راهنمای گام به گام Demon’s Soul | بخش ششم

این مرحله از بازی Demon’s Soul احتمالا دلهره‌آورترین قسمت بازی به شمار می‌رود. دلیل اصلی آن هم سیاه چال‌های متعددی است که اطراف شما را فرا گرفته. همچنین سکوی‌های باریکی در طول بازی وجود دارند که باید از آن‌ها بگذرید. Bossهای عجیب و غریبی که در قسمت‌های مختلف مسیر سر راهتان قرار دارند، کار را راحت‌تر نمی‌کنند. بنابراین با بازی رایانه  و راهنمای گام به گام Demon’s Soul همراه باشید تا به کمک راهنمای بخش ششم بازی، این مرحله را سریع‌تر تکمیل کنید.

راهنمای گام به گام Demon’s Soul – Valley of Defilement بخش Depraved Chasm

مهم‌ترین راهنمایی که در این قسمت باید به آن توجه کنید این است که هنگام Lock-on کردن دشمن باید احتیاط کنید؛ چرا که  بعضی اوقات با Lock-on کردن ، دشمن هنگام حرکت از سکو پایین می‌افتد. افتادن دشمن باعث به هم خوردن تنظیمات دوربین می‌شود و ممکن است به مرگ شما منجر شود.

راه خود را با بالا رفتن از الوارها شروع کنید و سپس به سمت چپ حرکت کنید و به راه خود ادامه دهید. سپس از شکافی که در مقابلتان است عبور کنید و به سمت پایین حرکت کنید تا روی سکویی که  زیرتان قرار دارد بیفتید. شما می‌توانید از روی الوار دیگری در سمت چپ عبور کرده و با هل دادن تکه‌ چوب کنار آن به سمت پایین، برای خود یک میان‌بر درست کنید.

از الوار عبور کنید و راه خود را به سمت پایین ادامه دهید تا به یک پل برسید. سعی کنید تا جایی که ممکن است از درگیری با دشمن روی پل دوری کنید چرا که احتمال شکست خوردن زیاد است. از پل عبور کنید و سپس از یک نرده‌بان پایین بروید (یا می‌توانید پایین بپرید). بازهم به سمت پایین حرکت کنید تا به یک پل دیگر برسید.

از پل عبور کنید و سپس به راست بپیچید تا به دو کنه‌ی غول آسا (Giant Tick) برسید. هنگام درگیری و پس از شکست دادن آن‌ها عقب بایستید چرا که غبار اطراف آن‌ها می‌تواند شما را مبتلا به طاعون کند. از الوار‌هایی که پشت آن‌ها قرار دارند به پایین حرکت کنید تا به یک تقاطع کوچک برسید که پر از موش است. همه‌ی آن‌ها را نابود کنید (سعی کنید این کار را سریع انجام دهید و فاصله‌ی خود را از آن‌ها حفظ کنید تا طاعون نگیرید). سپس از الوار باریک عبور کنید تا به یک Giant Depraved One برسید که در واقع نسخه بزرگ‌تر دشمن‌های عادی که تا به حال با آن‌ها رو به رو شده‌اید است. سعی کنید تا جایی که ممکن است روی سکوی باریک با آن درگیر نشوید.

در منطقه‌ای که پشت  Giant Depraved One قرار دارد‌ به سمت بالا حرکت کنید تا با کنه‌های غول آسای بیشتری رو به رو شوید و به یک پل برسید. کنه‌ها را نابود کنید، از پل عبور کنید و باز هم تا جایی که می‌توانید روی پل با دشمن‌ها درگیر نشوید. در نهایت، از روی چند الوار به سمت پایین حرکت کنید تا به Boss بعدی برسید.

Leechmonger Boss

خوشبختانه، Leechmonger را می‌توان به راحتی با تیر و کمان شکست داد. تنها چیزی که باید بدانید این است که شما باید به اندازه‌ای به این Boss نزدیک باشید که بتوانید آن را وادار به پرتاب Leech Ball به سمتتان بکنید، ولی فاصله‌تان به اندازه‌ای باشد که Leech Ball به شما برخورد نکند.

از الوار سمت چپ عبور کنید و به پایین حرکت کنبد تا به الوارهایی برسید که در سمت راست شما قرار دارند. سپس شما از روی یک دیوار به سمت پایین سر خواهید خورد و در گوشه‌ای فرود خواهید آمد. در این گوشه، boss نمی‌تواند به شما حمله کنید ولی هنوز تلاش خواهد کرد. همین جا بمانید و به آن تیر پرتاب کنید تا بمیرد.

اگر فاصله‌تان خیلی زیاد است، به سمتتان Leech Ball پرتاب نخواهد کرد – که باعث می‌شود بتواند سلامتی خود را تقویت کند. به آن نزدیک بمانید تا بتوانید بدون آن که Leech Ball‌ها به شما برخورد کنند، boss را شکست دهید.  اگر نتواند سلامتی خود را تقویت کندزبرای پرتاب کردن Leech Ball زیادی ضعیف می‌شود؛ در این صورت شما می‌توانید با استفاده از Turpentine،  قدرت نبرد دستی (Malee Attack) خود را افزایش دهید.

راهنمای گام به گام Demon’s Soul – Leechmonger Archstone بخش Swamp of Sorrow

مطمئن شوید که برای Swamp of Sorrow  مقدار‌کافی از Royal Lettuce همراه خود دارید. کل این منطقه سمی است. ابتدا به سمت پایین حرکت کنید تا به مرداب برسید. سپس در جهت ساعت نه خود، با دویدن از آب عبور کنید. در قسمت جزیره مانند توقف کنید و آیتم‌ها را بردارید. در طول مسیر یک Shard of Suckerstone و War Scythe نیز پیدا خواهید کرد.

در آب بمانید و به حرکت به سمت چپ ادامه دهید ( در جهت عقربه‌های ساعت حرکت کنید). اگر به درستی حرکت کنید، Meat Cleaver Phantom را خواهید دید. فقط مواظب باشید که قبل از درگیری با آن، از آب خارج شوید. همچنان به حرکت ادامه دهید. از جزیره بگذرید تا به اولین دربازه مه‌آلود (Fog Gate) برسید.

از آن عبور کنید و به سمت راست خود نگاه کنید. باید بتوانید شعله‌های بزرگ آتش را ببینید که مقصد را به شما نشان می‌دهد. به سمت شعله‌ها حرکت کنید (سعی کنید در سمت چپ بمانید). در راه با لیسه‌های بسیار بزرگی برخورد خواهید کرد و از یک Fog Gate دیگر نیز خواهید گذشت. مواظب Depraved One‌های سمی باشید.

بعد از مه، به Filthy Woman NPC خواهید رسید. در حالی که دشمن‌ها را یکی یکی شکست می‌دهید از راه‌های باریک عبور کنید. حرکت خود در این قسمت را به سمت بالا ادامه دهید تا به یک الوار دیگر برسید که شما را به سمت بالا هدایت می‌کند. بالای الوار، به سمت چپ بپیچید (در جهت مخالف مرداب)، تا به Boss بعدی برسید.

Dirty Colossus Boss

نگران نباشید. شما می‌توانید Dirty Colossus را هم به راحتی نابود کنید. راهش این است که تا جایی که می‌توانید طوری پشت مشعل‌ها بمانید که در محدوده حملات Boss قرار نگیرید. اگر موقعیتتان درست باشد، می‌توانید بدون این که آسیب ببینید به Boss تیر پرتاب کنید. فقط مواظب حرکات خود باشید و اگر با ابر مگس‌هایی که به سمتتان پرتاب می‌کند برخورد کردید، به سمت آتش بدوید تا مگس‌ها را بسوزانید.

نقطه ضعف Dirty Colossus آتش است؛ بنابراین از Pine Resin رو یک سلاح دستی استفاده کنید و پشت آن بمانید تا بتوانید حملات را دفع کنید. می‌توانید از ورد آتش نیز استفاده کنید. موقع حمله AOE، عقب نشینی کنید و از Two-handed Attack استفاده کنید.

Maiden Astraea Boss

در این قسمت با آخرین Boss این منطقه رو به رو خواهید شد. این جا کار کمی پیچیده می‌شود چرا که شما مجبور نیستید خود Boss را از بین ببرید. به جای آن می‌توانید بادی گارد او، Garl Vinland را بکشید. درست پس از عبور از مه، مستقیم حرکت کنید و سپس به سمت چپ بپیچید. در انتهای این مسیر با رسیدن به Garl Vinland، باید او را از بین ببرید.

نابودی او ممکن است برایتان یک چالش بزرگ باشد؛ ولی خبر خوب این است که می‌توانید از استراتژی‌های مختلفی در برابر او استفاده کنید. یکی از مؤثرترین کارها، حمله از پشت است که می‌تواند به او آسیب زیادی برساند. شما می‌توانید قبل از این که دوباره سر پا شود، حملات مختلفی را روی او امتحان کنید. اگر از Thief’s Ring استفاده کنید، او مجبور می‌شود در جای خود بماند و با سپرش، حملات را دفع کند. سپس به پشت سرش حرکت کنید، از پشت حمله کنید (Backstab)، ودر نهایت از Two-handed Attack استفاده کنید.

اگر بتوانید او را غافلگیر کنید، می‌توانید متناوبا به او حمله کنید و حتی فرصت تلافی به او ندهید. بعد از کشتن او، به سمت مرداب پایین حرکت کنید (از مسیری که پشت Vinland قرار دارد استفاده کنید) که به Maiden ختم می‌شود. با او صحبت کنید. او بدون نیاز به درگیری خواهد مرد. Archstone که کنار او قرار دارد را لمس کنید تا به Nexus برگردید.

راهنمای گام به گام Demon’s Soul

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton