داستان بازی Gears 5

در ادامه بررسی داستان مجموعه Gears of War، این بار به ایستگاه پنجم رسیدیم و داستان بازی Gears 5 را بررسی خواهیم کرد. با بازی رایانه همراه باشید تا نگاهی به این نسخه بیاندازیم و داستان آن را روایت کنیم.

پیش زمینه

داستان بازی Gears 5 این بار از نگاه شخصیت کیتز دیاز روایت می‌شود که یک Outsider بوده و به تازگی عضو COG شده است. در این نسخه نگاهی به ریشه‌های شخصیت او انداخته و داستان کیتز را متوجه می‌شویم. البته شخصیت های دیگری نیز در این بازی حضور دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جی ‌دی فنیکس، مارکوس فنیکس و دل واکر اشاره کرد.

شروع ماجرا

به دنبال اتفاقات نسخه قبلی، در بازی Gears 5، جی ‌دی، دل و مارکوس به صورت رسمی‌ ‌دوباره به ارتش COG برگشتند و عضو این گروه شدند. کیت نیز حالا به عنوان سر جوخه در حال فعالیت در ارتش COG است. این تیم با تشکیل دادن جوخه‌ جدید دلتا و به خواست دیمون بیرد، به سمت خرابه های آزورا می‌روند تا یک ماهواره از شبکه‌ Hammer of Dawn را بازیابی کنند. پس از انجام این کار اعضا جوخه دلتا به پایتخت یعنی نیو افیرا برمی‌گردند، اما بیرد به آن‌ها اطلاع می‌دهد که هنوز نمی‌توانند ماهواره‌ها را موقعیت یابی کنند. در همین زمان جین به آن‌ها دستور می‌دهد تا از بازیابی شبکه اجتناب کنند. او می‌گوید که آنیا استرود قبل از مرگ این درخواست را داشته که شبکه Hammer of Dawn برای همیشه از بین برود و منحل شود.

در همین زمان جین پیامی ‌دریافت می‌کند که در آن اعلام می‌شود که منطقه Settlement 2 توسط سوارم مورد حمله قرار گرفته است. به همین خاطر او جی‌‌دی را برای کمک به تخلیه‌ کردن این منطقه اعزام می‌کند. پس از وارد شدن به منطقه، متوجه می‌شویم که قبل از این اتفاقات جی‌دی، دل و فاز در Settlement 2 حضور داشتند تا جلوی سرکوب شورش شهروندان را بگیرند. همین مسئله باعث شده بود تا در نهایت شاهد مرگ شهروندان باشیم. فاز در هنگامی‌‌که با دل در حال دعوا و بحث است افشا می‌کند که جی‌دی به او دستور داده بود تا به سمت شهروندان شلیک کند. این موضوع باعث می‌شود تا اعتماد دل و کیت نسبت به جی‌دی از بین برود.

در زمانی که حملات سوارم شدت بیشتری پیدا کرد، جی‌دی به برد دستور می‌دهد تا پیش از زمان مشخص شده، Hammer of Dawn را راه‌ اندازی کند. این اقدام باعث نابودی نیروهای سوارم شد اما Hammer of Dawn با نقص فنی مواجه می‌شود. جی‌دی گروهی از شهروندان را نجات می‌دهد اما پس از ناکامی ‌در نجات لیزی به شدت مجروح شده و آسیب می‌بیند.

تصاویر عجیب

پس از این اتفاقات چهار ماه از داستان بازی Gears 5 می‌گذرد و حالا کیت و دل به یک روستای Outsider واقع در اسکلت Riftworm رفته‌اند تا افراد ساکن این منطقه را متقاعد کرده‌اند تا به COG بپیوندند. رئیس این روستا، اسکار عموی کیت است. او از پیوستن به ارتش امتناع می‌کند اما کمی ‌بعد روستا توسط سوارم مورد حمله قرار می‌گیرد.  در طول نبرد، یک اسنتچر کیت را اسیر می‌کند، در همین زمان او تصاویر زنده‌ای از کنترل کردن نیروهای سوارم را مشاهده می‌کند.

کیت از دست اسنتچر فرار می‌کند اما موفق نمی‌شود عموی خود را نجات دهد. در همین نیروهای کمکی COG به رهبری جی‌دی و فاز وارد روستا شده و آن را تخلیه می‌کنند. کیت با بقیه افراد در تصاویری که دیده صحبت می‌کند. مارکوس به او پیشنهاد می‌دهد تا به یک آزمایشگاه مخفی در نیو هوپ که در شمال قرار دارد، برود تا بتواند جواب سوال‌های خود را پیدا کند. دل تصمیم می‌گیرد تا به کیت برای رسیدن به این آزمایشگاه کمک کند. وقتی به آزمایشگاه رسیدند، مارکوس توضیح می‌دهد که یک دانشمند ارشد به نام نیلز سامسون در اینجا بر روی افرادی که دچار مسمومیت Imulsion شده بودند، آزمایش می‌کرد. آن‌ها سرنخی از نیلز را در کوه کادار، مکانی که قبلا پناهگاه لوکست‌ها بوده، پیدا کردند.

کیت و دل به سمت کوه کادار حرکت کرده و پس از مدتی یک آزمایشگاه مخفی دیگر را در زیر یخ پیدا می‌کنند. در این آزمایشگاه آن‌ها می‌توانند نیلز را زنده در قالب یک سازه هوش مصنوعی پیدا کنند. علاوه بر او، بقایای پرسنل COG و لوکاست های یخ‌ زده نیز در این مکان وجود داشت.

حقیقت

نیلز که حالا یک هوش مصنوعی است در رابطه با اتفاقات مهمی ‌صحبت کرده و پیشینه‌ی زندگی کیت را افشا می‌کند. توضیحات این بخش حقیقت تمامی ‌اتفاقات Gears of War را از ابتدا تا Gears 5 بیان می‌کند. نیلز توضیح می‌دهد که نژاد لوکاست‌ها نتیجه‌ یک آزمایش‌ ژنتیکی محرمانه بود. در حقیقت نیلز با دستکاری DNA بچه‌های آلوده شده به Imulsion و ترکیب کردن آن‌ها با موجودات بومی‌ منطقه Hollow توانسته نژاد لوکاست‌ها را ایجاد کند. نیلز همچنین می‌گوید که ملکه میرا در حقیقت یک انسان بود که نسبت به Imulsion مصونیت کامل داشته و به واسطه ژنتیک خود می‌توانسته لوکاست‌ها را کنترل کند.

در آزمایشگاه میرا با یکی از دانشمندان وارد رابطه شده و حامله می‌شود. با این حال زمانی که دختر میرا یعنی رینا به دنیا آمد، دختر بچه با کمک پدر خود از آزمایشگاه فرار می‌کند و میرا با رهبری لوکاست‌ها علیه دانشمندان قیام می‌کند و باعث استقلال لوکاست‌ها می‌شود. در اینجا متوجه می‌شویم که میرا مادر واقعی رینا است و بعد از مرگ رینا نیز حالا کیت ملکه لوکاست‌ها است.

کیت وقتی متوجه شد این حقیقت می‌شود از نیلز تقاضا می‌کند تا ارتباطات ذهنی‌اش (Hivemind) را با سوارم قطع کند. برای انجام این کار نیلز، کیت را درون یک ماشین اسکن مغزی قرار می‌دهد. این ماشین که به یک موجود خفته به نام متریاک متصل است، با موفقیت کیت را از هایومایند سوارم جدا می‌کند.

بازگشت ملکه رینا

همین فرآیند باعث احیا شدن مادر کیت، یعنی رینا می‌شود. چون هوشیاری او همچنان در هایومایند قرار داشته. نیلز پس از این اتفاق فرار می‌کند و اعلام می‌کند که عمدا رینا را احیا کرده است تا سوارم‌ها کاری را که لوکاست‌ها شروع کرده بودند را به پایان برسانند. نیلز اما خیلی زود، قبل از فرار از آزمایشگاه توسط متریاک احیا شده نابود می‌شود و کیت و دل نیز این متریاک را می‌کشند. کیت می‌فهمد که حالا رینا ملکه جدید سوارم‌ها است. کیت قصد دارد تا برای نابودی او و سوارم‌ها دوباره Hammer of Dawn را فعال کند.

در ادامه داستان بازی Gears 5، گروه برای از بین بردن سوارم‌ها قصد دارند تا دومین Hammer of Dawn را فعال کنند. بیرد با جوخه به واسگار می‌روند، جایی که برنامه فضایی سری اتحاد جمهوری‌های مستقل در آن جا بوده. در این منطقه بیرد با عضو سابق جوخه یعنی گارون پادوک همکاری می‌کند. پادوک حالا رهبر گروهی از عشایر بازمانده در صحرا است. پادوک بیان می‌کند که برنامه فضایی اتحاد جمهوری‌های مستقل یک موشک را با ماهواره Hammer of Dawn بارگذاری کرده و حالا آماده شلیک است. این موضوعی بود که COG و اتحاد جمهوری‌های مستقل آن را مخفی کرده‌اند.

همچنین پادوک می‌گوید که افزایش هوشمندی سوارم‌ها به خاطر احیای رینا است. جین، دل و بیرد مسئول فعال ‌سازی دوباره Hammer of Dawn می‌شوند. جی‌دی و فاز نیز برای کمک کیت می‌آیند و جی‌دی به خاطر اتفاقات گذشته از کیت و دل عذرخواهی می‌کند.

در نهایت جوخه موفق به سوار کردن و پرتاب موشک می‌شوند و نشان‌های هدف گذاری شده مورد نیاز برای کنترل Hammer of Dawn را به دست آورند. کمی ‌‌بعد اما آن‌ها توسط یک سوارم عظیم به نام کراکن مورد حمله قرار می‌گیرند. در نهایت اما اعضای گروه به سختی می‌توانند از دست این موجود فرار کنند و پادوک با هلیکوپتری آن‌ها را به خانه بر می‌گرداند.

پایان موقت

گروه پس از بازگشت به نیو افیرا، برای راه ‌اندازی  Hammer of Dawn نقشه می‌کشند. در همین زمان، جین کیت را دستگیر کرده و به زور کیت را به هایوماند سوارم متصل می‌کند و آن‌ها را تحت کنترل در می‌آورد. اما پیش از این که او بتواند کاری انجام دهد، سوارم به نیو افیرا حمله می‌کند. رینا که حالا تبدیل به ملکه سوارم‌ها شده، به کیت، جی‌دی و دل حمله می‌کند. کیت حالا مجبور است تا یکی از دو دوست خود یعنی جی‌دی یا دل را نجات دهد. در اینجا به شما اجازه داده می‌شود تا از بین دل یا جی‎‌دی یک نفر را انتخاب کنید.

کیت و کسی که نجاتش دادید، مسیر را ادامه می‌دهند اما توسط یک کراکن مورد حمله قرار می‌گیرند. سربازان بازمانده از کراکن شکست می‌خورند اما در نهایت همراه رباتیک جوخه یعنی جک، خود را قربانی می‌کند. جک خود به عنوان یک نشان هدف ‌گذاری شده برای Hammer of Dawn معرفی می‌کند و داخل دهان کراکن می‌رود، همین کار باعث می‌شود تا ماهواره کراکن را نابود کند.

در پایان داستان بازی Gears 5 و پس از تمام شدن این ماجرا مارکوس به کیت هشدار داد که رینا بر می‌گردد و کیت نیز با دور انداختن گردنبند لوکاست که مربوط به مادرش بود، جواب می‌دهد که این بار ما زودتر به سراغ آن‌ها می‌رویم.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به جدیدترین نسخه منتشر شده از سری Gears of War انداخته و داستان Gears 5 را بررسی کردیم. در کامنت‌ها به ما بگویید که پس از تجربه این بازی چه احساسی داشتید و چه بخش هایی از داستان بازی برای شما جذاب بود. همین طور بگویید که بین دل و جی‌دی کدام یک را نجات دادید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton