داستان بازی Gears of War 4

در ادامه بررسی داستان بازی Gears of War، به نسخه چهارم این مجموعه رسیدیم و در این مطلب قصد داریم تا داستان بازی Gears of War 4 را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. با بازی رایانه همراه باشید تا داستان بازی Gears of War 4 را به شما معرفی کنیم.

قصه‌ای نو

پس از تجربه اتفاقات مختلفی که در نسخه Gears of War 3 رخ داد، حالا به ۲۵ سال بعد می‌رویم. در طی این سال‌ها شاهد آن بودیم که COG دوباره شکل گرفته و انسانیت توانسته خود را به خوبی بازسازی دوباره کند. در طی این سال‌ها روز حمله لوکاست‌ها تبدیل به یک موضوع غیر قابل فراموشی برای انسان‌ها شده است.

همان طور که در قسمت قبلی مشاهده کردیم، برای نابودی لوکاست‌ها و لمبنت ها، تیم COG مجبور شد تا از امواج انرژی استفاده کند و همین مسئله باعث شد تا ذخایر امولشن از بین برود و حالا انسان‌ها مجبور شده‌اند تا به سراغ انرژی‌های پاک آمده و از آن استفاده کنند. برای نجات جان آدم ها، تصمیمی گرفته می‌شود تا شهرهایی با دیوارهای بلند ساخته شود تا انسان‌ها در این شهرها زندگی کنند و اجازه‌ای هم برای خارج شدن از شهرها وجود نداشت.

در این بین تعدادی از گروه Stranded با COG روابط خوبی برقرار کرده اند. Stranded گروهی هستند که بعد از اتفاقات Hammer of Dawn که باعث از بین رفتن گروه عظیمی از لوکاست‌ها شد، برخی از افراد بی خانمان شده و همین موضوع باعث شد تا آن‌ها از COG متنفر شوند. حالا با گذشت سال‌های متمادی این تنفر از بین رفته اما هنوز این گروه راحت نیستند که زیر کنترل COG به زندگی خود ادامه دهند. به همین دلیل است که تعدادی از مردم هنوز در حواشی شهرها زندگی می‌کنند. به این گروه Outsiderها گفته می‌شد که با حمله به انبارهای ائتلاف مواد مورد نظر خود را به دست می‌آوردند. در بین این دسته از مردم که در حواشی شهرها هستند، می‌توان پسر مارکوس یعنی J.D. و دو دوست باهوش او یعنی دل واکر(Del Walker)  و  کیت دیاز (Kate Diaz) را مشاهده کرد.

بعد از نابودی لوکاست‌ها و لمبنت‌ها شرایط عادی شده و همه اتفاقات به خوبی جلو می‌رود اما ناگهان روستای J.D. توسط موجوداتی که قبلا دیده نشده بودند، در یک شب مورد حمله قرار گرفته و این دسته از موجودات که به Swarm نامیده می‌شوند، توانستند تمامی افراد روستا J.D. را بدزدند. در بین افراد دزدیده شده رئیس روستا و مادر کیت یعنی رینا (Reyna) نیز حضور دارند. در طی اتفاقاتی که در شب حمله رخ داد، J.D. توانست دست یکی از این Swarmها را به دست بیاورد و در داخل آن یک کریستال پیدا می‌کند. او به دنبال راهی بود تا بتواند بفهمد که این موجودات چه هستند. دل به J.D. پیشنهاد می‌دهد که تنها راهی می‌توان می‌توان فهمید این‌ها چه نوع موجوداتی هستند این است که پدر J.D. را پیدا کرده و از او کمک بخواهند.

بازگشت مارکوس

J.D. و دل می‌توانند مارکوس را پیدا کنند. مارکوس که حالا پیر شده پس از ملاقات کردن با پسرش، به او پیشنهاد می‌دهد که بهترین روش برای آزمایش و مقایسه نمونه‌ها بدست آمده این است که جسدهای لوکاست‌هایی را پیدا کنند که COG در پایگاه معدنی نزدیک آن‌ها را دفن کرده است.

مارکوس به پسرش می‌گوید که این کریستال‌ها مشابه همان کریستال‌هایی است که قبلا در بدن لوکاست‌ها دیده است و باید با رفتن به پایگاه این نمونه‌ها را با یکدیگر مقایسه کنند. آن‌ها برای پیدا کردن نمونه جسد لوکاست‌ها حرکت کرده و مسیر خود را به سمت پایگاه معدنی ادامه می‌دهند.

در مسیر پیدا کردن این پایگاه معدنی شاهد آن هستیم که مارکوس حتی توسط یک Snatcher دزدیده شده و بر روی او فرآیندی در داخل یک محفظه صورت می‌گیرد. .J.D و همراهانش موفق می‌شوند تا مارکوس را زنده پیدا کرده و او را نجات دهند. بعد از این اتفاق در طول مسیر است که مارکوس متوجه می‌شود که افرادی که Swarm دزدیده اند، کشته نشده‌اند بلکه در محفظه‌هایی نگهداری می‌شوند تا بتواند از روی آن‌ها Swarmهای بیشتری را تولید کنند.

با بررسی و تحقیق مشخص می‌شود که Swarmها در واقع لوکاست‌ها هستند. مارکوس، پسرش و دل می‌فهمند که پس از اتفاقات نسخه قبلی و بعد از این که دستگاه آدام فنیکس کار خود را آغاز کرد تا باعث نابودی لوکاست‌ها و لمبنت‌ها شود، بسیاری از لوکاست‌ها از این حادثه جان سالم به در برده و نمرده اند، بلکه به وضعیت خاموشی رفته و سپس تبدیل به Swarm‌ها شده اند. آن‌ها می‌فهمند که افرادی که توسط Swarm‌ها دزدیده می‌شوند به محفظه‌هایی برده شده تا تغییر شکل داده شده و در نتیجه تعدادشان را زیاد کنند. تیم مارکوس، دل، کیت و J.D. می‌فهمند که این قضیه و رفتار در رابطه با مادر کیت متفاوت بوده و Swarmها رینا را به یک منطقه دیگر دفن لوکاست‌ها برده‌اند و متفاوت از دیگران با او رفتار کردند.

پایان ناخوشایند

در ادامه داستان بازی Gears of War 4، مارکوس در طول مبارزات خود متوجه می‌شود که دیگر نیروی قدیم خود را ندارد و حالا به نظر می‌آید که باید تجدید قوا کرده و نیاز به نیروی بیشتر دارد. او برای حل این مشکل از یک برج رادیویی قدیمی کمک گرفته و به دوستان قدیمی‌ خود یعنی دیمون برد و آگوستوس کول پیام می‌دهد و از آن‌ها می‌خواهد تا J.D و دوستانش را تا منطقه دفن لوکاست‌ها همراهی کنند.

در طول مسیر و با مبارزه کردن با گروهی از Swarmها در نهایت کیت می‌تواند مادر خود را در لانه دوم Swarm پیدا کند، اما در این لحظه با صحنه ناخوشایندی مواجه می‌شویم. Swarmها رینا را به صورت نیمه جذب شده قرار داده‌اند و حالا او التماس می‌کند تا از روی ترحم او را بکشند و از این زندگی نجات دهند. رینا به کیت می‌گوید که او به شبکه Swarmها متصل شده است و اگر او را از شبکه قطع کنند باعث مرگ‌اش می‌شود اما با این حال او از دخترش می‌خواهد تا او را بکشد و از این وضعیت نجات دهد.

درست همانند اتفاقات بازی‌های قدیمی، در این لحظه نیز اتفاق دیگری درست مثل موقعیت همسر دامینیک  به وجود می‌آید. البته مرگ رینا این بار تفاوت بسیار مهمی با مرگ همسر دامینیک دارد و شاهد یک پیچش داستانی در این اتفاق هستیم.

همه اعضا از پیش کیت و رینا می‌روند تا او بتواند مادر خود را کشته و در واقع او را از این وضعیت اسفناک نجات دهد اما پیش از آن که گروه با کشتن رینا او را از زجری که می‌کشد نجات دهند، کیت این فرصت را پیدا می‌کند تا با مادر خود خداحافظی کند. در همین لحظه است که رینا به کیت یک مدال می‌دهد و به او می‌گوید که آن مدال متعلق به مادر او یعنی مادر بزرگ کیت بوده و حالا وظیفه کیت است که از این مدال محافظت کند. در این لحظه شاهد فضای غم باری در بازی هستیم اما ناگهان متوجه می‌شویم که در پشت مدال، مهر لوکاست‌ها و ملکه آن‌ها یعنی ملکه میرا حک شده! این یعنی میرا مادر بزرگ کیت است.

در اینجا داستان بازی Gears of War 4 به پایان می‌رسد اما متوجه می‌شویم که مجموعه Gears of War وارد خط داستانی جدیدی شده است و باید به دنبال حقیقت ماجرا و ارتباط بین کیت، ملکه میرا و… بود.

حرف آخر

در این مطلب به بررسی داستان بازی Gears of War 4 پرداخته و آن را به شما معرفی کردیم. پایان بندی که در داستان بازی Gears of War 4 نمایش داده شد، حاکی از آن بود که قرار است این داستان ادامه پیدا کرده و شاهد نسخه دیگری از مجموعه Gears of War  باشیم. البته این تفکر اشتباه نبود و در نهایت نسخه بعدی از این مجموعه نیز ساخته شد که در مقالات بعدی داستان آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. خوشحال می‌شویم که نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton