راهنمای‌ گام به گام Demon’s Soul | بخش سوم

راهنمای‌ گام به گام Demon’s Soul کار را برای شما ساده خواهد کرد و تمام آنچه که نیاز دارید تا بازی را تکمیل کنید، به صورت کامل به شما آموزش می‌دهد. پس با من و بازی رایانه همراه باشید.

راهنمای گام‌به‌گام تونل Stonefang 2_1: سرزمین آهنگران

در ابتدای مرحله‌ی ۱_۲، بروید به سمت بالا. به سکو‌های بی‌حرکت اتاق کناری دقت کنید. کمی بعد به این نقطه بازخواهیم گشت. در عوض بروید به سمت سازه‌ی بزرگ پیش‌رویتان. مراقب تخت‌سنگ‌هایی که به سمت پایین می‌افتند، باشید.

بروید داخل، از میان‌ معدن‌چی‌های سخت‌پوست‌، سگ‌ها و مامور چاق بگذرید. سپس از میان راهروی باریک بروید طبقه‌ی بالا. دو پلکان دیگر را هم بروید بالا تا یک دروازه‌ی بزرگ بسته‌ای که در سمت دیگر یک سکوی‌کار واقع شده، در دیدرستان قرار بگیرد. در طرف دیگر این سکو یک مامور چاق ایستاده، اگر دلتان خواست او را از میان بردارید. سپس از روی سکو بپرید پایین، بعد با اهرم ور بروید تا دروازه باز شود. حالا از آن عبور کرده، راهی را که آمده‌اید برگردید و از میان مه عبور کنید.

دو طبقه بالا بروید، با یک گروه بزرگ از معدن‌چی‌های سخت‌پوست روبه‌رو می‌شوید. یک مسیر مه‌آلود می‌بینید که در سمت راست شما قرار دارد، فعلا آن را بیخیال شوید. راستی، مراقب دریاچه‌ی پر از ماگمایی که در سمت راست قرار دارد و در حال حاضر چیزی سد راه آن شده، باشید. آن‌قدر مسیر را به طرف معدن‌چی‌ها ادامه‌ بدهید تا بروید بیرون.

از همین‌جا بروید سمت راست، یک اهرم خواهید دید که کشیدنش باعث فعال شدن آن سکوهای چرخانی می‌شود که قبلا به آن اشاره کردیم. سکوی کار را خراب کنید تا برسید به معدن‌چی اِد (Ed). اِد یک NPC است که با استفاده از موادی که در اطراف دنیای بازی یافت می‌شود، سلاح‌هایتان را بهبود خواهد بخشید. حالا برگردید به همان‌جایی که یک گروه بزرگ از معدن‌چی‌های سخت‌پوست بودند و از میان مسیر مه‌آلود کنارشان عبور کنید.


مسیر را ادامه داده، از اتاق معدن‌چی‌ها رد شوید تا برسید به یک منطقه‌ی بزرگ را باز. به اینجا که رسیدید، در یکی از گوشه‌ها بپیچید به چپ، به دو معدن‌چی‌ برخورد می‌کنید که به سمت شما سنگ پرتاب می‌کنند. به سمتشان دویده حواسشان را پرت کنید، بعد عقب بروید تا یکی‌یکی آن‌ها را نابود کنید.

مسیر پشت سرشان را دنبال کنید تا برسید به بخشی که روی یکی از سازه‌هایش پر است از مارمولک‌های آتشین. بعد در جهت مخالف آن بروید پایین. همینطور به پایین رفتن ادامه داده از کنار سگ‌ها عبور کنید تا برسید به یک گروه دیگر از معدن‌چی‌ها. در اینجا آخرین اهرمی که باید آن را بکشید، کنار یک چرخ‌ آسیاب ِ گردان قرار دارد. کشیدن آن باعث می‌شود تا آب روی مواد مذابی که راه‌تان را سد کرده‌ بودند، بریزد.

برگردید عقب به مقصد همان دریاچه‌ی ماگمایی که حرفش را زدیم (مکان آن که جلوی آخرین دروازه‌ی مه‌آلود بود) و مسیر تازه‌ ایجادشده را دنبال کنید. بروید طبقه‌ی بالا. اینجا با مسیر جدیدی مواجه می‌شوید که می‌رود پایین، جایی که یک مامور چاق دیگر جلوی یک دروازه‌ی مه‌آلود را گرفته و در اطرافش تعداد زیادی بشکه چیده است.

منتظر بمانید تا خودش بشکه‌ها را نابود کند، بعد او را شکست دهید یا اینکه خیلی ساده بدوید و از میان دروازه رد شوید. آن‌قدر بروید تا برسید به یک آسانسور بزرگ، اهرم را بکشید تا با آسانسور بروید پایین، جایی که Boss در انتظار شماست.

هیولای عنکبوت زره‌پوش


از دو راه مختلف می‌توان عنکبوت زره‌پوش را شکست داد: راه آسان یا راه سخت. راه آسان از این قرار است که در یک نقطه‌ی دور از دسترس عنکبوت ایستاده، پنجاه تیر به او شلیک کنید. این روش بدون‌شک یک استراتژی بدون هیجان و کمی مسخره محسوب می‌شود، اما ما به شدت آن‌ را توصیه می‌کنیم. برای انجام آن، سمت چپ بایستید و پشت یک جسد که دورش تار پیچیده شده سنگر بگیرید. از اینجا تقریبا هیچ آسیبی به شما وارد نخواهد شد و به راحتی می‌توانید Boss را شکست دهید (فقط چند دقیقه طول می‌کشد)

در غیر این صورت، باید تمام تلاش خودتان را بکنید تا از زیر گلوله‌های آتشین و تارهایی که به سمت شما پرتاب می‌کند در بروید، برسید نزدیک عنکبوت زره‌پوش و با چند ضربه‌ی مستقیم به او حمله کنید. بعد یا باید چند ضربه را تحمل کنید، یا دفاع کنید و یا بغلتید روی زمین و جاخالی بدهید تا بتوانید ضربه‌زدن را از سر بگیرید. استفاده از Sticky White Slime می‌تواند به شما کمک کند، این Item را بعد از پیدا کردن می‌توانید روی سلاحتان اعمال کنید تا موقتا به آن خاصیت جادویی داده و آسیب وارده‌اش را بیشتر کنید.

راهنمای گام‌به‌گام Archestone عنکبوت زره‌پوش ۲_۲ : شهر تونل‌ها


قبل از آن جلوتر بروید، باید برگردید به Nexus و به جز لوازم ضروری، همه‌چیز را تخلیه کنید. تمام موارد آپگرید، زره یا اسلحه‌هایی که لازمشان ندارید را بگذارید آن‌جا. چون در این بخش باید کلی Item سنگین برداشته و حمل کنید. بعد برگردید به ۲_۲، بروید جلو و بعد بپیچید به سمت چپ. حواستان به ارابه‌های منفجر شونده باشد، بدوید و زود از کنارشان رد شوید تا موقع انفجار در محدوده‌ی آن‌ها نباشید.

از مامور چاق گذشته، سوار آسانسور شده و اشباح سیاه (Black Phantoms) را بفرستید جلو. با آسانسور بروید بالا، دوتا از آن‌ها (به دلایلی که نمی‌دانیم) می‌پرند پایین درون گودال. بعد دوباره با آسانسور بروید پایین تا وارد گودال Crystal Gecko‌ها بشوید. بعد از آنکه آن‌ها را کشتید، می‌توانید بارها و بارها به این ناحیه برگردید تا مهمات جمع‌آوری کنید.

بعد از اتمام کار، با آسانسور تمام راه را برگردید بالا. مسیر را گرفته آنقدر بروید تا برسید بیرون. اینجا باید از سمت راست بپرید پایین، از کنار همان Rock Worm که سمت راست شما واقع شده است. بپرید پایین و مطمئن باشید که می‌روید پشت ‌Bearbug غول‌پیکری که مقابل پتچز (Patches)، یک کارکتر NPC نشسته است. اگر بروید پشتش، به شما صدمه‌ای نخواهد زد. به محض آن که او را کشتید، بکشید عقب و منتظر انفجار جسدش باشید. بعد حلقه‌ی مقاومت در برابر آتش را از جایی که او قبلا نشسته بود، بردارید.


هم‌چنان به پایین پریدن ادامه دهید تا برسید به یک N‌PC دیگر، مردی که کنار صخره ایستاده و Sharpstone و Hardstone را می‌فروشد. همینطور به پایین رفتن ادامه دهید تا برسید به جایی که مثل یک قبرستان Rock Worm به نظر می‌رسد، در نزدیکی آن یک دروازه‌ی مه‌ قرار دارد.

از دروازه رد شده، وارد تونلی خواهید شد که از بس گیج‌کننده است احتمالا باعث می‌شود خودتان را ببازید. اما نگران نباشید، در راه پیش‌رو ما با شما هستیم. از ابتدا مستقیم بروید تا برسید به دوراهی، اینجا بپیچید به چپ. در ادامه می‌رسید به یک دوراهی دیگر که تحت حفاظت یک Bearbug است، اینجا را می‌توانید بروید به هر سمتی که دل تنگتان خواست!

بعد در دوراهی بعدی، بروید راست و راه را ادامه داده کمی بعد بپیچید چپ. همین راه را بروید تا بالاخره برسید به یک منطقه‌ی باز که از آنجا بپرید پایین. (یادتان باشد قبل از پایان آخرین مسیر طولانی، شمشیر Dragon Long Sword +1 را بردارید، این سلاح بسیار قدرتمند است.) در نظر داشته باشید که این منطقه پر است از غنائم عالی، اما راهی که ما گفتیم کوتاه‌ترین و سریعترین راه ممکن به سمت انتهای تونل است.

بپرید پایین، Rock Worm های درون اتاق گِرد را کشته و تونل جلوی رویتان را ادامه دهید. به خاطر داشته باشید، اگر در Archestone قبلی بپیچید به سمت راست، می‌توانید دوباره به همین اتاق پر از Rock Worm ها برسید. از این اتاق دوّار بروید در تونل مقابل، بپیچید سمت چپ تا یک گروه‌ دیگر از Rock Worm ها را بکشید و هم اینکه یک جفت Hands of God را بردارید. بعد در جهت مخالف بروید تا با Boss بعدی روبه‌رو شوید.

 هیولای آتش‌انداز (Flamelurker)

برخلاف عنکبوت زره‌پوش، برای این Boss نمی‌شود استراتژی راحتی را استفاده کرد. این هیولا بسیار خطرناک است و آسیبی که شعله‌هایش وارد می‌کند بالاست، اما معمولا در جغرافیای نقشه گیج می‌شود، که یعنی راه برای حمله به آن باز خواهد بود. به محض آنکه از میان مه عبور کردید، از جادو یا یک سلاح دوربرد دیگر برای حمله‌ به آن استفاده کنید. هیولا به سمت شما خواهد آمد.

سپس درحالی که در مقابل ضرباتش جای خالی می‌دهید بدوید پشتش تا چند ضربه‌ی مستقیم به او وارد کنید. اگر جادو داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید از پس این Boss برآیید. با جادو می‌توانید در یک فاصله‌ی نسبتا دور ایستاده و با هر حمله آسیب بیشتری وارد کنید. اگر یک سلاح خوب که میزان آسیب وارده‌ی بالایی ندارد، در اختیار دارید، جنگ تن‌به‌تن توصیه‌ی خوبی نخواهد بود در نتیجه بهتر است با جادو وارد شوید.

هیولای خدای اژدها (Dragon God)


قسمت بعدی مستقیما می‌رود به جنگ با یک Boss دیگر. این بار با خدای اژدها روبه‌رو خواهید شد و خوشحال باشید چرا که اصلا به سرسختی Flamelurker نیست. باید در این جنگ تمرکزتان را بگذارید روی رسیدن به حاشیه‌های چپ و راست این ناحیه، یعنی جاهایی که بتوانید با منجنیق‌ها به هیولا شلیک کنید.

قلق کار این است که فقط وقت‌هایی که چشم‌های Boss زردرنگ شده و به سمت دیگری نگاه می‌کند، حرکت کنید. وقتی که چشم‌هایش سرخ باشد، یعنی دارد حمله می‌کند. در ابتدا به سمت راست رفته، منتظر باشید تا رویش را برگرداند، بعد خرده‌سنگ‌ها را کنار بزنید. آن‌قدر این کار را ادامه دهید تا برسید به منجنیق‌. بعد از آنکه به او شلیک کردید، بروید طبقه‌ی پایین و تمام این فرآیند را تکرار کنید تا برسید به منجنیق دوم. بازهم به او شلیک کنید.

بعد وقتی که افتاد زمین، به شاخ او ضربه بزنید اما مراقب نفسش باشید، می‌تواند به شما آسیب بزند. منتظر باشید تا نفسش ناپدید شود بعد به شاخ ضربه زده سریع بکشید عقب. چند باری این را تکرار کنید تا بالاخره هیولا از بین برود. بعد از آنکه Boss از میان رفت، منطقه را بگردید و هر Item ایی را که ممکن است از زیر دستتان در رفته باشد، جمع کنید.

راهنمای‌ گام به گام Demon’s Soul

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton