راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla | نکاتی برای تازه‌واردان

بازی Assassin’s Creed Valhalla

این مطلب درباره راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla است که در آن ترفند‌هایی برای ساعت‌های ابتدایی بازی توضیح خواهیم داد. با بازی رایانه همراه باشید.

این ترفند‌ها شامل بهتر جنگیدن در نبرد، پیدا کردن آیتم‌ها (با استفاده از Odin’s Sight) و بهترین آپگرید‌ها است که باید در ابتدا وایکینگ خوبی باشید تا تبدیل به یک Assassin شوید.

مثل یک وایکینگ بازی کنید تا زمانی که تبدیل به یک Assassin می‌شوید

بازی Assassin’s Creed Valhalla

در ابتدا شما به عنوان یک Assassin وارد بازی نخواهید شد و از هیدین بلید و از قابلیت ترور کردن (assassinate) خبری نیست. در روند این بازی شما باید به یک Assassin تبدیل بشوید این قابلیت ها را به دست بیاورید، یکی دیگر از قابلیت‌های محبوبی که چند ساعت ابتدایی بازی از آن محروم هستید قابلیت پرش از ارتفاع ( Leap of Faith) است. اما این بدان معنی نیست که نتوانید از ارتفاع بپرید شما این امکان را دارید ولی نوع پرش از ارتفاع یک وایکینگ با یک Assassin متفاوت است.

در ساعت‌های ابتدایی بازی به عنوان یک جنگجوی تبر به دست بازی کنید بدون شک این بهترین بازی اکشن در این سری است. به پنهان کاری یا کشتن بدون سر و صدا نیاز ندارید، بنابراین شما به عنوان رهبر یک لشکر وارد نبرد می‌شوید.

دائما از قابلیت Odin’s Sight استفاده کنید

بازی Assassin’s Creed Valhalla

این قابلیت در بازی Assassin’s Creed Valhalla همانند Eagle Vision یا Animus Pulse است. قابلیت Odin’s Sight غذا‌ها (بهبود جان) و منابع (ساخت و آپگرید) را نمایان می‌کند. به علاوه می‌تواند آیتم‌ها را از فاصله دور، زیر زمین یا وقتی که از دید خارج هستند را به شما نشان دهد.

بسیاری از مبارزه‌هایی که انجام می‌دهید، دشمنان شما از لباس‌هایی شبیه شما و یارانتان استفاده می‌کنند. این قابیلت می‌تواند دشمنان را نیز به شما نشان دهد که این بسیار کاربردی است چرا که دیگر به اشتباه به یاران خود صدمه نمی‌نزنید و اینکه اگر بدانید که چه کسی یار شما است و چه کسی دشمن برای جلوگیری از هدر شدن وقت بسیار مفید است.

استفاده از این قابلیت را به یک عادت تبدیل کنید و نگران اینکه وارد یک منطقه ناشناس شوید نباشید با استفاده از حرکت به صورت اتوماتیک می‌توانید به مسیر اصلی برگردید.

زمانی که سوار بر اسب یا سوار بر قایق هستید و مسیری را طی می‌کنید از قابلیت سفر خودکار استفاده کنید

بازی Assassin’s Creed Valhalla

برای رفتن به مسیر‌های طولانی شما می‌توانید در خشکی از اسب و در آب از قایق استفاده کنید و همچنین امکان استفاده از سفر اتوماتیک را دارید. زمانی که از قابلیت استفاده می‌کنید چند اتفاق رخ می‌دهد در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

هنگامی که نوع سفر خود را انتخاب کردید برای شما متنی نمایش داده خواهد شد که با نگه داشتن جهت پایین می‌توانید با استفاده از سفر اتوماتیک به مقصد خود برسید و در هر جا قرار گرفته باشید به مسیر اصلی باز خواهید گشت، اگر مکانی را مشخص نکنید یا مقصدی (WayPoint) نداشته باشید شما به حرکت ادامه خواهید داد. زمانی که ‌می‌خواهید مسیر‌های طولانی را طی کنید شما باید در ابتدا مقصد خود را مشخص کنید سپس وقتی سوار بر اسب یا داخل کشتی هستید دکمه جهت پایین را نگه دارید تا حرکت به سمت محل مورد نظر به صورت خودکار آغاز شود.

اسلحه‌ها، زره‌ها و آپگرید‌ها

بازی Assassin’s Creed Valhalla

در بازی Assassin’s Creed Valhalla زره‌های زیادی وجود ندارند و شما مدت طولانی از یک زره استفاده خواهید کرد. همه وسایل شما مثل اسلحه‌ها و زره‌ها قابل ارتقا هستند و این ارتقا‌ها دو نوع هستند.

اولین مورد در قسمت سمت راست منو (Inventory) قرار دارد روی یک زره کلیک کنید تا منابع مورد نیاز را برای ارتقا به شما نشان دهد. منابع مورد نیاز این گروه شامل سنگ آهن و چرم است و این دسته از آپگرید‌ها روی زره‌ها متمرکز هستند.نوع دیگر ارتقا‌ها فقط در فروشگاه blacksmith’s انجام می‌شود، خرج کردن شمش‌های کربنی کیفیت یک آیتم را افزایش می‌دهد. ارتقا دادن کیفیت باعث ایجاد یک فضای اضافی در منو (Inventory) خواهد شد.

در سراسر جهان تعداد تیر برای تیر و کمان محدود است

بازی Assassin’s Creed Valhalla

کمان‌ها در این بازی بسیار قدرتمند هستند اما اگر شما زیاد از کمان خود استفاده می‌کنید حتما متوجه شده‌اید که تعداد تیر برای تیر و کمان در این بازی محدود است هنگام استفاده از آن باید حواستان به تعداد تیر‌ها باشد، با این وجود تیر و کمان جزو قدرتمندترین اسلحه‌ها در این بازی است.

زمانی که غارت می‌کنید به دنبال تیر باشید، قابلیت Odin’s Sight تیر‌ها را برجسته و آن‌ها را به شما نشان می‌دهد، تیر‌ها معمولا در قسمت‌هایی که کمانداران دشمن قرار دارند مانند برج‌ها و سکو‌های بلند یافت می‌شود. در این بازی اگر به حیوان یا دشمن کشته توسط کمان خود نزدیک شوید این امکان وجود دارد تا دوباره تیر را بردارید و این برای زمانی که تیر شما محدود است بسیار مفید خواهد بود.

در این بازی سه نوع کمان وجود دارد که هر کدام تیر مخصوص به خود را دارند. این کمان‌ها شامل کمانی برای شکار (Hunter bow)، کمانی برای مبارزه (Predator Bow) و کمان سبک (Light Bow) هستند.

اولویت آپگرید‌ها در بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla

در ادامه راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla، ما دو آپگرید مهم را که باید جزو اولین‌ها برای ارتقا باشند را نام می‌بریم. یکی از آن‌ها مربوط به تعداد تیر برای تیر و کمان (QUIVER) است که قسمت نگهداری از آن‌ها را باید ارتقا دهید. همانند ارتقا زره‌ها شما باید در ابتدا منابع مورد نیاز که سنگ آهن و چرم است را برای آپگرید داشته باشید. به همین ترتین زمانی که این ارتقا را انجام دادید در قسمت زیرین آن گزینه‌ای به نام ration pouch وجود دارد که برای نگه‌داری از منابع غذایی طراحی شده است. با ارتقا دادن ration pouch شما می‌توانید غذای بیشتری با خود حمل کنید و این بدان معناست که شما می‌توانید آیتم‌های بیشتری برای افزایش جان همراه خود داشته باشید.

منابع مورد نیاز برای آپگرید‌ها را از فروشگاه بخرید

بازی Assassin’s Creed Valhalla

در این بازی شما منابع مختلفی را یافت خواهید کرد که مهم‌ترین آن‌ها سنگ آهن و چرم است که برای ارتقا زره‌ها و وسایل مهم مورد استفاده قرار می‌گیرند. انجام دادن این ارتقا‌ها باعث مصرف شدن منابع می‌شود که پس جستجو‌های طولانی برای پیدا کردن این منابع ممکن است خسته شوید. در این زمان بهتر است به فروشگاه رفته و منابع مورد نیاز خود را به قیمت یک Silver خریداری کنید. شما ‌می‌توانید ۲۰۰ عدد از هر کدام این منابع را همراه خود داشته باشید و بسته به مقدار Silver شما، ارتقا‌ها را انجام دهید.

ابتدا روی داستان اصلی تمرکز کنید تا قسمت‌های فرعی

بازی Assassin’s Creed Valhalla

شما نیاز دارید تا حدود چند ساعت بازی کنید تا از یک وایکینگ تبدیل به یک Assassin شوید. در ابتدای بازی امکان انجام حرکت‌هایی مانند پرش از ارتفاع و ترور کردن (assassinate) وجود ندارد و تا وقتی که به مرحله Northern Way chapter 2 نرسیده‌اید از این قابلیت‌ها محروم هستید. شما می‌توانید فقط روی داستان اصلی بازی تمرکز کنید یا هم داستان اصلی و قسمت فرعی را به طور همزمان بازی کنید. پیشنهاد ما این است که ابتدا مرحله The Battle for the Northern Way را انجام دهید زیرا بسیاری از مکانیک‌های مناسب بازی کردن را برای شما باز می‌کند و پس از آن می‌توانید با مهارت‌های لازم که تا این قسمت از بازی به دست آورده اید به هر کجای Rygjafylke (نقشه بازی) سفر کنید.

در این راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla، تمام موارد مورد نیاز برای یک مبتدی را آموزش دادیم، امیدواریم که این مطلب مفید واقع شده باشد.

راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla

۲ دیدگاه ها

  1. سلام ببخشید میخواستم بدونم ماموریت اصلی بازی چگونه انجام میشه ممنون

  2. Thank you!!1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton