داستان بازی Marvel’s Spider-Man Miles Morales

پس از موفقیت بازی Marvel Spider-Man، استودیو مشهور اینسومنیاک گیمز نسخه جدیدی از این مجموعه را با نام Spider-Man: Miles Morales تولید کرد. این بازی برای کنسول‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ عرضه شد و می‌توان آن را یک اسپین آف از این مجموعه تلقی کرد. با بازی رایانه همراه باشید تا نگاهی به داستان بازی Spider-Man: Miles Morales بیاندازیم.

پیش زمینه

داستان بازی Spider-Man: Miles Morales پس از اتفاقات نسخه اصلی بازی Marvel’s Spider-Man و DLC جدید آن یعنی The City That Never Sleeps روایت می‌شود و متوجه می‌شویم که پس از آن که پسر بچه‌ای به اسم مایلز مورالز را یک عنکبوت ارتقا یافته ژنتیکی می‌گزد، مایلز نیز می‌تواند قدرت‌هایی مثل قدرت‌ها و نیروهای پیتر پارکر را به دست آورد.

یک سال پس از اتفاقات بازی اول و DLC آن می‌بینیم که مایلز مورالز تحت نظر پارکر شروع به انجام تمرینات مختلفی کرده است تا بتواند برای انجام فرآیندهای مربوط به اسپایدرمن آماده شود.

البته مشاهده می‌کنیم که مایلز آن طور که باید هنوز تجربه و توان کافی برای اسپایدرمن بودن را ندارد. بر اثر سلسله اتفاقاتی پیتر پارکر به عنوان عکاس به همراه مری جین واتسون از شهر خارج می‌شود وقایع جنگ داخلی سیمکاریا را عکاسی کند و حالا مایلز تنها مرد عنکبوتی شهر نیویورک شده و بار سنگینی بر روی دوش او است.

مادر مایلز نیز برای انتخابات شورای شهر نیویورک کاندید شده و او باید از کمپین مادر خود در شورای شهر حمایت کند و همین طور مشکلات شهر نیویورک را حل و فصل کند. پارکر به مورالز این وعده را داده بود که او می‌تواند مثل پدرش تبدیل به یک قهرمان برای شهر نیویورک شود. در بخش بعدی داستان بازی Spider-Man: Miles Morales را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

یک اسپایدرمن جدید

یک سال و نیم بعد از اتفاقات نفس شیطان که در واقع یک سلاح شیمیایی بود که توسط دکتر اختاپوس به وجود آمده بود، پیتر پارکر شروع به آموزش مایلز می‌کند. هدف پارکر این است که با کمک مایلز بتوانند نیویورک را از جرایم خطرناک پاک کنند.

به عنوان یک ماموریت پارکر و مایلز وظیفه دارند تا یک هلیکوپتر پلیس را که یک زندانی ویژه را انتقال می‌دهد، اسکورت کنند. در هنگام انجام عملیات اسکورت به خاطر اشتباه ناخواسته مایلز، هلیکوپتر سقوط می‌کند و زندانی ویژه که در واقع راینو بود، از محفظه‌ی خارج می‌شود.

مایلز و پارکر برای جبران اشتباه خود مجبور می‌شوند تا در نیویورک راینو را تعقیب کنند تا بتوانند او را دوباره دستگیر کرده و به زندان برگردانند. در هنگام مبارزه بین راینو، پیتر صدمه می‌بیند و مایلز مجبور می‌شود تا به تنهایی برای مبارزه با راینو اقدام کند. مایلز در هنگام مبارزه با راینو یک توانایی جدید به اسم انفجار ونوم را کشف می‌کند و این توانایی باعث پیروزی او در نبرد می‌شود. پس از شکست دادن راینو افراد شرکتی به اسم راکسون به همراه مدیرشان یعنی سایمون کریگر به سراغ راینو آمده و او راینو را دستگیر می‌کنند.

پس از اتمام این اتفاقات پیتر پارکر به عنوان عکاس برای پوشش دادن خبرهای وقایع جنگ داخلی سیمکاریا با مری جین، مجبور می‌شوند تا از شهر نیویورک خارج شوند. به همین خاطر مایلز مجبور است تا به تنهایی مسئولیت حفاظت از شهر نیویورک را برعهده بگیرد.

گروه آندرگراند

در ادامه داستان بازی Spider-Man: Miles Morales متوجه می‌شویم که مادر مایلز در حال آماده کردن خود برای شرکت در انتخابات شورای شهر نیویورک است. مایلز به خانه بر می‌گردد تا کریسمس را جشن بگیرد. در خانه مایلز، مادرش و بهترین دوستان آن‌ها یعنی گنکی لی و فین میسون نیز حضور دارند. پس از جشن کریسمس، روز بعد مایلز به کمپین انتخاباتی مادرش می‌رود اما ناگهان کمپین او توسط یک گروه تروریستی به اسم آندرگراند با مشکل مواجه شده و مورد حمله قرار می‌گیرد.

مشخص می‌شود که این گروه قصد انتقام گرفتن از شرکت انرژی راکسون را دارند. مایلز در هنگام نبرد و درگیری با این گروه متوجه می‌شود که رهبر گروه آندرگراند دوستش فین است که با اسم مستعار تینکرر در حال هدایت این ارتش است.

هدف فین این است که انتقام مرگ برادرش ریک را از راکسون بگیرد. چرا که برادر او به دلیل سموم شیمیایی که منبع انرژی جدید راکسون یعنی نوفورم هستند، جان خود را از دست داده. پس از بررسی مایلز متوجه می‌شود که فین به دنبال آن است تا شرکت راکسون را با استفاده از منبع انرژی خودش نابود کرده تا عوارض جانبی این انرژی مشخص شود. در حقیقت این همان موضوعی است که مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت یعنی سایمون کریگر آن را مخفی کرده است.

فین، مایلز را به گروه آندرگراند دعوت می‌کند. مایلز نیز مجبور می‌شود تا هویت اسپایدرمن بودن خود را به فین بگوید و همین موضوع باعث می‌شود تا این با هم به مشکل بر بخورند. مایلز به دنبال آن است تا مشکلی که بین او و فین به وجود آمده را حل کند. در همین زمان ارون دیویس که عموی مایلز و کارمند سابق راکسون است آن‌ها به راکسون لو می‌دهد و این شرکت با کمک راینو تقویت‌ شده آن‌ها را می‌دزد.

پس از فرار کردن مایلز و فین، مایلز می‌تواند به سیستم کریگر نفوذ کرده و داده‌های او را بدست بیاورد. مایلز متوجه می‌شود که کریگر راکتور نوفورم را دستکاری کرده تا در صورت موفقیت فین، محله هارلم از بین برد. در همین هنگام راینو که در حال مبارزه با فین است، شروع به مسخر کردن خانواده فین می‌کند، فین به قدری جلو می‌رود که می‌تواند راینو را بکشد اما مایلز جلوی او را می‌گیرد.

فین که از این کار مایلز عصبانی است، او را کتک شده و به او می‌گوید که دفعه بعدی مایلز را خواهد کشد. در نهایت فین فرار می‌کند. مایلز نیز می‌تواند از دست کریگر فرار کند و به خانه برگردد.

نبرد پایانی

پس از بازگشت به خانه مادر مایلز، یعنی ریو نیز متوجه می‌شود که پسرش ابر قهرمان است و از او حمایت می‌کند. مایلز به مادر خود می‌گوید که ممکن است منطقه هارلم نابود شود و باید این منطقه را تخلیه کنند، مادرش هم به کمک مردم می‌رود تا آن‌ها را از هارلم خارج کنند. مایلز به سراغ فین می‌رود تا به او کمک کند اما در مسیر با عمو خود که یک ضد قهرمان به اسم پرولر است رو به رو می‌شود.

پرولر او را دستگیر می‌کند و با زندانی کردن مایلز به او می‌گوید که نباید او خودش را به خاطر فین به خطر بیاندازد. اسپایدرمن می‌گوید که نجات دادن مردم از همه چیز مهم تر است و از دست پرولر فرار می‌کند.

نبرد میان آندرگراند و راکسون در خیابان‌ها شروع شده و فین نقشه‌ خود را اجرا می‌کند. در همین زمان پرولر که متوجه اشتباهش شده به خارج شدن مردم از هارلم کمک می‌کند و مایلز نیز پیش از بحرانی شدن وضعیت راکتور نوفورم با فین مبارزه کرده و او را شکست می‌دهد.

مایلز سعی می‌کند تا راهی برای نجات مردم و کنترل انرژی نوفورم پیدا کند، اما نمی‌تواند به این هدف برسد. فین که می‌بیند انرژی باعث مرگ مایلز خواهد شد، او را تا یک مسافت امن در بالای شهر می‌برد و برای نجات مایلز خودش را قربانی می‌کند. مایلز سقوط می‌کند و به همین خاطر هویت او برای برخی از مردم هارلم افشا می‌شود.

چهار هفته بعد از این اتفاقات، به خاطر شهادت ارون، کریگر دستگیر و راکسون نیز با تعداد بسیار زیادی دادخواهی مواجه می‌شود. پیتر از سیمکاریا بر می‌گردد و به خاطر کارهای مایلز، او را تحسین می‌کند. پیتر و مایلز دوباره شروع به مبارزه با جرم و جنایت در شهر نیویورک می‌کنند.

سکانس پایانی

پس از تیتراژ صحنه‌ای را می‌بینم که شهردار سابق، نورمن آزبورن با وجود هشدارهایی که دکتر کرت کانرز به او می‌دهد، قصد دارد تا پسر خود یعنی هری را از کما خارج کند.

در نهایت نیز مایلز یکی از وسایل مشترک بین خودش و فین را بالای یک کلیسا قرار می‌دهد تا با این کار به یاد فین باشد. در اینجا داستان بازی Spider-Man: Miles Morales تمام می‌شود.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به داستان بازی Spider-Man: Miles Morales انداخته و آن را بررسی کردیم. با وجود این که به نسبت نسخه اصلی بازی، داستان بازی Spider-Man: Miles Morales خیلی کوتاه بود، با این حال این بازی توانست هم نظر منتقدین و هم نظر گیمرها را جلب کند. به نظر شما بهترین بخش این بازی کدام بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton