطراف هستند، نابود کنید. از یکی از پلکان‌های اطراف بالا رفته و آنقدر چرخ‌ بزنید تا همه‌ را از میان بردارید و در عین حال، از حملات دور بُرد برج شوالیه در امان بمانید.

وقتی که همه مردند بروید سمت Boss و او را بکشید به سمت مرکز میدان. مطمئن شوید که سلاح مبارزه‌تان را در حالت دو دستی گرفته‌اید ولی روی آن قفل نکنید. پشت سرش بمانید و آن‌قدر به دو مچ پایش ضربه بزنید تا اینکه یک ماده‌ی آبی رنگ از آن‌ها بزند بیرون.

به این کار ادامه دهید تا جایی که Boss بیفتد زمین. حواستان باشد عقب بکشید تا روی شما نیفتد و شما را لِه نکند. بعد پشت هم و بی‌وقفه به سرش ضربه بزنید تا آسیب جدی به او وارد شود. این فرآیند را چندین و چند بار تکرار کنید (بسته به نوع سلاحی که دارید) تا بالاخره هیولا بمیرد.

برگردید به Nexus تا سطح‌تان را بالاتر ببرید.

قبل از آنکه به مرحله‌ی ۳_۱ بروید، باید ابتدا یک Archdemon (آخرین Boss دنیای بازی) را سلاخی کنید، پس ما توصیه می‌کنیم که میانبر بزنید به دنیای بعدی، یعنی Stonefang Tunnel. در انتهای بازی به مبارزه‌ی ۳_۱ برمیگردم.

راهنمای‌ گام‌به‌گام Demon’s Soul

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton