راهنمای The Last of Us 2 | محل Collectible ها [Downtown]

بررسی بازی The Last of Us Part 2

در این راهنمای بازی به بررسی محل تمامی Collectible های عنوان The Last of Us 2 می‌پردازیم. پس با بازی رایانه همراه باشید.

این قسمت از جایی شروع می‌شود که بنزین پیدا نکرده‌اید و نمی‌توانید دروازه‌ی East Gate 2 را باز کنید. ما در راهنمای Downtown خودمان جای تمامی Collectible هایی که در مسیرتان قرار دارند را به شما نشان خواهیم: هجده Artifact ، پنج Trading Card، دو Journal Entry، سه Safe و یک Workbench.

نقشه‌ی Downtown

یافتن نقشه‌ی سیاتل در بازی The Last of Us 2 برای جهت‌یابی در دنیای نیمه باز بازی می‌تواند بسیار موثر باشد، اما اگر نقشه را ندارید هم مشکلی نیست، ما در ادامه تعداد زیادی اسکرین‌شات برایتان گذاشته‌ایم.

The Last of Us بخش دوم، نقشه‌ی ساختمان‌ها و Collectible‌های مرکز‌شهر.

شما از طریق دروازه‌ی Fuck FEDRA وارد بازی شده به سمت غرب می‌روید؛ حالا تمام مرکزشهر در اختیار شماست و می‌توانید در آن گشت بزنید. در ادامه درست مثل درون تصویر نقشه، مرکزشهر را تقسیم‌بندی کرده‌ایم، مسیری را درپیش گرفتیم که از بانک در قسمت جنوبی شروع شده و به گنبد (Doom) ختم ‌می‌شود. نام مکان‌های مسیر به شکل فهرست شده در ذیل آمده:

  1. بانک (Bank)
  2. ساختمان مخروبه (Collapsed Building)
  3.  دادگستری (Courthouse)
  4. کافی‌شاپ (Coffee Shop)
  5. فروشگاه حیوانات خانگی (Pet Store)
  6. فروشگاه موسیقی (Record Store)
  7. دوازه‌ی شرقی ( Gate West 2)
  8. گنبد (Doom)

آن‌ها را می‌توانید به ترتیب دلخواه خودتان انجام دهید، چینش بالا صرفا یک پیشنهاد است: براساس این منطق که از قسمت انتهای جنوبی نقشه شروع کنیم و برویم بالا به سمت شمال شهر تا سر خیابان .۶th Ave تا شما بتوانید کم و بیش مستقیم‌ترین راه ممکن را در پیش بگیرید. اما خب، فضای بازی به شکل یک دنیای باز است درنتیجه هرچه می‌خواهد دل تنگتان بکنید!

FEDRA CENSUS DOCUMENT ARTIFACT

قبل از وارد شدن به مرکزشهر پهناور، ابتدا وارد دروازه‌ی East Gate 2 خواهید شد. بروید درون اتاقکی که زیر تابلوی «عوارضی مرکزشهر» قرار گرفته و کشوی کمد را باز کنید تا FEDRA CENSUS DOCUMENT ARTIFACT را پیدا کنید.

وارد این اتاقک که در نزدیکی Gate East 2 قرار دارد شوید تا CACHE HUNTER NOTE ARTIFACT را پیدا کنید.

 CACHE HUNTER NOTE ARTIFACT

از دروازه بیایید اینجا در مرکزشهر سیاتل، روی زمین به دنبال کیفی بگردید که در آن CACHE HUNTER NOTE ARTIFACT  قرار دارد.

نقشه‌ی مکان CACHE HUNTER NOTE ARTIFACT

به محض ورود به منطقه، نگاهتان می‌افتد روی یک ساختمان که بیشترش فروریخته است. ساختمان در آن‌سوی یک جوی کوچک قرار دارد. بروید به آن‌جا، درون کیسه‌ای  که روی زمین افتاده بگردید تا بتوانید CACHE HUNTER NOTE ARTIFACT را بیابید.

BANK HEIST PLANS ARTIFACT 

بروید به سمت خرابه‌های سالن شهرداری (در تقاطع خیابان .Cherry St و کوچه‌ی ۶th. Ave)، راه را تا رسیدن به ساختمان ادامه‌ دهید.

نقشه‌ی مکان BANK HEIST PLANS ARTIFACT

از اینجا وارد بانک شوید.

بروید به سمت پیشخان، اتاقی را که سر درش نوشته شده «SAFE DEPOSIT LOCKERS» را پیدا کنید.

Collectible این مرحله، BANK HEIST PLANS ARTIFACT درست داخل همین اتاق، روی زمین قرار دارد.

Collectible این مرحله، BANK HEIST PLANS ARTIFACT

در این مرحله با یک فرد مبتلا، در جایی که قبلا ساختمان بانک بوده درگیر می‌شوید. در سمت چپ اتاق، آن سوی دری که روی آن نوشته شده «صندوق امانات» شما BANK HEIST PLANS را که روی زمین افتاده، پیدا خواهید کرد.

BANK SAFE AND CODE

The Bank Safe مرکزشهر.

نمی‌شود آن را ندید، Safe بسیار بزرگ است. Safe در همان اتاق  «SAFE DEPOSIT LOCKERS» که BANK HEIST PLANS ARTIFACT را در آن یافتید، وجود دارد. رمز Safe روی آرتیفکت BANK HEIST PLANS ARTIFACT نوشته شده است:  ۰۶_۲۳_۶۰

BANK ROBBER LETTER ARTIFACT

به محض وارد شدن به درون گاوصندوق، تفنگ شکاری پمپ اکشن را برداشته و BANK ROBBER LETTER ARTIFACT را جمع کنید. این آرتیفکت کنار جعبه ابزار آبی رنگی که در نزدیکی سارق مرده  افتاده است، قرار دارد.

پیشخان کنار جسد را برای پیدا کردنBANK ROBBER LETTER ARTIFACT بگردید.

ANTIQUE RING ARTIFACT

در ضمن، صندوق اماناتی که پشت گردونه‌ی پول‌ها افتاده را برای یافتن  یک سورپرایز کوچک بررسی کنید.

ANTIQUE RING ARTIFACT، پشت گردونه‌ی پول‌ها قرار دارد.

WLF COMMUNITY SUPPLY CHEST NOTE ARTIFACT

نقشه‌ی مکان آرتیفکت WLF COMMUNITY SUPPLY CHEST NOTE ARTIFACT

بروید به سمت بلوکی که روی نقشه مشخص شده است، در نزدیکی تقاطع خیابان .Madison St و کوچه‌ی .۶th Ave  .

WLF COMMUNITY SUPPLY CHEST NOTE ARTIFACT درون کیسه‌‌ای روی زمین افتاده است.

از روی  پله‌های پوشیده از گیاه بروید بالا سپس بچرخید عقب. کیسه‌ای را که روی زمین کنار جعبه‌ی سبز رنگ افتاده، بررسی کنید. اینجا WLF COMMUNITY SUPPLY CHEST NOTE ARTIFACT را پیدا خواهید کرد. (درون جعبه‌ی سبز رنگ را هم بگردید)

LETTER FROM ISAAC ARTIFACT

نقشه‌ی مکان LETTER FROM ISAAC ARTIFACT.

درست پشت تانک منفجر‌شده‌ی آبرام (Abram) یک کیسه و یک نامه‌ی دیگر را خواهید یافت: LETTER FROM ISAAC ARTIFACT

LETTER FROM ISAAC ARTIFACT در بالای پلکان کنار تانک قرار دارد.

DOCTOR UCKMANN TRADING CARD

نقشه‌ی مکان DOCTOR UCKMANN TRADING CARD

در مقابل گنبد، یک ساختمان مخروبه‌ی دیگر خواهید یافت. از پله‌ها بالا رفته، پنجره را بشکنید تا بتوانید از روی سایبان عبور کنید. وقتی به بالا رسید، گاری‌های سبز رنگ را برای یافتن مهمات و DOCTOR UCKMANN TRADING CARD بگردید.

بروید بالا تا DOCTOR UCKMANN TRADING CARD  را پیدا کنید.

EMERGENCY PROTOCOLS MEMO ARTIFACT

نقشه‌ی جایگاه EMERGENCY PROTOCOLS MEMO ARTIFACT

در مرکز پخش جیره‌بندی‌ها، از طریق دروازه‌ی باز بروید داخل و از نردبانی که درست در سمت راست شما قرار دارد بالا بروید. در اولین کیوسک نگهبانی، درون کشو‌ها را برای یافتن EMERGENCY PROTOCOLS MEMO ARTIFACT  وارسی کنید.

بروید بالا و درون کیوسک نگهبانی به دنبال EMERGENCY PROTOCOLS MEMO ARTIFACT بگردید.

آن را بخوانید. بعد از این کار، اِلی (Ellie) روی نقشه‌اش در محل تقاطع خیابان .Spring St و کوچه‌ی .۵th Ave یک علامت سوال خواهد کشید.

RABBI SAUNDERS’ LETTER ARTIFACT

RABBI SAUNDERS’ LETTER ARTIFACT را می‌توانید بعد از عبور از این درب کنیسه پیدا کنید (به‌علاوه‌ی Jewish Calendar Journal Entry)

کنیسه (یا به ‌عبارت دیگر گنبد) یکی از جاهایی است که باید در آن به دنبال بنزین بگردید. بعد از اینکه تانکر را چک کرده و به درون بالکن پریدید، از این در داخل شوید. درون کشو را برای پیدا کردن RABBI SAUNDERS’ LETTER ARTIFACT بگردید.

 Collectible این قسمت، RABBI SAUNDERS’ LETTER ARTIFACT روی میز قرار دارد. تقویم دیواری هم می‌رسد به یک Journal Entry

JEWISH CALENDAR JOURNAL ENTRY

در همان اتاق، نگاهی بندازید به تقویمی که روی دیوار پشت میز نصب شده ‌است. این تقویم شما را می‌رساند به یک JOURNAL ENTRY.

STREET DRAWING ARTIFACT

نقشه‌ی مکان STREET DRAWING ARTIFACT

در کوچه‌ی .۵th Ave، بین خیابان مدیسون (Madison) و ماریون (Marion) یک ایستگاه بازرسی قرار دارد. از نردبان بروید بالا، درون کشو‌های برج دیدبانی سمت راست را بگردید تا STREET DRAWING ARTIFACT را پیدا کنید.

STREET DRAWING ARTIFACT

STREET DRAWING JOURNAL ENTRY

بعد از یافتن آرتیفکت نقاشی خیابانی، پیامی برای شما خواهد آمد مبنی بر این که خودتان یکی بسازید: که یعنی STREET DRAWING JOURNAL ENTRY.

STREET DRAWING JOURNAL ENTRY، بعد از آن‌که STREET DRAWING ARTIFACT (قسمت بالا) را پیدا کردید فعال خواهد شد.

WORKBENCH

مسیرتان را در امتداد دیوار ایستگاه بازرسی ادامه داده، وارد چادر شوید. درون چادر مقداری مهمات و در یکی از گوشه‌های آن یک WORKBENCH خواهید یافت.

جایگاه WORKBENCH مرکز‌شهر، درون چادر.

WLF SAFE HOUSE SUPPLY NOTE ARTIFACT

این پنجره را بشکنید، بروید داخل کافی‌شاپ، روی پیشخان می‌توانید WLF SAFE HOUSE SUPPLY NOTE ARTIFACT را پیدا کنید.

کافی‌شاپ در تقاطع کوچه‌ی .۵th Ave و خیابان .Spring St واقع شده ‌است. یکی از پنجره‌ها را شکسته روی پیشخان دنبال یادداشت بعدی بگردید: WLF SAFE HOUSE SUPPLY NOTE ARTIFACT

WLF SAFE HOUSE SUPPLY NOTE ARTIFACT روی پیشخان قرار دارد.

 BIG BLUE TRADING CARD

درون کافی‌شاپ بروید پشت پیشخوان. زیر تابلوی هات‌چاکلت (‌Hot Chocolate) یک کشو قرار دارد. درون آن را برای یافتن BIG BLUE TRADING CARD وارسی کنید.

BIG BLUE TRADING CARD LOCATION درون یک کشو کنار تابلویی است که دارد هات‌چاکلت تبلیغ می‌کند.

 PET STORE KEY ARTIFACT

در همان اتاق پشتی کافی‌شاپ به مسیر خود ادامه داده بروید به درون سرویس بهداشتی. روی سکویی که برای تعویض پوشک بچه گذاشته شده، می‌توانید کلید مغازه‌ی حیوانات خانگی Barko را پیدا کنید: یعنی PET STORE KEY ARTIFACT

روی سکوی مخصوص تعویض پوشک بچه‌ را بگردید تا PET STORE KEY ARTIFACT را پیدا کنید.

دسته‌کلید بارکو را بردارید. الی روی نقشه‌ی شما یک علامت سوال روی مکان فروشگاه حیوانات خانگی، یعنی تقاطع خیابان .Marion St و کوچه‌ی .۶th Ave، اضافه خواهد کرد.

 JOIN WLF NOTE ARTIFACT

حالا که کلید بارکو را پیدا کرده‌اید، برگردید به کوچه‌ی .۶th Ave، مابین Marion و Madison. علامت‌های «deliveries» را تا درون کوچه‌ی باریک‌تر دنبال کرده، ورودی را پیدا کنید. با استفاده از کلید، قفل را باز کنید و وارد سالن شوید. وقتی که به اتاق اصلی رسیدید، به سمت چپ نگاه کنید تا یادداشت بعدی را که روی دستگاه چاپ‌گر قرار گرفته‌ است، بردارید: JOIN WLF NOTE ARTIFACT

JOIN WLF NOTE ARTIFACT روی پرینتر بزرگ قرار دارد.

NOTE TO INFORMANT ARTIFACT

نقشه‌ی مکان NOTE TO INFORMANT ARTIFACT

در پایین دره، یک کامیون جیره‌بندی FEDRA  غرق شده وجود دارد که آبشار احاطه‌اش کرده است. در پشت کامیون را باز کرده و بروید داخل تا تعدادی قطعه‌ی یدکی (Part) و NOTE TO INFORMANT ARTIFACT را پیدا کنید.

پشت کامیون را وارسی کرده تا NOTE TO INFORMANT ARTIFACT را پیدا کنید.

PLEA TO A FRIEND LETTER ARTIFACT

یکی از جاهایی که باید برای یافتن بنزین آن را بگردید، دادگستری است. بعد از اولین برخوردتان با مبتلایان در این مکان، باید یک قفسه‌ی کتاب را به کناری هُل داده از پله‌ها بروید پایین. از میان راهرو‌های تاریک عبور کرده، از کنار سیستم آسانسورها و چارچوب‌های فلزیاب رد شوید تا روی یکی از دو اسکلت‌ موجود یادداشت را پیدا کنید: PLEA TO A FRIEND LETTER ARTIFACT     

PLEA TO A FRIEND LETTER ARTIFACT روی یکی از دو اسکلت قرار دارد.

 LT. TORRES FINAL MEMORANDUM ARTIFACT

از جایی که ایستاده بودید و به اسکلت‌ها نگاه می‌کردید، ۹۰ درجه بچرخید به سمت چپ. در سمت راست سیستم آسانسور‌ها، یک پنجره می‌بینید که می‌توانید آن را شکسته بپرید بیرون. انجامش دهید.

این پنجره را بشکنید تا LT. TORRES FINAL MEMORANDUM ARTIFACT را پیدا کنید.

در سمت راست شما (زیر رمزی که روی تخته نوشته شده) یک اسکلت دیگر وجود دارد. قمه را از درون سینه‌اش بیرون بکشید. یک یادداشت بیرون خواهد افتاد: LT. TORRES FINAL MEMORANDUM ARTIFACT

جسد را در پی یافتنLT. TORRES FINAL MEMORANDUM ARTIFACT بگردید.

 LIST OF KNOWN WLF AGITATORS ARTIFACT

درهمان اتاق، آخرین کشویی را که درون کمد فایل‌هایی که در سمت چپ شما قرار دارد، جست‌وجو کنید. یک یادداشت دیگر آنجا افتاده است: LIST OF KNOWN WLF AGITATORS ARTIFACT

LIST OF KNOWN WLF AGITATORS ARTIFACT درون کمد فایل‌ها قرار دارد.

 COURTHOUSE SAFE CODE و نشانی خود SAFE

در همان اتاقی که بودید، درست زیر پنجره‌ای که شکستید تا بتوانید وارد این دفتر شوید، یک گاوصندوق‌ وجود دارد.رمز COURTHOUSE SAFE روی وایت‌بورد نوشته شده است، درست بالای اسکلت. رمز این است: ۲۲_۰۷_۷۶

مکان COURTHOUSE SAFE CODE.

 DAS WORT TRADING CARD

DAS WORT TRADING CARD روی نقشه.

درون فروشگاه لوازم موسیقی، به محض ورود می‌تواند در سمت چپ خود کانتر صندوق تسویه را ببینید. بروید به سمت دیگرش و به دنبال DAS WORT TRADING CARD بگردید.

DAS WORT TRADING CARD  درون فروشگاه لوازم موسیقی قرار دارند.

FLO TRADING CARD و SAFE

از سمت غربی خیابان .Madison St شروع کنید تا FLO TRADING CARD را بیابید.

در انتهای غربی خیابان Madison دروازه‌ای قرار دارد. باید از میان آن رد شده، بروید به سمت راست، بچرخید تا برسید به SAFE. رمز آن همانی است که برای باز کردن دروازه‌ی Gate West 2 (یعنی ۰۴۵۱) از آن استفاد کردید. آن را باز کنید و FLO TRADING CARD را از درونش بردارید.

درب SAFE را باز کنید تا Flo Trading Card  را بردارید.

 KNOW IT ALL TRADING CARD

حالا که همه‌ی کارهای دیگر را انجام دادید، می‌توانید با خیال تخت برگردید به دروازه‌ی «Fuck FDRA» که نقطه‌ی آغاز گردش شما در دنیای باز مرکزشهر بود. ژنراتور را روشن کرده، بروید به سمت Serevena Hotel.

KNOW IT ALL TRADING CARD درون هتل هست، وقتی که ژنراتور را روشن کردید می‌توانید وارد هتل شوید.

KNOW IT ALL TRADING CARD روی میز میان دو تخت ‌خواب است.

حالا که وارد هتل شدید، از پلکان بالا رفته مستقیما بروید درون اتاقی که دیوارهایش صورتی است. از آنجا بروید درون اتاق متصل به آن که دیوارهایش آبی است. روی میزی که میان دو تخت‌خواب قرار دارد، می‌توانید KNOW IT ALL TRADING CARD را پیدا کنید.

 WLF RECRUITER JOURNAL ARTIFACT

WLF RECRUITER JOURNAL ARTIFACT درون یک کشو است.

درون اتاق آبی رنگ، اطراف میز تلویزیون را که روبه‌روی تخت‌ها قرار دارد برای یافتن یک یادداشت دیگر وارسی کنید: WLF RECRUITER JOURNAL ARTIFACT

حالا کار شما در Downtown به اتمام رسیده ‌است!

 فهرست راهنمای بازی The Last of Us Part 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton