راهنمای بازی Persona 5 Strikers | هر چیزی که قبل از تجربه بازی باید بدانید

در بازی Persona 5 Strikers شاهد بازگشت دوباره گروه The Phantom Thieves of Hearts هستیم. بازی Persona 5 Strikers رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته و قصد دارد از نسخه پیشین خود بسیار موفق تر عمل کند. عنوان Strikers با اینکه یک عنوان فرعی است، اما بر ادامه داستان Persona 5 متمرکز است و همین موضوع آن را از دیگر عناوین فرعی این سری متمایز کرده است. پس با راهنمای بازی Persona 5 Strikers همراه باشید.

این بار استودیو Omega Force گیم پلی مرسوم Persona را با سبک مبارزه ای هک اند اسلش بازی Dynasty Warriors ترکیب کرده و Persona 5 Strikers را به یک عنوان اکشن نقش‌آفرینی با عناصر تاکتیکی تبدیل کرده است. علیرغم ضعف در مکانیک‌های اجتماعی، Persona 5 همچنان یک تجربه قوی باقی مانده و نسبت به سری بازی‌های Dynasty Warriors آزادی بیشتری را به بازیکن ارائه می‌دهد.

با گسترش فساد مرموز در سراسر ژاپن، گروه Phantom Thieves در حال آماده شدن برای یک سفر جاده‌ای تابستانی هستند؛ آنها توکیو را ترک می‌کنند تا در چندین شهر گشت و گذار کنند و انبوهی از دشمنان را از بین ببرند. اما قبل از ورود به دنیای Persona باید با آن آشنا شوید، اگر تازه‌کار هستید و یا فقط به کمی یادآوری نیاز دارید، باید بگم که این مقاله مخصوص شماست.

راهنمای بازی Persona 5 Strikers

راهنمای بازی Persona 5 Strikers

داستان بازی Persona 5 Strikers در چه زمانی جریان دارد؟

در هر بازی از سری Persona ما شاهد کارکترهای جدید هستیم که هر کدام شخصیت و قابلیت‌های مخصوص به خود را دارند، اما با این وجود می‌توان به خوبی دید که همان سبک حفظ شده و بازی تغییری که برخلاف اصل و ریشه های سری باشد اعمال نکرده است.

در تمام بازی‌های سری Persona ما شاهد اشارات بسیار آنها به یکدیگر هستیم اما در ارتباط با Strikers، بازی کردن Persona 5 کفایت می‌کند. دنباله این بازی فرعی چهارماه پس از پایان Persona 5 روایت می‌شود. همچنین شما می‌توانید دیگر عناوین فرعی بازی Persona 5 مانند Dancing In Starlight و New Cinema Labyrinth را نادیده بگیرید؛ هر دو، داستان گروه Phantom Thieves را روایت می‌کنند اما زیاد بر روی داستان اصلی تاثیر نمی‌گذارند.

آیا لازم است ابتدا Persona 5 را بازی کنیم؟

به عنوان یک دنباله، بازی فرض را بر این می‌گذارد که شما با گروه Phantom Thieves آشنا هستید. شخصیت‌ها از قبل کاملاً تثبیت شده‌اند و Strikers با ایجاد روابط بیشتر میان شخصیت‌‌ها کار بسیار خوبی انجام داده و موفق عمل کرده است. بازی Strikers به رویدادهای قبلی نیز مراجعه می‌کند و اگر Persona 5 را بازی کرده باشید به سوالات شما پاسخ داده و براطلاعات فعلی شما اضافه می‌کند اما لزوما مبتنی بر آن نیست.

با این حال اگر می‌توانید، من به شدت توصیه می‌کنم که ابتدا Persona 5 را برای آشنایی با شخصیت‌ها و نحوه پیشرفت آنان بازی کنید، متاسفانه نسخه Pc این عنوان هنوز منتشر نشده و در حال حاضر برای تجربه این بازی شما به یک پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۳ یا پلی‌استیشن ۵ نیاز دارید.

راهنمای بازی Persona 5 Strikers

راهنمای بازی Persona 5 Strikers

اما بازی Persona 5 Royal به چه شکل است؟ این یک نسخه پیشرفته از Persona 5 مخصوص پلی‌استیشن ۴ است و محتوای داستانی جدید و تغییرات کیفیت زندگی را به بازی اضافه کرده است. اگر فقط Persona 5 عادی را بازی کرده‌اید و وقت برای یک تجربه جدید ندارید، خبر خوبی دارم، بازی Strikers هیچ گونه ارجاعی به نسخه Royal بازی ندارد و می‌توانید به راحتی از این محتوای جدید گذر کنید.

با تمام موارد گفته شده، اگر همچنان قصد ندارید که اول Persona 5 یا نسخه Royal آن را بازی کنید، پس مراقب اسپویل باشید! چرا که در ادامه به هر چیزی که نیاز است از نظر داستان بدانید می‌پردازیم.

در Persona 5 گروهی به نام The Phantom Thieves وجود دارد که شخصیت های برجسته‌ای که درونشان سیاه و تاریک شده را از آن وضعیت سیاه خود خارج می‌کنند، دشمنان این گروه سایه‌ها هستند، وقتی که افکار منفی شخص بر آن چیره شود سایه‌ای سیاه و تاریک بر قلب و ذهن آن حاکم می‌شود. گروه فانتوم با کمک وسیله‌ای به نام Metaverse به کاخ های اهداف نفوذ می‌کنند و سایه آن شخص را شکست می‌دهند، اما Metaverse و کاخ چیست؟ متاورس یک قلمرو است که در خارج از جهان طبیعی قرار دارد و کاخ ها همان در واقع ذهن و قلب افرادی است که توسط سایه ها تسخیر شده‌اند.

آخرین هدف این گروه یک سیاستمدار برجسته به نام ماسایوشی شید بود که با موفقیت سایه او را از بین بردند، اما پس از اینکه ماسایوشی شید در انتخابات پارلمان پیروز شد، باری دیگر به سمت تاریگی بازگشت و از چهره واقعی خود پرده برداری کرد. گروه فانتوم متوجه شدند که مردم همچنان تحت اراده او هستند، در آن لحظه بود که آنها متوجه شداند که او همان خدای کنترل یعنی Yaldabaoth است، هدف شوم او این بود که مردم را کنترل کند و آنها را از اراده آزادی که دارند رها کند. گروه فانتوم به سرعت وارد عمل شد و در طی یک مبارزه موفق به شکست او شدند؛ اما متاسفانه Metaverse به همراه او از بین رفت.

راهنمای بازی Persona 5 Strikers

راهنمای بازی Persona 5 Strikers

مبارزات در بازی چه فرقی کرده است؟

بازی Strikers سبک مبارزه‌ای نوبتی Persona 5 را کنار گذاشته و گیم‌ پلی هک اند اسلش را به بازی اضافه کرده است. در این نسخه اینبار گروه فانتوم به جای کاخ‌ها به زندان‌ها می رود که دقیقا همان عملکرد Persona 5 را دارد با این تفاوت که بعد از اتمام ناپدید نمی‌شوند و به بازیکن این اجازه رو می‌دهند که در صورت کم بودن بنیه و سلامتی بتواند اعضای گروه را به خارج از زندان برده تا تمام کمبود‌های گروه رفع شود.

عنوان Strikers شامل چند ویژگی استراتژیک است که باعث شده سبک مبارزه‌ای آن با Dynasty Warriors تفاوت‌هایی داشته باشد. برای مثال در صورتی که اهداف متوجه حضور شما نشوند، کمین کردن یک مزیت اولیه در نبرد خواهد بود. همچنین بازیکنان می‌توانند از محیط اطراف خود در جهت مبارزه به نفع خود استفاده کنند، مانند تخریب اتومبیل ها.

انتخاب یک مهارت در هنگام نبرد باعث توقف بازی می‌شود و این فرصت را به شما می‌دهد که از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. هر کدام از دشمنان شما دارای نقاط ضعف و قوت مخصوص خود هستند و قبل از شروع نبرد اعضای تیم شما در بازی می‌گویند که چه چیزی علیه آنان موثر عمل می‌کند. ضربه زدن به نقاط ضعف دشمن باعث گیج شدن موقتی آن می‌شود، برای مثال یک حمله همه جانبه از طرف گروه ضربه سنگینی به دشمن می‌زند و کار را برای شما راحت تر می‌کند.

با استفاده مداوم از اعضای گروه، آنها حرکات ویژه‌ای به نام Master Arts را یاد می‌گیرند که چند حمله ترکیبی جدید را در دسترس قرار می‌دهد. همچنین آسیب رساندن به دشمنان Showtime Gauge شما را افزایش می‌دهد که پس از پر شدن می‌توانید یک حمله نمایشی نابود کننده اجرا کنید.

راهنمای بازی Persona 5 Strikers

راهنمای بازی Persona 5 Strikers

پیوندهای اجتماعی در این نسخه چگونه کار می‌کنند؟

مشابه نسخه‌های پیشین است اما در مواردی خاصی تغییر کرده است. از زمان Persona 3، مکانیک شبیه سازی زندگی به نام “پیوندهای اجتماعی” به عنوان یک ویژگی اصلی وارد بازی شد. در این مکانیک شما می‌توانستید با شخصیت های خاصی پیوند برقرار کنید و با رسیدن به یک سطح مشخص با آنها رابطه عاشقانه برقرار کنید. بازی Persona 5 این ویژگی را به Confidant تغییر نام داد و آن را بهبود بخشید. ویژگی Confidant اکنون به شما این اجازه را می‌دهد که مهارت‌های خود را با استفاده از آن افزایش داده و قفل های ویژه بازی را باز کنید.

اما Strikers به سیستم Confidant بازی Persona 5 وفادار نمانده و آن را کنار گذاشته است. روابط اکنون در Strikers به گونه‌ای دیگر اما مشابه همان سیستم است، به این صورت که اگر وارد یک رابطه عاشقانه شوید دیگر این رابطه ادامه پیدا نخواهد کرد اما شما همچنان می‌توانید از طریق رویدادهای اجتماعی اختیاری با اعضای گروه وقت بگذرانید اما انتظار نداشته باشید که مانند گذشته عمل کند. گردش آزادانه در شهر همچنان در جایگاه خودش است و می‌توانید به فروشگاه ها بروید و یا با اهالی شهر گپ بزنید.

راهنمای بازی Persona 5 Strikers

راهنمای بازی Persona 5 Strikers

هر چیز دیگری که باید بدانید

در بازی Xp به طور متفاوتی بین اعضا به اشتراک گذاشته می‌شود. به این صورت که در Persona 5 افرادی که خارج از تیم بودند نیز Xp دریافت می‌کردند اما متاسفانه این ویژگی در Strikers وجود ندارد، برای اینکه به مشکل برخورد نکنید باید اعضای گروه را مدام تعویض کنید، البته به یاد داشته باشید که شخصیت اصلی و Futaba قابل تعویض نیستند و تنها سه نفر، از اعضای تیم فانتوم قابل تغییر خواهند بود.

مانند سایر بازی های Persona، شما می‌توانید نام قهرمان اصلی را به نام دلخواه خود تغییر دهید.

پخت و پز نیز تغییر کرده است، به شما این امکان را می‌دهد که از یک قهوه سازی ساده پارا فراتر بگذارید. هر شهر دستورالعمل‌های مختلفی برای خرید دارد، اگر این دستور العمل‌ها را از دست ندهید این امکان را به شما می دهد که از طریق وانت موجود در کمپ غذا درست کنید. اگر به هر نحوی این دستورالعمل‌ها را از دست دادید نگران نباشید، فروشگاه Sophia بعدا آنها را به همراه چند مواد اولیه برای فروش قرار خواهد داد. همچنین وعده‌های غذایی در ترمیم استقامت و سلامتی شما موثر است، از آنها به درستی استفاده کنید.

درخواست ها نیز مورد بازسازی قرار گرفته‌اند. پیش از این، شما آنها را در حالی که در حال گشت و گذار در دانجن‌ها، یادگاری‌ها و قلب‌های سیاه اهداف بودید تکمیل می‌کردید. اما در Strikers به شما این امکان داده شده که درخواست‌های خود را در داخل زندان‌ها و دنیای واقعی تکمیل کنید و پاداش‌هایی مانند سلاح‌های جدید یا ین دریافت کنید.

لیست راهنمای بازی Persona 5 Strikers

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton