راهنمای گام‌به‌گام Demon`s Souls | بخش پنجم

راهنمای‌ گام به گام Demon’s Soul کار را برای شما ساده خواهد کرد و تمام آنچه که نیاز دارید تا بازی را تکمیل کنید، به صورت کامل به شما آموزش می‌دهد. پس با من و بازی رایانه همراه باشید.
راهنمای گام‌به‌گام Shrine of Storms 4-1 – حاشیه‌ی جزیره (Island’s Edge)
مهم‌ترین چیزی که در Shrine of Storms باید مراقبش باشید، هیولاهای Storm Beast هستند که در اطراف پرواز کرده و به سمتتان زوبین پرتاب می‌کنند. اگر سلاح دوربردی در اختیاردارید، الآن بهترین موقعیت برای استفاده از آن محسوب می‌شود. در ضمن داشتن یک شمشیر Dragon Longsword یا یک کمان Crescent Falchion ارتقا یافته هم ضرری ندارد. پیش بیفتید و از پله‌ها بروید بالا. مراقب اسکلت‌ها باشید. سعی کنید یکی‌یکی دخلشان را بیاورید (Thief’s Rings اینجا حسابی به دردتان می‌خورد). قبل از دروازه‌ی مَه، از سمت راستتان Talisman of God را بردارید. این Item به شما اجازه خواهد داد تا Miracle اجرا کنید.
از میان مَه عبور کرده بروید جلو. با یک چهره‌ی آشنا روبه‌رو خواهید شد. بله درست می‌بینید، خود Vanguard، هیولای مرحله‌ی آموزش اینجاست! در مقایسه با آن موقع، شکست دادنش مثل آب خوردن است. به‌طور خلاصه، باید بروید پشتش، چند ضربه بزنید، بعد وقتی‌که دارد حمله‌ی stomp (لِه) کردنش را اجرا می‌کند، بکشید عقب. سپس از ‌پرده‌ی مَه‌آلودی که پشت Vanguard قرار داشت عبور کنید تا بازی را ادامه دهید. این را بدانید که اگر از راهی که زیر Vanguard واقع‌شده است بروید، به بخشی خواهید رسید که دیوارهایش خیالی است. در این بخش می‌رسید به کمان Compound Long Bow که یکی از بهترین کمان‌های بازی است. حتماً آن را بردارید.
بعد از عبور از مه چند پله بالا بروید. به یک نردبان بر خواهید خورد. از نردبان بروید بالا. در اینجا باید مطمئن باشید درجه‌ی Health شما پُر است، چراکه ممکن است چندتایی زوبین از بالا نوش جان ‌کنید. در بالا بپیچید راست، از کناره‌ی سکو بپرید پایین تا برسید به خرابه‌های زیر آن. حالا دوباره روی آن بغلتید تا برسید به سطحی حتی پایین‌تر، که راهی به جلو بازخواهد کرد.
این راه باریک را در امتداد دماغه ادامه بدهید. درعین‌حال حواستان به زوبین‌های Storm Beast ها هم باشد. بعد می‌رسید به Gold Skeleton ها. یا آن‌ها را نابود کنید یا دورشان بزنید. درهرحال به راهتان ادامه دهید. از میان مه گذر کرده، بروید به درون راهرویی که زیر پله‌های پیش رویتان قرار دارد. حواستان را جمع کنید، چراکه سر راهتان یک تله‌ی فشاری وجود دارد. اگر روی آن پا بگذاری سه تیر از جلو به سمت شما شلیک خواهد شد، پس باید سپرتان را بالا نگه‌دارید.
در سمت راست، راهی هست که می‌رود پایین و منتهی می‌شود به چند پله. یک اسکلت سیاه Dual Katana که در میانه‌ی مسیر قرار دارد. آن را کشته، آماده‌ی رویارویی با Boss شوید.
هیولای Adjudicator
خوشبختانه Adjudicator هم یکی دیگر از Boss های راحت بازی محسوب می‌شود. چند استراتژی مختلف برای شکست دادنش وجود دارد اما این را بدانید که تنها راه آسیب زدن به این هیولا ضربه زدن به سر اوست. این بدین معناست که شما یا می‌توانید بروید در یک نقطه‌ی مرتفع و با تیر به سرش شلیک کنید، یا اینکه می‌توانید بروید به منطق پست‌تر میدان نبرد، به شکم زخمی‌اش حمله کنید تا هیولا بیفتد زمین و سرش در دسترس شما قرار بگیرد تا بتوانید چند ضربه‌ی درست‌وحسابی به سرش بزنید.
روش دوم سریع‌تر جواب می‌دهد. با روش اول اگر بتوانید در جای مناسبی بایستید امنیت بیشتری خواهید داشت. اگر از روش دوم استفاده می‌کنید، یادتان باشد در حین حمله به شکمش باید سلاحتان را دودستی بگیرید. بعد که روی صورتش به زمین افتاد، با تمام قوا به سرش ضربه بزنید تا خیلی زود از پا دربیاید. اگر هم کمان به دست در نقاط بالاتر ایستاده‌اید، باید حواستان به حملات دوربرد زبان هیولا باشد. سنگر بگیرید تا از آسیب دیدن در امان بمانید. این را هم یادتان باشد که Boss می‌تواند زمین‌های اطرافتان را تخریب کند.
راهنمای گام‌به‌گام Archstone4-2 از هیولای Adjudicator- مسیر The Ritual’s Path
می‌توان گفت که این بخش سخت‌ترین قسمت بازی محسوب می‌شود، صرفاً وجود تاریکی و دشمنان سرسختش برای صحت چنین نظری کافی است؛ بگذریم از سکوهای باریکی که می‌توانند باعث مرگ زودهنگام شما شوند. بروید جلو، بعد بروید بیرون. به سکوی زیرین وارد شوید. پایتان را بگذارید روی صفحه‌ی فشاری تا بتوانید وارد سازه‌ی تاریک شوید.
به انتهای این بخش بروید. یک Reaper را داس به دست خواهید دید. پشت‌ سر Reaper یک عبادتگاه قرار دارد که درون آن با یک صفحه‌ی فشاری دیگر روبه‌رو خواهید شد. پایتان را روی آن بگذارید تا یک در مخفی در آن‌سوی اتاق باز شود. بروید بیرون، از کنار جسد هیولاهای مرده‌ی Storm Beast ها بگذرید و با احتیاط اسکلت‌هایی را که سر راهتان قرار می‌گیرند را یکی‌یکی از بین ببرید.
از میان مه عبور کرده از پله‌های باریک بروید پایین. سپرتان را از همان ابتدا بالا نگه‌دارید چراکه Shadowlurker های این قسمت پرتوهای بسیار قدرتمندی را به سمت شما پرتاب خواهند کرد. در مقابل حملات آن‌ها باید ابتدا دفاع کرده، بعد ناگهانی به سمتشان هجوم ببرید. همین راه را به سمت پایین ادامه دهید تا به یک دروازه‌ی مه دیگر برسید. از آن رد شوید تا برسید به یک قسمت بیرونی. آن را ادامه دهید، در آخر به درون ساختمان بر خواهید گشت. در اینجا یک Reaper به همراه تعداد بیشتری Shadowlurker ها در انتظار شما هستند. پشت سرشان تونل دیگری وجود دارد که می‌رود پایین‌تر، تونلی که به اتاق Phosphorescent Slug منتهی خواهد شد.
اینجا باید در پی آن باشید که بروید به سمت دیگر اتاق. از راهروی باریک عبور کنید، Sticky White Slime را بردارید و بپیچید راست. بعد بروید به آن راهی که می‌رسد به یک تونل، همانی که به نظر می‌رسد یک‌‌ شئ براقی آن را روشن کرده است. به راهتان ادامه دهید، از پله‌ها بروید پایین. می‌رسید به Boss بعدی.
هیولای Old Hero
هیولای Old Hero عملاً یک پخمه است، چراکه کور است، یعنی فقط می‌تواند صدایتان را بشنود. اگر Thief’s Ring را دستتان کنید می‌توانید راحت بروید پشت سرش، به او ضربه بزنید و بعد وقتی‌که او دارد تنوره می‌کشد، تندی عقب بکشید. جاخالی بدهید و این فرآیند را چند بار تکرار کنید تا راحت او را از پا بیندازید.
اگر به هر دلیلی انگشتر را ندارید، باید مطمئن شوید که هنگام حرکت در اطراف هیولا راه می‌روید نه اینکه بپرید. بروید پشتش. از حملات دوربرد استفاده کنید، بعد بروید پشت ستون‌ها تا میان خودتان و هیولا سدی قرار داده باشید.
هیولا در مقابل سم هم ضعیف است. می‌توانید با استفاده‌ی مکرر از Poison Cloud او را به‌راحتی cheese کنید. بدیهی است که باید در این جنگ سلاحتان را دودستی بگیرید تا در هر ضربه، میزان بیشتری آسیب وارد شود. چند ضربه به شما اصابت خواهد کرد اما اگر سریع جاخالی بدهید احتیاجی به اجرای حرکات دفاعی نخواهید داشت.
استراتژی‌های مختلفی وجود دارد اما ما توصیه می‌کنیم که حتماً از Thief’s Ring استفاده کنید چراکه عملا این نبرد را تبدیل می‌کند به آب خوردن.
هیولای Storm King
بالاخره رسیدیم به قسمت بعدی. این هم یک Boss است و اگر از قبل آماده‌ی این رویارویی شده باشید آن‌قدرها هم سخت نیست. از همین اول، پیشنهاد ما این است که با خودتان یک کمان بیاورید. ترجیح ما کمان Compound Long Bow است (که در مرحله‌ی ۱-۴ به دستش آوردید). قبل از شروع نبرد چیزی حدود ۱۰۰ تیر را در ترکش خود بگذارید.
در ابتدای نبرد باید تمرکزتان را بگذارید روی اینکه تا می‌توانید Storm Beast ها را از میان بردارید. این حرکت هنگامه مواجه با Storm King حسابی کار را برایتان را راحت خواهد کرد. حتماً مطمئن شوید که انگشتر Thief’s Ring را که برای نبرد مرحله‌ی قبل دستتان کرده بودید، بیرون بیاورید تا Storm Beast ها به سمتتان هجوم بیاورند.
باید متمرکز شوید و یک‌به‌یک آن‌ها را از میان‌ بردارید تا اینکه سرانجام سروکله‌ی Storm King پیدا شود. دو روش اصلی برای شکست دادن هیولای ‌Boss وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. رایج‌ترین روش این است که بروید به عمق این ناحیه، بعد بروید سمت چپ تا شمشیر Stormruler را پیدا کنید. این سلاح مخصوص ضربات دوربرد است.
در مقابل Storm King می‌توان از آن استفاده کرد، اما کار سختی است چون باید هر دفعه آن را آماده کرده و درست نشانه‌گیری کنید. اگر درست پشت سر هیولا ایستاده باشید باید بتوانید با Stormruler به او حمله کرده، اسیب بزنید. حتماً در این ناحیه با استفاده از زاویه‌ی دید نقشه، سنگری پیدا کنید تا بتوانید در مقابل حملات دوربرد زوبین‌های Storm King پناه بگیرید.
روش دیگر استفاده از کمان و یا جادو است و ازنظر ما این روش بهینه‌ترین روش موجود محسوب می‌شود. بازهم بروید زیر هیولا، قفل کرده و شروع کنید به شلیک کردن. بسته به اینکه از چه کمانی استفاده می‌کنید و آن را تا چه حد ارتقا داده باشید‌، مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا با این روش پیروز شوید متفاوت خواهد بود. اما درهرصورت این روش از Stormruler بهتر است.
استفاده از جادو هم عالی است، اما بازهم سرعت پیروزی شما بستگی دارد به اینکه چه کاتالیزوری دارید و Stats شما چطور است، پس استفاده از کمان احتمالاً خیلی ساده‌تر خواهد بود.
وقتی‌که بالاخره هیولا از پا افتاد، برگردید به Nexus تا بتوانید به مرحله‌ی بعد وارد شوید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton