راهنمای بازی Valheim | روش شکست تمام باس‌های بازی

پیشرفت در بازی Valheim از یک الگو پیروی می‌کند: به منطقه جدید بروید، منابع را جمع کنید، غذا، معجون و کلی آیتم جدید دیگر کرفت کنید، و با باس آن منطقه مبارزه کنید.

در هر منطقه از بازی، شما باید بنای سنگی باس آن منطقه را پیدا کنید. بعد از آن شما باید باس آن منطقه را در مکان ذکر شده احضار کرده و سپس آن را شکست دهید، همچنین برای احضار هر باس باید موارد ذکر شده را داشته باشید تا بتوانید احضار کنید. شما Eikthyr را درعلفزارها، The Elder را در جنگل سیاه، Bonemass را در مرداب، Moder را درکوهستان، و Yagluth را در دشت پیدا خواهید کرد.

در این مقاله قصد داریم شما را با حملات باس‌های Valheim  و چگونگی شکست آنها آشنا کنیم، همچنین به ویژگی هر منطقه هم نیز خواهیم پرداخت تا بتوانیم یک تجربه حرفه‌ای و لذت‌بخش را به شما هدیه دهیم.

لیست باس‌ها و مناطق آنان:

Eikthyr | Meadows

The Elder | Black Forest

Bonemass | Swamp

Moder | Mountain

Yagluth | Plains

باس‌ها و مناطق به ترتیب وارد شده که ما از ابتدا تا انتهای آن راهنمای شما خواهیم بود.

Eikthyr | Meadows

پس از ورود به منطقه علفزارها، Eikthyr اولین باسی است که با آن روبرو خواهید شد. قبل از جنگ حتما چند سلاح و زره مناسب بسازید، چرا که به آن نیاز خواهید داشت.

راهنمای بازی Valheim

بنای سنگی Eikthyr در همان جایی است که اولین بار اسپان می‌شوید. برای احضار او، شما نیاز به دو آهو برای پیشکشی خواهید داشت.

اگر حرکات محدود آن گوزن نفرین‌شده را در ذهن بخاطر بسپرید، مبارزه با آن بسیار آسان‌تر خواهد بود:

 • هنگامی که Eikthyr با یک حرکت سریع پاهای خود را بلند می‌کند، بلافاصله هم آن را پایین می‌‌آورد و یک رعد قوی در هر سمتی که باشید مستقیم به شما شلیک می‌کند. برای دفع این حمله، وقتی پاهای خود را بلند می‌کند، به کنار بروید، از برخورد با رعد او جلوگیری و برای ضد حمله آماده شوید.
 • این بار Eikthyr همان حرکت قبل را انجام می‌دهد با این تفاوت که مدت زمان بیشتری در هوا معلق می‌ماند و با رعد و برقی بسیار کشنده‌تر از قبل به پایین می‌آید. اگر می‌بینید که او بیش از یک ثانیه پاهای خود را بالا نگه داشته، فاصله خود را حفظ کنید و پس از اینکه شلیک خود را انجام داد اقدام به ضد حمله کنید.
 • از کنار به Eikthyr حمله کنید. چرا که در حمله از جلو، این احتمال وجود دارد که با شاخ‌های عظیمی که دارد تنها با یک حمله ناگهانی شما را در کسری از ثانیه از بین ببرد. پس جهت اطمینان، در رویارویی مستقیم با او سپر خود را بالا بگیرید تا حمله ناگهانی او را دفع کنید.

بعد از اینکه موفق به شکست Eikthyr شدید، باید سر موجود را به سنگ‌های قربانی بازگردانید و بر روی تخته سنگ مربوطه قرار دهید (در سمت چپ در کنار سنگ قرمزی که قبلا از آن استفاده کردید).

این مرحله از بازی به شما یک قدرت جدید می‌دهد که سرعت حرکت شما را افزایش می‌دهد. همچنین شاخ‌های Eikthyr را به دست می‌آورید که با استفاده از آن می‌توانید یک کلنگ مخصوص درست کنید، این کلنگ برای یادگیری نحوه ماین کردن و ساخت ابزارهای فلزی بسیار کارآمد است.

The Elder | Back Forest

بعد از Eththyr، شما وارد منطقه جنگل سیاه خواهید شد و در آنجا با دومین باس قدرتمند دنیای Valheim که The Elder نام دارد ملاقات خواهید کرد.

راهنمای بازی Valheim

در جنگل سیاه، شما اولین لوازم فلری خود را می‌سازید که شامل سلاح، زره و چند قطعه فلزی دیگر است. همچنین یاد خواهید گرفت که کشاورزی کنید و غذاهای جدید درست کنید.

بنای سنگی Elder را در یک سازه متروکه که در جایی از منطقه جنگل سیاه پیدا خواهید کرد. برای احضار The Elder، شما به سه دانه باستانی احتیاج دارید.

بعد از احضار، او سه حمله منحصر به فرد دارد که باید بدانید:

 • کوبیدن پا (Foot Stomp): به آرامی انجام می‌شود و یک منطقه کوچک در اطراف The Elder را در برمی‌گیرد که در صورت بودن در آن منطقه، دمیج زیادی دریافت می‌کنید.
 • پرتاب شاخه‌ها (Shooting branches): این یک حمله دو مرحله‌ای است. در مرحله اول The Elder دست خود را جلو می‌کشد (که این نشانه شما برای دور شدن هر چه سریع‌تر است) و در مرحله دوم شاخه‌ها را به سمت شما شلیک می‌کند. این حمله سریع‌تر از تمام موارد موجود در Valheim است و دمیج بسیار بالایی وارد می‌کند.
 • احضار ریشه (Root summons): الدر دست‌های خود را تکان می‌دهد و ریشه‌های درختان را در نزدیکی محل شما احضار می‌کند. این قابلیت Elder چندان خطرناک نیست، اما اگر به اندازه‌ای نزدیک باشید که ریشه‌ها به شما ضربه بزنند، آن موقع باید احساس خطر کنید چرا که این ریشه‌ها از دمیج بالایی برخوردار هستند. هر ریشه دارای یک نوار سلامتی است. اگر در شرایط مناسب باشید، کشتن ریشه‌ها یکی از گزینه‌های اولویت‌دار شما خواهد بود.

بعد از چند دقیقه حمله کردن و جاخالی دادن، شما در نهایت موفق به شکست The Elder شده و به جوایز این مرحله از بازی دسترسی پیدا می‌کنید. جوایز این مرحله از بازی یک کلید برای رفتن به مرحله بعد و یک قدرت جدید است که سرعت درخت بریدن شما را افزایش می‌دهد.

Bonemass | Swamp

اکنون زمان آن فرا رسیده که با استفاده از کلید مرداب به این منطقه سفر کرده و خود را آماده رویارویی با سومین باس دنیای Valheim، یعنی Bonemass کنید.

راهنمای بازی Valheim

در‌ مرداب‌ها، وقتی در مسیر خود برای رسیدن به راز چگونگی استخراج آهن هستید، با اسکلت‌ها و دیگر موجودات سمی درگیر خواهید شد. بعد از آن، شما با استفاده از چند سلاح و زره پوش جدید آهنی، آماده نبرد با Bonemass خواهید بود.

بنای سنگی Bonemass در یکی از دخمه‌های غرق شده در مرداب‌ها قرار دارد. برای احضار او، شما به ۱۰ استخوان قدیمی (که به راحتی در دخمه‌ها یافت می‌شوند) نیاز دارید.

مانند الدر، Bonemass هم سه حمله خاص دارد که باید آنها را یاد بگیرید تا به راحتی او را شکست دهید:

 • با دست راست خود به آرامی ضربه‌ای به طرف شما پرتاب می‌کند. آسیب دیدن از این حمله دمیج سنگینی وارد، و شما را مسموم می‌کند، اما بسیار قابل پیش بینی و کند است و به آسانی می‌توانید جاخالی دهید.
 • Bonemass لجن را از بدن خود بیرون می‌کشد و پرتاب می‌کند تا حباب‌هایی بسازد که در جنگ با شما به او کمک کنند. انجام این حمله طولانی است و نمی‌تواند به شما آسیب برساند، بنابراین از این فرصت استفاده و به او حمله ور شوید. حباب ها به سرعت اسپان می‌شوند، پس حتما آنها را بکشید چرا که در صورت زیاد شدن، مبارزه برای شما بسیار سخت خواهد شد.
 • Bonemass به جلو و عقب می‌رود و یک منطقه سمی در اطرافش ایجاد می‌کند. این توانایی او هم نیز آهسته است اما دمیج بسیار بالایی وارد می‌کند، بنابراین در حمله به او محتاطانه عمل کنید.

بعد از یک نبرد طولانی و آهسته، در نهایت شما موفق به شکست او خواهید شد. جایزه این مرحله یک قدرت جدید و کاربردی است که قدرت مقاومت شما در برابر ضربه‌ها را افزایش می‌دهد. همچنین هر بازیکنی که در گروه شما حضور دارد یک استخوان آرزو دریافت می‌کند که به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی نقره و گنج‌های مخفی را پیدا کنید.

Moder | Mountain

بعد از مرداب‌ها، مسیر بعدی یک منطقه کوهستانی خواهد بود که در آنجا با Moder، چهارمین باس دنیای Valheim آَشنا خواهید شد.

راهنمای بازی Valheim

در این منطقه، شما باید با آب و هوای سرد و برفی کنار بیایید، نقره و آبسیدین را استخراج کنید، و یک آرمور مناسب با آب و هوای برفی برای خود درست کنید.

بنای سنگی او باید در سازه‌ای متروکه‌ که در نوک کوه واقع شده قرار داشته باشد. برای احضار Moder، شما به سه تخم اژدها نیاز خواهید داشت.

Moder سه نوع حمله دارد – یکی که هنگام پرواز از آن استفاده می‌کند و دوتای دیگر را هنگامی که بر روی سطح فرود آمده استفاده می‌کند:

 • Moder از هوا چندین تیر یخی بر روی زمین پرتاب می‌کند که در صورت برخورد، هدف را فریز کرده و حرکت او را آهسته می‌کند. سعی کنید تحت هیچ شرایطی با آنها برخورد نداشته باشید. هر شلیک بسیار آرام پرتاب می‌شود و همین موضوع، جاخالی دادن را آسان کرده است، اما اگر مورد اصابت دو یا سه تای آنها قرار بگیرید، دیگر امیدی به زنده ماندن شما نخواهد بود.
 • Moder با تیز کردن پنجه‌های خود، به هرچیزی که جلویش است حمله می‌کند. این سریع‌ترین و رایج‌ترین حمله اوست. اگر دیدید که پنجه‌هایش را به بالا آورده، بلافاصله فرار کنید یا خود را برای جاخالی دادن آماده کنید.
 • Moder یک نفس منجمد‌کننده به سمت مقابل خود شلیک می‌کند. این توانایی او صدمات زیادی وارد می‌کند، اما می‌توانید دقیقا قبل از شلیک جاخالی داده و در فرصت مناسب به او ضد حمله بزنید.

دو راه برای کشتن Moder وجود دارد. موثرترین کار این است که در حین پرواز، با تیرهای تیز و سمی به او شلیک کنید، و سپس هنگام فرود بر روی سطح به او نزدیک شده و با شمشیر خود به او ضربه وارد کنید. برای حمله با شمشیر باید بسیار مراقب باشید که به موقع از حملات او فرار کنید، زیرا یک ضربه دریافتی به این معنی است که باید عقب نشینی کرده و بهبود یابید.

گزینه دیگری که بسیار امن، اما وقت‌گیرتر می‌باشد، این است که تا آنجا که ممکن است از Moder دور باشید و فقط از کمان خود برای صدمه زدن به او استفاده کنید. برای اینکار، شما فقط باید از شلیک‌های یخی فرار کنید که باید شما را نسبتاً ایمن نگه دارد. با این حال، کشتن او به این روش مدت زمان زیادی نیاز دارد و به همین جهت، شما به غذا و تیرهای بسیاری نیاز خواهید داشت.

جایزه این مرحله یک میز کرفتینگ جدید و یک قدرت جدید است که سرعت قایقرانی شما را افزایش می‌دهد.

Yagluth | Plains

به آخرین منطقه دنیای Valheim می‌رویم، جایی که شما باید خود را برای نبرد با Yagluth آماده کنید.

راهنمای بازی Valheim

راهنمای بازی Valheim

این منطقه از بازی کمی دشوار است. دشمنان سخت‌تر و کشنده‌تر هستند، نبرد‌های زیادی در انتظار شماست و زمان زیادی هم سرگردان خواهید بود. در دشت‌ها، شما باید نوع جدیدی از فلز (فلز سیاه) را پیدا کنید، زمین کشاورزی خود را گسترش دهید، زره و سلاح جدید بسازید و کمپ خود را گسترده‌تر کنید.

یافتن بنای سنگی آخرین باس بازی مانند باس‌های قبلی ساده نخواهد بود. بنای Yagluth در یک دایره سنگی در نزدیکی یک دهکده پر از آب قرار دارد که عبور از آن خطرناک و بسیار ریسک‌پذیر خواهد بود. پس از رسیدن به بنای مورد نظر، شما به پنج عدد Fuling Totems نیاز خواهید داشت.

Yagluth سه حمله خاص دارد:

 • مشت Yagluth به رنگ آبی درخشان در آمده و بر روی زمین می‌کوبد، اگر در اطراف منطقه ضربه او باشید آسیب خواهید دید. این حمله بسیار کند است و می‌توان به راحتی جاخالی داد.
 • مشت Yagluth قرمز شده و با بارانی از شهاب سنگ بازیکن را هدف قرار می‌دهد. جاخالی دادن در اینجا هم بسیار سخت نیست، به شرط اینکه بلافاصله با شروع بارش شروع به دویدن کرده و تا پایان آن متوقف نشوید.
 • Yagluth سرش را به عقب برگردانده و شروع به شلیک در یک خط مستقیم کرده و به آرامی می‌چرخد. شما می‌توانید برای مدتی با استفاده از سپری که دارید جلوی آتش او را بگیرید، اما بهترین کار این است که به کنار رفته و همزمان با چرخش آن شما هم در همان کنار حرکت کنید. سعی نکنید در یک خط مستقیم فرار کنید چرا که دامنه شلیک او بسیار بلند است. همچنین می‌توانید از ستون‌هایی که او احضار می‌کند جهت مخفی شدن در برابر آتش استفاده کنید، اما به یاد داشته باشید که سنگ‌های عادی به این شکل نیستند و تحت هیچ شرایطی از آن‌ها برای مخفی شدن استفاده نکنید.

شما باید از نزدیک با Yagluth مبارزه کنید و تنها استفاده از کمان جوابگو نخواهد بود. از سپر و شمشیر خود استفاده کرده و تمرکز خود را بر روی گرفتن سه ضربه ترکیبی بگذارید. او از سلامتی زیادی برخوردار است و شکست دادن آن ممکن است به زمان نسبتا زیادی نیاز داشته باشد.

این مرحله از بازی به شما یک قدرت جدید می‌دهد که باعث می‌شود مقاومت بیشتری در برابر ضربات پرقدرت داشته باشید. همچنین سه آیتم به شما می‌دهد که در حال حاضر صرفا جنبه زیبایی داشته و هیچ استفاده‌ به خصوص دیگری ندارند.

امیدواریم که نکات و موارد ذکر شده راهنمای مفیدی برای شما در طول بازی باشند. این بازی در حال حاضر بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس است و می‌توانید آن را از فروشگاه استیم تهیه کنید.

لیست راهنمای‌ بازی Valheim 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton