راهنمای Cyberpunk 2077 | تنظیمات گرافیکی مناسب برروی رایانه‌ی شخصی

ما در بازی‌رایانه تصمیم گرفتیم تا به تجربه‌ی عنوان Cyberpunk 2077 در تنظیمات گرافیکی مختلف دست بزنیم و در نهایت تجربه‌ی‌مان از بهترین تنظمیات گرافیکی ممکن برروی این اثر را در اختیار شما بگذاریم؛ پس با راهنمای Cyberpunk 2077 همراه باشید.

بدون شک، Cyberpunk 2077 یکی از مورد انتظارترین آثار سال ۲۰۲۰ و حتی شاید دهه‌ی اخیر و میزان فروش و پیش‌فروش آن نیز کاملا این موضوع را تائید کرد. همچنین این اثر به نوعی بسیاری از بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌ی شخصی را مجاب کرد تا به ارتقاء سیستم خود فکر کنند. با این حال طی شرایط کنونی و دنیاگیری کرونا، قطعات رایانه‌ای هم به صورت بسیار محدود تولید می‌شوند و در بهترین حالت آن‌ها را می‌شود با قیمت‌های چندبرابری در خورده فروشی‌ها و فروشگاه‌هایی مانند eBay پیدا کرد.

در حالی قطعا می‌شود این اثر را برروی یک رایانه‌ی میان‌رده و حتی پایین‌رده نیز تجربه کرد، اما در این میان ممکن است تا حس کاملا متفاوتی بین چیزی که Cyberpunk 2077 به شما معرفی و ارائه می‌کند و در نهایت تجربه می‌کنید، به شما دست دهد. با این حال چیز که در بازی‌های پلتفرم رایانه‌ی شخصی اهمیت دارد، نحوه‌ی انتخاب درست تنظمیات گرافیکی بر اساس توان سیستمتان است و در صورتی که حتی سیستم نسبتا ضعیف و یا میان‌رده دارید، با انجام تنظیمات درست، می‌توانید راندمان عملکرد بازی را بالا ببرید.

ویژگی‌های گرافیکی Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 از قابلیت رهیگیری پرتو و همچنین Dlss 2.0 پشتیبانی می‌کند که البته هردو قابلیت فعلا در انحصار Nvidia هستند، با این حال AMD نیز بیکار ننشسته است و برای آوردن قابلیت رهگیری پرتو به Cyberpunk 2077 در کارت‌های گرافیک سری ۶۰۰۰ خود با سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) در حال همکاری است. بازی همچنین از مانیتورهای الترواید نیز پشتیبانی می‌کند تا در صورتی که سخت‌افزار قدرتمندی را با یک بودجه‌ی نسبتا نامحدود در اختیار دارید، یک تجربه‌ی بدون ‌مرز را در اختیارتان قرار دهد. همچنین هیچگونه محدودیت نرخ فریمی نیز در بازی وجود ندارد و می‌توانید بدون محدودیت، از تمام توان سخت افزار خود برای اجرای بازی استفاده کنید. البته بازی قابلیت پشتیبانی از ماد را نیز دارد اما فعلا به صورت غیر رسمی است و تنها می‌توانید به کمک برنامه‌های شخص ثالث این مادها را اجرا و برروی بازی خود اعمال کنید.

راهنمای Cyberpunk 2077

تنظیمات مناسب برای اجرای Cyberpunk 2077

قبل از اینکه به سراغ پیشنهاداتمان برای اعمال تنظیمات گرافیکی برویم، باید بگویم که در ابتدا بهتر است تا گزینه‌ی chromatic aberration را به حالت off در بیاورید؛ این گزینه باعث می‌شود تا اطراف جاشیه‌های صفحه‌ی نمایش کمی تار شده تا تمرکز گیمر به نقاط مرکزی صفحه‌ی نمایش و در واقع میدان دید رو به رو بیشتر شود اما متاسفانه این قابلیت به هیچ وجه بهینه نبوده و به نوعی دارای نقص است. زمانی که شما قابلیت گرافیکی مورد نظر را فعال می‌کنید، متوجه می‌شوید آبجکت‌های درون بازی نیز تار شده‌اند و به هیچ وجه کیفیت مطلوبی ندارند؛ البته این مشکل کمی در آپدیت ۱٫۰۴ و نسخه‌های بالاتر بازی Cyberpunk 2077 رفع گشت اما همچنان گاهی اوقات شاهد کاهش کیفیت بافت‌ها هستیم، پس بهتر است که فعلا این گزینه را خاموش نگه دارید. مقایسه‌ی حالت خاموش و روشن این گزینه را می‌توانید در دو تصویر پایین مشاهده کنید.

راهنمای Cyberpunk 2077 راهنمای Cyberpunk 2077

در صورتی که حداقل به یک کارت گرافیک ۱۰۶۰ دسترسی دارید، می‌توانید گزینه‌ی Texture Quality را در رزولوشن ۱۰۸۰p بدون نگرانی برروی High که در واقع بالاترین گزینه‌ی قابل دسترس برای کیفیت بافت‌های بازی است، قرار دهید. بر اساس تستی که انجام دادیم، در صورتی که تنظمیات زیر را به صورت همزمان، یک درجه بالا ببرید، شاهد کاهش عملکرد ۲ درصدی در میزان نرخ فریم دریافتیتان هستید که در مجموع برروی بالاترین تنظمیات ممکن می‌توانند تا ۲۰ درصد برروی عملکرد بازیتان تاثیر بگذارند.

راهنمای Cyberpunk 2077

البته پس از این گزینه‌ها، گزینه‌ی Screen Space Reflections در صورت تنظیم برروی بالاترین گزینه‌ی گرافیکی، ۱۲ درصد باعث کاهش عملکرد می‌شود و دو گزینه‌ی Volumetric Fog Resolution و Volumetric Clouds باهم برروی بالاترین گزینه‌های گرافیکی، ۱۱ درصد باعث کاهش عملکرد می‌شوند.

البته در صورتی که یکی از کارت‌های گرافیک سری RTX شرکت Nvidia دسترسی داشته باشید، می‌توانید گزینه‌های مربوط به Dlss 2.0 را فعال کنید. البته باید توجه داشته باشید که تنها می‌توانید برروی رزولوشن ۱۴۴۰P به بالا شاهد عملکرد مثبت این گزینه باشید. برای مثال برروی رزولوشن ۱۴۴۰P، با فعال کردن Dlss، تا پنجاه درصد عملکرد مثبت را نسبت به زمانی که Dlss خاموش است، دریافت می‌کنید. در صورتی هم که قصد دارید Dlss را فعال کنید، می‌توانید تنظیمات گزینه‌ی Anistropy را به صورت کامل خاموش کنید زیرا Dlss 2.0 به خوبی می‌تواند بدون کاهش عملکرد، خود لبه‌ی آبجکت‌ها را نرم کند و یک تصویر با کیفیت به شما تحویل دهد. در واقع Dlss آبجکت‌ها را به صورت آپ‌اسکیل شده به شما تحویل می‌دهد و در اصل آبجکت‌ها با رزولوشن نیتیو ۱۴۴۰ و یا ۴K اکثر زمانی که در حال تجربه‌ی Cyberpunk 2077 هستید، رندر و به شما نمایش داده نمی‌شوند اما به لطف فناوری Dlss 2.0، به هیچ وجه این کاهش رزولوشن آبجکت‌ها نسبت به نسبت و رزولوشن تصویر دریافتی‌تان را احساس نمی‌کنید؛ پس اگر این گزینه برای شما در دسترس دارد برروی یک مانیتور ۱۴۴۰P و یا ۴K این اثر تجربه می‌کنید، به هیچ وجه در فعال سازی آن درنگ نکنید.

البته این اثر از قابلیت Dynamics FidelityFX Cas و Static FidelityFX Cas شرکت AMD پشتیبانی می‌کند که با فعال کردن این دو گزینه و تعیین میزان نرخ فریمی که دوست دارید از بازی دریافت کنید، عملکردی مشابه Dlss را در اخیتارتان قرار می‌دهد که البته هم برروی کارت‌های گرافیک Nvidia و هم برروی کارت‌های گرافیک AMD در دسترس دارد اما به هیچ وجه کیفیتی مشابه Dlss 2.0 را در اختیارتان نمی‌گذارد و ممکن است با تصاویر و یا آبجکت‌های نسبتا تار رو به رو شوید.

در رابطه با فعال سازی Ray Tracing باید بگوییم که طی تجربه‌ی شخصیمان برروی کارت گرافیک ۲۰۶۰، در صورتی که قصد دارید تا این تنظیمات را حداقل برروی گزینه‌ی Medium فعال کنید، کافیست در تصمیم خود تجدید نظری داشته باشید. در واقع شما با فعال کردن و بالا بردن تنظیمات بخش Advance که در بالا عملکردشان را به شما توضیح دادیم، در کنار فعال بودن گزینه‌ی Dlss، می‌توانید کیفیت بسیار بهتر و باکیفیت‌تری را بدون کاهش عملکرد فنی زیاد نسبت به تنظیمات Ray Tracing دریافت کنید.

همیچنین ما این اثر را برروی کارت گرافیک قدیمی‌تر Nvidia GTX 1070 در کنار یک پردازنده‌ی مرکزی Intel Core i7 8700k تجربه کردیم و شما می‌توانید در تصاویر پایین، تنظیمات مناسب برای دریافت نرخ فریم ۶۰ در رزولوشن ۱۰۸۰P را که توسط خودمان تست شده است، مشاهده کنید.

راهنمای Cyberpunk 2077 راهنمای Cyberpunk 2077 راهنمای Cyberpunk 2077 راهنمای Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 هم‌اکنون برروی پلتفرم رایانه‌ی شخصی و کنسول‌های نسل هشتم در دسترس قرار دارد و هم‌اکنون برروزسان ۱٫۰۶ این اثر نیز در اختیار بازیبازان قرار گرفته است که بهینه‌سازی‌های بسیار زیادی را برروی اعمال می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton